Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fogpaszta
fogpaszta 2021. 01. 02. 16:16
Előzmény: #102771  berlini
#102780
Köszönöm!
fogpaszta
fogpaszta 2021. 01. 02. 16:16
Előzmény: #102770  Alexander_Greybeard
#102779
Sokat elárul rólad az első mondatod...
-
Honnan a faszbol kellene tudom amikor meg a magyar tv-kben nyilatkozó virologusok sem nyilatkoznak ebben az ügyben...
-
Na, de mindegy is!😜
CyrusTheGreat 2021. 01. 02. 15:39
Előzmény: #102775  berlini
#102778
III. és IV. hosszú hónapokra (majdnem egy év) megvan a megfelelő statisztikai sokaság a hirdetések alapján (valós tranzakciók csak a prémium kerületekből, azért fizetek). A lenti hirdetések III. és IV. kerületben 10-15%-kal maradnak el az aktuális átlagtól és 13-17%-kal 4-6 hónapokkal ezelőtti hirdetési átlagtól. De mivel ezek ennyire kilógnak, ezért gyanítom, hogy el is akarják adni, nem csak hirdetgetik - ezekre a hirdetésekre kell figyelni. 
A III. és IV. kerületben egyébként teljes hirdetéseket nézve az látszik, hogy 6 hónap alatt 1M-1.2M-et dobtak le a panelek a 40-49nm kategóriában. XI és XIII. lényegében változatlan, ott inkább a kínálat tűnik el, az átlag marad változatlan.
A IX. kerületet csak azért raktam be, mert az szerintem sokkal jobb vétel, mint hasonló összegért a kápmegyeri.
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 15:34
Törölt hozzászólás
#102777
namostmilegyen 2021. 01. 02. 15:32
Előzmény: #102775  berlini
#102776
Olcsóbbak voltak sokkal.... 2019-es csucs elott... Nem tudom miért jó ár 30M egy ilyen nyomortelepen. Ezekre lassú lecsorgás vár most középtávon.
berlini
berlini 2021. 01. 02. 15:25
Előzmény: #102774  CyrusTheGreat
#102775
Te figyelted ezeket a lakóstelepeket korábban is?
Ha igen, kb mekkora árcsökkenés történhetett?
(Tudom hogy nehéz irányárak alapján összehasonlitást végezni, de mégis.)
CyrusTheGreat 2021. 01. 02. 15:01
Előzmény: #102773  CyrusTheGreat
#102774
Ezt még lehagytam:
- IX. József Attila-lakótelep, full felújított 56nm 1+2-es konfig 29.9M-ért (ez már egy kicsit régi hirdetés):
https://ingatlan.com/ix-ker/elado+lakas/panel-lakas/31870232
Nem flood a cél, csak érdemes megnézni ezeket a hirdetéseket, az árakat és a relatív helyzetet a többi hirdetéshez viszonyítva. Szerintem ennél lejjebb ezek már nem nagyon mennek, maximum kp belengetésével lehet még pár százalékot lealkudni. Eljött volna az egyensúlyi állapot?
CyrusTheGreat 2021. 01. 02. 14:51
#102773
Akik esetleg a topic témájának megfelelően az ingatlanpiacról és az ingatlanokról akarnak beszélni, azoknak itt egy kis (panel) ingatlansaláta:
- IV. kerület, kápmegyer 65nm-es panel 28.9M-ért: 
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+lakas/panel-lakas/31947958
- szintén kápmegyer, kicsit régebbi hirdetés, 65nm 29.9M-ért:
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+lakas/panel-lakas/31736488
- III. kerület, Kabar utca, 65nm-es 26M-ért:
https://ingatlan.com/iii-ker/elado+lakas/panel-lakas/31914926
- IV. kerület, Aradi utca, 53nm, 2 szoba 24M:
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+lakas/panel-lakas/31918717
Ezeket lényegében Babaváróval, mint önerővel kicsivel drágábban megkapja az ember havonta, mintha bérelné.
XisCixis 2021. 01. 02. 13:46
Törölt hozzászólás
#102772
berlini
berlini 2021. 01. 02. 12:11
Előzmény: #102767  fogpaszta
#102771
Egyértelműen igen.
A védőoltás feladata, hogy amikor megjelenik a virus, addigra a szervezeted immunrendszere fel legyen készitve a virusra.
És ebben a felkészitésben a védőoltások nagyságrenddel jobbak mint egy olyan fertőzés, amit kisebb tünetekkel túléltél.
Ugyanis még egy komolyabb fertőzés sem hagy maga után annyi antitestet mint egy védőoltás.
A védőoltás hatása is csökken az idő múltával ( a vakcina fejlesztői sem tudják pontosan, hogy mennyi ideig véd), akkor ez a védőhatás egy fertőzés után bizonyosan kisebb.
A jó hir az, hogy ha meg is kapod később ujra (védőoltás nélkül) akkor annak lefolyása valószinűleg enyhébb lesz mint az előzé volt.
De! (és ez a lényeg) fertőzni tudni fogsz ismét.
Tehát védőoltást elsősorban azért adass be magadnak mert neked is vannak idős, beteg rokonaid, barátaid.
Őket véded meg ezzel.
Alexander_Greybeard 2021. 01. 02. 12:02
Előzmény: #102767  fogpaszta
#102770
Ülj le, egyes.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/faq.html
"COVID-19 vaccination should be offered to you regardless of whether you already had COVID-19 infection. You should not be required to have an antibody test before you are vaccinated. However, anyone currently infected with COVID-19 should wait to get vaccinated until after their illness has resolved and after they have met the criteria to discontinue isolation. Additionally, current evidence suggests that reinfection with the virus that causes COVID-19 is uncommon in the 90 days after initial infection. Therefore, people with a recent infection may delay vaccination until the end of that 90-day period if desired."
A megoldás az, hogy ha már nem vagy beteg, akkor érdemes oltatnod mihamarabb. 
berlini
berlini 2021. 01. 02. 12:02
Előzmény: #102768  Alexander_Greybeard
#102769
leirtam már.
Ha nem érted, akkor én nem tudok segiteni.
Alexander_Greybeard 2021. 01. 02. 11:53
Előzmény: #102766  berlini
#102768
A vakcina matek pont arról szól, hogy a 95% hatékonyság nem azt jelenti, hogy 100 oltottból 5-nél nincs hatás. Még a képleteket is bemásoltam, amik levezetik a gyártók hivatalos számait. A new yorker cikk a 3. bekezdés elején ezt szavakkal írja le, ha esetleg valakit összezavarnának a számok. A matekot nem érted vagy angolul nem tudsz? A 200 oltott emberből 1-2  beteg sokkal jobb arány, mint a hivatalos mert azt is belevettem, hogy egyre kevesebb fertőző ember lesz. Aztán ha sokan oltjuk magunkat, ez a szám még sokkal kisebb lesz.
A nyájimmunitást már többször leírtam én is. Csak én közben belinkelem professzorok nyilatkozatait is, hogy ne a levegőbe beszéljek...
De látod, mi a vége. Én forrásmegjelöléssel tételesen cáfolom a félrevezető megjegyzéseidet és tőled kérdezik meg, hogy kell-e oltani, ha nemrég átestek a fertőzésen. Ráadásul egy olyan ember, aki beszél legalább 1 idegennyelvet, szóval hivatalos és megbízható választ pár perc alatt találna. 
fogpaszta
fogpaszta 2021. 01. 02. 10:12
Előzmény: #102766  berlini
#102767
Látom eléggé benne vagy a témában. Emiatt kérdezem, hogy nekem aki átestem rajta ( van pozitív és negatív pcr tesztem is ) ajánlott-e beoltatni magam? 
-
Egyértelmű iránymutatást erről nem látok...
berlini
berlini 2021. 01. 02. 09:41
Előzmény: #102761  Alexander_Greybeard
#102766
Beirtál egy korábbi hozzászólásodba egy mondatot:
'Leírják, hogy minden 200 emberből átlagosan 1-2 akkor is beteg lesz, ha megkapják az oltás teljes dózisát."
Több válaszomban leirtam, hogy ez igy sületlenség.
Erre válaszolsz, hogy a hatékonyság nem 100%-os , ezért irták ezt.
A matek látszólag rendben van. Ha a Pfizer két oltás után 98%-ot ir, akkor 100 beoltottból marad kettő védtelen.
Jelenti ez azonban azt, hogy 200 emberből 1-2 akkor is beteg lesz, ha megkapja az oltás teljes dózisát?
Egy esetben igen.
Ha elenyészően kevesen oltatják be magukat és előbb vagy utóbb minden nem beoltott és a sikertelenül beoltott is elkapja a virust.
De a cél az hogy 80% be legyen oltva. Igy nagy eséllyel megáll a terjedés és a nem beoltott 20% sem fertőződik meg.
Tehát a kisszámú sikertelenül beoltott sem. Nemhogy "200 emberből 1-2 akkor is beteg lesz" hanem még 200 ezerből sem lesz 1-2 beteg a nyűjimmunitás elérése után.
Ezért irtam, hogy sületlenséget irsz.
És ezt tartom itovábbra is.
berlini
berlini 2021. 01. 02. 09:27
Előzmény: #102761  Alexander_Greybeard
#102765
Ha valaki elolvassa azt amit irtam, akkor a gyengébbek kedvéért nagybetüvel:
SOHA SEM IRTAM, hogy 100%-os lenne a vakcina hatékonysága! (88%-98% közöttit irtam)
Ellenben azt többször irtam, hogy mindenkinek el kelle menni. Pont a nem teljes hatékonyság miatt, hogy meglegyen a nyájimmunitás.
És azt is irtam már többször, hogy a beidézett állitások, hogy mostanában a sorozatos mutációk miatt, veszélyben van a vakcinák hatékonysága, az kifejezetten azt sugalja az ingadozóknak, hogy jobb kivárni, majd kiderül-e van értelme oltatni. 
Ebből lesznek azok a szomorú statisztikák, hogy pld egy amerikai kórház dolgozóinak csak a fele oltatta be magát. 
Igy nem lesz vége a járványnak és egyre több idős és/vagy krónikus beteg hal majd bele.
Amúgy meg amikor egy kutatót megkérdez az okostojás ujságiró, hogy biztosan jó lesz az engedélyezett vakcinája minden lehetséges mutációra, akkor mit vár bárki is, milyen választ ad majd?
Természetesen azt hogy nem tudja.
De az okostojás azt nem kérdezi meg ugyanazzal a lélegzettel, hogy eddig (az elmúlt egy év alatt) mennyi mutációról tud és volt-e különbség a hatékonyság tekintetében. Mert erre meg azt a választ kapná, hogy vagy 100 féle mutációról tudnak és nincsen különbség a hatékonyságot illetően köztük.
Dehát ezzel nem lehet blikkfangos szalagcimmel eladni a cikket.
Azzal viszont igen, hogy veszélyben a vakcina hatékonysága, mert a kutató maga sem tudja, hogy mi van.
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 08:51
Törölt hozzászólás
#102764
CyrusTheGreat 2021. 01. 02. 08:47
Előzmény: #102762  Törölt felhasználó
#102763
“Irónia, mi az, egy tablet?”
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 03:34
Előzmény: #102747  tihamer
#102762
Zsiday őrültségeket ír, mi ezzel a célja, max annyi h készüljünk fel arra is ami lehetetlennek tűnik?
Alexander_Greybeard 2021. 01. 02. 01:38
Előzmény: #102755  berlini
#102761

https://scroll.in/article/979627/a-statistician-explains-what-does-90-efficacy-for-a-covid-19-vaccine-mean"
The Moderna trial involved 30,000 people, and more than 43,538 people have been enrolled in the Pfizer/BioNTech vaccine trial – approximately half receiving the vaccine, and the remaining a “placebo”, in each trial. Of the first 95 to develop Covid-19 symptoms in the Moderna trial, only five were in the vaccine group, and the remaining 90 were in the placebo group. Thus, the RR for Moderna vaccine up to this point of time is 5/90, and vaccine efficacy is (1 – 5/90), which is 94.44%. Similarly, of the 170 cases of the Pfizer trial, 162 were in the placebo group, while 8 were in the vaccine group. The vaccine efficacy of the Pfizer vaccine is (1 – 8/162), which is 95.06%."
Itt egy másik, ismertebb forrás is de a matekba nem megy bele ennyire részletesen:
https://www.nytimes.com/2020/11/20/health/covid-vaccine-95-effective.html
Tehát oltás után is elkaphatod, van rá egy kicsi de valós esély. A Moderna esetében kb. 15 ezer ember kapta meg az oltást a 30 ezernyi tesztalanyból. Aztán az emberek elkezdtek megfertőződni. Megnézték a nyilvántartásokat és kiderült, hogy az ____első____ 95 fertőzöttből 90 csak placebót kapott, 5 viszont a rendes oltást. Innen számolták vissza a hatékonyságot.
Ebből az következik, hogy ha minél hamarabb minél nagyobb embertömeg oltja be magát, annál kisebb az esélye, hogy az oltást próbára teszi a vírus mert gazdatest nélkül viszonylag hamar elpusztul. Ezért kell beoltatni magunkat. Teljesen biztonságos, ingyen van és nagyon sokat segít, szóval miért ne? Csak azzal kell tisztában lenni, hogy nincs 100%-os védelem és még senki sem tudja, meddig tart a hatása, szóval figyelni kell a híreket.
Vegyünk egy példát. Valaki elolvassa az írásaidat és elhiszi, hogy minden tökéletesen működik és a tudósok és CEO-k csak a valagukat védik, azért óvatoskodnak. Ez a valaki vagy egy közeli rokona/ismerőse megkapja az elsők között az oltást, aztán rá pár hétre elkapja a vírust is. Ez a valaki, ha nem olvas rendes forrásokat, azt hiheti, hogy átverték, ez az egész egy butaság és még el is kezdi ezt terjeszteni. Pedig nem történt semmi kirívó. Csak a vírus még sok helyen jelen volt és sajnos ő vagy rokona/ismerőse pont nem kapott kellő immunitást. Ha ez az ember elkezdi mesélni a történetét anélkül, hogy értené, mi történt (nem 100% a hatékonyság és még sok a fertőző ember), azzal károkat fog okozni. Szerencsére ilyesmire egyre kisebb az esély, ahogy haladunk előre az időben és egyre több ember lesz oltva mert annál kisebb az esély arra, hogy belefutunk egy fertőző emberbe.
Ennyi a nagy megfejtés és ezért kötöttem bele minden félrevezető mondatodba. Nem elég beoltatni magunkat hanem azzal is tisztában kell lenni, hogyan működik a rendszer mert különben butaságokat fogunk terjeszteni, amivel elriasztunk embereket az oltástól.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek