Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 10. 06. 10:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#26140
Én úgy gondolkozom hogy veszek neki egy 1+2 szobást és a másik szobát kiadja valakinek,(lehet egy mostani osztálytársának) és abból a pénzből el lesz pesten. Néztem én  i használt lakást de nem sokkal olcsóbb mint egy új, hasonló helyen mint a Pápay utca.
ncseed 2018. 10. 06. 09:30
Törölt hozzászólás
#26139
ncseed 2018. 10. 06. 09:12
Törölt hozzászólás
#26138
Törölt felhasználó 2018. 10. 06. 09:04
Előzmény: #26134  DAXHU
#26137
A Pápay utcasi lakópark azért tetszik,mert amit néztünk lakásokat belső kertre néz és déli fekvésű csendesebb !
Törölt felhasználó 2018. 10. 06. 09:00
Előzmény: #26134  DAXHU
#26136
Nekem meg pont azért jó,mert 2020 szeptember-be kezd a lányom ,néztem a cordiát,az is ott épül de az 2021 re lesz kész !
DAXHU 2018. 10. 06. 08:35
Előzmény: #26134  DAXHU
#26135
A közelben van Tesco, elég sok kétes alakkal, Aldi és Lidl. Az említett két egyetem szempontjából jó választás. Abból kiindulva, hogy a 10-15 éve ott épült lakások elég drágák, nem rossz befektetés.
Én is keresgélek, de inkább használtat.  Merre néznétek használt 40-50 nm-es lakást?
DAXHU 2018. 10. 06. 08:28
Előzmény: #26133  Törölt felhasználó
#26134
A Lechner Ödön tele irodákkal, ott van a Nemzeti és a MÜPA. A Nemzeti mellett is épül irodaház. Annyi, hogy nagyon nagy a forgalom a Soroksári azon részén. 5 éve járok arra minden nap, de a forgalom exponenciálisan nő. Ha megépül a vágóhíd helyén az új központ, mellette a most épülő és már felépült újakkal jó lehet. Az újszerűek már most is drágák azon a környéken. A 2-es villamossal jól megközelíthető a belváros. Szerintem ezek jó szempontok. A Pápay új építést néztem én is. Csak sokára lesz kész. 
Törölt felhasználó 2018. 10. 06. 08:13
Előzmény: #26132  DAXHU
#26133
Akkor tudod ajánlani? Nekem nem befektetésnek kell első szempontból,hanem 4-5 évig lakni utána majd lesz valahogy,az élet majd eldönti marad -e a lányom a fővárosba vagy jön vissza Debrecenbe ! Én azt néztem első sorba hogy az egyetem aránylag közel legyen! Mert tudjátok,a falusi kisvárosi ember nincs hozzászokva hogy az üzletig sétálni keljen,ha én nem tudok a bolt előtt leparkolni akkor abba a boltba nem megyek :))))))))))
DAXHU 2018. 10. 06. 07:59
Előzmény: #26131  Törölt felhasználó
#26132
Ráadásul a régi vágóhidnál a Budaparthoz hasonló városrész fog épülni... Minden nap járok arra, nagyon fejlődik a környék.
Törölt felhasználó 2018. 10. 06. 05:59
Előzmény: #26130  elemerorsos
#26131
Bocsi hogy beleszólok, de nálam te  el   a prímet, a másik " szakértő " nagyon régimódi földhözragadt. Én nem vagyok a lakásbizniszbe benne,de múlhéten felmentem Budapestre és megnéztem a környéket és teljesen igazad van, mert új iroodaházak és új negyed épül. A lakáslistát az ingatlan.com honlapon meg lehet nézni. Egy 71 nm 1+2 szobás 46-50 M Ft ig van szerintem elfogadható a mostani viszonylatban.. 
elemerorsos 2018. 10. 05. 23:42
Előzmény: #26129  RealistaPista
#26130
Én nem gondolom magam gurunak. Ha az lennék, akkor egy saját tulajdonú egzotikus szigeten lógatnám a tökömet a meleg óceánba. De komolyra fordítva: nem gondolnám, hogy 15-20 év múlva szétrohadnának. Gépészeti, szigetelési gondok lehetnek, ezekre fel kell készülni. Én nem veszek tervezőasztalról semmit, csak ha már bejárhatom az épületet és a lakást, sajnos nem bízom ennyire egyetlen ingatlanfejlesztőben sem. Azzal nem értek egyet, hogy a 9. kerület fos lenne, az egy éppen rehabilitáció alatt álló környék, az ilyen területeken éppenhogy érdemes befektetni, nézz körül arra, hány új irodaház és lakóház épül. Kicserélődik az egész környék. Persze lehetsz előítéletes, így volt egy haverom is, amikor 2010-ben a Corvin sétányon vettem lakást, most meg pislog, hogy milyen árakon lehet ott kiadni.
RealistaPista 2018. 10. 05. 23:24
Előzmény: #1  Hathor
#26129
Szamomra mindig nagyon furcsa, ha az ingatlanpiacot elvileg ismero szemely uj lakas vasarlasanal nem hivja fel a figyelmet arra, hogy a mostani uj lakasok 90%-a teljesen vallalhatatlan minosegben keszul. Ha annyira nagy ingatlanguruk vagytok, mint eloadjatok, akkor biztosan tisztaban vagytok ezzel. Sok nagyobb projektben dolgozik mernok ismerosom, koztuk kifejezetten luxus kategoriaban is, ez az egybehangzo velemenyuk. A mostani lakasok jo resze 15-20 ev mulva szetrohadoban lesz, koztuk ez a 9.keruleti fos, ami gettoban van raadasul. Ezek a projektcegek meg mar sehol nem lesznek.
elemerorsos 2018. 10. 05. 23:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#26128
Ha te a panelokat ismered, akkor nyilván ott tudsz jó döntéseket hozni. Én a belvárosban mozgok, én azt a piacot ismerem. Én arra kaptam fel a fejem, hogy azt írod, hosszú távra a panel a legjobb. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem. Gyorsan kiadható, az biztos, talán a leggyorsabban. És az sem biztos, hogy a drágábbnál kisebb a megtérülés. Szerintem az új építésűnél a legkisebb, függetlenül az árától. De azt is megértem, aki ilyet vesz, mert marha kényelmes, kifizeti, átveszi, kiadja. A kényelem mindig az alacsony hozam ára :-) A belvárosban meg sokszor fel kell újítani, stb., de egy drága lakásnál is nagyon komoly hozamokat lehet elérni. Az igaz, hogy nagyon nehéz jó vételt találni, sokkal többet kell keresni. Én hosszú távú kiadásra 8%-os hozam alatt nem veszek, áremelkedés nélkül számolva persze.
ncseed 2018. 10. 05. 22:57
Törölt hozzászólás
#26127
elemerorsos 2018. 10. 05. 22:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#26126
Hagyjuk már a panelokat. A panelnek két előnye van, hogy könnyen fel lehet újítani és ha olcsón adod gyorsan kiveszik. De a hozama nem valami jó. Én az idén is vettem két lakást, kb. másfélszer akkora hozamot csinálok vele, mintha panelt vettem volna.
elemerorsos 2018. 10. 05. 22:34
Előzmény: #26111  Törölt felhasználó
#26125
A Pápay Park egy jó fejlesztés azon a környéken. A Cordia Akadémia is a szomszédban, de az később lesz kész, és a Cordia nem is túl megbízható.
elemerorsos 2018. 10. 05. 22:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#26124
Azért nem csak panelok vannak a világon. Csak olcsó lakásokra igaz, amit írsz. Középkategóriától felfele igenis van állás, és ez normális. Nálam is van hogy kimegy egy bérlő a lakásból és a következő 1 hónap múlva jön. Addig van idő rendbeszedni a lakást. Zsinórba akkor se adnám ki, ha jönnének, mert egy lakást mindig rendbe kell tenni egy igényes bérlő előtt. Aki nem teszi, az adja ki szarért hugyért. Ja, amit írtam az az 1200-1300 Euró fölötti lakásokra igaz. És igen itt azért 10 hónappal számolunk, mert belekalkuláljuk az állást, és 10 hónap alatt szedek be jobb hozamot, mint más egy panelre 12 hónap alatt.
Vortex 2018. 10. 05. 22:15
Előzmény: #26111  Törölt felhasználó
#26123
Sajnos nem ismerem a környéket.
Néztem a projekt honlapját. Nem találtam lakáslistát és árakat sem.
Meg tudnád mondani merre találom?
ncseed 2018. 10. 05. 22:13
Törölt hozzászólás
#26122
impudent 2018. 10. 05. 22:13
Előzmény: #26120  Törölt felhasználó
#26121
Te meg vegyel a Szent Istvan parkban az jo hely.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek