Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Benzedrine
Benzedrine 2020. 12. 30. 15:33
Előzmény: #102619  CyrusTheGreat
#102620
Harmadik emelet, ami magasságra inkább ötödik, lift nélkül :)
CyrusTheGreat 2020. 12. 30. 15:29
Előzmény: #102617  acdik
#102619
Nem engem kell meggyőznöd. :-) Ezzel versenyzel, btw:
https://m.ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31622737
V. Vadász utca, nem udvari, teljesen frankó lakás, 900k nm ár.
Benzedrine
Benzedrine 2020. 12. 30. 15:26
Előzmény: #102616  CyrusTheGreat
#102618
A Marina partnak nevezett gettóban viszont szépen lementek az árak, egy éve még 1M ft volt a legolcsóbb nm most meg szinte csak a dunai panorámás drágább. Ugyanitt végtelen sok kiadó lakás ingatlanossal, ezek gondolom külföldi befektetők.
acdik 2020. 12. 30. 15:23
Előzmény: #102616  CyrusTheGreat
#102617
Izlések és pofonok, tudjátok. A lokációt jól belőttétek, pontosabbat nyilván nem akarok kiadni, majd ha eladtam megmutatom szívesen. Van aki szeretne központi helyen lakni, de nem akar zajos ablakokat forgalmas utcára. A mai érdeklődő egyébként beköltözni akar. Normális, felújított vagy új lakást ma Budapesten, jó lokációban, nem lehet venni 1 millió alatt. Persze a hangsúly a normálison van. Van akinek jó a műanyag nyílászáró és a 4000 forintos laminált padlólap meg az IKEA bútor. Sokan úgy vannak vele, hogy eladásra lesz, basszuk össze valahogy, úgyis jön valami csóri, aki megveszi. Én az ingatlanokat úgy újítom fel, hogy másnap én is szívesen beköltöznék. Van egy réteg, aki erre vevő, és általában náluk van zseton is. 
CyrusTheGreat 2020. 12. 30. 15:04
Előzmény: #102613  mr_bob
#102616
Hehe, szép és jó a dunai panoráma, csak minden egyes szellőztetéskor, főleg nyáron, ipari mennyiségű kerozingőzt engedsz  be a lakásba, olyannyira, hogy fejfájást kapsz. :-) 
Ezt leszámítva egyébként jó Újlipót, de udvari nézetre 1M felett négyzetméter ár az még 30nm alatt is izgalmas. 80nm felett pedig teljes mértékben értelmezhetetlen, kivéve talán a Pozsonyin.
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 30. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#102615
Nem az számít mit érzel hanem hogy melyik épület szenved nagyobb kárt.
Nyilván az se mindegy érzet szempontjából hogy melyik emeleten vagy...
XisCixis 2020. 12. 30. 13:32
Törölt hozzászólás
#102614
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 30. 13:00
Előzmény: #102610  CyrusTheGreat
#102613
igen, azon a környéken elképzelhető. mondjuk ahhoz, hogy én 1 milliós nm2 árat fizessek a minimum lenne a dunai panoráma, de nem vagyunk egyformák. ettől szép a piac, hogy mindenki mást szeret :)
ahihetetlengyula 2020. 12. 30. 13:00
Előzmény: #102609  Zoltán42
#102612
Sokan vesznek, hogyne miután felvették a 10-15-20-30-40 millió állami "segélyt" (megkülönböztetett társadalmi réteg számára juttatott ajándék a szavazatért cserébe) és hitelt. :D
Törölt felhasználó 2020. 12. 30. 12:58
Törölt hozzászólás
#102611
CyrusTheGreat 2020. 12. 30. 12:54
Előzmény: #102604  mr_bob
#102610
A Szt. István körúttól a Radnótiig tartó szakaszon elképzelhető, de udvari nézetűért elég nagy balekvadászat az 1M feletti négyzetméterár - aztán ki tudja, lehet, vannak még a piacon. Mondjuk azon a környéken a legnagyobb előny a házközponti/távfűtés (bizony, ilyen is van), ha az van, akkor már egy kicsit megindokolható a dolog, pláne, ha esetleg magasemeleti, hovatovább zárószinti. Minden más esetben a jelenlegi kínálatban jóval olcsóbban is találsz. 
Zoltán42 2020. 12. 30. 12:50
Előzmény: #102603  acdik
#102609
Szerintem sokan vesznek vagy próbálnak venni lakást főleg felújítottat akik nem lesznek jogosultak a támogatásokra jövőre, hiszen nekik még nehezebb dolguk lesz ingatlanhoz jutni január 1 után. A felújításról meg ne is beszéljünk vagy az építkezésről. Amit én tapasztalok, hogy zöldövezeti lakásokat eléggé viszik Budapesten, saját tapasztalat plusz ismerősöktől is ezt hallom akár a tavalyi árakhoz képest is lehetett rajtuk fogni egy + 20%-ot legalább főleg ha van kert, autóbeálló, erkély. A jobb zöldövezeti helyek már sok esetben verik m2 árban a 7,8,9-kerületet és nagyobb is az érdeklődés. A Budai zöldövezetben 1 milliós m2 ár alatt 1-2 szobás téglát már nem kapsz gyakorlatilag és a Pesti zöldövezet is egyre drágább főleg a normálisabbak, szerintem ha a turizmus nem fog helyreállni rövid időn belül akkor teljesen összefog csukódni az olló kül és belváros között. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 30. 12:30
Törölt hozzászólás
#102607
acdik 2020. 12. 30. 12:29
Előzmény: #102604  mr_bob
#102606
Újlipót nekem belváros. Főleg a körúthoz közeli része. És igen, jönnek az érdeklődők, egyből meg lesz vevő is szerintem heteken belül. Egyébként az épületben 1,2 millióért is adtak el lakást az AirBNB őrület csúcsán, úgy két éve, szóval az 1 millió ahhoz képest szerintem rendben van. Azért dobtam ki eladásra a lakást, mert szeretnék egy jobbat venni, és amire azt felújítom, helyreáll a piac, így meg legalább nem áll benne a pénzem. Tegyük hozzá azt, hogy a felújítás költsége berendezéssel együtt (igényesen megcsinálva) 250-300 ezer között áll meg ma Pesten. Alsó hangon, attól függően, hogy mennyire kell kibelezni a lakást és mit teszel, veszel bele. 
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 30. 12:20
#102605
Sajnálatos ami Horvátországban történt földrengés, de hány összedőlt panel épületről hallottatok a hírekben? És tégláról...?
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 30. 12:14
Előzmény: #102603  acdik
#102604
most XIII. kerület, vagy belváros? jól értem, hogy XIII. kerületi körfolyosósért, amit 1 milliós nm2 ár felett hirdetsz jönnek a készpénzes vevők? nagyon jó lehet a lokáció, mert ez elég meredek ár szerintem. sok sikert az eladáshoz!
acdik 2020. 12. 30. 12:09
#102603
Sziasztok... a sok torzsalkodás miatt leszoktam arról az utóbbi hetekben, hogy olvassam ezt a topciot, mert mindenki nagyon jól látja a jövőt és ezen nagyszerűen össze is tud veszni, ami egy ideig vicces volt, de egy ideje már unalmas. Viszont egy saját tapasztalatot megosztanék azokkal, akik úgy gondolják, hogy óriási árzuhé lesz és a budapesti belvárosi lakás nem jó befektetés. Januárban vettem idén egy full lelakott lakást, teljes felújítás volt, berendezéssel együtt, szerintem elég igényes lett. 50 négyzetméter, belső udvarra néz és körfolyosós, tehát nem a legoptimálisabb, okkal vettem meg, a mellette lévő lakás is a miénk, XIII. kerület.. amikor megvettem még volt bent albérlő, nyár elején kiköltözött, nyár végén jött a felújítás, ami december közepére készült el. Most kiraktam a bekerülési költség + felújítás + 10%-on, karácsony előtt pár nappal, ami az hasonló, környéken lévő lakásoknál egy picit olcsóbb négyzetméterárban csak... Ma két készpénzes vevőjelöltem is van már. Tudom, még nincs eladva, de elég bíztató, én őszintén azt gondoltam, hogy január közepéig csak az ingatlanosok fognak zaklatni. Tapasztalataim alapján 4-5 megnézésből lesz egy tényleges vevő, ha minden klappol a hirdetéssel és a lakás is tényleg rendben van, nem beszélve az árról persze, ami négyzetméterenként millió feletti nem sokkal. Hát így haldoklik a budapesti belvárosi piac. :D  
berlini
berlini 2020. 12. 30. 12:01
Előzmény: #102599  Murdoch
#102602
Voltál már a Louvre-ban?
berlini
berlini 2020. 12. 30. 12:00
Előzmény: #102597  kszsah1
#102601
Tudjuk, mert robbanni fog.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek