Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zedisdead 2020. 05. 20. 21:22
Előzmény: #72731  elemerorsos
#72740
ne álmodozz, jó eséllyel júniusban megint korlátozás lesz. mindenki szarik mindenre, a sok idióta azt hiszi ennyi volt az egész. 2 hete nyitották meg a vidéket az R0 már megint egy fölött van. pesten is. lesznek intézkedések még, persze nem pont olyanok mint eddig. a totál karantén is hülyeség. de az is hülyeség ahogy rajzanak a parasztok mindenhol, maszk meg egyiken sincs, vagy az orra alatt, hogyha tüsszent, akkor az nehogy a maszkba menjen. mint a rendőr viccben, hogy én védekezem az aids ellen, mindig van rajtam gumi, csak akkor veszem le, ha húgyozok vagy baszok.
elemerorsos 2020. 05. 20. 21:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#72739
Persze, hogy nem biztosak. Itt mindenkinek az a vágya, hogy most beessenek az árak, ő megcsinálja élete vételét, aztán rakéta :-)) Azért belül mindenki tudja, hogy ez nem így lesz. Amikor a FED 6000 milliárd dollárt önt a rendszerbe, ami kb részvénybe és ingatlanba tud menni, akkor elég komoly vakmerőség kell a részvény és az ingatlan piac shortolásához.
elemerorsos 2020. 05. 20. 21:19
Előzmény: #72734  Murdoch
#72738
Én tavaly nyáron vettem utoljára. Idén még nem, mert a tavalyi árakhoz képest most minden drágább 10-20%-kal. Itt mindenki mondja hogy 10-20%-os esések vannak, de egyetlen projektet sem tud mutatni, ahol a tavaly év végéhez képest alacsonyabb árak lennének. De miért is lennének, mikor így is viszik.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 21:19
Törölt hozzászólás
#72737
Swixx 2020. 05. 20. 21:17
Előzmény: #72731  elemerorsos
#72736

Tucatszám veszik a lakásokat, nem győzik az ingatlanosok meg az ügyvédek. A turizmus beindult. Amerikában meg minden rendben van már.
-
Te beteg vagy, öcsém. :D
elemerorsos 2020. 05. 20. 21:15
Előzmény: #72708  CyrusTheGreat
#72735
Évek óta figyelem a belvárosi kerületeket, sose volt ilyen kevés eladó lakás, mint most. Év elejéhez képest 10-15% minusz darabszámban. Hol van a 400-500 naponta? Melyik kerület??
Murdoch 2020. 05. 20. 21:15
Előzmény: #72731  elemerorsos
#72734
:) :) :) Ezek szerint te is bevásároltál, vagy nem?
buyandhold 2020. 05. 20. 21:15
Előzmény: #72712  mage
#72733
Ahogy ertettem, o ezt szivesen csinalta a szabadidejeben, vegulis a monika showt is nezhette volna helyette...meg akkor ha sportolni megyek, azt is irjam le vesztesegnek, mert kozben penzt is kereshettem volna? Eloszor en is erre gondoltam mint te, de szerintem ez neki szorakozas volt....
A hozam is egy erdekes kerdes. Ha vettem 5 eve lakast, akkori aron 10%ra van kiadva, most 3x-ara ment fel a lakas ara, akkor szamitasod szerint ez mar csak 3%, akkor most sirjak, hogy milyen szar befektetes, mikozben 3szoroztam a tokem, es van 10% hozam az eredeti tokere....
elemerorsos 2020. 05. 20. 21:13
Előzmény: #72711  mage
#72732
Így van! Itt mindenki -10 meg -20%-okról beszél, azt hiszik, ha egy 40-80-100 milliós lakásnál meglobogtatja a kápét, akkor 10-20 milliókat engednek :-)) Hát persze! Ami kicsit is reális áron van, azt elviszik pikk-pakk. Senki se tud egy jó árú jó lakásból 20%-ot alkudni, de még 10%-ot se, itt mindenki álmodozik, és sose vesznek semmit. 1-2 év múlva meg majd jönnek, hogy nem értik, miért fújódik tovább a "lufi".
elemerorsos 2020. 05. 20. 21:10
#72731
Na, ki mit vett a korlátozás alatt diszkont áron? Tényleg kíváncsi vagyok!! Ugyanis itt a vége. A piac ismét pörög. Kiadókra érkeznek az érdeklődők, eladókból a jó árúakat elviszik. Az egyik nagy beruházónál levő ismerősömmel beszéltem, a héten beindult a személyes ügyfélfogadás, 30 új lakást adtak el, többet, mint az elmúlt 2 hónapban összesen, és tele van az értékesítők naptára 2 hétre. Határokat nyitják június 15-tel, indul a turizmus is. Amerikai tőzsde visszajött, közel az új csúcsokhoz, többi is jön fel.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 21:02
Törölt hozzászólás
#72730
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 21:01
Törölt hozzászólás
#72729
Swixx 2020. 05. 20. 20:47
Előzmény: #72726  franc0
#72728

Szerintem csak a beteg ember akarja az életét pénzre (meg pillanatnyi örömöt adó fogyasztási cikkekre) váltani. Mondjuk nem kicsit beteg a világ. :)
Swixx 2020. 05. 20. 20:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#72727

Akkor biztosan egyetértünk abban, hogy semmit nem jelent egy tavaly nyári "hátha jön egy balek"-szám ahhoz képest, hogy épeszű ember most csak úgy nem hirdetget, ha nem akarja tényleg eladni. Hiszen minek engedne be az otthonába idegeneket, csak hogy kapjon egy -20% ajánlatot. :)
Tavaly az őrületet látva én is majdnem felraktam a kiadott lakásom, egy olyan áron, hogy egyefene, annyiért még el is vihetik. Közben dehogy akartam eladni. Úgy voltam vele, hogy annyiért ha elviszik, még a bérlőnek is adok 1-2 havi lakbért ajándékba a kellemetlenségért, hogy most költöznie kell. :) Pedig nálunk sokkal kisebb volt a lufi. Ennek ellenére a -10% már a mindennapok része, a 15-ért dolgozni kell, de még azokat se viszik el. Tegnap is rámírt egy 15%-os, hogy átgondoltam-e, mert 2 hete nem kerestem. Mondtam neki, hogy bocs, de még kivárok, mert egyre jobban tetszenek a felrakott hirdetések.
Aki nem vitte le az árat az elmúlt hetekben a hirdetésben és a fejében, az egyszerűen nem akarja eladni. Azokat meg hiába elemezgetnénk.
franc0 2020. 05. 20. 20:40
Előzmény: #72725  Swixx
#72726
Ez amit te most ide leírtál, olyan mintha a Marsról írta volna valaki.
Az idő pénz, a pénz idő.
Swixx 2020. 05. 20. 20:36
Előzmény: #72712  mage
#72725

"Lényegtelen, hogy szívesen csinálod, kitelik az idődből, akkor is számolni kell vele, mert időt töltesz vele (szabadidőd terhére csinálod)."
-
Ez hülyeség. Nehogymár költségként számolja el valaki, ha hobbiból megcsinál valamit, ami értéket is teremt ráadásul. Ennyi erővel árazzuk be azt is, amikor valaki minden nap 3 órát ül a FB meg TV előtt és adjuk hozzá a fizetéséhez. Így akkor kijön az, hogy mennyit bukott az elméleti maximumhoz képest, ami összejöhetett volna, ha szórakozás helyett másodállást vállalt volna. Mert hát miért ne tölthetné valaki az élete 95%-át olyasmivel, amit után csinálni, de jól fizet?
-
Szerintem csak akkor kell betenni az otthon végzett munkát az egyenletbe, ha más pénztermelő tevékenység elől vette el az erőforrást (időt, autót, eszközt, stb). Arról ne is beszéljünk, hogy én is feltöltődök a fizikai munkával, ami után jobban megy a szellemi. Tehát nem költség, hanem még növeli a "normál havi bevételt is". [Én nem akarok napi 14 óra monoton sz***rságot, akármennyi pénzre is lehetne váltani.]
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 20:27
Törölt hozzászólás
#72724
Swixx 2020. 05. 20. 20:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#72723
Nagyon sok ingatlanos leszedte a COMról, mert a semmire, a reménytelen helyzetben nem akarnak százezreket kifizetni olyan hirdetésekre, amikből garantáltan nem lesz jutalék. Ez 3-4 hete volt téma az ingatlanos csoportban. Szidták is erősen, hogy semennyire sem méltányos velük.
impudent 2020. 05. 20. 20:07
Előzmény: #72720  Törölt felhasználó
#72722
Menthetetlen palik vagytuk.
Senki ne gyujjon csak a tulvaj maradjun mert meg rosszabb lesz.
Haladu gondolkodas
mage 2020. 05. 20. 19:56
Előzmény: #72713  Murdoch
#72721
Fogok vásárolni, ne aggódj. Én nem csak okoskodni szoktam, hanem cselekedni is :). 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek