Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bolton01 2023. 01. 26. 10:28
Előzmény: #189878  Paja1975
#189880

Elmondanád esetleg, hogy mit értél el külföldön, ami nekünk nincs de nagyon vágyunk rá?
Csak hogy megtudjuk mire is vagyunk irigyek ...
kkv14 2023. 01. 26. 10:22
Előzmény: #189851  slash
#189879
Mikor vetted a horvát nyaralód? Valahogy nem értem mitől bukó?
Paja1975 2023. 01. 26. 10:21
Előzmény: #189876  kkv14
#189878
Tipikus irigy magyar vagy, amiert sokan nem mennek haza, az nem a penz, hanem ez a mentalitas 
Stg 2023. 01. 26. 10:19
Előzmény: #189875  lacikonyha
#189877
Igen, igen .
Persze.A mágnest megfizettethetjük másokkal is, ha mi épp nem mágnesezhetünk.😄
kkv14 2023. 01. 26. 10:16
Előzmény: #189868  Bolton01
#189876
Önigazolás. Kint egy nagy senkik! 
lacikonyha 2023. 01. 26. 10:05
Előzmény: #189869  Stg
#189875

az erős a pinamágnesesség többféle előnnyel jár, nem csak a saját kufircolási minőségi és mennyiségi effekt létezik
amikor el kell valamiért adni, vagy bérbe adni, akkor mások kufircpotenxiálja szelesebbre nyitja a pénztárcákat, aminek a tulajdonos a haszonélvezője
.
mindig a nőket kell dekódolni kell helyesen, értően és akkor baj nem lehet
Bolton01 2023. 01. 26. 10:01
Előzmény: #189871  tothjoco
#189874

Füred az északi part egyik zászlóshajója, ha az letérdel, akkor baj van ...
Én különbséget tennék azért aközött hogy a brutáldrágára árazott új lakásokat nem veszik meg egyből, vagy engedni kell az árból és aközött hogy az átlagingatlanok ára hogy alakul ...
Nagyon nagyot emelkedtek Füreden az árak, ha picit korrigál is, nem gondolom hogy tragédia lenne ...
Törölt felhasználó 2023. 01. 26. 10:00
Előzmény: #189848  zapponlack
#189873
Kimaradt a matekból, hogy az ingatlanból volt neki 200% érték növekmény ebben az 5 évben.
Nem végzek rossz munkát, de az elmúlt 5 évben nem tudtam annyit keresni munkából, mint amennyivel mellette a vagyonom relatív passzív módon nőtt.
2023 lesz az első év, ahol az ingatlan értékvesztés fog találkozni az állampapír 16%-ával, és a részvények ismeretlen értékváltozásával.
lacikonyha 2023. 01. 26. 09:54
Előzmény: #189864  emerald
#189872

már többször írtam arról, hogy az ingatlan befektetések esetén a mérlegelést nem a saját személyes szempontjaim szerint célszerű mérlegelni, hanem azokéból akiktől a hozamot várom
ez persze mindig a nehezebb megoldás, ráadásul nem is könnyű megtalálni hozzá a megfelelő módszert, nameg munkával is jár, meg az adottság sem előnytelen
3 panelt adok bérbe, kb átlagban több mint 1 bérlőcsere van évente a hármat illetően összesen
ilyenkor 20-30 érdeklődővel is beszélgetek, nem vagyok szégyenlős amii itt ebben a kommentfolyamban is kilátszik, és alaposan kikérdezem őket, a bérlőimet meg folyamatosan, ezen kívül gyakorta beszélgetek ingatlanosokkal, hogy részesüljek az ö közvélemény kutatásaik eredményeiről is
néhányat kell még aludnom hogy 65 legyen, az én hátralévő életemre vonatkozó aggodalomra okot adó jelet egyenlőre nem látok panel ügyben, a nilág megmentésére ott van a Bruce Willis, bár már nincs jó bőrben
a gyarekeim meg majd intézik a saját belátásuk szerint az örökségük sorsát, megbízom bennük
tothjoco
tothjoco 2023. 01. 26. 09:53
#189871
A lokációról! Tendenciálisan (ha van frekvenciális akkor ez is működik:)) nagyon sokan költöztek ide a Füredi régióba! Veszprémből is, de inkább Bp, Győr, és Kelet-Mo. A megnövekedett lakosság pedig vonzza a szolgáltatóipart kezdve a húsbolttól a fodrászig....És ők sem akarnak messziről bejárni dolgozni...Itt ez tartja talán az árakat, ha nem is a tavalyi szinten. Most itt az ingatlanosok a tavaszban reménykednek, akkor mindig van egy felfutás. Meglátjuk...nem vagyok benne biztos hogy így lesz.
PBoborjan
PBoborjan 2023. 01. 26. 09:51
Előzmény: #189863  blademetal
#189870
Szerintem is. 3 műszak, sok túlóra.
Stg 2023. 01. 26. 09:47
Előzmény: #189862  lacikonyha
#189869
A jó tanács mindig jó.
Én nem sok ellentmondást látok a két dolog között.T.J. jó lokációt ír, ez és a pnamágnes-területiéletpálya halmazoknak elég nagy a közös metszete.
Persze szemfényvesztő kialakítások a házban, lakásban aztán felszorozzák a mágnesességet.
Ha valaki épp megengedheti magának a horgászatot..
Bolton01 2023. 01. 26. 09:46
Előzmény: #189866  Paja1975
#189868

Mindenki oda menjen ahol jól érzi magát ... az mindenesetre árulkodó, hogy sok külföldön jajdesokpénzt kereső nem bír elszakadni a magyar oldalaktól, gyűjti a pénzt, és itthon tervez majd valamit venni... ellentmondást érzek ...
Miért nem bezzegnyugaton élvezi az életét és hagy minket itt vergődni? Talán mert a többséget kb semmibe se veszik, itt meg van aki még hozzászól ...
Bolton01 2023. 01. 26. 09:41
Előzmény: #189864  emerald
#189867

Ha csont nélkül elhisszük ezt az időjárás-változás modellt, kb nekünk van a legkevesebb okunk a parára, nem gondolod?
Ha nekünk nagyon meleg lesz, mi lesz a délebbre élőkkel? Mediterrán régió? Csak hogy Europában maradjak ...
És folytatva azzal a gondolattal, hogy paráztatnak a tengerszint emelkedéssel is, az ellen meg végképp védettek vagyunk. Láttam animációkat ahol komplett USA nagyvárosok kerülnek víz alá, a spanyol-olasz-holland részt nem is említem. Ha ez bekövetkezne (aminek nem tudom a valószínűségét) , mennyit érne ott egy ingatlan, és mennyit érne a folyton lesajnált Magyarországon?
Paja1975 2023. 01. 26. 09:37
Előzmény: #189863  blademetal
#189866
Mondom en, hogy haza kell menni, ha egy gyari melos keres netto 1300 eurot videken, ez mat nincs messze a nemet minimal fizetesekhez, persze, hogy nem tud esni a piac es 20% az infla 
Bolton01 2023. 01. 26. 09:36
Előzmény: #189855  HPPapa
#189865

Azért nagyon nem mindegy hogy el eldugott keleti zsákfaluban van ingatlanod, vagy egy nyugati megyeszékhelyen, frekventáltabb nyaralóövezetben, vagy a fővárosban.
A leszakadó falvakban én se várok ingatlanáremelkedést, de itt a többség sem gondolnám hogy borsodi vagy nógrádi falvakra gondol amikor ingatlanról van szó. Mert ugyebár csak úgy ingatlanról beszélgetni semmi értelme ...
emerald 2023. 01. 26. 09:33
Előzmény: #189842  lacikonyha
#189864
Igen, ha van valami ami biztos az életben, az az, hogy semmi sem biztos.
Olvaslak egy ideje és ha megengedsz egy észrevételt, vagyis kettőt:
1) Az ingatlan áremelkedés, illetve annak az érték tartó képessége, az elöregedő társadalom miatt(korfa) nem ugyanazt a tendenciát fogja követni mint eddig.
2) A bolygó időjárás változása miatt, hazánkban, a század közepére(azaz mindössze 20-30év) olyan melegedés várható, ami miatt megfordul az évezredes tendencia, és fűtés helyett, hűtésre kell több energiát fordítani. A trópusi éjszakák száma, megtízszereződik.
Amikor ugye nem hül le éjjel sem a lakás. Ez a paneleknél, légkondi ide vagy oda, óriási menekülési hullámot fog kiváltani. Laktam panelben, nyaranta légkondi nélkül harminc éve is tragédia volt a 38-43fokos napokon.
Ezért, ha nekem panel lakásba lenne a befektetéseim nagyobb része, bizony a következő ingatlan áremelkedési hullámban (7-14év) átpakolnám másféle tipusú ingatlanba, vagy egyéb befektetésbe a vagyont.
blademetal 2023. 01. 26. 09:30
Előzmény: #189848  zapponlack
#189863
Szerintem kevered a bruttót és a nettót. Ilyen nettókat, mint pl a Boschnál nem adnak meg egykönnyen gyári munkára, inkább 250-320e között lesz az + minden ilyen helyen kb. elvárt a túlóra.
A gödi Samsung gyárban, ami viszonylag jól fizet, lehet túlórákkal, ünnepek ledolgozásával és technikusi munkákkal megkeresni 440-470e nettót.
Szóval a lenti számok sokkal inkább bruttók.
lacikonyha 2023. 01. 26. 07:39
Előzmény: #189858  tothjoco
#189862

ez a lokáció mintha kissé kopott és túl statikus lemez lenne
.
és elnézést a bátorságért, hogy tanácsolnék valamit:
hasznosabb a pinamágnesesség együtt az ingatlan és környékének életpályagörbéje mint dinamikus együtthatók használata  bár több felkészültséget igényel, de megbízhatóbb eredményt ad az értelmezési tartomány minden lehetséges pontjára, így s szélső értékekre is
ráadásul alig van aki érti mik is ezek
PBoborjan
PBoborjan 2023. 01. 26. 07:38
Előzmény: #189848  zapponlack
#189861
Nézek kamionos vlogokat, 1 misi nettó már jó pénz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek