Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 19:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#60100
Pesten januári tranzakciók 49%-a befektetesi cellal, 39M-ós átlagárral. Ennyire kell ezt komolyan venni.
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 19:21
Előzmény: #60094  Ebadta
#60099
A külföldi lakásbefektető az leginkább olyan, mint a jeti: mindenki beszél róla, de látni relatíve keveset láttak. Ötkerben azért akadnak, de a kínaiak elég durván alkudnak, nem vesznek túlárazott szarokat, és az elmúlt évben lényegében alig vásároltak (nem hülyék, külföldiek). Akik három évvel ezelőtt vásároltak, azoknak 400 HUF-0s EUR kellene, h elkezdjenek a realizáláson gondolkodni.
ilias.shivang@oovy.org 2020. 02. 12. 19:09
Törölt hozzászólás
#60098
impudent 2020. 02. 12. 19:04
#60097
Aki most 40 milcsikert lakast akar éladni fő köll kötni a pelenkát
Ebadta
Ebadta 2020. 02. 12. 18:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#60096
Ma vettem egy zsák Bmw-t meg Daimlert, az Tesla shortolásnak számít?
wawa1 2020. 02. 12. 18:59
Törölt hozzászólás
#60095
Ebadta
Ebadta 2020. 02. 12. 18:56
Előzmény: #60082  CyrusTheGreat
#60094
A külföldi lakásbefektetők mikor kapcsolnak, h ez bizony se jüanban sem dollárban nem tuti biznisz, még ha foritban stagnálnak is az árak? Lehet adni stoploss megbízást ingatlanosnak?
ilias.shivang@oovy.org 2020. 02. 12. 18:47
Törölt hozzászólás
#60093
teglaherceg 2020. 02. 12. 18:45
Törölt hozzászólás
#60092
impudent 2020. 02. 12. 18:22
Előzmény: #60079  tihamer
#60091
Vedd meg 4 kilóert es ásd el a garazsba az aranytomboket senki nem fogja ott keresni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 18:20
Előzmény: #60088  tihamer
#60090

Egyetértek. Én most biztos nem vennék érzelmi alapon semmit, csak rideg számítással, de még úgy is átgondolnám többször, mert a közeljövő kockázatait csak tippelgetni lehet. Ha a kockás papíron kijön a matek és megéri a kégli, még akkor is megpróbálnám lejjebb alkudni a várható kockázatok miatt. Hívnék egy profi alkuszt.
Szépen ki kell inkább várni, eljön a vevők ideje újra. Az inga már elérte a csúcspontját es elindult a másik irányba, csak türelem kell és ki kell várni, amíg átlendül.
Persze, ha szembe jön egy alkalmi vétel, akkor viszem, ezért ülök könnyen felszabadítható pénzen most.
tihamer
tihamer 2020. 02. 12. 18:11
Előzmény: #60083  tihamer
#60089

"Majd 2014-ben 290 körül eladnom és átkonvertálnom ingatlanokba."
Jav.. 2015-ben történt.
tihamer
tihamer 2020. 02. 12. 18:05
Előzmény: #60087  Törölt felhasználó
#60088

"Pont szembe mentél a CHF hiteles tömeggel :)"
Igen, pont ez a lényeg, hogy mindig menj a tömeg ellen, különben nem lehetnék a piramis csúcsának egy részében.
Hamarosan, 4-6-8 év múlva újra eljön az én időm ingatlanvásárlás szempontjából.
És akkor lehet keményen alkudni, pofátlan árajánlatokat tenni.
Addig is készülök tőkefelhalmozással.
Válságban vásárolni,
Mániában tartani.
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 17:57
Előzmény: #60083  tihamer
#60087

Pont szembe mentél a CHF hiteles tömeggel :) Szép és elegáns :)
Az érzelmi alapon megvett és CHF-el behitelezett ékszerdobozok pont 2013/14-re váltak nagyobb mennyiségben elérhetővé béka segge alatti árakon.
Egyébként a mostani helyzetben is tuti biztosra veszem, ha feldobná valaki a zembereknek, hogy itt van egy finom 1,5%-os CHF hitel, akkor vinnék mint a cukrot. Erről ennyit.
Nekem is mennyi balf.sz ismerősöm van, aki ül a változó kamatozású hitelében és mondom neki, hogy tényleg arra számít, hogy 3% alatti hosszú kamatperiódusú hiteleknél jobbak lesznek később vagy miért??? Egyszerűen csak lusta balf.sz. Óriási szerencséjére a bankrendszert egy kicsit megregulázták a CHF ámokfutás után, de még így is képesek emberek lustaságból kamatkockázatú hitelekben ülni, amikor 3%-on rögzíthetné hosszú időre.
Itt ha elszabadulnának a kamatok, mert mondjuk valós infláción kéne pörögniük, akkor a sok lusta balf.szt elég gyorsan kiráznák az ékszerdobozaikból. Bármiféle válság is jön, azonnali és gyors kamatemelés lesz.
Mondjuk akkor megint elegánsan visszaválthatod a CHF-t HUF-ra és veszel majd egy "kamatkárosulttól" egy ékszerdobozt béka segge alatti áron :)
teglaherceg 2020. 02. 12. 17:57
Törölt hozzászólás
#60086
TBSC 2020. 02. 12. 17:51
Előzmény: #60078  CyrusTheGreat
#60085
Biatorbágynak ezen a részén nulla bölcsőde, egyetlen óvoda, nulla iskola (még a falusi iskolákban sem férnek el, össze-vissza toldozzák a meglévőket is, meg konténerben vannak a tantermek), nulla bolt, nulla egészségügyi intézmény, van talán egyetlen cukrászda. Minden ház társasház, így egymás szájába lógnak minimál kerttel, parkolni az utcán kb. lehetetlen. De legalább vannak uvva nagy dugók reggel/este a városba/-ból.
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 17:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#60084

"A saját ház vétele mindig érzelmi döntés is, sőt főleg az."
Főleg nem kéne annak lennie, hiszen a legtöbb embernek ez élete legnagyobb befektetése, még ha nem is így gondol rá.
Én 5% mozgásteret engedtem asszonynak érzelmi vonalon és azt a házat vettük meg végül, ami neki tetszett, de a befektetői kalkuláció fölé nem ment 5%-nál jobban.
Egyetlen egy dolgot sajnálok csak, hogy nem béreltem fel egy profi alkuszt, amikor vettem.
tihamer
tihamer 2020. 02. 12. 17:42
Előzmény: #60081  Törölt felhasználó
#60083

"Azt esetleg bevállalnám, de csak, hogy üljek a CHF-n magában az nem az én világom.""
Nekem 2008 nyarán sikerült 140-150 körül zsákolnom.
Majd 2014-ben 290 körül eladnom és átkonvertálnom ingatlanokba.
Nekem ez személyes siker volt anno, lehet ezért vagyok kicsit elfogult a chf-el.
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 17:37
Előzmény: #60080  sakal83
#60082
hángerien ferri tét
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 17:36
Előzmény: #60075  tihamer
#60081

Én EUR-t veszek meg pemápot, de kis mennyiségben. Soha nem szerettem csak árfolyam változásra spekulálni.
CHF-ből lehet venni valami svájci ETF-t vagy osztalék fizető részvényt? Azt esetleg bevállalnám, de csak, hogy üljek a CHF-n magában az nem az én világom.
lolbmeg: a zemberek legnagyobb vagyontárgya az ingatlan és mégis sokan egy lcd tv kiválasztására is több időt fordítanak, mint a kégli megvásárlására. Kollégáim szoktak őrületben kergetni, amikor napokig megy az elméleti vita arról, hogy melyik TV a jobb és miért hülye az, aki a másik típust veszik. Lakást meg tipikusan úgy vesznek, hogy hát az ingatlanos azt mondta, hogy ez jó vétel és ő a szakértő. A qrva TV paramétereinek utána tudnak nézni, de egy lakást nem járnak körbe minden szempontból.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek