Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2020. 11. 14. 15:56
#100420
Ne vicceljünk már 1 Millió Ft/nm áras panel............. Ugyan. Aranytömb volt benne?
HerrLudwig 2020. 11. 14. 15:51
Előzmény: #100415  ncseed!
#100419
Te sem abban a városban élsz, ahova születtél. A te logikád alapján te is lúzer vagy, hiszen nem tudtál otthon boldogulni. Téged kiröhögnek Budapesten? Igazán sajnálom, talán csiszolnod kéne a kommunikációdon. Akkor talán kevesebben röhögnének ki. Mondjuk én nem röhöglek ki téged. Simán csak szánlak.
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 15:51
#100418
Látom megint elszabadulnak az indulatok főleg a panelbároi csípős hozzászólásokon látszik a frusztrált indulatok elfojtására való törekvés. 
Ha nem is ausztriai labor híradó de egy érdekes tény hogy az Egyesült államokbeli rokonság egy hasonló jelenségről számolt be mégpedig hogy rengeteg cég már hónapokkal ezelőtt hosszútávra elhatározta magát a home office bevezetésében és ezért elképzelhetetlen mértékben megindult a városokból kivándorlás gyakorlatilag a nagyon frankó lakásokat is hátra hadják és a náluk még újdonságnak számító szuper alacsony kamatokat kihasználva vidékre települnek álmaik otthonába és ez már egy jóideje tartó trend. Nálunk is van volt talán egy ilyen hullám de az alacsony kamatok nálunk már nem igazán fokozhatók a támogatásokról nem is beszélve amin azért még csavarnak és nagyon jól jön ez a regnáló kormánynak vidéki bázissal egyszerűen rezonál és működik. Ellenzéki Budapest-nek nem sok jót látok kirajzolódni még a pandemiás helyzet eltűnése után sem lesz már soha az ami előtte volt a hosszútávú hatások miatt. A trend egyértelmű ezt nem állítom hogy láttam mikor felszámoltam az ingatlanokat a fővárosban de azt nem kell mondanom hogy hihetetlenül jó szériát hoztam így össze. Eltudom képzelni hogy akik túlsúlyozták a lakásbefektetéseiket azok most forognak minden áldott éjszaka az ágyukban mégha itt a fórumon játsszák is a magabiztost. Legyetek türelmesek velük ti "panelbárok" pedig felelős személy módjára ne írjatok önigazoló frusztrált kommenteket mert ha vissza olvassátok józan pillanatokban akkor beláthatóvá válik annak izzadság szaga és szerintem ti nem ezt akarjátok sugallni. Tessék segítőkész, értelmes ugyanakkor propaganda, pökhendi,  gyűlölet mentes kommentekkek gyarapítani a fórumot!
Murdoch 2020. 11. 14. 15:44
Előzmény: #100406  Negroni
#100417
Murdoch 2020. 11. 14. 15:23
Előzmény: #100411  ncseed!
#100416
Egy ház ugrott, víruspara miatt nem lehet megnézni. A többihez meg azt tenném hozzá, hogy anno mi 15 év alatt négyszer költöztünk, most sokan felmarkolják a CSOK-ot és kihullanak 10-15 évre a piacról. 
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 15:21
Előzmény: #100414  HerrLudwig
#100415
Azt csináltam hogy megírtam neked hogy miért ingatlanos fórumban bizonygatod az offtopic befektetésed eredményességét! Tőzsdézz, kaszálj, de lécci ne ide irogass erről... mondjuk a "külföldre költöztem örökre mert képtelen voltam boldogulni az életben itthon és most hazai fórumokba írogatok irrelevánsan, bizonygatva mekkora király vagyok mert ahol most élek ott kiröhögnek és ugyanolyan ***** vagyok mint itthon voltam és ez frusztrál" fórumban nagyobb sikered lenne!
***
Ha van magyar ingatlannal kapcsolatos SAJÁT tapasztalatod, vettél, eladtál, kiadsz akkor szívesen olvasunk téged is ha megírod a tapasztalatod. Eddig NULLA ilyen kommented volt!
HerrLudwig 2020. 11. 14. 15:11
Előzmény: #100372  ncseed!
#100414
"Írtam ezerszer: engem nem zavar ha valaki nálam sokkal ügyesebb/szerencsésebb/okosabb és dpla hozamot tud kihozni más eszközből! Tegye! Nem fogom lehurrogni meg bizonygatni neki hogy irreális, meg lufi amiben ő mozog!"
Nem a fenét nem. Amikor leírtam, miért érdemesebb ingatlanok helyett részvényeket venni, pontosan ezt csináltad.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 15:01
Előzmény: #100412  mr_bob
#100413

Te nem, sokan igen.Ezért jó a DH riport mert legalább azonnal infót kapunk minden ismert hiányossága ellenére.
Írtam: csökkenő lakásárak a vételek elhalasztására ösztönöznek (ahogy te is írtad) míg az emelkedők vásárlásra. Azt hiszik az ingatlan olyan mint a banán, ha olcsóbb akkor többet vesznek belőle de nekik halvány lila f*ngjuk sincs se a lakáspiacról se a gazdaságról.
Itt sokan esküdöztek hogy olcsón a lakhatási vásárlók tudtak legutóbb is bevásárolni nem a befektetők és ezért lenne ismét jó az áresés mert ismét a lakhatási vevők járnának jól... ha-ha-ha
***
Gondolj bele mi volt az utóbbi másfél évben és ez is csak ~5% lakásár csökkenést hozott. Ezek meg az armageddont várják a 30% eséshez mert akkor "mindenkinek milyen jó lesz olcsó lakásoknál"...  ész addig már nem terjed hogy ehhez gazdasági (és sokaknál emberi) katasztrófa kell...
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 14. 14:42
Előzmény: #100405  ncseed!
#100412
azt majd csak kb. fél év múlva tudjuk meg, hogy a covid-os esést hányan vették meg és hány tranzakció jött létre (ksh). én nem írtam ilyet, hogy olcsóbban többet vesznek, de valószínűleg az áll a dolog hátterében, hogy aki a saját maga által megkeresett pénzt költi el, nem pedig az állami ingyen milliókat az óvatosabb és nem nyúl bele a hulló késbe. gondolj bele, hogy akik kiárazódtak az elmúlt időszakban és évekig spóroltak a megfelelő pillanatra várva, azok ha látják, hogy a 35 milliós panel ledob magáról 1.5 milliót, akkor nem rohannak egyből megvenni, mert lehet, hogy le fog 5-öt is. ha lakást akarnék venni, de nem sürgetne a dolog, akkor őszintén megmondom, hogy legalább nyárig én is kivárnék. nem tudom biztosan, hogy ez áll-e a dolgok hátterében, csak ötleteltem. befektetőkre valószínűleg ugyanez igaz. rosszul gondolom a dolgot szerinted?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 14:42
Előzmény: #100409  Murdoch
#100411

ja, borzasztóan aggódok 🤣
El nem akarom adni, a méz ugyanúgy csorog mint tavaly (sőt picit jobban egyiknél) tehát minden okom megvan hogy aggódjak! És te hogy állsz?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 14:39
Előzmény: #100406  Negroni
#100410
Én értem, csak cinikus voltam a többiekkel... 
Murdoch 2020. 11. 14. 14:37
Előzmény: #100403  ncseed!
#100409
Van 30e CSOKra árazott eladó ingatlan Bp-en, amire van tizedannyi vevő, hol lehet a gond... persze én is megértem, ha aggódsz a panelek miatt.
Murdoch 2020. 11. 14. 14:34
Előzmény: #100406  Negroni
#100408
Teljesen érthetetlen, hogy az amúgy is döglött időszakban napi több ezer megbetegedés mellett miért kevesebb a hirdetés... “40 körül mennek”, hát ja, csak a statisztika már árcsökkenést mutat...
Murdoch 2020. 11. 14. 14:34
Előzmény: #100406  Negroni
#100407
Teljesen érthetetlen, hogy az amúgy is döglött időszakban napi több ezer megbetegedés mellett miért kevesebb a hirdetés... “40 körül mennek”, hát ja, csak a statisztika már árcsökkenést mutat...
Negroni 2020. 11. 14. 14:28
Előzmény: #100401  ncseed!
#100406
Én sem értem!
2 éve figyelem a panel árakat az etele úton. A 3 szobásak (65m2) 40körül mennek, semmi változás! Most kevesebb az eladó mint eddig.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 14:26
Előzmény: #100404  mr_bob
#100405
olcsóbb... ez a lényeg!
Ti magatok írjátok naponta tízszer hogy áresés van! Akkor miért nem emelkedik a tranzakciók száma???Nem úgy volt hogy olcsóBBAN többet vesznek? 🤣🤣🤣
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 14. 14:20
Előzmény: #100399  ncseed!
#100404
olcsó? hol? egy 250-300%-os emelkedés után, ha esik valami 5-10%-ot az már olcsó?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 14:18
Előzmény: #100402  Murdoch
#100403
vagy inkább az elméletetek sántít nem kicsit. persze ezt nehéz kimondani, megértelek...
Murdoch 2020. 11. 14. 14:16
Előzmény: #100401  ncseed!
#100402
Még nem olcsó, azaz még ezekre az árakra nincs kereslet. Meg persze a tákolmányokra sincs...
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 14:15
Előzmény: #100400  Murdoch
#100401
Nem értöm. Drágán volt vevő most meg olcsón nem kell senkinek? Nem az volt hogy olcsóbban többet vesznek? Kezdek összezavarodni...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók