Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fsociety
Fsociety csütörtök, 09:58
Előzmény: #77849  Nudli
#77860
Én 30 éve focizom,mégsem én vagyok a Messi.Lehetsz szorgalmas, de nem tehetséges. Public fórumban vagy, ha megszólítanak, ne rinyálj. Kiváncsi itt sztem senki sem kiváncsi rád,mégis ideírsz,és elolvassuk azért. Vágod,remélem a mondanivalót. Ne hisztizz,ne legyél frusztrált,nem bonyi. 
Zanza2 csütörtök, 09:26
Előzmény: #77854  bronz
#77859
Már régóta tudjuk, hogy többszörös cégtulajdonos: Ibiza/Nudli/Zajec.
Most megtudtuk, hogy 2,5 céget tulajdonol.
Csak azt nem tudjuk, melyik lehet a fél?
Talán, amelyik a legtöbbet van kitiltva....
geza77
geza77 csütörtök, 08:50
#77858
Ennek a napi 1-2 tizeddel nagyobb esésnek, mint a többiek, meg is van az eredménye és ez csak az idei év jan 1 óta pedig januárban még kb dupla kamatunk volt, mint a többieknek és onnan lassan ERESZkedtünk és még el sem értük őket talán mindig( nem néztem meg kinek mennyi csak saccoltam)
zlotyi          -1,87%
usdeur         -1,9%
szerb dínár -0,04%
román lej     +0,14%
FO$rint         +4,69%
https://imgur.com/a/ezX9rPb
geza77
geza77 csütörtök, 08:39
#77857

Szerencsétlen FO$rint! Ő az a táncos, aki mindig mellélép az ütemnek... ilyennel nem szeretnek társastáncot lejteni a jányok...   ilyen 1 nyomit
https://imgur.com/a/lCsHREd
N0MAD csütörtök, 07:27
Előzmény: #77855  bronz
#77856
Mondjuk ahol nem a parlament hozza a döntéseket (legfeljebb csak dísznek) hanem egyszemélyes rendeleti kormányzás van, illetve ahol a vezér olyanokat ejt ki a száján, higy “utasítottam poltpetert” (hatalmi agak ugye) az nem demokrácia és kár is kiszámíthatóságról és jogbiztonságról beszélgetni.
End of story
bronz csütörtök, 06:51
Előzmény: #77846  Nudli
#77855
"Mi a kiszámithatatlan neked?"
Mondjuk a 23:55-kor megjelenő Magyar Közlöny az 5 perc múlva életbe lépő változásokkal.
bronz csütörtök, 06:49
Előzmény: #77853  EURHUF_goes_to_haven
#77854
Igen, a 2,5 cégtulajdonos szava felülír bármit, úgyhogy mindenkinek kuss.
Nem akarja megfogadni a PF modi neki szánt tanácsát.
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 06:44
Előzmény: #77851  Nudli
#77853
Tudod Nudli, Annak nehéz bármit is megmutatni, aki bezárkózik a szobába behúnyja a szemét és nem akar látni. De tudom te benne vagy 2,5 cégben, innentől mindenkinek kuss. 
Engedd meg hogy egy névtelen fórumon, ahol már sokszorossan bizonyítottad a felbeszélésedet a kormány felé, minden szavadat kérdőre vonjam és egy szót se higgyek el belőle. Kiszámítható jogi környezet, no igen, hogy is van a nem lakossági gáz és villany árral ? 
JuNó! Dzsászt a lidölbitof inkrízd.... Hagyjuk aki süket és még úgy is fülére teszi a kezét annak úgyse hallatszik be semmi... 
bronz csütörtök, 06:12
Előzmény: #77843  Boby
#77852
A legszebb pedig a jól menő vállalkozásokra adott "visszautasíthatatlan ajánlatok" vagy tönkre teszünk c. mutatvány, ami mindennek a legalja.
Nudli
Nudli csütörtök, 02:29
Előzmény: #77850  Zanza2
#77851
De irtam. De neked fogalmad sincs arrol amit irsz, kikre es mikor mik a feltetelei vonatkozik az extraprifitado. A vallalkozasok 90%at nem erinti. Ezek lozungok. Csak jelzem sok orszagban volt arsapka koztuk usaban is most nemetek a kebabra akarnak tenni. A fobb szabalyok hosszu evek ota nem vagy ha igen az egyszerusites fele valtoznak. 
Zanza2 csütörtök, 01:01
Előzmény: #77846  Nudli
#77850
Boby a kiszámítható jogrendszer hiányát is említette, arra valahogy nem tértél ki.
Szerinted az éj leple alatt hozott, mindenféle egyeztetés nélküli sarcok, különadók, árstoppok részei a kiszámítható jog és adórendszernek?
Apropó, a különadókat, extraprofitadókat is beleszámoltad a 9%-ba? Mert azokkal együtt már nem is annyira offshore....
Nudli
Nudli csütörtök, 00:49
Előzmény: #77848  Fsociety
#77849
En csak 30eve vallalkozom 2,5 cegem van. De meselj annak aki kivancsi rad. 
Fsociety
Fsociety csütörtök, 00:06
Előzmény: #77847  Nudli
#77848
Látom,nem nagyon vagy képben,hogy mennek már a dolgok. Nem akkor mennek rá a cégre, ha nem értesz hozzá, hanem ha túl nagyra nőttél,vagyis értesz hozzá. Tüzépesek mesélhetnének, szinesfémesek, fuvarozók, mezőgazdászok,földtulajok.Nem is feltétlen nyúlják le, csak opciót raknak rád. Értem, hogy próbálsz nagyot mondani, csak azért arra figyeljünk, hogy nem mindenki a fotelben ül,hanem valaki a piacon van, és tudja, hogy mennek a dolgok. 
Nudli
Nudli szerda, 23:51
Előzmény: #77846  Nudli
#77847
sokan rendszerszintre akarják emelni a vállalkozásban elkövetett bénaságukat. 
azééé nem vállalkozóóóm mert a mészáros meg nem is leheeet meg ha mééééégis akkor elvesziii a zorbán azééé a zövééé a fél dunántúúúúúl. 
Nudli
Nudli szerda, 23:40
Előzmény: #77843  Boby
#77846
"Nyilván ezt vállalkozása válogatja,de elsősorban nem a pénz a gát, hanem egy kiszámítható, inspiráló, teljesíthető jog és adórendszer."
Butaság. 9%  a tsg-i adózás után a vállalkozásban marad a pénz. Ez közel offshore adózás.  A nagyobb forgalmú cégek adója is 9% lett a 18% helyett. A bérköltségeket lassan de csökkentik. Évek óta nem változott negativan semmi jogszabály. Egy átlagos könyvelö is el tud könyvelgetni egy több száz milliós forgalmú céget. 
Ha valaki kapott likviditási hitelt az miért ne tenné be felhasználásig valamelyik állampapirba? A kamat meg adózik. Hogy tanulj valamit, ezt hivják arbitázs ügyletnek.
Mi a kiszámithatatlan neked? 
Nem hiszem vezetője lennél bármilyen cégnek. 
buythedip szerda, 21:07
Előzmény: #77839  TheSnake2020
#77845
Brutális bear market rallykkal, tegyük hozzá (ezt persze nélkülem is tudtad).
buythedip szerda, 21:06
Előzmény: #77843  Boby
#77844
Van egy olyan kicsi de befolyásos szektor, akinek kiszámítható és inspiráló a jogszabályi környezet :)
Boby
Boby szerda, 20:54
Előzmény: #77834  tanrek
#77843
Minden megerősítést köszönök! Érdekes lenni azt is kideríteni, hogy mennyi államilag támogatott,alacsony kamatozású vállalkozói hitel parkol magánszámlákon pmápban.Most azon túl, hogy ez milyen jogszabályokat sért,még az is kiderülhetne,hogy az állam finanszírozása mögött nem kis részben egy nem konvencionális pénzteremtés áll. Aminek azért forint árfolyamban és inflációban is vannak vagy lesznek majd következményei. Amúgy mint egy kisvállalkozó mondom,ennek a szektornak elsősorban nem forrásra van szüksége. Nyilván ezt vállalkozása válogatja,de elsősorban nem a pénz a gát, hanem egy kiszámítható, inspiráló, teljesíthető jog és adórendszer.
geza77
geza77 szerda, 20:15
Előzmény: #77803  geza77
#77842

jajaj a 15 hónap alatt -4% nyira erősödött pár hirtelen gyengülésbe ugrott, ami megütötte az ugyanezen idő alatt 7,3% ot gyengült pöngőnket...  Ahhoz képest még tartja magát. 
https://imgur.com/a/BRGB9gB
Fsociety
Fsociety szerda, 19:27
Előzmény: #77839  TheSnake2020
#77841
En benne vagyok mar. Bar egyelore odaig azert nem varom,mindemesetre a recesszio eloszelet kapjuk eppen.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók