Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Benzedrine
Benzedrine 2020. 10. 05. 22:27
Előzmény: #93381  Törölt felhasználó
#93400
Azt hittem Magyarországon ez alapvetés, annnyian mondták és én is így adtam el. Mi van, ha 10M készpénzzel besétálok MÁP-ot vagy aranyat venni? 
berlini
berlini 2020. 10. 05. 22:09
Előzmény: #93394  copa
#93399
Talán azért, mert ezt a témakört családon és baráti körben számtalanszor kiveséztük.
Hogy van-e értelme (és ha van mikor) ingatlanost bevonni, hogy legyen a hirdetési ár minden oldalon ugyanaz (mégha az egyiknél a vételi árajánlatot jutalék is terheli.
Stb, stn
berlini
berlini 2020. 10. 05. 22:06
Előzmény: #93396  fogpaszta
#93398
Igen. november végéig be kell költöznünk oda.
berlini
berlini 2020. 10. 05. 22:04
Előzmény: #93393  copa
#93397
Ez benne van a pakliban. De, annak ellenére, hogy nálam nem ők hozták végül is a vevőt, azért, miután 2 hétig egyedül hirdettem és csak 2 hétenát volt ez a párhuzamos hirdetés, annak azért volt értelme:
-  az irodák meg nem csak az ingatlan.com-on hanem saját oldalon is hirdettek. Igy azért volt egy szélesebb merités
-  furcsa, de sokan még ma sem az interneten tájékozódnak, hanem bemennek a legközelebbi ingatlanközvetitőhöz. (Ugy gondolják, hogy úgysem ők fizetik a közvetitést akkor miért ne.)
- hozzám jöttek ingatlanközvetitőn keresztül izraelből hazatelepülők, arab üzletember aki ingatlanokat vásárol és felújittat majd elad honfitársainak, de ugyanez megvolt orosz vonalon is és ahogy emlitettem jött még egy kinai bácsi is egy magyar ingatlanossal, akivel (és velem kezdetben) csak google forditóval tudott kommunikálni.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 10. 05. 22:01
Előzmény: #93395  berlini
#93396
Nembaj, túl vagy rajta és sikeresen!
-
Mi a terv mentek majd az újépítésűbe?
berlini
berlini 2020. 10. 05. 21:57
Előzmény: #93391  fogpaszta
#93395
Köszönöm!
Megvallom, csak egy hónapig tartott, de eléggé fárasztó volt.
Minden nap (hétvégén is) jöttek az érdeklődők. Folyamatosan rendben kellett tartani a házat a pincétől a tetőtérig. És már nagyon untam a saját félórás bemutató szövegemet, kérdésekkel sokszor másfélórás is volt.. (Ha ujraszületek sem leszek kiállitási tárlatvezető.)
Ezért is döntöttünk úgy, hogy befejezzük.
Meg lassan kifutunk a szezonból. (Év végefelé már nem vesz senki ingatlant.)
És éreztem az érdeklődéseken, hogy ebben benne van a járvány hatása is. Tényleg sokan vágynak ki a társasházból egy családiházba. Mit lehet tudni, hogy ez a hatás kitart-e majd jövő év elején is.
copa 2020. 10. 05. 21:56
Előzmény: #93392  berlini
#93394
Előre tudtad, mit fogok kérdezni? :)
copa 2020. 10. 05. 21:53
Előzmény: #93389  berlini
#93393

Az jutott eszembe, ha a közvetítők ugyanolyan áron hirdetnek mint én, és ugyanott, akkor azokat a vevőket szipkázzák el előlem, akik megtaláltak volna engem az én hirdetésem alapján is.
Persze az is számít, milyen a szerződésem a közvetítővel.
Meg ha én nem érek rá mutatni csak a közvetítő, akkor mindegy.
berlini
berlini 2020. 10. 05. 21:50
Előzmény: #93389  berlini
#93392
Ez egy irodánál az én kockázatom volt. (Azaz, ha az ő hirdetésükre jelentkezett volna a befutó vevő, akkor 2%-ot buktam volna.)
De a többi által hozott vevőnek az irodanélküli árajánlathoz képest 2%-kal magsabb kellett volna lennie.
De ez inkább csak elméleti veszély volt.
Nekem fontosabb volt, hogy több vételi árajánlatom legyen, hogy ne kelljen blöffölni az alkunál.
Tanulságos volt ez a folyamat.
1. Minden ingatlanos elmondta, hogy ők kizárólagos szerződést akarnak kötni, (minimum 10 percen át magyarázták, hogy ez nekem a legjobb,) de végül több nagy iroda is belement egy eseti verzióba. (Ha hoznak érdeklődőt vevővédelmet kapnak, ha befut, akkor jutalék.)
2. Minden ingatlanos elmondta, hogy ők, ha megbizom őket, akkor saját pontos alaprajzot készitenek. Merthogy enélkül nincsen értelme. (Amit ugyanezen ingatlanosoknál látni a hirdetési felületeken az borzalmas. 
Ehhez képest, jó esetben van alaprajz, de az se beméretezett, se méretarányos, de láttam olyat is ahol a földszinten van egy ablaktalan konyha, amiről kiderült, hogy van ablaka és nem középen van.)
3. Minden ingatlanos elmondta, hogy fontos a prezentáció. A megfelelő szinvonalú fotók. Amiket legjobb ha ők csinálnak. 
Ehhez képest látom, hogy ugyanezen ingatlanos egyéb hirdetéseihez olyan fotók vannak feltéve, ahol a szennyeshalom a fürdőszoba képen az előtérben pompázik, a szobában a teljes káosz, stb.
3. Minden ingatlanos elmondta, hogy ők megszűrik az érdeklődőket, azaz "turistákkal" nem zargatnak. Ehhez képest az általuk hozott érdeklődők között több volt a csak nézelődő mint a saját hirdetésemre jelentkezettek között.
4. Tájékoztatom az ingatlanost hogy van vételi árajánlatom és annak határideje gyorsan lejár. 
Ehhez képest a komoly érdeklődőjét ujra kihozza, de nekem kell szólni neki, hogy ne tököljön mert nem várok itéletnapig.
Tisztelet a kivételnek de ezek nagyon gyengék.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 10. 05. 21:48
Előzmény: #93389  berlini
#93391
Gratulálok az eladásához!
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 21:45
Törölt hozzászólás
#93390
berlini
berlini 2020. 10. 05. 21:33
Előzmény: #93388  copa
#93389
Ugyanazon az áron hirdettek mint én.
copa 2020. 10. 05. 21:29
Előzmény: #93364  berlini
#93388

Ha a közvetítők is hirdették az ingatlan.com-on, akkor ők olcsóbban vagy drágábban hirdették mint te?
Ez fontos abból a szempontból, hogy kit fog felhívni az érdeklődő vevőjelölt.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 05. 21:24
#93387
Panelt sokszor úgy adnak el, hogy az eladó az alku egy részét/egészét zsebbe kapja. 100 milliós vagyonnál csak ritkán szórakoznak ilyesmivel de 25-40 milliónál már sokszor belemennek. Aztán a befektető, amikor eladja, az eladási ár egy részt kpban kéri. Nem bízik a rendszerben, egy kerek összeget mindig zsebben tart mert az a biztos. Az már csak bónusz, hogy annak a forgásából nem kellett adóznia. Vagy pont úgy mossa tisztára a pénzét, hogy papíron 25 milliós ingatlant (ami valójában 30 millió volt neki) 36 millióért adott el. Fekete kpből lett valós számlapénze. Régi beidegződés. Majd egyszer kikopik. Legkésőbb akkor, amikor már tüzépeken is jelenteni fogják a magánszemélyeknek történő értékesítést.
Murdoch 2020. 10. 05. 21:24
Előzmény: #93374  CyrusTheGreat
#93386
Pont ez a bajom, nincs itt semmi látnivaló, az új építésű piacon sem. Eszement árak vannak, nem csodálom, hogy anno a németek nyugdíjasok is elindultak délnek Berlinből. Itt is ez lesz.
https://www.idealista.com/en/obra-nueva/89087911/
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 21:08
Előzmény: #93384  HerrLudwig
#93385
De értettem. Harmadszorra is: legalább eladta! Ha ennek az az ára hogy 10 milcsi fekete lóvé lesz akkor ez van. Valaki belemegy a bizniszbe így ,valaki nem. 
Gondolom azért köztudott hogy sokan kevesebbet írnak az adásvételire mint a tényleges vételár mert soha nem fordult még ez elő az életben ilyen senkinél... 🤣🤣🤣
** ***
HerrLudwig 2020. 10. 05. 21:01
Előzmény: #93382  ncseed!
#93384
Nem, nem értetted. Így most az eladónál van 10M fekete pénz, amivel nem tud mit kezdeni, mert ugye ha vesz belőle bármit, akkor lebukik. És én még te osztod itt az észt...
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 20:55
Előzmény: #93380  Törölt felhasználó
#93383
Embör... Pont fordítva van de ne zavarjon! 😂😂 Százért adja el de papíron 90-ért! OMFG! 
Berosálok annyi itt a szakembör! 😂 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 05. 20:52
Előzmény: #93379  HerrLudwig
#93382
Értettem és arra irtam: azért mert legalább eladta! Főleg ha 5 even belül mert akkor még érdeke neki is adó oldalról! 🤩😍🤪
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 20:49
Előzmény: #93380  Törölt felhasználó
#93381
Fordítva.papíron 90-ért de valójában 100-ért? Úgy sem. Okirat hamisítás. Ha a vevő ilyennel próbálkozna, elköszönnék, hogy vegyen mást.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók