Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Uhura ma, 06:07
Előzmény: #43811  GajdicsNemErti
#43830
Ősszintén mondom, hogy egy olyan fórmon ahol gazdasági kérdésekről értekeznek az embetek, hogyan van, hogy egyesek alapvető közgazdasági kérdésekkel nincsenek tisztában. 
A bruttó béredért mész el dolgozni ? Nem. A bruttó bért azért emlegeti mindenki mert nagyobb szám és pszihológiailg jobb a munkavállalónak, aki gondolkodik mindig nettó érdekli. 
Az, hogy kifizeti az adót erre csak annyit mindent a munkaadó mert a te munkádért ő add neked pénzt amiben az adó is van. Ha csökkenne akkor nagy valószinüséggel a piaci hatások miatt a béred is csökkene főleg a vélt vagy valós Ai hatás miatt is. 
Azzal persze nem kivánsz foglalkozni ami kulcs kérdés, hogyan kereshetnél többet ? vagy mennyi hasznot hajthasz a cégnek aminél dolgozol ? Mert ez a két kérdés a lényeg mert ez a viszonyítási alap , hogy magas az adó vagy nem, hogy jól vagy-e fizetve vagy nem.  
Ha a béred legalább 2-3x nem termeled meg a cégednek akkor túl vagy fizetve. 
Spiller ma, 01:35
Előzmény: #43828  Jim87
#43829
Miert feltetelezed igy lesz?  Masreszt ha valaki 3x többet jobbat dolgozik mint mas miert fizetne 4x tobb adot?  Mindenki a kovetkezo sav aljaig fog dolgozni.es vagy visszafogjak teljesitmenyt vagy zsebve kapjak penzt. Volt ilyen. 3millio minimalberes orszaga voltunk. Ausztriaban minden ingatlan utan fizetsz adot. Es fizetsz a tokejovedelmek és kamatok utan is, itt is fogsz.nem lesz allampapir vagy tbsz sem adomentes.
Jim87 ma, 00:15
Előzmény: #43825  Spiller
#43828
és miért probléma a sávos szja, ha az igazán magas jövedelem(átlagbér feletti) fog a mostaninál nagyobb kulccsal adózni?
és az ingatlanadó a 2. ingatlantól?
(amibe laksz, marad adómentes)
Spiller szombat, 23:32
Előzmény: #43820  fej váll
#43827
Ugyanabban az oraban.
Spiller szombat, 23:29
Előzmény: #43825  Spiller
#43826
Ja es egy szimpla adomentes gyerektelen adózással szamolva. Nem olyan aki gyerekes vagy  0 szjas 
Spiller szombat, 23:22
Előzmény: #43811  GajdicsNemErti
#43825
Tudatlansagod hatartalan  
1. A bruttó ber 60% a a netto! 
2. A munkavallalo semmit nem fizet mindent a munkaado fizet. Raadasul a sajat adoszamaval a navnak. A munkaugyes pakolassza adokat mintha.. akit nem is ismersz nem adtal neki megbizast nem te fizeted a bérét.
3. A vilag minden országában van fogyasztasi ado azaz afa. Amit a netto ber utan fizetsz meg a boltban. Mo.on magas a fogyasztasi ado de a negtakaritasok  befektetesek vagy vallalkozasok utan  nem vagy alacsony adót fizetsz. Es nincs pl ingatlanadód sem es olcsó a szoc ellatasod. Nem ugy mint par bezzegorszagban. Eddig. De majd lesz savos szja es ingatlanado, ;) is
fokukac péntek, 15:47
Előzmény: #43822  slash2
#43824

én is voltam a koncerten. jó volt. :D
.
de csak egy sört vettem, mert kisigényű vagyok. a 40 perces büfé sorbanállást kicsit sokalltam.
ktamask péntek, 11:36
Előzmény: #43819  tothjoco
#43823

eladod, pénzsázmlán megjelenik, vehetsz belőle bármit.
akármit.
max később írják jóvá, de egyből vehetsz helyette.
slash2 péntek, 11:09
Előzmény: #43821  J0hnnyEnglish
#43822
Én értelek:-) Neki mondd! Nincs többé munka! Punktum! Szerinted? Éjjel 1kor értem haza a Metallica koncertről reggel 8kor már itt zombiskodok a munkába. Tegnap is csak a szegénység a MET koncerten 60-180 rugós jegyek, 20rugós pólók, 3-4rugós szendók!  szenved a nép! :-) 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish péntek, 10:54
Előzmény: #43815  slash2
#43821

Nem tudom a 6% alatti kamatokat mennyire lehet "válságnak tekinteni" a hazain kívüli hozamkörnyezetben. Inkább a jelenlegi nem volt normális itthon, de semmi sem volt normális uh. ebbe ne menjünk bele.
Ment itt arról a diskurzus, hogy aki tőzsdére, meg ilyen olyan parpírba ment, pláne devizában az mekkora lúzer, hiszen az állampapír...
Én továbbra is a diverzifikációban hiszek még kis pénz kis foci mellett is.
100-200 millió állampapírban hozamszinten nem gondolom, hogy valós alap lenne egy családi FIRE megalapozásához.
fej váll
fej váll péntek, 09:43
Előzmény: #43819  tothjoco
#43820
Igen, normál esetben ha ma eladod a 2032/A PMÁP-ot a Kincstárnál, akkor az ellenérték T-napon jóváírásra kerül a pénzszámládon, és azt még ugyanazon a napon új állampapírba tudod fektetni a WebKincstárban vagy MobilKincstárban. A Kincstár kifejezetten támogatja az azonnali eladást és újrabefektetést, sőt van külön „állampapírcsere” funkció is.
tothjoco
tothjoco péntek, 08:07
#43819

Ha ma eladok 2032/a-t az ma még be tudom fektetni kincstárnál?
fej váll
fej váll péntek, 07:21
Előzmény: #43816  fej váll
#43817
Rend a lelke, mindennek.
fej váll
fej váll péntek, 07:16
#43816
Vettem reggel még egy adag 6,5%-os fix mápot.
slash2 péntek, 07:01
Előzmény: #43809  Hathor
#43815
Fater,ha beüt a kamatválság csinálj egy Onlyfans csatornát. Ádám kösztümben pőreséged papagájok által eltakarva (vagy nem) elfekszel csábító pózokba a tengerparton és jöhet a tartalom! Elsők között leszek aki előfizet! Azonnal utalok! 
Rincewind2 péntek, 05:21
Előzmény: #43812  Hathor
#43814

"A brutto az olyan mintha nem is lenne. Sosem volt senkinek."
A bruttó az van, a melósnak ki kell termelni a bruttó bérköltségét különben a cégnek vége.
Hathor
Hathor csütörtök, 21:52
#43813
Na gyerekek.  A szotyi elfogyott, a papagájok megették. 
Yo8!
Hathor
Hathor csütörtök, 21:50
Előzmény: #43811  GajdicsNemErti
#43812
Nem mondtam hogy a brutto felét. A netto felét.
A brutto az olyan mintha nem is lenne. Sosem volt senkinek.
Ha krll legyen vállalkozo és elköltsegeli
GajdicsNemErti csütörtök, 21:41
Előzmény: #43809  Hathor
#43811
Lesokkolódtál már azon, h az alklmazottak a keresetük felét adózzák le, aztan utána meg a vásárlott dolgaik értékének 27%-át is befizetik, ja meg ha tankolnak akkor meg jövedéki adót is? Effektíve több, mint 60%-ot adózik egy alkalmazott. Szóval még többet annál is, amit Katának ajálnlottál viccből :) félelmetes, h milyen tudatlan vagy. Ennyi ésszel hogy halmoztál fel ekkora vagyont? Selyemfiúként?
Hathor
Hathor csütörtök, 21:37
Előzmény: #43795  Boby
#43810
Dolgozni nem kell már, elmondtam.
Hathor
Hathor csütörtök, 21:33
Előzmény: #43804  Firekiller
#43809
Vagy sportolj, napozzál, vegyél menő cuccokat magadra. Fogjál pénzes nőket. Legyél selyemfiú.
Udvarolj pénzes nönek, kényeztesd őket.
Hathor
Hathor csütörtök, 21:27
Előzmény: #43806  Hathor
#43808
Családban van tiktoker.
250ezer, 500etret kap 1-1videoért.
Heti 1-2 felkéréss van, de 1.5-2millák jönnek belőle havonta kb, és még nem nagy tiktoker
Hathor
Hathor csütörtök, 21:23
Előzmény: #43804  Firekiller
#43807
Adhatsz vehetsz ingatlant is.
Veszel balcsinál ár alatt 100milláert ingatlant, eladod 150milláért.
Elmész tőkepiaci szakértőnek.
Vsgy beülsz a parlamentbe, és sarazod a masik partot millàs fizrtésekért
Hathor
Hathor csütörtök, 21:14
#43806
Tiktok, digitális nomád, vlogger
R00
R00 csütörtök, 21:00
Előzmény: #43804  Firekiller
#43805
Munka?
Firekiller
Firekiller csütörtök, 20:52
#43804
Hathor olvasom itt a hozzászólásokat, csak és kizárólag az állampapírban láttál/ látsz jól kamatozó ingyenélést? Mivel lehetne még? Tippek ötletek?
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish csütörtök, 20:44
Előzmény: #43788  Hathor
#43803

Tényleg nem értelek. Mindennek megvan az ok-okozati összefüggése. Az előző kormány alatt megcsúszott a banánhéjon a devizánk értéke és a hitelessége. Ennek megfelelő kamat is kellett.
A piacok 2025 tavasza után egyértelműen a kormányváltást árazták, semmi köze ennek a fideszhez.
A jelenlegi forintárfolyam mellett, még bőven van tér lefelé 4-5% közé... Ez van, és szerintem minden épeszű ennek jobban örül mint a 2022-s inflációs sokk utáni PMÁP "esőnek"
 
Boby
Boby csütörtök, 20:38
Előzmény: #43801  Potiphar
#43802
"Vérlázító az az érdektelenség ahogy te a többi emberhez hozzáálsz."
Még ha érdektelenül, közömbösen állna hozzá,de nem, ő önző,kapzsi, élősködő módon közelít mindenhez. Neki jár a magas kamat,meg az ársapkás liszt, csirkemell is. Csak megmozdulnia ne kelljen.
Potiphar csütörtök, 20:26
Előzmény: #43785  Hathor
#43801
Annak a pénznek, amit cég kifizet a munkám után, több mint a fele, adó és járulék címszóval visszakerül az államhoz. Nekem mint alkalmazottnak már elviszi az állam a bevételem több mit 50 százalékát. Vérlázító az az érdektelenség ahogy te a többi emberhez hozzáálsz.
N0MAD csütörtök, 20:09
Előzmény: #43788  Hathor
#43800
"Minden nagyon jó lesz.Kb 2millát húztak ki a zsebemből 2hét alatt. Többet azért nem, mert nem kötöttem át. Az még 2x2milla mínusz lenne..Hogyne örülnék.Idiiótáznzak, bolondoznak mint a királyuk."
Ez amúgy a magyar állampapír tulajok topic.
Nem kötelező állampapírt tartani, megértjük aki tud jobbat, nem kell a siránkozás, az elégedetlenkedés, a kormányellenes propaganda. 
Nem kell a rettegtetés hogy lecsökkentik a kamatot. 5% felett nem kell gondolkozni csak forint és állampapír, minden nap ATH. Nem kell a pártpolitika.
Állandóan megy a lebeszélés és az ellenpropaganda.Megértjük aki tud jobbat, tőzsdézik vagy devizát vesz és elkölti. 
Ugye mekkora gondolatok? Nem is értem hogy miért engedtél a sötét oldal csábításának.
forster0123 csütörtök, 20:01
Előzmény: #43786  Hathor
#43799
Ha alkalmazott, akkor kb be is dobja közel felét Szocho, TB és SZJA formájában.
Te amúgy mit dobsz be?
forster0123 csütörtök, 19:59
Előzmény: #43778  Hathor
#43798
MP nem csökkent meg nem emel semmit, a állampapírok kamatát az ÁAK határozza meg.
Boby
Boby csütörtök, 19:35
Előzmény: #43796  Boby
#43797
Mondjuk azt nem értem,ha orbán alatt jó lett volna 5 alatt is a kamat,akkor most miért rossz a 6!?
Boby
Boby csütörtök, 19:33
Előzmény: #43795  Boby
#43796
Csak mondom,ha tényleg konvergálni fogunk az euró zónához, akkor itt jelen állapot szerint 3,5% körüli hozamok várhatóak.
Boby
Boby csütörtök, 19:30
Előzmény: #43788  Hathor
#43795
Még a végén talán dolgoznod is kell majd. Szemét világ!🤣
Boby
Boby csütörtök, 19:29
Előzmény: #43793  Boby
#43794
És lassan az ársapkás csirkemellnek is vége lesz...,a qrva anyját a Tiszának. Akkor milyen sírás lesz itt!
Boby
Boby csütörtök, 19:26
Előzmény: #43788  Hathor
#43793
Tökéletesen mutatod be a fideszes here mentalitást,ami a csőd szélére juttatta az országot.
Rincewind2 csütörtök, 19:25
Előzmény: #43785  Hathor
#43792
"Van egy javaslatom.
A dolgozók kapjanak 50%os fizetést, másik felét fizessék be a büdzsébe."
Jelenleg 35%-t kapnak 15% SZJA+18,5% TB és 13% szochot fizet a munkáltató, ami szintén a bruttó bért terheli. Szóval az 50%-al sokkal több lenne a bérem....
bronz csütörtök, 19:03
Előzmény: #43787  kjanek
#43791
Mennyivel jobb lenne orosz gyarmatként, EU-n kívűl, bő 400 Ft feletti euróval, amitől egy lépésre voltunk már csak.
bronz csütörtök, 19:02
Előzmény: #43787  kjanek
#43790
Az hagyján, hogy nincs ukrán behívó, de nem is operálták át nővé. :))
Hathor
Hathor csütörtök, 17:37
Előzmény: #43787  kjanek
#43788

Én örülök. Minden nagyon jó lesz.Kb 2millát húztak ki a zsebemből 2hét alatt. Többet azért nem, mert nem kötöttem át. Az még 2x2milla mínusz lenne..Hogyne örülnék.Idiiótáznzak, bolondoznak mint a királyuk.
https://www.facebook.com/share/r/196DYwnw6U/
Ez van, ezt kell szeretni.
kjanek
kjanek csütörtök, 17:29
Előzmény: #43778  Hathor
#43787
Fel a fejjel, ne búslakodj! Örülj neki hogy EU tagok maradtunk, nem 400 forint 1 euro, államcsőd sincs, és a NER-es trógerek állami pénzből nem szaporíthatják tovább a milliárdjaikat, ja és még a behívód sem érkezett meg az ukrán frontra. :) Alkalmazkodni kell a helyzethez, és a lényeg "minden nap ATH". :)
Hathor
Hathor csütörtök, 17:27
Előzmény: #43784  Kata726
#43786
Dobd be  fizud felét EÜre hogy jobb legyen.
Ne légy ostoba nem bedobni.
😉
Hathor
Hathor csütörtök, 17:23
#43785
Van egy javaslatom.
A dolgozók kapjanak 50%os fizetést, másik felét fizessék be a büdzsébe.
Tudják miért, hát hogy legyen pénz az Államkasszában. Más is hozhat áldozatot. No problemo. Marad EÜ fejlesztésre és oktásra is, meg amire vágyakozik a lakosság
Kata726
Kata726 csütörtök, 17:21
Előzmény: #43783  Hathor
#43784
Te tényleg ilyen ostoba vagy? Inkább fizessen az állam magas kamatot, ahelyett, hogy eü-re meg egyéb dolgokra költene? Komolyan? Azért, hogy te egész nap vakarózzál, szívjon az ország? Nem hiszem el! Ilyen embert!
Hathor
Hathor csütörtök, 17:18
Előzmény: #43780  bronz
#43783
Megértettem. Legyen 2% az Állampapír kamatunk. Vagy inkább adjuk el mindenünkwt, toljuk be az allamnak, es ne fizessen erte. Ha lehet meg mi fizessünk be -1%ot.
Jo lesz az úgy. Remelem kamatot nem nekem majd fizetni nekik, hogy bent van a pénzem és finanszírozom az Államot
Kata726
Kata726 csütörtök, 16:52
Előzmény: #43778  Hathor
#43782
Nem MP csökkent, de nem akarlak összezavarni!
Nacky csütörtök, 16:51
Előzmény: #43778  Hathor
#43781
Azt tudtad, hogy a kamatcsökkenés mögött valójában az áll, hogy a Fidesz az inflációt is sikeresen ellopta 😁😁😁
bronz csütörtök, 16:46
Előzmény: #43778  Hathor
#43780
Mêe mindig nagy felárat fizetünk a régió országaihoz képest a Fidesz elcseszett, felelőtlen gazdaságpolitikája miatt, de ezt, mint okot valahogy még mindig nem akarod megérteni.
Hathor
Hathor csütörtök, 16:26
Előzmény: #43778  Hathor
#43779
3-5év múlva járnak le papírjaim. Addig csak lesz emelkedés itt is.
Ha nem, váltunk másra
Hathor
Hathor csütörtök, 16:25
#43778
EKB is kamatot emelt.
Csak MP csökkenti Állampapírosoknak.
Nem baj, jó ez így.
Köszönettel elfogadjuk.
Ettől lesz jobb másnak. 
(állitólag)
MPnek biztos, gyűlik a lovetta
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20260611/megszuletett-a-dontes-kozel-3-ev-utan-ismet-kamatot-emelt-az-ekb-842500
Stiv
Stiv csütörtök, 15:57
Előzmény: #43773  festina88
#43777
A bankoknál kapni egy rahedli 7-est, 2029/N-t is dobálják nemcsak a 7-est......
Mindenesetre még tartom a 2030/N-t is....
Freeshark csütörtök, 09:29
Előzmény: #43751  Hathor
#43776
Vmit nem kell magyarosítani.
filter csütörtök, 08:35
Előzmény: #43774  filter
#43775
sikerült
filter csütörtök, 08:33
#43774
sziaztok.
Nektek jól müködik MÁK ? DKJ -t nem tudok venni sem az appban sem a weben..
festina88 csütörtök, 08:26
Előzmény: #43770  GajdicsNemErti
#43773
bankoknál még lehet kapni q2-t biztosan de van ahol q1-et is.
Sugimoto csütörtök, 08:00
Előzmény: #43771  bronz
#43772
Ezt afeltételezett inflációt a jelzett PMÁP sorozatok nem fogják lekövetni, mert egyrészt nem engedik az inflációt elszállni, másrészt a PMÁP csak két év késéssel reagál az adott év inflációs változásaira. Én is kiszálltam tavaly márciusban a 2028K-ból emiatt.
Most érdemes részvényben gondolkodni MÁP+ helyett, mert a választások óta pl. OTP 10%-ot esett, aki most résen van, nem rossz beszállót kaphat el. Persze az egy másik kávéház a lakossági állampapírhoz képest, meg nem biztos, hogy holnap lesz rajta nyereség, de aki 3-5 évben gondolkodik, ott már komolyabb hozamok lehetnek.
bronz csütörtök, 05:33
Előzmény: #43769  OPBP
#43771
Az infláció nőni fog, amint kivezetik a fidesz által bevezetett demagóg, populista, kommunista árstopokat.
Ez az 1,8% igencsak megerőszakolt szám, a valós simàn 5-6% lenne és akkor kiderülne, hogy az ÁAK átesett most a ló túloldalára.
Ettől függetlenül ha az állam olcsóbban tudja magát finanszírozni (úgy, hogy áprilisra a fidesz elherdált közel 4000 milliárdot az éves hiàny bő 90%-át), az mindenkinek jobb lesz a kevesebb kamatkiadás által.
Van honnan visszajönni, amikor az éves hiàny bő 90%-a teljesült, az államadósság cirka 70000 milliárdra nőtt és az MNB-ben is tátong pluszban egy 6-7 ezer milliárdos lyuk 
GajdicsNemErti szerda, 23:33
Előzmény: #43769  OPBP
#43770

Mindenképp megéri váltani. Legjobb akkor lett volna, amikor még 7%-ost lehetett kapni. H az infláció mennyi lesz, az jó kérdés. De mivel a pmáp 1 év késéssel követi le az inflát, a kövi év garantáltan gyenge lesz vele. S azután már csak 2 év marad a lejáratig.
OPBP szerda, 23:10
#43769
Sziasztok 
 Ha valaki eddig még nem tette meg, akkor át kellene szállni gyorsan a 1,5% prémiumot adó (jelenleg 5.9% kamat), Prémium Magyar Állampapír 2029/I  2029/J   2030/I   2030/J  sorozatokból mondjuk a még holnap kapható MÁP+ (6-7%) -os sorozatba? Ugye instant 1% bukta így idő előtt és először csak 0.1%-al hozna jobban, ha jól számolom (rögtön 0,9% bukta, amit így több év papíron kitermelni) 
 Na de hogy fog alakulni vajon az infláció? :))
Atti szerda, 16:57
#43768
Akinek van még 2028P BMÁP, leváltja 6,5%-os Fixre?
Vagy Máp+ra?
N0MAD szerda, 09:37
Előzmény: #43766  Hathor
#43767

van egy ilyenem hogy a logikátlanságokra és csúsztatásokra reagálok. De amúgy csak annyiban függök a politikától hogy nem szeretem a keletre tolódást és a huxit kockázatát, azt le kell reagáljam kerül amibe kerül. Ennyivel nyugodtabb vagyok.béke
Hathor
Hathor szerda, 09:29
Előzmény: #43763  N0MAD
#43766
Na úgy a jó ha neked is jó.
Végre nem cseszegeted az embert :)
Máris látszik jobb.
Aki cseszegeti a másikat,annak valami nem jó.
Változtasson rajta.
Béke
GajdicsNemErti szerda, 09:25
Előzmény: #43745  signal2
#43765
Abból indulok ki, hogy a 0 kamatok és 0 infláció idején is volt 4,95ös máp+. És azok békeidők voltak. Most meg folyamatosan megy a balhé valahol. És még a békeidők közül is kiugróak voltak, nem értették a közgazdászok, hogy lehet egyszerre növekedés, alacsony kamat és alacsony infla. Persze tudjuk miért, mert lakáspiac és részvénypiacba ment a sok pénz, az inflálódott rendesen. De lesz-e mégegy ilyen időszak ilyen hamar? Én nem hiszem.
forster0123 szerda, 09:18
Előzmény: #43753  Hathor
#43764
Nagyon ízléses dolog öröklés előtt álló ingatlanokra dörzsölni a tenyeret.
N0MAD szerda, 09:15
Előzmény: #43757  Hathor
#43763
Akkor azt képzeld el azt milyen unalmas mindig hogy "zsákolt euro, dollár" mennyi veszteséget termelt. Mert nyilván annak a hozamától eltekintünk (nézzünk szintén nulla tevékenységgel járó privátbanki tbszes hozamokat a fair összehasonlításért, amit persze forintban számolva valóban csökkent a forinterő) Nem lehet hogy nem a befőttesüveghez kellene hasonlítani egy befektetői fórumon?
itt szintén mintha aprócska csúsztatás lenne, nem? "senki nem kényszerítitte őket játszanak az állam ellen"
Tehát aki nem forintba, állampapírba tette az az "állam ellen játszott." Akkor már mindjárt a hazájuk ellen áskálódtak nem? 
Attól tekintsünk is el hogy egy jelentéktelen kisebbség munkajövedelemből él aminek most felment az értéke (dollárból, euróból nézve). Kit érdekel, csak a papagájkaja forintos piaci árából érdemes kiindulni, ezt is "elfogadom".
Illetve nyilván az elvárás mindenkinél a kánanán (örökélet ingyensör) volt ezt is jól sugallod.
De nyilván "elfogadom, nekem mindegy, nekem jó így, senkit nem akarok meggyőzni" ahogy mondod. Én örülök.
slash2 szerda, 09:15
#43762
Én amúgy csak azt sajnálom hogy többé már nem nagyon megéri berakni.. vót egy kis dellám melók, kecók, hasitasi, mindig beraktam aztán szartam rá csak csipogjon az sms.. na mindegy, ingatlannal szarásig vagyok, a tőzsdéhez nem értek így 5%kig még rakok be.
forster0123 szerda, 09:14
Előzmény: #43747  balentum
#43761
Meg szépen vissza lehet csorgatni a piacnak az állampapírból megkeresett pénzből.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek