Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 11:47
Törölt hozzászólás
#110240
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 11:45
Előzmény: #110238  lohran
#110239
Oda.
Itt a hegyen csak az udvaron lehet pottyantósba, vagy az erdőben...
lohran 2021. 03. 20. 11:44
Előzmény: #110235  Törölt felhasználó
#110238
Oda fogsz járni wécézni ?
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 11:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#110237
Csepelen, meg a soroksári út mellett biztos nem.
lohran 2021. 03. 20. 11:41
Előzmény: #110234  Dash
#110236
Valaki itt állitólag egy Váci úti udvarit 50 m² adott el 50 millióért.
Berlini még gratulált is.-pedig Ő tapasztalt szakember-
Ha így van akkor add el sec perc alatt egy 60 asért minimum és megszabadulsz egy gondtól.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 11:39
Előzmény: #110231  lohran
#110235
Mintha már mondtam volna, hogy nem fogok semmit felújítani.
Veszek egy új wc deszkát, egy wc kefét, veszek pár bútort, néhány kanalat, villát, egyebeket, azt jónapot.
Dash 2021. 03. 20. 11:33
Előzmény: #110202  CyrusTheGreat
#110234

De, örököltem, én még nem tettem bele semmit. A "haszon" szót nem használtam megfelelően, mert nyilván 0 beker. értékkel csak haszonnal tudok kijönni belőle.Nem sürgős az eladás, van pénzem felújítani is. A legfontosabb, hogy akár most, akár a köv. 2-3 évben adom el, a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. Akár felújítva, akár nem, akár most eladva, akár később. Nyilván a jövőbe nem lát senki, de erre vonatkozott a kérdés, hogy egy ilyen helyzetben ki mit tenne egy ilyen lakással. Mert most (ahogy Te is írtad) az ilyen belvárosi lakásokra nem túl nagy a kereslet (legtöbb embernek túl nagy/megfizethetetlen, befektetők kivárnak, családok inkább kifelé költöznek).
A fűtést biztosan korszerűsíteni kell, régi cserépkályha van. A konyha (~10m2) teljesen cserélendő, semmi felújítás nem volt ott 30-40éve. A többi szoba viszont elég tűrhető, a fürdő,wc pár éve vadi újra fel lett újítva (beázás miatt), a 3 szobában (ami együtt kb. 60nm2) pedig rendesen meg lett csinálva a vezetékezés, fal, parketta, nyílászárók. Szóval van olyan része, ami teljesen rendben van és van, ahol rengeteg munka van. Nyilván egy új fűtésrendszerrel a nagyobb szobákban is lesz munka, de nem is kell teljesen szétszabdalni őket.Én amúgy 7-8 milliónál nem gondoltam többre a felújításnál (igaz Te még úgy számoltál, hogy semmit nem írtam az adottságokról). Aztán lehet koppanni fogok és tényleg sokkal több lesz. Mindenesetre ha ilyen sokra jön ki, akkor lehet nem érné meg a felújítás. Én ezt a két lakást kezdem követni, amik hasonlóak:
https://ingatlan.com/xiii-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31859378
https://ingatlan.com/xiii-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31984441
Ezek két hónapja meg sem mozdulnak (azóta követem). Nyilván ez valahol nem sok idő, de azt nem akarom, hogy beleölök egy csomó pénzt és így sem mozdul vagy csak annyival többért lehet eladni, amennyi a felújítás költsége volt.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 11:29
Törölt hozzászólás
#110233
lohran 2021. 03. 20. 11:28
Előzmény: #110231  lohran
#110232
Máris 15-nél van az ember.
Amennyit maga a lakás ér.
A többi meg ajándék Matolcsynak ,10 évig a törlesztő
lohran 2021. 03. 20. 11:26
Előzmény: #110229  Törölt felhasználó
#110231
Ez mind szép és jó de lehet rendbehozni a romhalmazt,az illetéket ügyvédet kiperkálni a többi finomságról nem beszélve.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 11:20
Előzmény: #110229  Törölt felhasználó
#110230
10-ből 9 embernek NEM javasolnám ezt, pláne első lakásra...
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 11:18
Előzmény: #110223  ncseed!
#110229
Nem vettem én semmit.
Letettem 6M kauciót, a többit intézi nekem Matolcsy.
De hát te is tudod milyen kélyes érzés hitelból vásárolni, ugye?
Ja, nem! :D
ncseed!
ncseed! 2021. 03. 20. 11:05
Előzmény: #110226  mr_bob
#110228
Igen, de nekik is áll a kérdésem mint glalának: miért nem várnak tovább???? Hiszen a logikátok alapján ha az árak nem változnak és közben ők rakják a lóvét dögivel félre meg szénné keresik magukat a befektetéseiken akkor??? 
***
Tudod miért? Pont a TIK-TAK miatt.... mert sok esetben már tele a t*kük a X év "kidobott" albi pénzel, a kényelmetlenséggel a kis/nagy lakásban, az együttéléssel az anyóssal vagy még ezer más oka is lehet!
Persze mindig vannak (voltak is) akiknek pont jól jön ki időben a dolog mert amúgy is épp most akartak venni és nem volt korábban szándékuk erre, de ez a kisebbség. Mellesleg a fenti logika miatt nekik is megérné várni...
ncseed!
ncseed! 2021. 03. 20. 11:00
Előzmény: #110224  mr_bob
#110227
Van egy mondás: a focit gólra játszák!
Cselezhetsz jobbra-balra, közelebb kerülhetsz a kapuhoz vagy messzebb, rúghatod a kapufákat, de csak egy dolog számít: berúgtad a gólt vagy sem!
***
Nyilván közben keresel, megtakarítasz, azt befekteted, stb de ezt akkor is megtehetnéd ha vettél volna már ingatlant. Most az egyszerűség kedvéért azt feltételezem hogy a vételár rendelkezsre áll, hiteles vásárlásnál már rengeteg minden más is bejátszik ami nagyon megbonyolítja a számolást. Esetedben meg mínuszolódik a kifizetett lakbér ami jelentősen rontja a várakozás idején a pozid. Így nem fogsz tudni nagyot nyerni...  Akinek van hol laknia ingyen az sokkal jobb helyzetben van amíg az idő telik.
mr_bob
mr_bob 2021. 03. 20. 10:57
Előzmény: #110224  mr_bob
#110226
erre a haladásra célzott cyrus is, és ez olvasható ki a dh riportból is, mert látni, hogy az első lakás vásárlók százaléka megugrott (24% - 37%). valószínűleg ők azok, akik kiárazódtak, és az elmúlt 2 év alatt érték utol magukat, hogy belevágjanak a vásárlásba.
CyrusTheGreat 2021. 03. 20. 10:54
Előzmény: #110215  mr_bob
#110225
Ennyi, es hidd el nagyon sokan vannak igy. Azelott azt lattak, hogy folyamatosan tavolodik a cel, most pedig az a helyzet, hogy a megtakaritasok csak gyultek, a cel pedig nem mozdult sehova vagy eppen csokkent. Ez mar boven pozitiv egyenleg. Valahogy ncseed mindig elfelejti, hogy a megtakaritasok es befektetesek erteke pedig folyamatosan no, azt sosem szamolja bele.
mr_bob
mr_bob 2021. 03. 20. 10:51
Előzmény: #110222  ncseed!
#110224
miért? van megtakarításom, van egy keret ingatlanra és van a kettő különbözete. 2019 előtt ez a szám (különbözet) stagnált. ott igazad van, hogy sehogy se jártam, amit persze negatívan él meg az ember. most viszont ez a különbözet elkezdett csökkenni, szerintem ez már nem sehogy se járás, hanem haladás.
ncseed!
ncseed! 2021. 03. 20. 10:46
Előzmény: #110219  Törölt felhasználó
#110223
Akkor te miért vettél most ha nem ment a tik-tak? Esnek az árak, nem olvasod??? Ráértél volna még.... de valamiért mégsem tetted.
ncseed!
ncseed! 2021. 03. 20. 10:44
Előzmény: #110215  mr_bob
#110222
Pont erről beszéltem! Sehogy se jártál mert még nem vettél semmit! (ha jól értettem)
Legfeljebb a korábban távolodó cél az utóbbi két évben nem távolodott tovább. Ha meg volt megtakarításod akkor annak a kamatával közelebb kerültél.
lohran 2021. 03. 20. 10:43
Előzmény: #110204  tihamer
#110221
A lufit fújják a politikusok ez az alap mert a plebs agyáig nem jut el ennek káros volta aki ezeket a szarokat le tudná szavazni.
Nem ez a lényeg ennek változásához rendes gondolkodó emberekre lenne szükség.
A következmény a lényeges,maga a lufi és meddig lehet együttélni vele mert ha elviselhetettlenné válik a plebs lép vagy a szar politikusaik.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek