Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mage 2018. 04. 16. 15:43
Előzmény: #22079  Törölt felhasználó
#22080
Bocsánat a magyarok nagy része lett emberiség ellenes primitív bunkó. A jobbikról beszélünk most? 4 éve Izrael barátok? Izraelnek korábban liberális vezetője volt? Mert ha igen akkor az csak az én igazamat támasztaj alá a zsidó "liberálisokkal" kapcsolatban.
Én a tettei alapján ítélek meg embert, népet, vallást, pártot, nem a szavaik alapján. Te meg nyugat-európai szélsőjobbról beszélsz aki zsidó "náci" barátok. Nyilván én vagyok az aki nem látja a fától az erdőt.
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 15:09
Előzmény: #22077  mage
#22079
Egyrészt senki sem párosította a magyarsággal. Másrészt arról beszéltem, hogy akik itthon jó ideig antiszemiták voltak, hirtelen Izrael barátok lettek, amint számukra szimpatikus illiberális, autokratikus vezetője lett Izraelnek.
Mondjuk elég hiteltelen az, amikor azt harsogod, ninca antiszemitizmus, aztán minden zsidót, politikai nézettől függően egy kaptafára veszel.
mage 2018. 04. 16. 15:06
Előzmény: #22046  buyandhold
#22078
Nyilván ezen dolgok nagy része meg fog valósulni. A kérdés inkább az, hogy mikor?
A vitaindító cikkben, ha jól érettem akkor a 3d nyomtató csak felhúzott 2 párhuzamos szigetelő habból álló falat, de a betont a 2 réteg közé már emberek csinálták meg (ez egyébként szerintem nem jobb minőség, mint a panelház). Azért ettől szerintem egy kőműves se ilyet meg és kezdett el új szakma után nézni.
Az nem derült ki, hogy például a csövezést hogy oldották meg (utólag fúrták ki?), nyilván minden egyebet ami a munka 90% azt hagyományosan oldották meg.
mage 2018. 04. 16. 14:57
Előzmény: #22051  Törölt felhasználó
#22077
Hát lehet elítélik az izraeli "libsik" amit a palesztinokkal művelnek, de gyanítom csak szavak szintjén. A nyugat-európai, észak-amerikai "libsik"  is harcolnak szavakkal a környezet védelem ellen aztán hazamennek és beleülnek a fűtött medencéjükbe.
Gondolom a zsidó "nácik" a zsidó faj felsőbbrendűségét hirdetik, tehát elég érdekes azokat a nyugat-európai szélsőjobb oldali pártokat antiszemitának nevezni akik velük barátkoznak.
Az alap felvetés amire reagáltam az pedig pont az antiszemitizmusról szolt. Tehát akkor felmerül a kérdés, hogy hol is vannak ezek a gonosz antiszemiták és mért is a magyarsággal párosítjuk?
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 12:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#22076
Remélhetőleg nem egyoldalúan.
ncseed 2018. 04. 16. 12:50
Törölt hozzászólás
#22075
settevoltesette 2018. 04. 16. 12:47
Törölt hozzászólás
#22074
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 12:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#22073
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasarrobbanast-var-magyarorszagon-a-guru/20340?oldal=891#5076454
Hát itt az volt az alapvetés, hogy havi nagyon sokért, 60 nm-en nyomorogni kell, még emlékszem erre.
ncseed 2018. 04. 16. 12:30
Törölt hozzászólás
#22071
settevoltesette 2018. 04. 16. 12:23
Törölt hozzászólás
#22070
Vortex 2018. 04. 16. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#22068
"elég ha a leglesajnáltabb"
2010 környékén ragadtál. Már egyáltalán nem lesajnáltak a panelben lakók. 
Nem is értem, miért panelprolizol állandóan.
Vortex 2018. 04. 16. 11:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#22067
"Akiknek viszont van pénzük ilyen úri huncutságokra azok ne reméljenek (további) állami támogatást az 5% áfán felül... Magyarul a suzukisokat támogatja az állam, nem azt aki Mercédeszt vesz!"
Épp azért kellene támogatni, hogy mindenki számára elérhető legyen.
Magyarul a suzukisok is tudjanak Mercédeszt venni.
ncseed 2018. 04. 16. 11:32
Törölt hozzászólás
#22066
ncseed 2018. 04. 16. 11:25
Törölt hozzászólás
#22065
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 11:12
Törölt hozzászólás
#22064
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 11:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#22063
"Amiket felsoroltál azok a lakhatatlan és komfort nélküli lakások. Persze vannak ilyenek is, de normális huszadik századi értelemben lakható lakások a panelnél kezdődnek. "
Ok, de akkor ha szociális alapon magyarázod az állami támogatást, akkor nem a legolcsóbb kategóriát kellene lakhatóvá tenni? (Szerintem azt sem, azon sem a megcélzott réteg gazdagodna, az állami támogatások mindig kontraproduktívak.)
"Még mindig nem támasztotta alá senki azt az elméletet miszerint panelban sok a befektető tulajdonos... ti meg kész tényként utaltok erre mindig. "
De én nem is állítottam erről semmit. Te vezetted le, higy a panelba fektetésednek az egyik oka, hogy számítasz rá, hogy a panel tulajdonosokat támogatta/támogatja az állam. Tehát az elv működik, csak a mértékéről vitatkozhatunk (amiről nehéz statisztikát készíteni, mivel Magyarországom katasztrófa a lakcím nyilvántartás, bejelentés).
"A szegényeknek ott vannak azok a lakások amiket te írtál az előbb, ott nem volt "beavatkozás". "
Szerinted a panellakók is szegénynek számítanak.
ncseed 2018. 04. 16. 10:55
Törölt hozzászólás
#22062
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 10:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#22061
A legolcsóbb lakások, és egyben a legszegényebbeké Budapesten, a putrikat, hajléktalan viskókat nem számítva az udvari lakások. Utána meglepő módon a magas belterű, gangos lakások jönnek, csak nem a belvárosiak, mert egy kevés akad belőlük távolabb is, gyakran fürdőszobájuk sincs ezeknek. Utána jön minden, ami a szocializmusban épült, szocreál, zsaluzott beton, panel, és ezek kb. hasonló áron vannak.
Szóval ez eleve erős csúsztatás. A másik, hogy te magad is kimondtad az előző kommentedben, hogy bizony befektetési döntéseidnél figyelembe veszed, hogy ezen lakások tulajdonosait fogja támogatni az állam. Tehát ahol ilyen lehetőség van,ott a befektetők is lecsapnak rá, így lehet, hogy a panelok felértékelődhetnek az alternatívákkal szemben, és a szegények helyett jelentős részben a befektetők viszik el ezt a többletet. Egyébként jó példa arra, hogy az állami támogatásokat hogyan korrigálja a piac, inkább ahhoz járult hozzá, hogy a szegények még nehezebben jussanak lakáshoz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek