Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 10:56
Előzmény: #97897  ncseed!
#97900
Nem néztem még igazán körbe a bérleti piacon városszerte, de ha hasonló lenne dunai vagy szabi téri panorámával, az elől se ugranék félre, szóval messzemenő következtetéseket még korai levonnod, ez hirdetésfigyelős, de az csak I-II-XII kerre volt eddig.
Az biztos, hogy ltp-re nem megyünk, ez meg ha eddig senkinek se tűnt volna fel azé messze nem az. :)
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 15. 10:56
#97899

Né mááá, a csúnya EU is bejelentette! Milyen gonoszak ők is hogy belenyúlnak a piacba! Persze ők is h*lyék a közgazdasághoz mint én... bezzeg Béla! Ő nagyon vágja! 
Jön a lóvé, 400-al leváltják oszt jut bőven, még marad is!
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201015/eppen-akkor-hirdetett-itthon-hatalmas-lakasfelujitasi-programot-a-kormany-amikor-az-eu-is-bejelentette-azt-452968
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 15. 10:55
Előzmény: #97896  ncseed!
#97898
CSALÁDTÁMOGATÁS címszó alatt megy a dolog. támogatni nem a rászorulókat szokták? megint csűröd-csavarod a szavakat...
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 15. 10:51
Előzmény: #97895  Törölt felhasználó
#97897
Gondolj bele mit érezhet a belvárosi lakos akinek az ingatlana most gombkért adható csak ki (vagy azért se) miközben a külvárosi jobb helyen levő panyeleket 130-180ezér vüszik most is. egy világ dőlt bennük össze és értetlenül állnak a helyzet előtt! Azokra is gondolok akik a sajátjukban laknak... sőt.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 15. 10:48
Előzmény: #97894  Törölt felhasználó
#97896
"Csak azért írtam, hogy lássuk, mennyire rászorulós alapon menne ez az osztogatás."
Ki beszélt arról hogy rászorulók kapják??? Én sehol nem olvastam... a kormánytól sem.
e neked ismét ideírom azt amit én és glala s leírt: "Ha meg mindenkinek adnák még jobban elszálllnának az árak."
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 10:45
Előzmény: #97893  CyrusTheGreat
#97895
Miért ne venné ki bárki?
A környék jó, a kilátás pazar, kicsit zajos ugyan, meg hát nyilván a felújítás is olyan amilyen, én ezt annó a mostani helyett is lehet megvettem volna, még akár 30 millát is adnék érte ! :D
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 10:45
Előzmény: #97867  ncseed!
#97894
Kellett nekem pár éve teljesen felújítani. Nálunk már nincs mit csinálni, minden pár éves, modern.
Ellenben van egy ingatlanunk, amire ráfér minden. Lehet, átjelentkezünk oda, aztán hajrá. Aztán utána visszajelentkezünk, és a kiadhatóvá lett másikat kiadjuk.
Csak azért írtam, hogy lássuk, mennyire rászorulós alapon menne ez az osztogatás.
CyrusTheGreat 2020. 10. 15. 10:38
Előzmény: #97886  Törölt felhasználó
#97893
Nagyon kíváncsi lennék a reakciókra. Mindez a 10. emeleten... Nem gondolnám, hogy bárki is kiveszi 150k-ért, de menj oda, ajánlj meg neki 25M-et KP-ban, lehet, elfogadja. :-D
CyrusTheGreat 2020. 10. 15. 10:34
Előzmény: #97878  berlini
#97892
EZt én is így gondolom, kérdés a volumen, hányan fognak élni ezzel, illetve az utófinanszírozás miatt hányan fogják tudni ezt megfinanszírozni - gyanítom, ugyanazok, akik egyébként is belevágtak volna. A részletekre még baromi kíváncsi vagyok.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 15. 10:34
Előzmény: #97886  Törölt felhasználó
#97891
"Ha meg mindenkinek adnák még jobban elszálllnának az árak."
Pont elkerültük egymást :) azé valakinek leesett magától! 
Murdoch 2020. 10. 15. 10:34
Előzmény: #97860  OlafGrof
#97890
Egyébként tényleg nem vágom, mit nem lehet ezen érteni. Most akinek volt egy családi háza, a vírus nevében rádobott az árra néhány tízmilliót,  jövőre meg ráébred arra, hogy valójában a felét éri. Akkor én most kicsavartam a kezéből? De nagyjából minden második ingatlan ilyen szellemben árazódott. Már a melós is keveri a dolgokat...
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 15. 10:33
Előzmény: #97883  Törölt felhasználó
#97889
Magadnak lerakhatod papír nélkül is, havernak is meg ismerősöknek! Tudod, a közalkalmazotti munkaidő után meg hétvégén...
**
"2010-től, hogy beleültek egy konjunktúrába"
Lehet rosszul emlékszem de akkortájt konjunktúráról beszélni? Háááát. Jópár év eltelt utána amire fellendülés volt! 2014-ben amikor választás volt még javában depresszió volt a gazdaságban mégis megnyerték a választást!
**
Talán emlékszel hogy a fitesz pont 2012 körül indította a panelprogramot amikor a legnagyobb sz*rban volt az építőiper, nem véletlenül! BTW a panelprogram az egy nagyon jókor bedobott kíváló program volt ami családok százezreinek adott olyan lehetőséget amit előtte soha! Na persze nem mindenkinek, csak a "rászorulóknak"! 😂😂  Akkor ment a rinya hogy téglára mé nincs... tessék: most van téglára is! Ja hogy most sem mindenkinek? Háááát, örülj neki mert ha mindenki kapná te sose tudnál olcsó panyelt venni mostanában... lehet még így sem!
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 10:32
Előzmény: #97886  Törölt felhasználó
#97888
"felújítva"!
Azt a "korabeli" üvegajtót is felújította vajon?
Sírhatnékom támadt :D
Béla2021 2020. 10. 15. 10:30
#97887
Hogy mik vannak! Lassan 1-2 ingatlanos is kezd felébredni, hogy nem csak a rövidtávú hasznot kellene hajszolni. Az felújítási hír alatt a Kantinban:
X: Kicsit más, de ti is tapasztaltátok, hogy mennyire gyorsan odalökik a babavárót, vagy ez most egyedi eset volt? Pénteken adták be az ügyfelek az összes papírt a bankba, tegnap aláírtak és a számlájukon van a pénz.
Y: És ez miért baj? Így meg tudják venni a lakást és megkapod a jutalékot, nem?
-
X: Nem feltétlenül baj, de nekem ijesztő, az adósság adósság hátán. Ennyi idősen, 3 gyerek felnevelése után már tudom, hogy mennyi váratlan fordulat lehet egy ember életében, amire fiatalon nem is gondol. Nem tudom. Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Én vidéken dolgozom, nem is a legjobb helyen. Szolnok megye. Amikor azt látom, hogy harmincas éveiben járó pár annyi önerővel sem rendelkezik, hogy kifizesse az ügyvédet, a babaváró lesz az önerő, akkor elgondolkodom, hogy hogy fognak később megbírkózni a hitelekkel és a gyerekek eltartásával? Oké, hogy a babavárót majd nem kell fizetni, de a többivel.
-
Y: Az legyen csak az OTP részvényeseinek a gondja...
Z: Sajnos ez mindenki gondja lesz, mert állami garancia van rajta.
Y: Irigyellek a problémáid miatt :) Egyébként a kérdés a többire irányult...
Z: Milyen "többire"? Milyen kérdés?
Y: Felteszem, azokra a hitelekre gondolt, amiket a babaváró önerejével vesznek fel
Z: Azokkal gond lesz, az emberek 70%-nak nem szabadna hitelt adni, mert a problémákat csak növeli.
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 10:29
Előzmény: #97880  CyrusTheGreat
#97886
Ha meg mindenkinek adnák még jobban elszálllnának az árak.
A mi kérónk gond nélkül be tudna nyelni 6 milkát.
Gondolkodtam egyik házunk tetőtérbeépítésén is, hát kb annak is lőttek, az az érzésem :)
Elpattintjuk ezt a szart, kibéreljük ezt, oszt jónapot: https://ingatlan.com/31819491
Este a plénum elé tárom a master plant :D
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 15. 10:25
Előzmény: #97879  PBoborjan
#97885
Háááát, jobb nekem sem jutott az eszembe eddig... de még vakarózok. 
Megyek megint egy kört a házban hátha van valami amit eddig nem vettem észre!
CyrusTheGreat 2020. 10. 15. 10:25
Előzmény: #97882  ncseed!
#97884
Egyáltalán nem volt vad feltevés részedről, nem is állítottam. De ezt a lehetőséget most passzolnánk, majd talán (!) pár év múlva elgondolkodunk rajta.
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 10:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#97883

" Akinek megtetszik ez a munkakör az lehet hogy kitanulja most"
A derék qrmány pont most cseszi szét az OKJ rendszert, ki tudja milyen okból pontosan. A munkanélküli ellátás legendásan sz.r, pár hónapot kapnak a zemberek. Eddig az OKJ-ban volt lehetőség arra, hogy kitanuljon egy szakmát 3-6 hónap alatt, amíg még tartott a tartalék pénze. Az új rendszerben nem lesz erre lehetőség. Mondjuk ez a szokásos fityesze idiotizmus. Mitől lesz jobb burkoló az, aki 1,5-2 évig tanulja, mint az, aki 6 hónap alatt tanulja ki? Nyilván, hogy semmivel sem.
Gondolom a tanfolyamos haverock így többet tudnak szakítani a dolgon és csak ez volt a fontos az átalakításnál, mert épeszű indok emögött nem lehet.
Azt nem is tudom, hogy pl burkolót lehet-e képezni a jövőben tanfolyamon vagy csak szakiskolában.
Ennek a fityesznek egy szerencséje volt, 98-02 és 2010-től, hogy beleültek egy konjunktúrába. Amit ezek válságkezelés meg gazdaságélénkítés címszó alatt csinálnak az egyszerűen szólva maga a dilettantizmus. Ezzel nem azt mondom, hogy a fletóék annyira jól csináltak mindent, de a két idióta társaság közül nehéz eldönti, hogy melyik a dilettánsabb.
Még talán a Bajnai féli irány volt vállalható, aki beleállt a kemény döntésekbe és elvette például a 13. havi nyugdíjat egy válsághelyzetben. Igaz, hogy egy választásokon aki nyugdíjat csökkent ,az automatikus politikai eutanázia, de ez egy másik kérdés.
Azzal együtt is visszasírják a nyugdíjasok most már azt a korszakot, mint most Orbán király féle infláció követőt. Szépen hangzik, csak a világon senki nem tudja, hogy honnan jött ki az az inflációs szám.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 15. 10:24
Előzmény: #97880  CyrusTheGreat
#97882
Én sem azt mondtam hogy emiatt vállaljatok gyereket, hanem ha esetleg amúgyis szeretnétek a közeljövőben akkor miért ne most álljatok neki?? Annyira vad felvetés volt a részemről?
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 10:23
Törölt hozzászólás
#97881

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek