Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 01. 25. 19:07
Előzmény: #215693  hunball2
#215700

Nem egyszerű az biztos! Sajnos a vidéki jelzőt nem ok nélkül találták ki, de nem kell annyira negatívan venni, inkább a nyitottság és objektív gondolkodásmódra érdemes gondolni. Nálunk a családban (nem mindenki) szintén nem értik, hogy mi miért érezzük magunkat jól Budán, panelban. Én felteszem a kezem és nem kezdek el senkinek magyarázkodni, hogy mennyit van a gyerek levegőn, milyen szabadidős tevékenységei vannak a "kibaszlak az udvarra játsszál" helyett. Nem kezdem el ragozni, hogy miért nem kitűnő tanuló a gyerek egész alsó tagozatban, de a központi felmérőn 98% felett van az osztály átlag, vagy miért szeretném, ha felső tagozatban le tudna nyelvvizsgázni. Ezek után a lokáció fogalmhiányával meg a csak egy panelban laksz megjegyzésekre csak mosolygok, de legalább minden családi buli alkalmával meg lehet jegyezni, hogy megjöttek a Pestiek.
Uh. nyugi most tényleg nem érdemes kapkodni, ráadásul 2024-ben a lefelé tartó kamatokkal és kamatozó pénzeddel előrébb leszel, ilyen mértékű drágulás nem lesz!
slash 2024. 01. 25. 18:26
Előzmény: #215697  slash
#215699
Tudod  mi jutott eszembe? :-) A budakalászi ház amit majd árulni fogunk ott van a nagy ház mellett egy kisház is. Na oda berakhatod anyósodat! :-) 
slash 2024. 01. 25. 18:26
Előzmény: #215697  slash
#215698
Tudod  mi jutott eszembe? :-) A budakalászi ház amit majd árulni fogunk ott van a nagy ház mellett egy kisház is. Na oda berakhatod anyósodat! :-) 
slash 2024. 01. 25. 18:24
Előzmény: #215686  hunball2
#215697
Értem. És végül azt a házat elvitték ahol már majdnem megegyeztetek? Asszem igen ha jól emlékszem. 140M meg nagy pénz azért már rohadt jónak kell ennek lennie. Gondold el a békás ófalui háznak majdnem duplája amit ma beraktál. pedig az is kurva jó ám. 
Nincs ez hirdetve amiben laktok? megnézném azt a 140et! 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 01. 25. 17:45
#215696
Duddy30 2024. 01. 25. 17:23
Előzmény: #215694  hunball2
#215695
Tisztviselő telepen nem gondolkoztatok? Olcsóbb mint a Wekerle és a közlekedés talán még jobb. Ráadásul, ha a Népligettel tényleg kezdenek valamit ami a város legnagyobb parkja erős felértékelődési potenciál lehet benne. 
hunball2 2024. 01. 25. 16:44
Előzmény: #215692  Vodafonelive
#215694
Igen! Az itteniek többsége lokálpatrióta. Az ingatlanokat gyakran nem is hirdetik, csak ismerősök révén, vagy a FB csoportban. Itt mindenképp plusz ha helyi akar venni.
hunball2 2024. 01. 25. 16:43
Előzmény: #215691  EURHUF_goes_to_haven
#215693
Köszi! Nákunk az én családomban (szüleim, tesóm) senki nem érti meg, hogy egy ilyen döntés hogyan lehet racionális. Ők kb. abban vannak, hogy a szegények mennek albérletbe, én meg nem vagyok szegény, akkor mit csinálok már, ne alázzam meg magamat. És ezt mondogatják is... Múltkor az édesanyám mondogatta nagy fintorgások között, hogy miért nem veszem meg, ha 120 millió akkor 120 millió, vegyek fel elég hitelt. --- Na mindegy, csak dühöngök mindig, hogy mennyire eltér a gondolkodásom a családométól. Viszont a feleségemmel kb. ugyanazt akarjuk és gondoljuk, az jó. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 01. 25. 16:42
Előzmény: #215688  hunball2
#215692
Ha tovabbra is a wekerle a cel mar ott laksz alberletben. Konnyebben oda tudsz menni egy jobb lakasert vagy aktualis lakasert.
Lehet egy elado szemeben az egy plusz ha azt mondod, hogy itt laksz es itt akarsz venni (mondjuk a masik, hogy ebbol az jon le erzelmi alapon menne a dontes).
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 25. 16:32
Előzmény: #215686  hunball2
#215691
Ezzel szerintem jó döntést hoztál, hogy nem egyből ugrottál bele full tőke + hitel, kóstolgatod, és a következő kereséskor még a mostani tapasztalattal + PMÁP kamattal könnyebb lesz remélhetőleg dönteni is + pénzed is több lesz ;). Sok sikert!
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 25. 16:30
Előzmény: #215681  tothotto
#215690
Ez magyar oldal, illetve ez énnekem + feleségemnek nagyon a semmi közepén van, feleségem most pont azt pedzegeti, hogy a mostani 80k-s városnál is jó lenne valami nagyobb pl Stuttgart - München - Bécs :O. 
Hogy is volt az a ember tervez, asszony végez ?? :D rohadtul igaz tud lenni . vannak a racionális döntések, meg az olyanok, hogy az autó legyen piros.... előbb vennék egy hupililát jó állapotban mint egy lerúgott pirossat ,de az én vagyok... 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 01. 25. 16:25
Előzmény: #215688  hunball2
#215689

Túlgondolod... valószínűleg ennél egyszerűbb gondolkodású! Nem egy ismerősömtől hallom/látom, hogy kapkod,siet, mert le fog maradni valamiről, vagy kiárazódik.
Lehet igazuk van, szerintem meg nem és ahogy a mostani válság sem 2008 volt/van, úgy a mostani kilábalás sem 2015!
hunball2 2024. 01. 25. 16:19
#215688
Toldás: A nő az elmondása szerint semmi mást nem akar a pénzzel, csak két másik lakást venni belőle, amit jobban ki tud adni. Oké, de akkor miért nem adja lejjebb? Odaadná ezt 100-ért nekünk, az se olcsó, de két 50-es ingatlanból amortizáció mellett is több bevétele lehetne. De ő inkább vár, hogy két 60-asat vagy két 70-eset vehessen. Szerintem arra építenek, hogy annyira beleszeretünk, hogy kipengetjük majd a plusz 20%-ot. Hát elmehetnek a francba, megoldom én ezt, 100 M-s vagyonból több hozamot hozok ki, amortizációt is belevéve, pluszban leszek én. Legalábbis elméletben... De mínuszban nem hiszem, hogy leszek. Kérdés: megér-e plusz 20%-ot az irreális ár, azért, hogy végül a miénk legyen? Nem tudom, addig nem érdemes ezen gondolkodni, amíg be nem lakjuk, és az összes turpisság ki nem derül.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 01. 25. 16:14
Előzmény: #215684  bpwjk
#215687
Itt is a facebook posztok szolgáltatják a mókát a napi jókedvhez!
hunball2 2024. 01. 25. 16:13
Előzmény: #215677  slash
#215686
Nem, ezzel tulajjal vételi megegyezés nem volt a közelben sem. Ő az, aki 140-ért hirdette a házat, 120-nál lejjebb meg semmiért se menne. Én adnék érte 100-at ma, a feleségem 90-et. Mittudomén 95-öt kifizetnénk talán, de nem adja. De amúgy nagyon buta a nő ebben a tekintetben, erről írtam talán, hiába kér tőlünk 300 ezret havonta, ez nagyon alacsony megtérülés neki. Szerintem a rakétában bízik, vár, amíg kell. Vagy nem tudom. Nem tudom, a vételi árat fogja-e majd emelni, ha esetleg normalizálódik a gazdasági helyzet. De mindegy, egyelőre úgyis csak ízlelgetjük. Egyelőre rendben van. Sokkal jobb életminőség, mint az előző, a panel. Biztos van ennél is sokkal jobb, de ugye kinek micsoda. Én marhára élvezem, hogy közel vagyok mindenhez, úgy, hogy kicsit kert is van. Persze sistereg a háttérben a Határ út vagy az M5 vagy az egész város, de ezt kibírom. Kert van, meg mesevilág. Meg hát egy kis tágasság. Most még azt is jobban kibírom, hogy az anyósom időnként ott alszik, kevésbé zavar. El lehet lenni. Ugye ez most földszintes, tetőtérbeépítés nélküli, kb 66 m^2-es, jó beosztású, garázzsal. Eggyel több szoba, mint eddig. Így most el lehet lenni. Majd kiderül, hogy hosszabb távon mik lesznek az igények, egyelőre csak ízlelgetjük. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 01. 25. 16:07
Előzmény: #215683  Gaguse
#215685
Lehet, mindeközben a szabad felhasználású jelzálog 9,5% felett, a személyi kölcsön 13% felett van! A lakáshitelezés egy dolog, a szabad felhasználású jelzálog legalább annyira pörgette a lakáspiacot!
slash 2024. 01. 25. 15:06
Előzmény: #215681  tothotto
#215682
Ebből jó munkásszállót lehetne csinálni. 
tothotto 2024. 01. 25. 14:56
Előzmény: #215657  EURHUF_goes_to_haven
#215681
vannak olcsó házak az osztrák határnál. Volt határőr ház. https://ingatlan.com/33064429

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek