Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FR73 2024. 02. 04. 11:13
Előzmény: #216278  FR73
#216280
25 ezer dollárt azért kell felmutatni, mert ha kimégy, aztán egy hét múlva bármiért kirúg a munkáltató, legyen akár bő félév tartalékod is, amiből élsz, fizeted a lakhatást, az eü biztosítást, es keresed a munkát is. Eleve ott kezded, hogy veszel valamilyen életképes autót, kifizeted a lakbért, stb.
berlini
berlini 2024. 02. 04. 11:11
Előzmény: #216278  FR73
#216279
Számomra nála a nyelvtudás hiánya az egyedüli, ami nagy esélyrontó.
Voda-nak már évekkel ezelőtt tanácsoltam.
Nincs TV, film stb magyarutl. Amig otthon van csak a választott idegen nyelv harsogjon.
Akár azt is megteheti egyedülállóként hogy a fórumtárshoz hasonlóan felszed egy nepálit. barátnől lehet a legjobban nyelvet tanulni.
FR73 2024. 02. 04. 11:02
Előzmény: #216276  Vodafonelive
#216278
A helyzetedet olvasva és reálisan nézve csak azért nem mondom, hogy nulla az esélyed, mert lehet, hogy valamilyen óriási szerencséd lesz. Gyakorlatilag egy relocation finanszírozása se megy nálad. Na mindegy, innen szép nyerni.
Törölt felhasználó 2024. 02. 04. 11:00
Előzmény: #216276  Vodafonelive
#216277
sztem akik ezt nem látják azok kb még ovasási szinten sincsenek az angollal nemhogy fenttartsanak egy interjúzási folyamat oda-vissza beszélgetését idegen nyelven... egyértelműen lejön a fórumról, hogy ki mennyire tájékozott a világban, mennyire járatos külföldön vagy csak a bosnyák téren érteti meg magát a nepáliakkal... szerencsés esetben okosabb vagy te annál, hogy bárki tanácsát elfogadd...
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 02. 04. 10:44
Előzmény: #216262  Vodafonelive
#216276
Lassú, biztonsági játékos vagyok aki tisztában van a saját képességeivel. Ahogyan a lakást is vettem, kötöttem biztosítást. Miért? Mert félek, hogy ha elveszítem a munkámat, kirúgnak akkor is fizetnem kell a hitelt, nincs mese, a bank nem tétovázik a diákhitel pedig igen (1 teljes évet lehet bohóckodni aztán elkezdődik az eljárás, egy ott dolgozó mondta).
Vízum ugyan ez, nincs meg a vízumhoz megfelelő minimum nyelvtudásom (ez a B2-C1 közötti szint) és ez a legelső lépés, hogy meglegyen de beadásánál sem mindegy mennyire "friss" a tudás, nincsen még pont annyi év munkatapasztalatom (akár vegyesen) ami több pontot érne, nincsen 9 millió forintnak megfelelő pénz a számlámon amivel igazolom, hogy ha bármi van nem élősködök az országban. (ezt csak a vízum beadásig kell felmutatni kb. 6-8 hétig)
Nem fogok kiszolgáltatott lenni, mert külföldről pályázva egy szar munkahelyet találtam és nem tudok váltani, mert a munkáltató 2 évig sarokba szorít, hogy ha nem tetszik hazamehetek, ha pedig új munkahely után koslatok akkor kunyizok, hogy vegyenek át vízummal. Ráadásul akkor még kevesebb fizut is adnak, ha a munkáltató adja a vízumot. Barátomat a molnál olajmérnökként össze-vissza küldözgetik különböző országokba, várva, hogy akkor hosszabbítanak-e neki, megkapja-e a vízumot. Ezen kívül hallani még ezt-azt más szektorban is, pl. ukrán-orosz háborúnál az oroszok is kiszolgáltatott helyzetben vannak, mert ha hazaküldik őket akkor kampec.
Törölt felhasználó 2024. 02. 04. 10:40
Előzmény: #216273  Freszelés
#216275
ezt mondtam énis, lehetséges csak drasztikusan megtizedelődött az esélye, ennek ellenére maradt valamennyi, de egy felívelő gazdasági ciklusban 10x nagyobb esélye lett volna mint most akkor egyáltalán nem túlzok sőt. Sajnos van rasszizmus mindenhol, helyieket előre sorolják. Nagyon jónak kell lenni egy ilyen helyzetben. Mindenkinek szúrkolok, hogy sikeres legyen külföldön aztán annál jobb kapcsolatai lesznek az országnak, szóval hajrá Voda sikerüljön minden amire vágysz! 
berlini
berlini 2024. 02. 04. 10:36
Előzmény: #216262  Vodafonelive
#216274
Ne foglalkozz azokkar az amatőr mukapiaci elemzőkkel, akik álomvilágban élnek.
- recessziót harsognak az USA-ról miközben 2-3%-os a GDP éves növekedése.
- rekord munkanélküliséget kiáltanak (merthogy egy haver épp elvesztette ott az állását) Igen, ott az ember gyakran elvesziti a munkahelyét és van 6-8 millió ember aki hosszú ideig nem is talál, de még egy recessziós időszakban is vannak üres állások legalább ekkora nagyságrendben. Ma is több ilyen van mint munkanélküli. A kulcs az hogy keresett-e a szakmád , a tudásod.
Freszelés 2024. 02. 04. 10:35
Előzmény: #216272  Törölt felhasználó
#216273
Azért lesznek az USA-ban milliónyian, akik 2024-ben kezdenek el dolgozni esetleg az életükben/országban először. Ezek között lesznek mérnökök is. Egy közülük lehet Voda.
Pályázzon és rossz esetben 1 évig nem veszik fel sehova, de addig is gyűjtötte az interjú tapasztalatot és amikor jön a fellendülés, akkor nagyobb rutinnal, magabiztossággal fogja már nyomni. Jó esetben meg felveszik 2 hét múlva. Mit veszthet? A legjobb időszakban is nehéz úgy pályázni hogy mondjuk min 50% eséllyel fel is vegyenek.... most nehezebb - ennyi.
A külföldi partnerek nálunk meg rúgtak ki sokakat és vesznek is fel többeket. Egyes beszállítók (khm) meg még árat is tudtak emelni.
Törölt felhasználó 2024. 02. 04. 10:28
Előzmény: #216270  Freszelés
#216272
én ahogy itt már többször leírtam államhoz köthető megrendelésekből él a vállalkozásom és van saját csapatom rá akiket fizetek, illetve mivel technológia ezért van kapcsolattartás külföldiekkel is. Összehasonlíthatatlanul visszafogott a megrendelés és idén nem fizetésemelés lesz hanem csökkentés. Külföldi partnerrknél pedig állandóan csere van az elbocsátások miatt. Sem mi sem ők nem vettünk fel egyetlen embert sem már 2 éve, csak elbocsátás volt.
Törölt felhasználó 2024. 02. 04. 10:22
Előzmény: #216270  Freszelés
#216271
Mindent lehet csak az esély tizedelődött meg... 
Freszelés 2024. 02. 04. 10:18
Előzmény: #216267  Törölt felhasználó
#216270
Összeségében véve lehet szűkül a piac, neki viszont elég egyetlenegy pozit megcsípnie. 2008 után is léptek be frisshúsok a munkaerőpiacra, hiába volt az ami.
slash 2024. 02. 04. 10:17
Előzmény: #216260  Alpaka
#216269
Mint adriai nyaralótulaj írom: Nagyon kockázatos a nyaraló kiadás, főleg szezonon kívül . Elfűti a bérlő a hasznot, nem éri meg. Nekem sincs kiadva, október óra zárva. Szétkúrja a bérlő és csak a számlák jönnek a díj meg kevés. Télen egy hónap bérleti díj  annyi mint nyáron egy hét. Mínusz fűtés.. 
Ha nem szerelem vagy családi élet vagy áremelkedésre számítás áttervezés a nyaraló vételkor  akkor sztem hagyd. Itthon meg főleg itthon halott minden. A NER már megvette, más most nem vesz semmit. Inkább 2-3 szaros  panel Budapesten mint egy szép nyaralóház a Balatonon. Sokkal többet és biztosabban hoz. Vagy PMAP 10% 
slash 2024. 02. 04. 10:10
Előzmény: #216267  Törölt felhasználó
#216268
Ma reggel: újabb nyugaton dolgozó barátom írt hogy kirúgták. Ő már a harmadik egy héten belül. Csak mondom. Ha engem is utolér a vég, lesz időm mindenre, kivágom  a szarpénzt fizető bérlőmet-úgyis a héten lett tele vele a tököm- felújítom a lakást és árszintet lépek vele. Nyaralóban is emelés és előleg is lesz. Ha mindenki kemény, nekem is annak kell lennem. 
Törölt felhasználó 2024. 02. 04. 10:04
Előzmény: #216262  Vodafonelive
#216267
Amerika? UK? Hova mennél? Tavaly közel 1 000 000 magasan fizetett szakembert küldtek el, Magyarországnál sokkal jobb gazdasági helyzetben és ez januárban csak erősödött... Eddig kellett volna menni vagy ha vége lesz a jelenlegi válságnak. Aki azt írja, hogy most az semmilyen szinten nem követi a nyugati munkaerőpiacot.
berlini
berlini 2024. 02. 04. 09:47
Előzmény: #216262  Vodafonelive
#216266
Szerintem se totojázz.
Mindened megvan ma már egy külföldi álláshoz. Ma már komoly munkatapasztalatod is
berlini
berlini 2024. 02. 04. 09:44
Előzmény: #216255  Nudli
#216265

Előrebocsájtom, hogy az elmúlt évben nem és a következő években sem szándékozom ingatlant adni vagy venni. 
"Xx piac van, arak addig mennek fel amig van kereslet. Ha nincs, eses lesz. "
Ez nem ilyen egyértelmű. Az ingatlan nem frissen sütött kenyér, ami ha nem adják el azonnal megromlik. (De még a kenyérnél sem parázik a pék este felé, hogy nem fogy és nem árazza le gyorsan a negyedére.) A tavalyinál kevesebb keresletre idén nem lehet számitani. A januári előjelek minimum 10-20%-os tranzakciószám emelkedést sejtetnek."Xx kormany belenyult a piacba es magasak a csaladi tamogatasok.ez tartja fenn a magas arakat meg a kulfoldi kereslet. Sokan orokolnek most van az elso gen. Akinek van mit. "
A kormányintézkedéseknél többre lehet számitani, mert most lesz pénzük is rá a külföldiek pedig várhatan nagyobb számban térnek vissza. Jön egy csomó kinai menedzser, fehérgalléros munkavezető, ők garantáltan nem egy panelt bérelnek ki maguknak.
Örökölni meg eddig is pont annyian örököltek mint az idén.
"Xx mindenki kormany ellenes, marad ez a rendszer ha valtas van? Pmap, adok, ing adok."
Itt a következtetést nem értem, de mindegy is, mert nem lesz kormányváltás.
Most magyarázzan el hogy miért?
- mert nálunk nincs demokrácia és nincsenek egyenlő feltételek egy választásnál
- mert azok akik elmennek szavazni, még enélkül is a fideszre szavaznának, pedig nem hasznoélvezők
- mert a haszonélvezők is vannak milliónyian és leszarják, hogy amúgy az országnak jól megy-e, ha ők gyarapodnak. 
"Xx majd beall a rend. Csak berelni tudsz vagy 10% eloleggel 60eves korodra tied a lakas."
A többségnél pont igy volt az elmúlt években és ez is marad..
Ahhot hogy ez változzon van pár gondolatom, de ezeket is is leirtam már az elmlt években többször is
Freszelés 2024. 02. 04. 09:36
#216264
Nem írom le mégegyszer, amit X hónapja leírtam.Van diplomád. Beszéled a nyelvet. A mostani hétvégét elszöszölöd a CV-vel, hétfőtől pedig jelentkezel. Végtelen lehetőség van egy akkora országban, ha a nyelv, cv, tudás akármi kevés, akkor meg kevés, de legalább nem megy a időd és valódi visszajelzést kapsz. Ne totojázz.
Nem genyóságból írom ezeket és mégiscsak leírtam mégegyszer.
N0MAD 2024. 02. 04. 09:23
Előzmény: #216262  Vodafonelive
#216263
Vízum? Usa?
Nem azt mondod ugye hogy a középfok hiányzik a diplomához és ha megvan akkor lépés?
Ennél jobbnak tüntél. Ha c2 akkor bocs. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 02. 04. 08:45
Előzmény: #216250  Stg
#216262
Valahol el kell kezdeni a keszulodest, tavaly-iden diploma. Iden nyelvvizsgara tanulas. Nem kapkodom el, ezert irtam egy hataridot, vizumbeadas utan meg igyis-ugyis itt maradok minimum 2 evet, mert annyira hosszu a vizumbiralat es az allaskereses kulfoldre. Addigra latni fogom mi lesz itthon (tokmindegy ki nyer). Igazabol ha osszejon meg 1 adofizeto lelep aki nem fogja eltartani a magyar nyugdijast.
N0MAD 2024. 02. 04. 08:42
Előzmény: #216260  Alpaka
#216261
Szerintem érthetetlen a balatonmánia konkrétan, nem jobb mint tengerpart és nincs annyival közelebb hogy a hétvégente dugóban vergődès értelmezhető legyen.  Talán csak a nyelvtudás hiánya indokolja meg az ingatlanmánia. 
Szóval szerintem már most is túlárazott/túlépített, nyáron meglátjuk a pénzhiány hogyan csapódik le. 
De persze lehet hogy ki tudsz hasítani egy  szeletet a tortából, ne rám hallgass. Mondjuk a szezonalis kiadás melósabb dolog, takarítás, ágynemű. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek