Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 07. 14:03
Előzmény: #2690  Tazsomaru
#2700
Igazán aktivizálhatnád magad jobban is hozzászólások terén :)
Sok infót adnak a kommentjeid.
Jól érzem, hogy a kereskedésed egy jó része egyezik Birger módszereivel?

A leírtakban 1 dolog volt, ami nem tiszta, ez:
"viszont ha kisebb mérettel később megindult a pozi, tovább is kellett benne maradni, hogy elérje az átlagos nyerő szintjét."

Ezt hogy csinálod?
Tervezel egy átlagos nyerőt, ez legyen X.
Eleinte rossz irányba megy a pozid, eladod az 1/3-ot, majd még egyharmadot. Marad az eredeti pozi egyharmada, ami már jó irányba indul.

Itt elvileg hagyod addig futni, míg el nem éri az átlagos nyerőt - azonban az az átlagos nyerő
pomperj
pomperj 2014. 09. 07. 14:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#2699
OK, this is what I mean:

Bearish divergences are all over the place this weekend. The stock market will soon start a strong decline. Which will be followed by a strong rally, then the Jaws of Death pattern will be finished from over two decades in the making. Then a massive long term stock market collapse will follow. That is how it looks from this chair this weekend.

Good luck.
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 07. 13:57
Előzmény: #2692  Törölt felhasználó
#2698
Szia Vuk!

Tudhatod, hogy nekem aztán az égvilágon semmi bajom veled. :)
De ebben a hozzászólásban vagy egy pár olyan kifejezés, amit Tazsomaru kolléga vonatkozásában kissé erősnek érzek (már ha hívhatom kollégának, mert láthatóan kissé profibb módon űzi a műfajt nálam... :D)

Ezekre gondolok:

"Na ugorjunk neki megegyszer kis baratom: "
"valoszinuleg ez elkerulte a figyelmedet ,persze az is lehet, hogy meghaladta a kepessegeidet, hogy megertsd??????? "

Meg volt még 1-2, nem mazsoláznám ki egyesével.

Én a helyedben az ilyen jellegű, kissé személyeskedő beszólásoktól eltekintenék, mert hiába akarsz te bárkinek segíteni, ha az illető - ilyen beszólások után teljesen jogosan - azt mondja, hogy attól, aki ilyeneket irkál nekem, kösz, de nem kell semmi.
seri2 2014. 09. 07. 13:52
Előzmény: #2695  Törölt felhasználó
#2697
hát én is qrva sötét vagyok a tőzsdéhez,de te barátom űberelsz még engem is. LÉGYSZIVES NE VEZESS FÉLRE SENKIT A TUDATLANSÁGODDAL!!!!
seri2 2014. 09. 07. 13:48
Előzmény: #2693  Törölt felhasználó
#2696
hát én se vagyok gyenge,de kridának álcázott kisvuk(vagy fordítva) nem semmi. teljesen bele van szerelmesedve a swing és a trend kereskedésbe,mintha akkora különbség lenne közöttük,mintha valaki a szarra csapás helyett a csapra szarna. :DDD
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 13:18
Előzmény: #2685  offshort
#2695
Szia,

trend trade vagy swing trade?

szoval a trend trade az iranyt jeloli?
es ha igen akkor milyen idotavon mondjuk neked?

ha pedig van nehany kereskedesi rendszered, vegyunk mondjuk 1 swing tradeset meg 1 trendkovetot, akkor nyilvan ismered azoknak a parametereit...es nyilvan tudod hogyan kell a poziciokat kockazat kezelni....

esetleg kezelheted, passzivan ill. agresszivan is, vagy maradhatsz a szamoknal...

persze ehhez rendszerre van szukseg!!!

Nyilvan a rendszered meghatarozza a belepesi pontot, a kockazatot, hogy hol van a stop, hol lesz a celarad, ha ez meg van hatarozva ill. hogy hogyan kell a stoppot vagy az zarast megtenni.....
ezt lehet matematikai alapon megtenni, es lehet felhasznalni masok tudasat ebben, ill. lehet agresszivan esetleg paszivan kezelni naplozni az idot,a hangulatunkat, hogy mit ettunk, ittunk elotte, a hold ciklust...stb.
kinek mi fekszik ill. kedvel....

"miért gondolod hogy trendtrédelése kizárja a swingtrédet vagy fordítva?"
a kerdesedre a valaszom miert gondolod, hogy en igy gondolom.....ill. te miert gondolod igy?

Nekem a kereskedesi rendszerem szabja meg, hogy hol lephetek be....
nyilvan ott meg kiderul, hogy a rendszer swingtrading rendszer adta a jelet vagy 1 trendkoveto....
es ez meghataroza hogy hogyan kell kockazat kezelnem....
(elarulom se nem agressziv se nem passziv, csak vegre kell hajtani, es mivel unatkozom kozben igy neha beneztem a forumra)
Nem kivanom bizonyitani senkinek, hogy milyen kereskedo vagyok, vagyok olyan amilyen....
(de kereskedem 12 eve es ha elek akkor fogok 12,15,20 esetleg 30 ev mulva is persze kell hozza piac is)...

es csak erdekesseg miatt megemlitenem, hogy amin az NDX shortom van azzal a rendszerrel tavaly az osszes koltseget levonva 700k (ft)-ban kerestem ugy hogy eszre se vettem csak amikor csinaltam az adobevallasom....
(es ez csak 1 szamla) es nincs jelentosege, mert a kereskedest ha valaki megprobalja jol csinalni, nem 1 szamlat,brokert hasznal es ha mar mukodik 1 rendszer, akkor lehet ujabbakkal probalkozni...
mert mint tudjuk semilyen rendszer sem kepes minden nap profitot csinalni....
bar aki kereskedik es van 1 kis tapasztalata, hogy nem 1 kereskedes szamit es nem 1 szamla, es nem 1 heti, havi eredmeny, vagy evi...
talan az tudja, hogy mirol is szol a kereskedes.....

Nem en vagyok a legjobb kereskedo es soha nem allitottam ezt,de segiteni szerettem volna....
hogy sikerult vagy nem talan nem is szamit, talan a szandek fontosabb.....

es mivel ugy erzem nem kaptam meg a megfelelo tiszteletet es egyebkent is az idot amit terveztem a forumra a heten sikerult az elmult 24 oraban felhasznalnom adok magamnak 1 het pihit....

Ha esetleg valakinek esetleg megis hianyoznek, vagy szeretne mindenfele szajkarate nelkul extra informaciohoz hozzajutni annak tovabbra is ajanlanam kordinata rendszerbe abrazolni a talalati arany es a hozam/kockazat arany kapcsolatat ill. ez a gorbe mit hataroz meg es hogyan lehet ezt felhasznalni a kereskedesben.....
(talan kicsit jobb mint az agressziv vagy passziv kockazat kezeles)
aki pedig erre nem szeretne ra szanni az idot annak tovabbra is ajanlanam (es ezt is irtam mar 1 parszor)

The Universal Principles of Successful Trading konyvet
onnan is a 86.oldaltol a 142-ig

esetleg ha valakit erdekel a martingle kockazatkezeles ill. az antimrtingle kockazatkezeles 82.oldal

vagy esetleg long term (trend trading ill. short term swing trading style) ill. ezek osszehasonlitasat...

Azonban szeretnem felhivni mindenki figyelmet, hogy semmi esetre se olvassa el a 203-ik oldalon a Fibonacci ratio-rol szolo kutatas eredmenyet.....
mert ezzel megsertheti itt nemely forum olvaso hitet es olyan sorsra juthat mint en......
(es ez is csak 1 velemeny)

Sziasztok legkozelebb 1 het mulva, AEST 21:20 14/09/14

Mindenkinek szep hetet kivanok, a longosoknak, a shortosoknak es meg az opcio kereskedoknek is!

Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 12:22
Előzmény: #2687  pomperj
#2694
Latod pomperj a te velemenyedre pedig kivancsi lennek, meg akkor is ha az arany illetve az ezustben kulonbozo velemenyen vagyunk....

es az helyet, hogy komoly dolgokrol beszelnenk, amibol esetleg mindket fel profitalhat esetleg tobb forum olvaso....
az idom nagy reszet itt arra kell forditanom, hogy szajkaratezzak...

de azert arra betennek penzt, hogy a talalati arany es a hozam kockazat arany kapcsolatat kevesen abrazoltak....
talan 3-5szor emlitettem meg ezen a forumon....
hogy miert lenne fontos???
aki elkesziti majd rajon....

addig meg kezeljuk a poziciokat passzivan vagy agresszivan...
;0
bar ezt Tazsomaru szebben le tudna irni...
ha pedig valaki nem kepes paszivan vagy agresszivan ezt megtenni az probalkozhat bearish butterfly kombinacioval...

persze most itt olyan aprosagokrol nem beszeltunk...
hogy meg 1 covered call strategianal is a rendszer all 1 opciobol es reszveny illetve CFD poziciobol....
(ezt lehet tekinteni 1 pozicionak, meg 2-nek is)
en 2-nek tekintem, bar 1 otletre alapul, de amikor a jutalekokat fizetem inkabb kettonek tunik....
;)
most hogy milyen premiumokat es hol kell fizetnunk hagyjuk...
esetleg,ha mi kapjuk es hogy mekkora kockazat jar ezzel...

A meset meg szerintem hagyjuk meg, hogy a tozsden minden nap lehet penzt keresni azoknak akiknek este lefekves elott mesere van szukseguk az elalvashoz....

Valoszinuleg meglatjuk, hogy igazad lesz-e,de ha nem en akkor is szivesen olvasnam a velemenyedet, meg akkor is ha nehany dologban mas velemenyen vagyok mint te....
szerintem ez nem baj.....
valakik szerint pedig igen.....

Azt viszont valoszinunek tartom, hogy te ill. en ha ellunk akkor 10 ev mulva is fogunk kereskedesrol gondolkodni, es meg az is lehet, hogy kommunikalni egymassal, ha csak meg nem romlik a hangulat koztunk....

Azert abban nem vagyok biztos, hogy mindenki igy lesz ezzel ezen a forumon,de majd kiderul....

Addig is sok szerencset mindenkinek!
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 12:15
Előzmény: #2690  Tazsomaru
#2693
szerintem hagyd!
okos enged,a másik meg...

elég elolvasni a hsz-eiteket,gondolom más is érzékeli az érdemi és értelmi különbséget
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 11:48
Előzmény: #2683  Tazsomaru
#2692
Szia,

szoval en mellebeszelek...???

Na ugorjunk neki megegyszer kis baratom:

Arizona01-nek irtam a 2667-es hozzaszolasomat az o 2664-es hozzaszolasara.
Valoszinuleg nagyon rossz a magyarom,de mintha arrol lett volna szo, hogy miert is hiba ha tul koran zarunk le 1 nyereseges poziciot.....
Nyilvan az idotavokrol mar korabban is beszelgettunk itt a forumon en is mas is......
valoszinuleg ez elkerulte a figyelmedet, (lehet, hogy az 5perces chartot nezted),persze az is lehet, hogy meghaladta a kepessegeidet, hogy megertsd???????

Remelem nehanyan meg emlekeznek Szarvasvadasz hozzaszolasahoz amit 1 gyongyszemnek iteltem....
es itt az S&P500 es a DAX forumon is fenn van.....
(mert erdemes)

Erre te irtal egy 2668-as hozzaszolast......
en meg valaszoltam a 2670-esel...

amiben azt allitottam, hogy nem lehet lezarni 100pont nyeresegben egy olyan poziciot amelyen a kockazat 150pont es ahogy te nevezed iranykereskedesi strategia volt a belepesi jel es valoszinuleg a kiszallast is a szerint fogjuk megtenni...

miert is hoztam fel a trend es a swingtradet???

itt jonnek valoszinuleg az en hianyosagaim:

Trend trade-ben (iranykoveto strategiaban) a talalati aranyod az esetek nagy reszeben 50% alatt van.....
hogy pontosan hol van az atlag es hogy milyen szelso ertekeket vehet fel a talalati arany mondjuk 1,2,5,20,50 vagy 100 trade eseten abba ne menjunk bele, mert arra azt fogom kapni, hogy tul dimenzionalom a dolgokat....

tehat az egyszeruseg kedveert, hogy mindenki ertse meg te is
;)
50%-os talalati arannyal lezarni 100pip nyerobe 1 pozit amin 150pip kockazat van nem lehet, vagyis lehet, de ezzel szep lassan tonkre teszed magad...

persze megemlitettem ha 1 swingtrading strategia volt a belepesi jeled ahol a talalati arany mondjuk 55-70% kozott oszlik meg, vegyunk atlagosan mondjuk 63%-ot ott nyilvan le lehet zarni ezt a kereskedest 100pont nyerobe, mert pozitiv erteke lesz a kereskedeseink eredmenyenek...:

Trend trade risk:150pip 50%-os talalati arany; hozam; 100
nyereseg:5000pip
veszteseg:7500pip
osszesen: -2500pip
nyilvan nem akartuk bonyolitani a dolgokat, hogy 1 trendkoveto strategiaban lehet a talalati arany 40,45% vagy mondjuk nagyon rossz esetben 28-30%
28%-nal 8000pip veszteseg hosszutavon, mert tul koran zartal....

ugye swingtradenal nezzuk meg ugyan ezt:

atlagos talalati arany 63%
kockazat: 150pip
hozam: 100pip

nyereseg:6300pip
veszteseg:5550pip
osszesen:750pip

szoval ebben az esetben ugy le lehet zarni ugye????

de mi van akkor ha a te kis swingtrading stratidra nehez idoszak jar es eppen az utolso 10,20 tradednel a talalati aranyod leesik 55%-ra

55*100-al
45*150-nel
szoval jelenleg 1250 pipet vesztesz 100 traden atlagosan...
10 traden nyilvan 125 pipet....

es csak hogy lasd kivel all dolgog dobok neked 1 csontot....
swing tradenel ill. swingtradesek koreben van 1 okol szabaly az pedig, hogy kb. 0,8 vagy vehet 80%-nak a hozam kockazat arany folott zarnak....
a mi kis eszmecserenkbe ez 120pip vagy pont lenne igazan megfelelo....

Azt hogy ezt erted vagy nem ezert nem vettlek meg, de mivel Bruce Lee-t idezted nehany dologra felhivnam a figyelmedet...

1. is a 2667-es hozzaszolasom segitsegnek szantam a hozza nem ertoknek
2.te valaszod inkabb kritizalasnak tunt es nem talaltam benne erdemi mondaivalot.....(valoszinuleg a szuk lato korom miatt)
3. a kritizalasodra megemlitettem a talalati arany es a hozam/kockazat arany grafikonjat, hogy lehet hogy erdemes volna abrazolni....(nyilvan sokan es te is megtetted)

ha esetleg megtetted, es elhelyezted benne a kereskedesi rendszered nyilvan valaszt kaptal ra, hogy a te rendszeredben erdemes-e zarni 100pont nyeresgenel 1 pozit, ahol a kezdo 150pipes kockazat volt betervezve....
(szoval olvasd el legyszi megegyszer azt a 2670-es hozzaszolast, mert valoszinuleg az en szuk latokorom miatt nem ertetted meg...
ha akarod tekintheted hazi feladatnak(talalati arany es a hozam/kockazat arany kapcsolatat egy kordinata rendszerben) es tenyleg segiteni szeretnek....
;)

Elnezesedet kerem, hogy a rovid idotavon valo kereskedest en a gamblinghez hasonlitom, ez az en velemenyem...
es semmivel nem jobb mint a tied vagy masse...
Tehat bocsanatot kerek ha ezzel megbantottalak....
ugye nem baj ha ezek utan is megmarad a velemenyem, remelem nem kell megvaltoztatnom mert neked nem tetszik,de igerem, ha te nem hozod fel en se fogom, csondbe megtartom magamnak...., persze a kerdes, hogyha en igy teszek talan a fair plaiy kedveert neked is igy kene...
nyilvan hagyjuk mas traderek velemenyet....

Na hogy ezen tul vagyunk ugorjunk neki az NDX shortnak...
ne haragudj, hogy neked nem tetszik, mikor nyitottam nem gondoltam, hogy mit fog gondolni Tazsomaru errol....???
de ha mar itt vagyunk akkor szivesen hallgatnam a velemenyed, persze nem a pozicio kritizalasarol, hanem ha te ugy gondolod, hogy van jobb otleted kerlek oszd meg?
talan irtam ezt is, de valoszinuleg azert nem kaptam ra valaszt mert a te hozzaszolasodban is en beszelek melle...
;0

link

feltettem 1 grafikont mert ez a meno mostansag....
ne haragudj amikor en kotottem az NDX nem volt uj csucson, bar valoszinuleg az en szuk latokorom miatt van ez....
persze vannak a grafikonon (egyelore) alacsonyabb csucsok es alacsonyabb melypontok....

Bocsanatot kerek, hogy pontatlan voltam a te hozzaszolasodban!!!

Na most terjunk vissza Bruce Lee-ra mert szereted....
amiert pedig megvettlek, mert nyomod a kis dumad, jossz itt a
"bearish butterfly kombinációkkal megjátszani"
persze nyilvan nem tudod vagy mered megosztani itt....
hogy miert???
jo kerdes...
talan mert nincs mit?
talan mert felsz a kritikatol?
talan mert nem azert vagy ezen a forumon, amiert en?
szoval segiteni szeretnel ha mar ilyen nagy tudasra tettel szert???
vagy csak kritizalni?
ne haragudj de toled en meg nem latam kereskedest feltenni a forumra...
nekem inakabb ugy tunnik, a te tudasod a kritizalasban kifullad, ha pedig esetleg hallasz valami ertekeset azt nem megosztod masokkal esetleg felhivod a nalad tapasztalatlanabbak figyelmet, hanem megtartod magadnak...

Na ezert en megvetlek es nem csak teged hanem az osszes olyan embert aki igy tesz....
Bocs a velemenyemert,de ez az enyem....

Na es akkor lassuk a hozzaszolasodat, amiben valoszinuleg en fogok megint mellebeszelni....
;)
vagy szepen neki allhatsz leirni a te kis bearish butterfly kombinaciodat,de nem am elmeletileg, hanem valos piaci adatokkal......
(elarulom a titkot en nem ertek az opciokhoz,de van 1 pici sejtesem, hogy hogyan szamoljak, hatarozzak meg 1 opcio arat..., na es akkor ki fejtheted, hogy mi az a call, put opcio vetele vagy eladasa, milyen elonyei es kotelezettsegei vannak az opcio kiirojanak... ill. a vasarlojanak, beszelhetsz a kockazatrol, hozamrol, esetleg intrinsict value-rol)
es hogy is kereskedned le jobban az NDX shortot, ha mar az en kereskedesemet vetted alapul kritizalasnak

figyelmesen hallgatlak!!! (csak nehogy mellebeszeljek a te valaszodban)
;0

A tobbiektol meg elnezest a szajkarateert...!
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 11:21
Törölt hozzászólás
#2691
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 09. 07. 11:15
Előzmény: #2668  Tazsomaru
#2690
múltkor ott fejeztem be, hogy nálam az volt az egyik cél, hogy az átlagos nyerőt lehetőleg minél magasabbra húzni, az átlagos vesztőt pedig alacsonyan tartani.

nekem ezt úgy sikerült elérni, hogy a kezdeti kockázatot (SL és pozi méret) folyamatosan csökkentettem, ha nem az történt, mint amit elterveztem.

én két féle trédet különböztettem meg. az egyik egy már megindult momentum irányába történő beszállás a visszahúzódásban, a másik egy kifulladt momentum kontrázása. mindegyiknek volt pár feltétele, hogy megnyithassam.

az első kockázat csökkentés nálam akkor kezdődött, ha az árfolyam bizonyos ideig nem termelt profitot (időstop). ez 3 gyertya volt általában. ha 15perc, 3óra vagy 3nap (idősíktól függően) még minuszos volt a pozi, akkor elkezdtem leépíteni. 3-4 részben, minden újabb minuszos gyertya zárása után. csak az utolsó részt hagytam kistopolódni. így elég ritkán vesztettem el a kezdeti kockázatot. viszont ha kisebb mérettel később megindult a pozi, tovább is kellett benne maradni, hogy elérje az átlagos nyerő szintjét. bizonyos nyerő elérése után 0-ba húztam az SL-t, de még passzív maradtam utána és vártam a nekem megfelelő profitot immár 0 kockázattal.

tehát vesztő oldalon agresszív leépítéssel alacsonyan tartani az átlagos veszteségeket, ha nincs SZERENCSÉM :) és nyereséges oldalon passzívan, amíg el nem érem az átlagos nyerők szintjét és onnantól egyre agresszívebb menedzselés, ha SZERENCSÉM :) van.
nekem ez működött a leginkább.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 09. 07. 11:14
Előzmény: #2688  offshort
#2689
egyáltalán nem forexezem már, de a legjobb oktató pályának tartom.
részvényekkel, ETF-ekkel, és főleg opciókkal kereskedek.
a devizában már csak az euró határidőt (6E) kereskedem ritkán.
offshort
offshort 2014. 09. 07. 10:51
Előzmény: #2686  Tazsomaru
#2688
igen , ott kezdődik hogy időtáv megjelölés nélkül nincs értelme trendet emlegetni de kisvuk előző beirása alapján hosszutávot feltételeztem , több éves trendet

de találkozni olyannal aki D1-es chart alatt napi (napon belüli) trendet értett , nagy a TA-s fogalmak káosza és ez soxor komoly félreértésekre ad okot ! )

oldalazás ? különleges perverzio ! ) ,
ha tehetem és még időben észreveszem akkor messze elkerülöm az oldalazást , de kinek mi jön be , amiből tud profitot gyártani azt kell hajtani !

csak forexezel vagy indexeket rv-ket is nyomod ?
pomperj
pomperj 2014. 09. 07. 10:37
Előzmény: #2677  Törölt felhasználó
#2687
Ahonnan en latom, onnan a kovetkezo par het a piacokon sokaig emlekezetes lesz.
Sot, szerintem a mozgas sokkal nagyobb lesz, mint gondolod, raadasul sokkal hamarabb is.

Se kedvesm se idom reszletezni. Eppen eleg hamar megtudjuk, hogy igazam van-e?

Good luck.
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 09. 07. 10:35
Előzmény: #2685  offshort
#2686
szerintem ezeket (trend, swing) több módon lehet értelmezni.
ezért lettem volna rá kíváncsi kisvuk mit tekint trendnek, de nem akarta megosztani a tudását velem.

azt mondják a trend az előny, amit részben igaznak is tartok. de azt is szokták mondani, hogy a piac ideje kisebb részét mozogja trend irányában (aminek még az irányát is el kell találni) és nagyobbik felében oldalaz. akkor viszont könnyebb egy oldalazást megfogni, mint egy trendet. én ezért álltam át a "sötét" oldalra, és kerülöm a trendeket, olyan stratégiákat használok, amik sávozásban hatékonyabbak.

itt jön majd a szöveg hogy: nem mindegy hogy 10pip vagy 1000. olyan pozíciót is lehet kötni, ami 0pont elmozdulásnál is igen komoly profitot termel.
offshort
offshort 2014. 09. 07. 10:03
Előzmény: #2674  Törölt felhasználó
#2685
"elony a trend, es ha swingtradelsz eppen az elony nagy reszerol mondasz le..... "

miért gondolod hogy trendtrédelése kizárja a swingtrédet vagy fordítva?

trendkövető tréd alatt is lehet swingelni , és swing alatt is lehet a "trendet" követni ! ,

a "swing" csak a tréd előre kalkulált lehetséges kifutási idejét jelöli (ált.2-5nap) , a trend tréd pedig irányt jelöl , nem e tréd időtartamát !
pomperj
pomperj 2014. 09. 07. 10:01
Előzmény: #2661  krida
#2684
1)Az en ismereteim szerint az evente megrendezett Trading-Vilagbajmoksagokon (van forex es futures szekcio is, de azon belul barmivel, barhogy szabad kereskedni),
szoval,
a gyoztesek szokasosan elert eredmenyei sok ev altlagaban 250-400%/ev kategoria savba estek. Am, volt 88% es volt 1200% is.

Ha valoban az eves hozam szamaid olyanok, amit irsz, havi 10%, nos, en elhiszem, mert lehet olyan.

A fenti jobb eredmenyeket a futures-ben ertek el, a forex-ben jellemzoen 100-150% korul volt a gyoztes.

Konnyu a neten megtalalni, million cikk van.

2)Egyes nevek talan ismerosek a gyoztesek listajarol: Bob Prechter, Andrea Unger, Larry Williams (net 11.700% !!) stb.
Ok ismetelni is tudtak. Tavaly egy californiai kinai lany gyozott innen, Torrance-bol.

De jellemzoen azert a gyoztesek ritkan tudnak ujra elvonalba jutni, plane gyozni. Van szerepe a szerencsenek, a piacok es modszerek kulonbozosegenek, egyeb hatasoknak. Ezt a temat veseztek ki a legjobban, ezerszamra van cikk rola.
Ja, a vilaghir (nem egy nyavalyas Xfaktor! meretben) nos, karnyujtasnyira van.

3)Barki indulhat, ingyenes a reszvetel. Csak meg kell nyerni, vagy legalabb az elso 10-be bejutni. Az mar biztos trading desk allasajanlat a Goldman-Sachs-nal. De sokan fognak ajanlkozni is, hogy adnak par milliot, kezdetnek.

Imadjak a szervezok is. Hiszen, akar lemasolni a kepesek az elso honap utan az ellovasokat, akar szazadmasodpercen belul, es degeszre keresik magukat.

Szoval, kedves krida,
a palya szabad. Remelem, hallok rolad a 2015 evi dijkiosztasnal;-).

Good luck.
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 09. 07. 09:49
Előzmény: #2682  Törölt felhasználó
#2683
ne haragudj, de nem látom semmi értelmét ennek az eszmecserének. annyira hiányos a tudásod a témában és rossz a szöveg értésed, hogy folyamatosan másról és olyan dolgokról írsz, amit meg sem említettem. sok az ellentmondás is az állításaidban.

írtam egy véleményt, hogy szerintem hogy érdemes menedzselni egy pozíciót, mikor már nyerő van rajta. erre te elkezdesz trendről, swingről, időtávokról hadoválni. ezeknek semmi köze nem volt az írásomhoz.

még egyszer a lényeg belőle: amíg nem éri el az átlagos nyerő szintjét a profit, addig érdemes passzívan, utána meg már agresszívebben menedzselni a pozíciót.

befejezésképp, még sok sikert is kívánsz a rövid idősíkhoz ami szerencsejáték. meg hogy 10 pipnél zárom a trédjeimet. :)

ezeket honnan veszed?

a nasdaqot megshortolni az új csúcsokon az nem szerencsejáték? hol van ott a trend, meg a swing? jó sokat ment fel, most már biztos lefelé fog jönni? :) kb. olyan mint a "sok piros forgott ki a ruletten most már fekete fog jönni" duma. komoly stratégia. én is csináltam, igaz egy picit másképp. be is linkeltem, megnézheted.

ha visszanézed még ugyanott, találsz trédeket is feltéve. volt idő amikor közvetítettem a pozícióimat belépéstől a zárásig, nyerőt és vesztőt is, megindokolva mindent, hogy mit miért teszek.

belefáradtam az olyan emberkék miatt, mint amilyen te is vagy.

„Aki nem tud, és nem tudja, hogy nem tud, az ostoba. Vesd meg őt.
Aki nem tud, és tudja, hogy nem tud, az egyszerű lélek. Tanítsd őt.
Aki tud, de nem tudja, hogy tud, az alszik. Ébreszd fel őt.
Aki tud, és tudja, hogy tud, az bölcs. Kövesd őt.” – Bruce Lee
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 00:57
Előzmény: #2671  Tazsomaru
#2682
bocs, de kicsit elfoglalt voltam igy csak most olvastam, hogy a Nasdaq uj csucson van...
szerintem szerdan volt...
gondolom rajottel, hogy miert is nyitottam shortot...
talan arra is rajossz, hogy ez swingtrade vagy iranykereskedes ahogy te hivod????

pair kereskedes is 1 feltetelre epul, kulonben nincs benne penz, tehat semmiben sem kulonbozik 1 reszveny vagy index kereskedesetol, talan csak attol, hogy 1 feltetelezesert ketszer anyi jutalekot fizetsz....

raadasul errol mar 100 evvel ezelott is tudtak, hogyha 1 szektorban 1 reszveny lassabban teljesit, emelkedik mint a tobbi akkor elkezdtek venni hatha beeri a tobbit....

szoval lehet bonyolitani dolgokat, es lehet nobel kozgazdasagi dijat kapni Black-Scholes opcio arazasra es lehet vele evekig 30-40% profitot csinalni amig el nem jon a nap es a feltetel nem teljesul tobbe, na akkor a martingale rendszerre epitett opcio arazas vagy a pair tradingra kialakitott kereskedes ugyanolyan csodot mond....
a gond csak az lesz teged vagy Mcdee-t nem fog kimenteni a Fed.....

Mindenesetre, ha van kereskedesi otleted szerintem tobben szivesen vennek ha megosztanad....
persze ha van mit, es elbirod a kritikat....

szerintem semmit nem kell jobban megbonyolitani mint amilyen....

es ismetelnem magam, az en velemenyem nem a legjobb,de nekem ez mukodik....
remelem a tied is fog 9 ev mulva....
visszaterhetunk ra Tazsomaru
az email cimemet meg tudod,
;)
ha meg nem visszakeresheted itt a forumon...
;)
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 00:00
Előzmény: #2676  Törölt felhasználó
#2681
Szia,

Melbourne Cup elott nem lesz kamat emeles....
(November), elemzok jovo marciusra varjak az elso emelest,de mar minden komolyabb ember szornyen figyelgeti ami az ingatlan piacon tortenik....
Meseltem neked korrabban az AUD szezonalitasarol, hogy augusztus 2-3 hete a leggyengebb gazdasagilag....
Szoval azon tul vagyunk.....
egyetlen problema lehet egy komolyabb korrekcio a reszvenypiacokon, az bettene az AUD-nak...

Kivancsi leszek mi lesz a tapirkaval.....
marad 25 vagy csokkentik 10-el mert, ha Hellenke ezt meglepi az Euro beszkad es szerintem mar husvet elott 1,20 alatt jarunk majd....
egyebkent sokat segitene az europai gazdasagokon a gyenge Euro, ujbol versenykepesse valhatnanak, kepzelj el 0,8-0,9-es EUR/USD arfolyamot, na azzal a Dax siman mehetne 13000-15000-ig,de az is lehet, hogy rajonnek arra, hogy az USD is egyenlo a Turorudival a rudi nelkul...
Szoval a currency war is on.....

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek