Az én szemem előtt a Luckin Coffee lebeg. Az a tizedére esett egy hamisítási botrány után, hasonlóan mozog a WDI is. Nálam a 10-es árfolyam a beszálló szint.
én egy olyan tanulságot is levonok: soha többe nem rakok pénzt olyan cégbe , aminek a szolgáltatásait nem használom rendszeresen. Igazán sose láttam hol létezik egyaltalan ez a nagy cég ? Senki nem használja az ismerőseim körében sem, én sem hallottam még reklámot se róla sose. Egy E.on , deutsche post stb világos legalább hogy nem kamu, és látod ha új ügyfelei vannak, kézzel fogható a környezetedben is. De ezek az elvont tech cégek....
Utoljára május 20-n frissült adatok szerint ownership Insiders: 7.1%, Institution: 34.4% (ez mondjuk yellow flag, eléggé karcsú), maradék: general public. https://files.fm/f/5my5jqvp
Én személy szerint továbbra is azt várom, hogy EY mondjon valamit a tavalyi mérlegben szereplő eladásokról, ha másról nem legalább a decemberi hónapról, valamint a 2020Q1-ről amikor már elvileg a WDI saját rendszereiben is szerepeltek a TPA-k. Mivel nagy valószínűséggel az ez előtti időszak bevételeinek valódiságát szinte lehetetlenség lesz ellenőrizni, ezért sokkal fontosabb az, hogy a cég, valamnit az EY mit mond az idei évről. Ugye elvileg a 2020Q1-et is kellett volna az EY-nek hitelesíteni. Ezt viszonylag egyszerűnek tűnik a 19 decemberi átállás után. Kérdés az, lesz-e előrejelzés visszavágás idénre, vagy sem? Ha nem, az nagyban felértékelhetné a céget, hiszen akkor az eladási és bevételei valósak - és a múltban is valósak lehettek -,viszont ha visszavágják az előrejelzést, akkor egyértelmű, hogy a múltban sem voltak olyan bevételi adatok, amiket kiadtak.
https://business.inquirer.net/300345/bpi-bdo-decry-fabricated-docs-on-wirecard-claims 1., E cikk szerint 800M-nyi eurót keresett at EY a fillipínóknál. További 1,1 mrd, az honnan hiányzik? A KPMG is azt mondta, hogy 1 mrd körüli összegről nincs hivatalos dokumentáció. 2.,Egy közel 10 éve folyó csalási sorozat közreműködői hirtelen úgy döntenek, hogy felrúgják a régi, olajozottan működő szisztémát, és "áthelyezik" a nem létező letéteiket, olyan bankokhoz akikel addig nem voltak kapcsolatban, ott keresve olyan alkalmazottakat, akiket lefizetve tovább folytathatják a megszokott szisztémát. Miért? Miért kellett váltani új emberekre, miért nem maradtak a seggükön egy olyan rendszernél, ami előtte éveken keresztül működött. Esetleg a KPMG másmilyen jellegű vizsgálata miatt, vagy azért mert az ottani közreműködők munkahelyet váltottak? Vagy?
Úgy tűnik, hogy a Wirecard meggyőzte hitelezőit, hogy ne mondják fel az elhatárolt kölcsönöket! Ezért minden bank megállapodott abban, hogy továbbra is rendelkezésre bocsátja a tőkét a Wirecard számára. A Wirecard teljes hitelkerete körülbelül 2 milliárd eurót tesz ki a különféle nagyobb bankoktól. A bennfentesek szerint a társaság mintegy egy milliárd eurót használt fel ebből. A vállalat most egy munkacsoportot küldött a Fülöp-szigetekre, hogy kiderítse, hová tűnt az 1,9 milliárd euró. Az új vezérigazgató, James Freis és emberei mindent megtesznek, hogy világossan lássanak a sötétben.
Erre hamarosan fény derül. Én kiszálltam, de továbbra is érdekel h mi lesz a céggel. 1-2 ember itt a fórumon (is) masszív mínuszban csücsül, úgyhogy a “reménykedjünk” annak szól, h legalább legyen lehetőségük jobban kiszállni, persze aki ki akar. Nyilván mindenki maga döntötte el, h “befektet”,de én senkinek nem kívánok rosszat. Arra sztem egyébként nincs esély, h ez mostanában 100 környékére menjen, még akkor sem ha megkerül a zseton.
"(reménykedjünk benne, h ez valóban létezik is, és nem csak pár Exceltábla és hamis bizonylatok tömkelege)." én eléggé bizonyos vagyok benne, hogy csak az utóbbi
Wirecard