Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matatakakiba csütörtök, 12:00
Előzmény: #77872  kjanek
#77880
Ha buki lennek elfogadnek fogadasokat arra kerdesre, hogy magunktol lepunk ki a Nato-bol (vegulis bekepartiak vagyunk vagy mi), vagy olyan gyorsan kiraknak hogy erre sem jut idonk?
Boby
Boby csütörtök, 11:59
Előzmény: #77866  Fsociety
#77879
"azért, mert 56-ban az lett, ami lett. Mert megtanultuk, hogy itt óvatosnak kell lenni, és óvatosan kell bánni a nagyon értékes magyar életekkel. Azokat nem lehet csak úgy odadobni mások elé.”"
56 szörnyű tragédiája az országnak, de szerintem a kivégzettekkel együtt sem haltak meg 3500-nál többen és nem volt hiába való a hősök halála,mert utána azért csak a legvidámabb és legfejlettebb barakk lett Magyarországból. Ellenben a Don-kanyarban kb. 130 000-en haltak meg értelmetlenül.
geza77
geza77 csütörtök, 11:56
#77877

MegaFO$osok ezt a dalt akarják a szánkba adni! Valójában így vagyunk itt kicsinyNAAAGYhazánkban. kERESZtre feszítve, de örüljünk, hogy milyen jó nekünk! Az élet szép! "1 jó bor, egy finom vacsora, egy szeretkezés a barátnőddel, barátaiddal...)  kell @n(n)ál több?  jajj ennél több???? 
https://www.youtube.com/watch?v=-FPQCop0BL0
geza77
geza77 csütörtök, 11:48
Előzmény: #77870  Fsociety
#77876

Jó,de azokkal mi lesz akik földszintes épületben laknak? Miután kiesnek az ablakon, rájuk esik egy zongora vagy egy szarvasmarha? Persze csak véletlenül.
https://www.youtube.com/watch?v=VAr9zrnteN8
Fsociety
Fsociety csütörtök, 11:45
Előzmény: #77871  Nedden
#77875
Nem csak a kulfoldi exportra tettunk fel mindent. Arra is,hogy tudtuk,h az oktatas minosege mennyire fontos a hozzaadott ertek novelesben,ami gdpben is megjelenik,de OV mindenkeppen egyeduralmat akart,ezert az elvart irannyal szemben pont arra indult,h inkabb lezulleszt mindent,aki akar es tud,ugyis elmegy,ot nem erdekli,aki marad,az meg azt teszi,amit mond. Ez,ha valaha beirodik a tortenelem konyvekbe,az elmult sok evszazad legsulyosabb nemzet ellenes cselekedete lesz,tekintettel arra,h az eu penzek miatt felemelkedhettunk volna,helyette lerugott minket a banda a sotetsegbe. 
Josti csütörtök, 11:44
Előzmény: #77866  Fsociety
#77874
Gondoljatok bele, hogy ki bombázzon inkább minket? Oroszok, akik néha eltalálják az infra fontos elemeit a többi meg gyerekkórház meg civil épületek, vagy a nato, aki eltalálja egyből amit akar és kevesebb a civil áldozat?
:D szerintem ez a szarrágó így gondolkodik
geza77
geza77 csütörtök, 11:35
Előzmény: #77858  geza77
#77873

máma megint alább hagyott a lendülete a csüngőhasúnak 
 https://imgur.com/a/bvpGPt9
kjanek
kjanek csütörtök, 11:33
Előzmény: #77866  Fsociety
#77872
Maradt még valakiben kétség hogy mi készülődik itt? Tárt karokkal várjuk "Oroszország anyácskát", ha esetleg nem jönne, akkor majd mi rohanunk felé. Orbán és Szííjártó szinte az összes nyugati országgal leépítette a kapcsolatainkat, nyugati ország vezetője már nem mutatkozik ezekkel a trógerekkel. Mit is mondott Orbán, Trump győzelmére tettek fel mindent és nincs B terv. Van B terv csak még nem tudják milyen módon adják elő a népnek. Habár majd USA megelőzi őket, Pressman már megszellőztette ha Harris nyer Magyarország kikerülhet a szövetségesi státuszból.
Nedden
Nedden csütörtök, 11:32
Előzmény: #77865  Fsociety
#77871
Már aranyban is jobb ülni sőt! Ja és a befektetési aranyon nincs áfa ami az államnak nagy érvágás. Kötvényesek elkezdik venni az aranyat, mint tőlünk keletebbre vagy nyugatabbra az ország beleroppanna. Államcsőd lenne.
Az arany nemzetközi egyezmény szerint más adózásban van.
.
Egyébként pár hete jelezte az MNB , hogy tűlik el a pénz az országból. Biztos nem a határmenti átjáró bevásárlókra gondoltak. Nem értik! 
Amíg erős volt a HUF addig váltottak más devizára. Az pedig ment külföldi befektetésbe. Persze nem vitás a határmenti nénik és bácsik is örültek, hogy a határon átbiciklizve több kenyeret tudtak venni mint a sarki közértben. 
Akárhogy keresem nem találom ebből hogyan tud az ország kimászni. Ahogy tegnap Valaki bocsánat nem emlékszem a nevére mondta ez a csiki- csuki. Bármit lép a kormány az bajt okoz. Egy dolog segíthetne a világ konjunktúra de pont ellentétes folyamatok zajlanak.
Feltettünk mindent a külföldi beruházásokra, exportra. Saját ipar és fogyasztás meg nulla. Most de fog fájni, hogy nincs belső piacunk, hogy a vidék leszakadt.
Fsociety
Fsociety csütörtök, 11:14
Előzmény: #77869  TitusPullo
#77870
Azert 56bol levezetni a szabadsagunkat...hat kedves. Kelloen megy az erzekenyites arra vonatkozolag,hogyha kialakul egy nagy keleti blokk ismet,akkor zokkenomentes legyen a beintegralodas. Masra egyszeruen nem tudok gondolni,azon kivul persze,hogy ha nem ezt mondjak,akkor valaki kiesik itthon is az ablakon.
TitusPullo
TitusPullo csütörtök, 11:09
Előzmény: #77866  Fsociety
#77869
Az igen…48as 56os holtak most egymas kezebe csapnak
kissherceg
kissherceg csütörtök, 11:08
Előzmény: #77852  bronz
#77868
magánszemélyekre is igaz
sztanil csütörtök, 11:08
Előzmény: #77863  Nedden
#77867
Gondolom eddig az állami támogatásból ment a fizetésük, saját zsebből már nem éri meg megtartani őket.
Fsociety
Fsociety csütörtök, 11:05
#77866
https://444.hu/2024/09/26/orban-balazs-magyarorszag-ukrajnaval-ellentetben-nem-vedekezett-volna-egy-orosz-katonai-agresszioval-szemben
Nekem ez a kovetkezo red flag. Az oke,hogy valosaghajlitas megy ezerrel,de ezt lederivalva a jelen esemenyeire,ezek alig varjak,h a szuverenitasunkat a ruszkik kezebe adhassak.
Fsociety
Fsociety csütörtök, 11:02
Előzmény: #77864  Nedden
#77865
Tegnap mar batorkodtam erre celozni,hogy igen,a nagyhalak is mar ezen gondolkodnak,sot,cselekszenek. Lehet h bennmarad most 5-6 szazalek,de kerdes,mekkora risket valalunk ezert. A valasz az,h nem tudom,de jobb felni,mint megijedni.
Nedden
Nedden csütörtök, 10:51
Előzmény: #77862  Fsociety
#77864
Elárulom az én PMÁP pénzem már nincs az országban…..
Jobban fial és nagyobb biztonságban érzem más piacokon, más menedékekben.
De ha én mint kishal ezt teszem akkor mások is elgondolkodnak majd ezen.
Nedden
Nedden csütörtök, 10:48
#77863
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240926/a-magyarorszagon-aktiv-akkumulatorgyarto-letszamleepitesrol-dontott-712363
.
Szerintetek erre egy erős HUF és minimálbéremelés?!
.
Hát ez az akku téma nem nagyon akar beindulni.
Fsociety
Fsociety csütörtök, 10:34
Előzmény: #77861  bronz
#77862
En arra leszek kivancsi,mit kezdenek a PMAPosokkal. De arra nagyon. Ha csak siman hagyjak,h elvaltsak,neadjisten az orszagbol is elvigyek,az is egy jel. Ha nem,az meg a masik jel lesz. 1600mrd fog kamatban realizalodni,plusz ha meg a lejart toke is pattan...haaat.
bronz csütörtök, 10:21
#77861
Hát, én nem tudom, hogy mi lesz itt rövidesen, de az utóbbi közel 1,5 hétben kőkemény bezuhanás van forgalomban nálunk, amihez hasonló utoljára covid körül volt.
Ez gondolom a nyugati módú spórolás eredménye lehet. 
Kíváncsi leszek a szeptemberi, de sokkal inkább majd az októberi gazdasági plusz nullás növekedési számokra.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók