Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Freszelés hétfő, 14:06
Előzmény: #224679  Xis24
#224680
szóval a mérnöknek nem segítség és leszrja hogy van ilyen mindenféle semmirevaló támogatás (cserébe mindent intézhet magánban), a csóró takker Julcsi meg nem lesz előrébb havi 10-20-100ezer forint támogatással, ugyanúgy marad a piramis alján.
Xis24 hétfő, 13:53
Előzmény: #224678  Freszelés
#224679
Erről van szó. Jól fizetett mérnök érzés.😃
Freszelés hétfő, 13:48
Előzmény: #224676  Xis24
#224678
Tudod ezek az ilyen "friss házasok, ötezer forint", "oltástámogatás az önkormányzattól", "1 gyerek utáni havi tízezer forint" meg hasonló párezer forintos támogatásokból biztos van sok, de én agyfszt kaptam/nék a sok herce-hurcától amik ezekkel járnak. Ha jól fizetett mérnök vagyok, akkor az óradíjam egyszerűen ennél sokkal több és nem éri meg ezzel foglalkoznom. Ráadásul kockázat is van benne, meg szívesebben foglalkozom a szakmámmal, mintsem sajtpapirok töltögetésével. És nem is foglalkoztam ezekkel az esetek egy részében ezért. A másikban is csak azért, mert haragszom az államra és megpróbáltam visszaszedni mindent, ami csak jár.
EURHUF_goes_to_haven hétfő, 13:43
Előzmény: #224675  Freszelés
#224677
Meg mondjuk ezt állítsd szembe, egy külföldi hitellel aminek jóval alacsonyabb a kamata... Lehet hogy a drága ingatlanon bőven behozod ezt az összeget a kamaton... (nagyobb hányad megy a teljes visszafizetésből az ingatlanra mint a kamatokra.)
Xis24 hétfő, 13:42
Előzmény: #224675  Freszelés
#224676
Nem mernék vállalkozni, hogy összeszedjem az összes támogatást 😃 Volt idő amikor már a felénél elvesztettem a fonalat annyi volt. 😃
Freszelés hétfő, 13:37
Előzmény: #224673  Xis24
#224675
Rahedli támogatás?
Lehet lebuktatom magam, de mi ez a rahedli támogatás? Legjobb esetben 50+10M? Ez rahedlinek számít mondjuk egy orvos/IT-s ~30 körüli házaspárnál? Én nagyon nem ezt érzem... még akkor se ha feltesszük hozzá, hogy 0 forinttal támogatták meg őket a szüleik.
Xis24 hétfő, 13:33
Előzmény: #224673  Xis24
#224674
Jön is a kérdés. ki melyiket választaná? Egy szegény ország gazdagjai közt élni, vagy egy gazdag ország szegényei közt lenni.
Xis24 hétfő, 13:23
Előzmény: #224670  Murdoch
#224673
Tapasztalatom azt mutatja idén 2 ingatlan eladás után.. hogy egy réteg úszik a kp-ban. A többieket meg nem látom mert nem vásárolnak. Vannak elég jól kereső fiatalok is már.. ők nagyon jó adósok lehetnek.. miért nem mennek el? Hát én is kérdeztem.. Nem mindenki megy el. Itt megvan az az érzés is hogy fentebb vagyok mint a másik.. na meg egy rahedli támogatást is kaphat.Meg a család. Hiába az a logika, hogy mindenki lelép. ez nem feltétlen lesz igaz.
Murdoch hétfő, 13:23
Előzmény: #224669  Freszelés
#224672
Van a hulló kések esete is. Még anno 2008-as válságot követően jól emlékszem egy yenki tagra, nyilatkozott, hogy amikor hatalmasat zakózott az alkalmazó multinak az árfolyama, akkor rohantak venni, hogy ilyen hihetetlen lehetőség még1x nem lesz. Hát nem is lett, ment a levesbe... 
Most valóban a nagy kockázat van, balhék mindenfelé. A jól fizető meló azonban szerintem mindent visz.
Xis24 hétfő, 13:13
Előzmény: #224668  slash
#224671
Tavasszal azért mentem ingatlanból  ingatlanba mert valami zuhit vártam. Jó sojára jött.  Akkor javuljon inkább az életminőségem ha félek betárazni részvényekből. Az életminőség javulás után most azért adtam el befektetési ingatlant, hogy hátha tényleg összefo,,sa magát a tőzsde.. aztán ha indulás van akkor legyen puskapor. 😃 Korábban azt hittem, hogy viszonylag egyszerű ingatlanból puskaport készíteni.. aztán rá kellett jönnöm, hogy ez nem ilyen egyszerű vagy nekem nem egyszerű  lelkileg ár alatt értékesíteni  😃😃😃 Most ott fogok tévedni valószínűleg, hogy beleveszek majd valami fals kitörésbe 😃😃😃
Murdoch hétfő, 13:03
Előzmény: #224664  Xis24
#224670
Az a helyzet, hogy ez nem is játék, hanem pénzügyi megfontolás. Mondjuk a szakképzett melós, mérnök stb. azt látja, hogy néhány száz km-re arrébb megy és lesz egy komoly megtakarítása vs. lepukkant panel hitelre egy emberöltő alatt. A vagyontárgyat elengedném, az már a múltté + ne tulajdonosi fejjel gondolkozzatok, úgy rózsaszín felhő minden. A mostani generációkat nem fogja ez meghatni, inkább elmegy a tengertúlra kalandozni évekig, hol érdekli vmi tizedik emeleti retek. 
Ha most megnőne a munkanélküliség, abból is az áremelkedés jönne ki, merthogy ingatlannal nem lehet bukni. Ó, dehogynem, csak már relative rég volt ilyen, ellenben amilyen zűrös idők vannak sose biztos, hogy nem lesz megint. 
Freszelés hétfő, 13:01
Előzmény: #224667  Xis24
#224669
A tőzsdéken 3 hete még boldogság volt, most meg szomorkodás van. Most ugorjak ki? Vagy megy újra a csillagokba?
Fúj a szél, de fúj az össze-vissza...álompapírral nem megyek semmire, értékmegőrzésre se biztos hogy alkalmas... minden más risky. Ahogy írtad: aki nem kockáztat lecsúszik. Aki kockáztat az vagy lépdel komótosan előre vagy ha rosszul csinálja akkor keményen rápacsál.
Röviden: nagy kockázat - kicsi nyereség van jó esetben. Az élet egy g**i. :D
Marad a tőzsdei láb, marad az álompapír láb és próbálok a nem túl megerőltető munkával jó sokat keresni. Én ennyit tudok.
slash hétfő, 12:58
#224668
fú gyerekek, itt a nyár , összefosta magát HUF meg a tőzsde.. tégla és beton meg nyírjuk a juhokat..:-)
 ez is egy fos de legalább amit ott bukok itt beszedem.. 
Xis24 hétfő, 12:53
Előzmény: #224666  Freszelés
#224667
Szerintem arra kell menni amerre a szél fúj.. vagy amerre fújják. Mindenhol zebra csordák vannak. Ha jön az oroszlán. . futás ezerrel. Ha láthatáron a víz. meg a legelő... akkor usgyi izibe
Freszelés hétfő, 12:48
Előzmény: #224664  Xis24
#224666
akko' mindennel csak nyerni lehet hosszútávon?
részvényt a nagyok veszik szóval no-para, az ingatlanpiac is csak fel és nyilván cihában tartani a pénzt ritkán kifizetődő. vagy még annál is ritkábban.
kérem kapcsojja ki.
Xis24 hétfő, 12:41
Előzmény: #224664  Xis24
#224665
Én hiszek a további áremelkedésben.. mégis adtam most el befektetési ingatlant. Ha belegondolok.. egy dolog miatt. Ez pedig a kapzsiság. Meg ugye. Az hogy örökké nem állhat minden pénzed ingatlanban, mert túl rövid az élet. Nyilván  biztonságosabb eszköz mint a többi.. de a gyors gazdagodásban 3-4-5-ös l szorzok után már én sem hiszek annyira. Pedig "gazdagodni" muszáj. Mert gyorsan lemarad az ember a mai világban.
Xis24 hétfő, 12:22
Előzmény: #224663  Murdoch
#224664
Nehéz dolog az ingatlanpiac ellen játszani egy olyan országban ahol a legfőbb vagyontárgy az ingatlan.. és a pénzügyi kultúrában is fontos helyet foglal ez az ingatlan. Na meg még maximális árszinteken vásárolva is mindenki jobban járt sok sok évig mint aki nem vett. + Támogatás, bérnövekedés, plusz ragadós árképzés. Egyszer meg lesz a teteje persze. De ugyan olyan ez mint az a részvény, ami már sokat ment.. nem veszel.. mert igazából nem hiszel a további felben már. Viszont akik mozgatják a dolgokat azok bizony hisznek 😃 Jobb az árral úszni mint az ár ellen. 
Murdoch hétfő, 12:01
Előzmény: #224660  Xis24
#224663
Ahhoz minden bizonnyal egy kataklizma kell. Hiszen a covid, válság, háború, csökkenő GDP még csak meg sem karcolja az árakat... Ellenben növeli. Ja, persze.
Xis24 hétfő, 11:53
Előzmény: #224660  Xis24
#224662
A viccet félretéve. Milyen konszenzusra jutotr csoporrunk az AIRBNB szavazással kapcsolatban? Lemaradtam... csak érdeklődnék.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish hétfő, 11:52
Előzmény: #224660  Xis24
#224661
Megkeresni rá a pénzt "alapján" továbbra is drágák, persze mi nem az, ilyen inflációs sokk után.  Saját buborékban említettem, hogy aki vett az minden beledarált (örökölt, kapott, rá esett...) egy ingatlanba + combos hitel (40mill+), érdekesség képpen írom, hogy aki 0-ról indult ott nem került egy ingatlan sem bedarálásra, inkább lett kompromisszumos dolog (lakhatásra) + ingatlan befektetés, egy esetben külföldön.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek