Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egynapod 2020. 11. 27. 11:18
Előzmény: #101219  Murdoch
#101220
Aztán garázs minek? Házat építeni autónak? Nagyon okos. Fedett beálló bőven elég
Murdoch 2020. 11. 27. 11:13
Előzmény: #101218  ncseed!
#101219
Végül is ez egy ingatlanos topik, valamiről csak kell írni. Egyébként azt is írtam korábban, hogy az ár másodlagos tényező, inkább az a fájó, hogy az ikerházak jó része valami vihargyorsan összehányt valami, külön kiemelve, hogy az udvari beálló is benne van az árban. Garázs földöntúli luxus. Beszállnék én, ha nem ez menne. Egyébként most is megyek megnézni két házat, megjegyzem, mindkettőt magánszemély árulja, normális fotók, alaprajzok, műszaki információk, minden benne van a hirdetésben, vagy megkaptam mailen, na ez is elképzelhetetlen az ingatlanosok által árultaknál. 
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 27. 11:02
Előzmény: #101216  Murdoch
#101218
Nem értem továbbra sem mit érdekel téged elkapkodják vagy sem az újakat??? Menj te is Malagára akkor vásárolni, el lehet menni, tudod a Feri megmondta....
***
Megírtam, ha te nem veszel ingatlant (bármi okból) akkor majd locsolnak pénz arra aki hajlandó venni... ennyi. Te is élhetsz a támogatásokkal ha akarsz, de nem kötelező beszállnod ha nem akarsz de ne sírj ha más megteszi helyetted ugyanazzal a pínzel amire te nemet mondtál!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 27. 10:58
Előzmény: #101009  CyrusTheGreat
#101217
Most néztem csak meg hogy más is válaszolt rá...Trágyadomb! A kutyámat nem engedném be ide!
A 6 misit simán benyeli (bár tudjuk egyesek szerint 1 milcsiből pompás lesz) és még jópár hónap lesz amire elkészül. 
Murdoch 2020. 11. 27. 10:56
Előzmény: #101214  ncseed!
#101216
Ezt vágom, csak az újakat talán elkapkodják? Egyik ismerős azt mondta a Dunára néző 2,5M/m2-es árakra, hogy köszi, aztán inkább valahol Malagában vásárolt. Nem vagyok amúgy elmeroggyant, tudom-látom, hogy az állam beavatkozik-befolyásol az ingatlanpiacon, csak éppen már 2019Q4-ben elfogyott a lendület.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 11. 27. 10:45
Előzmény: #101009  CyrusTheGreat
#101215
Hehe, ebben a lakásban jártam, Vaterán vettem az eladó sráctól holmit. Nyomasztóan leélt lakás, de nem putri. Olyan érzésem volt, hogy öröklés van. Ha érdekel valakit keressen meg, előtúrom a direkt kontaktot.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 27. 10:35
Előzmény: #101211  Murdoch
#101214
Fogd fel végre hogy a használ lakások piacát lesz*rja az állam.  Nem prioritás. Nulla direkt gazdasági haszna van ha 1 vagy 100.000 lakás csrél gazdát. Max beesik némi illeték. Ezért erőltetik az újat! Ott meg vak aki nem látja hogy 100%-ban az állam mozgatja a piacot és komoly eredményeket is érnek el! Persze dobnak a használtaknak is 1-2 milcsi ajcsipénz, meg egyebeket most hogy ne legyen gőbörgés de ennyi.
 
***
Hogy értsd: a benchmark alapja az ami volt állami beavatkozás előtt, az elért eredmény meg ami lett utána...  az hogy szerinted esetleg ez kicsi eredmény az indifferens!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 27. 10:31
Előzmény: #101212  mr_bob
#101213
szerinted ha százszor leírtuk ezt és nem értik akkor százegyedikre meg fogják??
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 27. 10:24
Előzmény: #101211  Murdoch
#101212
mert nem téged akarnak támogatni. értsétek már meg, hogy ezek építőipari támogatások. semmi közük a családokhoz, az csak a cukros máz, amivel el lehet adni az egészet, meg választást lehet nyerni.
Murdoch 2020. 11. 27. 10:18
Előzmény: #101205  CyrusTheGreat
#101211
Ez OK, azt se mondanám, hogy romlott az ország helyzete, sőt... Támaszként egyébként az árakra gondolok,  én akkor érezném hatékonynak a támogatást, ha ez látszódna a tranzakciószámokon is (mondjuk a fővárosra értve). Vagy a megújulási rátán. Megjegyzem, simán beleférek a családtámogatási programba, lehet, hogy élek is vele, ettől függetlenül nem látom annyira pozitívnak az egészet, pláne úgy, hogy meglévő iingatlan esetén is jár a támogatás. Vagy lásd most, elég sok új projektet megnéztem, számos esetben valóban rádobtak az árra +20-30%-ot, ilyenkor nem érzem a támogatás fene nagy erejét :)
Törölt felhasználó 2020. 11. 27. 10:02
Előzmény: #101209  Törölt felhasználó
#101210
Dugó van a városban, tehát jobban élünk, értem?!
Na nem floodolok tovább...
Törölt felhasználó 2020. 11. 27. 09:50
Előzmény: #101208  CyrusTheGreat
#101209
Á, kizárt dolog, hogy így legyen, Ő megmondta, én hiszek neki!
CyrusTheGreat 2020. 11. 27. 09:48
Előzmény: #101207  Törölt felhasználó
#101208
Az infláció és a gazdaságpolitika végül gondoskodik róla, hogy a nagy többség (nem is feltétlenül észrevétlenül) enged az életszínvonalából.
Törölt felhasználó 2020. 11. 27. 09:45
Előzmény: #101206  Törölt felhasználó
#101207
Mert SENKI se enged az életszinvonalából, különösképpen Ő nem!!! :D
Törölt felhasználó 2020. 11. 27. 09:43
Előzmény: #101205  CyrusTheGreat
#101206
Elmondta már ncseed, hogy ha nem lettek volna ezek a támaszok, akkor már éhen lettünk volna halva!!!!! :D
CyrusTheGreat 2020. 11. 27. 09:39
Előzmény: #101195  Murdoch
#101205
Világnézeti kérdés. Szerintem támogatás; támaszként akkor tudnám értelmezni, ha egyébként a természetes folyamatok mentén esett volna még. Más kérdés, hogy 2014-15 körüli árakat már én is túl alacsonynak gondolom, onnan biztosan csak felfelé volt az irány - tehát nem támaszként értelmezhető, egyébként is ment volna fel. Szóval szerintem támogatás (amennyiben a támogatást rakétaüzemanyagként értelmezzük).
De ha valaki úgy gondolja, hogy az ország helyzete 2015 óta csak romlott, minden rosszabb lett, akkor az adott ember támaszként fog az eddigiekre gondolni (más kérdés, hogy a támasz esetén statikus árakat kellene látnunk, nem rakétázást).
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2020. 11. 27. 06:03
Előzmény: #101203  lctlct
#101204
Pontosan ez a problémám, ha szervizelni kell vaillantot az általában csere, annyiba kerül mint egy bontatlan. De legalább megerősítettel, nem csak én látom így. Nem voltam benne biztos, hogy jól látom, gondoltam lehet csak átvágott a szerelő. Egyszer javították vaillantot elég is volt, az új árának 70% volt, mindig újabb meghibásodások jöttek elő egymás után. Szóval minden az ariston mellett szól.  Még szerencse, hogy gázterv nem kell, mert akkor öngyilkos lennék. köszi.
lctlct 2020. 11. 27. 03:47
Előzmény: #101202  Giovanni_Gatto
#101203
Nekem azt mondta a gáztervezőm, hogy mind el fog romlani egyszer, és akkor télen fűtés nélkül az lesz a fontos hogy minél előbb meglegyen az alkatrész, polcon legyen azonnal sok kereskedőnél....Így Aristonokat rakatok...eddig csak külső ok miatt hibásodtak meg (balfék programozás, balfék vízrendszer, vihar stb.), de mindig volt gyors és nem mellékesen olcsó szerviz...Ahogy érzed...
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2020. 11. 27. 00:44
#101202
Felújítás és kazánnál tartunk.Saját telephely és iroda lesz.  Egy 45 kWos ariston vagy vaillant kazán cserére, azaz meglévő leszerelése és egy új felrakása.+ kicsi cső szerelés, fél méter.  Szerintetek mennyi az elfogadható ár, munkadíjnak?  Bár még lenne egy kérdés ariston vagy vaillant? Ariston olcsóbb alkatrészek, javítani is olcsó, de vaillant megbízhatóbb hosszútávra karbantartva, tapasztalatok szerint,  melyiket érdemes beszerelni?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 26. 23:31
Előzmény: #101200  1kor13
#101201
Dehogy az a cél... 😂 😂 😂 😂 
Hol álmodtad ezt? Ja a kormányszóvivő belemondta a mikrofonba te meg benyaltad... Képtelenek vagytok a sorok közt olvasni! 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek