Ősszintén mondom, hogy egy olyan fórmon ahol gazdasági kérdésekről értekeznek az embetek, hogyan van, hogy egyesek alapvető közgazdasági kérdésekkel nincsenek tisztában.
A bruttó béredért mész el dolgozni ? Nem. A bruttó bért azért emlegeti mindenki mert nagyobb szám és pszihológiailg jobb a munkavállalónak, aki gondolkodik mindig nettó érdekli.
Az, hogy kifizeti az adót erre csak annyit mindent a munkaadó mert a te munkádért ő add neked pénzt amiben az adó is van. Ha csökkenne akkor nagy valószinüséggel a piaci hatások miatt a béred is csökkene főleg a vélt vagy valós Ai hatás miatt is.
Azzal persze nem kivánsz foglalkozni ami kulcs kérdés, hogyan kereshetnél többet ? vagy mennyi hasznot hajthasz a cégnek aminél dolgozol ? Mert ez a két kérdés a lényeg mert ez a viszonyítási alap , hogy magas az adó vagy nem, hogy jól vagy-e fizetve vagy nem.
Ha a béred legalább 2-3x nem termeled meg a cégednek akkor túl vagy fizetve.
A bruttó béredért mész el dolgozni ? Nem. A bruttó bért azért emlegeti mindenki mert nagyobb szám és pszihológiailg jobb a munkavállalónak, aki gondolkodik mindig nettó érdekli.
Az, hogy kifizeti az adót erre csak annyit mindent a munkaadó mert a te munkádért ő add neked pénzt amiben az adó is van. Ha csökkenne akkor nagy valószinüséggel a piaci hatások miatt a béred is csökkene főleg a vélt vagy valós Ai hatás miatt is.
Azzal persze nem kivánsz foglalkozni ami kulcs kérdés, hogyan kereshetnél többet ? vagy mennyi hasznot hajthasz a cégnek aminél dolgozol ? Mert ez a két kérdés a lényeg mert ez a viszonyítási alap , hogy magas az adó vagy nem, hogy jól vagy-e fizetve vagy nem.
Ha a béred legalább 2-3x nem termeled meg a cégednek akkor túl vagy fizetve.
Magyar Állampapír tulajok