Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Xis24 ma, 07:02
Előzmény: #221064  J0hnnyEnglish
#221070
Én árultam lakást a közelmúltban. Voltak hitelesek is. Leginkább 6% alatti kamatokról beszélgettem velük. Így úgy amúgy de elérhetőek voltak a közelmúltban. Most olvasni cikkeket, hogy elképzelhető az emelkedés is... nem csak a csökkenő trend él.
FR73 hétfő, 21:58
Előzmény: #221068  berlini
#221069
Nem. Mondjuk több mint egy fél éve árulja.
Hasonló kaliberű ház 2x ennyiért volt eladó Újpesten, egy hét alatt megvették.
berlini
berlini hétfő, 21:41
Előzmény: #221067  FR73
#221068
3,5%.
Nem kiugróan magas.
FR73 hétfő, 20:40
Előzmény: #221066  berlini
#221067
139 ház + 36 lakás a bicskei kínálat.
175 / 5 ezer az arány.
berlini
berlini hétfő, 20:32
Előzmény: #221058  FR73
#221066
Az ingatlan.com-on hirdetnek most kb 125 ezer ingatlant, azaz a kb. 4,5 milliónyi lakásból kb 3%-ot
Ha Bicskén is 2,2fő/lakás az átlag akkor van kb. 5 ezer lakás. 139 hirdetett lakás kevesebb mint 3%, igy az országos átlagnál kevesebb.
Stg hétfő, 19:33
Előzmény: #221064  J0hnnyEnglish
#221065
Mindeközben a forint az utolsó két évben gyengült kb 2.5 százalékot, az OTP még erősödött kb 80 at.
Mondjuk osztalékokkal együtt.
Az állampapír utolsó 3 évét mindenki ismeri.
14, 16, 19.
Igen, a 19 csak most indult.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish hétfő, 18:03
Előzmény: #221061  FR73
#221064

Az élősködőket biztos váratlanul érte! Elég józan gondolkodással be lehetett látni ki-ki kacsintva a külső környezetre, hogy az ultra alacsony kamatok korának vége. Az hülye aki forintalapú THM 6-8% közötti kamatra eret akar vágni, ja hogy száz milla kellene 2%-ra - én kérek elnézést...
... de figyeljétek meg még mindig jobban járunk így, és egy beoldalazással, mintsem jönne egy pénzügyi krízis.
gyula1971
gyula1971 hétfő, 17:45
Előzmény: #221036  Stiv
#221063
Nem semmi-A házat vagy 20 éve hirdetik-akkor a ház majd túléli a tulajt,az már a temetőbe lesz mire jön a vevő.
Ishar
Ishar hétfő, 17:23
Előzmény: #221061  FR73
#221062
Majd jönnek és megmagyarázzák, hogy ez is csak növeli a keresletet és felfelé hajtja az árakat, mert mindenki még az olcsóbb hitellel akar ingatlant venni.
bpwjk hétfő, 15:56
Előzmény: #221059  Ishar
#221060
Itt 2023 október elején tűnt fel.
Ishar
Ishar hétfő, 15:48
Előzmény: #221058  FR73
#221059
Mióta is árulja a madárcsicsergős ékszerdobozt?
FR73 hétfő, 15:15
Előzmény: #221057  bpwjk
#221058
Megvan még  comon, 89,9-ért árulja.
139 eladó ház hirdetés egy kb 11 ezres településen azért elég sok.
bpwjk hétfő, 13:55
#221057
 Mennyiért mennek most a bicskei házak? Meg akartam nézni a http://999999.hu/ -n de azt írja Biztonsági okokból az oldalt ideiglenesen letiltottuk, tán össze akart dőlni a ház?
Sony123 vasárnap, 20:41
Előzmény: #221054  m7788
#221056
Ez azért generáció függő! Én 15 éve járok a Káli-medencébe, de egyszersem akartam magam sütettni a  napon. Ha csobbantam, akkor a Balaton közepén. Évente kb. 3x megyek le 3-4 éjszakára, és még mindig látok olyan helyet, ahol nem jártam. Szerintem szenzációs, csak látni is tudni kell. 
Az is lehet, hogy velem vannak a gondok, mivel szeretek fotózni, és egy objektíven keresztül látom a világot!:-)
slash vasárnap, 20:35
Előzmény: #221052  N0MAD
#221055
Akinek nyaralója van annak Péntek -Vas. között OFF az M7. Közelébe se megyek ezen időszakban. 
m7788 vasárnap, 20:30
Előzmény: #221053  Second Wave
#221054
" következő napon már nem élvezzük (napégés, stb.) "
---
 a mai napot hat en se elveztem, leegtem mint az allat :DD   2 napig dryvitoltam egy kis csaladihaz eszaki falat, 30 nm -mar honapok ota ragjak a fulem csinaljam mar meg, most raertem ami relativ mert megen nem volt szabad hetvegem-  de kesz vagyok vele.    kertem 8k/nm, elegedett vagyok :) aranyelet csudapest szoktam volt mondani:)    na en se a tozsdebol gazagodok meg de ez a borese nagyon lekot mostanaban. 
--
 na kopkodhettek, adhattok eletvezetesi tanacsokat, tudom mindent szarul csinalok hulye vagyok stb. 
-
lovik a pizsit  a jovo hetem kokemeny melo lesz, brrrr de hat elo kell teremnteni a befektettni valo toket valmibol . na hello
Second Wave vasárnap, 20:11
Előzmény: #221050  szieszta
#221053
A staycation a kulcsszó :-) 
csak bedobom SUP zsákot, 1 km a Ráckevei Duna ág (Csepel - Királyerdő). Annyi, hogy ezeken a napokon a melót 3 körül abbahagyom. Lehet veszek egy tetőcsomagtartót, hogy a fújás is itthon meglegyen, ne a parkoló mellett a füvön intézzem. A vízen nyugi van, este a saját szobámban, a saját ágyamban alszok, aki akar klímát kapcsol (van 4 beltéri). A rettenetes fűnyírás kb fél óra / hét. Hopsz, megyek kapcsolom az öntözőt (nincs még állandóra beállítva), ez + 3 perc, mert ránézek a kis japán juharokra.
Mi szeretjük a Balcsit - Velencei tavat is, egy-egy napra: ha egy nap strandolunk, a következő napon már nem élvezzük (napégés, stb.). A tengert a hegyek után szeretjük megnézni, évi 2-3 nap nekünk elég belőle. 
A lényeg, hogy mindenki megtalálja, amit szeret.
N0MAD vasárnap, 18:18
#221052
Most volt szerencsém m7esezni. Balatonig tök jó, aztán apránként megtelik full idegbeteg mehetnékes menjmárelőlemmel. 
Én csak olaszországból jöttem, csak 150km volt hátra így nem siettem, a külső sávból néztem az idegbetegek egymás leszorítását, akiknek az egesz táv hátra volt balatonról pestig. 
Nem tűntek túl relaxálós nyaralósnak, heti öt nap városi dugo után két nap balatoni. Hát szemmel láthatólag tele volt a hócipőjük nem lazultak le. 
De használni kell a nyaralót ha már három killa per négyzetméter, de szaladás a hajóhoz mert megszólnak a kikötőben ha áll. Relax, az. 
slash vasárnap, 16:30
Előzmény: #221049  szieszta
#221051
Ez egy szopó-nyaraló ilyen nekem se kell. Lemegyünk, kipakolunk, SUP deszka felfúj, irány a víz. csá. 
szieszta vasárnap, 12:49
Előzmény: #221046  slash
#221050
Nagyon érdekes, nekem sohasem volt tele a f...om azzal, ahol lakom. Igaz ez egy kisváros, nem BP. Mindent úgy alakítottam ki, ahogy nekem tetszik, a kényelmemet szolgálja.
szieszta vasárnap, 12:16
Előzmény: #221047  HPPapa
#221049

Nekem az egyik jóbarátom is vett egy "nyaralót" 2 kilométerre a tótól. Panorámás, az igaz, szép csendes vidék. Valójában egy szőlőskert, szerszámtárolóval és pici pincével, amit szépen átalakítottak, Felajánlotta, hogy bármikor meglátogathatjuk őket, sőt, ad kulcsot, ha magunk szeretnénk menni. Tudod hányszor voltam? Háromszor. Egyszer, mikor még a vétel előtt megmutatta, aztán mikor nekem kellett elvinnem őt, mert téliesíteni kellett, majd mikor már szépen rendbe tették.
Minden héten 5-6 órát rakja rendbe, nem beszélve arról a 3 évről, míg nyaralóvá alakították az egészet.
Azt mondja, élvezi a munkát, mikor holtfáradtan esnek be az ágyba, a megmaradt szőlős metszése után.
Mikor ott voltunk , első nap jó volt élvezni a panorámát, de másnap már nekem nem volt mit néznem. Egy egy árnyalat változás engem nem dob fel.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 10:58
Előzmény: #221047  HPPapa
#221048
Embere válogatja... nem egy olyan ember van akinek még a lakás is sok! Minek kertes házba menni, ahol a kertész több időt tölt a kertben mint a család? Egy csomó embernél csak státuszszimbólumként működik... mint a mittomén milyen autó. 
HPPapa vasárnap, 10:45
Előzmény: #221042  szieszta
#221047
Vigyázz ezekkel a kijelentésekkel, én már megkaptam erre, hogy irigy vagyok a főnököm balatoni nyaralójára. Élvezni nem tudja, évente pár napot tölt ott, azt is fűnyírással tölti. 
slash vasárnap, 10:19
Előzmény: #221042  szieszta
#221046
Azért annyira ne sajnáld őket. Mindennek van előnye és hátránya. Kétlaki élet. Ha tele a fa.om. Budapesttel (ami max 2 hét)  és jó az idő dzsaasz le a nyaralóba. Nem foglalással baszakodni, valag pénzt költeni , szállást keresni az 50 fokban. A saját fogkefémre megyek le amit ott hagytam. . Nem igazán telik úgy az idő mint otthon a "panelben"  mert ha itthon kimegyek a kertvégébe nincs tenger csak dzsindzsa.Ott meg ott a kék víz. Van egy fix pont ahonnan lehet menni kirándulni és nem kell egy nyaralást 110%ra kimaxolni mert letellik a két hét és  megint egy évig nem látom a tengert.  Évi 50-60nap, szorozd be. 4-5000euro/év lenne ha foglalnék.  Plusz hoz pénzt és többet ér azóta.   A Balatonnál is lehet luxiban élni ha nekik az jó, legyen.  Itt a tudat a lényeg hogy van másik élettér is  ahol otthon vagy. 
pamutt vasárnap, 09:55
Előzmény: #221041  lacikonyha
#221045
Csak lakásra van pénz jelenleg... 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 09:53
Előzmény: #221033  Stiv
#221044
Szerintem sok esetben pénzmosoda az egész, semmi más...
szieszta vasárnap, 09:21
Előzmény: #221042  szieszta
#221043

Nekem a kirándulás arról szól, hogy újat akarok látni. Néha előfordult, hogy ugyanoda mentünk, de ez csak a téli sízés miatt. A természetben szeretek barangolni, a gyerkőcök is ehhez szoktak. Engem megenne az unalom, a kifekvős, napozós programtól. Szerintem még napallergiám is van, annyira nem szeretem, ha éget. :-)  A fürdőzés sem a legkedveltebb hobbim, mert akkor is éget a nap, viszont imádok az erdőben sétálgatni. Ráadásul ehhez nem kell ezer kilométereket utazgatni.
Az egyik ismerősömék 14 éve járnak ugyanoda, Egyiptomba. "Olyan, mintha haza mennénk" ???  Hát akkor miért nem maradtok otthon?  Ki sem mozdulnak  a szállodából, csak kényeztetik magukat. Hazajövet meg jöhet a fogyókúra. :-)
szieszta vasárnap, 09:10
Előzmény: #221039  Murdoch
#221042

Én mindig sajnálom azokat, akik nyaralót vesznek maguknak. Mikor Balatonnál kirándulunk, látom ezeket a tulajokat. Megérkeznek és elkezdhetik rendbe tenni, amivel az első nap el is telik. Aztán ott ülnek a megszokottban, a környéket már ezerszer körbejárták, nincs semmi látnivaló. Ugyanúgy telik a napjuk, mint a panelben, csak  a tudat, hogy nyaralnak. Sokszor mindent hoznak magukkal, mert hát az árak ott magasak. Azután összecsomagolnak, ülnek fél napot a dugóban és másnap kipihenhetik magukat a munkában.
Nekem is sokszor megfordult a fejemben a nyaraló, de elhessegettem a gondolatot, mivel van egy ilyen ingatlanom a városunkban, ahol turistákat fogadtunk. Minden hétvégénk arra ment el, hogy széppé tegyük a következő vendég örömére.
lacikonyha vasárnap, 08:43
Előzmény: #221040  pamutt
#221041
csak budán érdemes lakni, és csak családi házban

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek