Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 19:56
Előzmény: #72714  Zedisdead
#72720

Ez érdekes meglátás, de tényleg így van, ha a szocik kormányoztak, akkor az ingatlanpiac mindig a földbe állt. Biztos előszednék a vagyonadót is megint, lenne itt sírás utána, ahogy a pöstieknek se teccik már annyira a gregory christmas :) ahogy beszélgettem pár emberrel, aki rásavazott, de már nem tenné.
Sajnos, csak rossz és még rosszabb közül lehet választani, ez a magyar felhozatal.
Aki nem akarja 2022 után beszakadjon még jobban az ingatlanár, az lehet, hogy jobban teszi, ha átgondolja, kire savaz. Van igazság abban, amit mondasz.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 19:17
Törölt hozzászólás
#72719
Zedisdead 2020. 05. 20. 19:14
Előzmény: #72716  impudent
#72718
A lényeg az, hogy nem kap töpp péztet a kapzsi paraszt az államtú hogy a másik kapzsi parasztot kitömje a  vizesedő falú húgyos kutyaszaros  összehányt belvárosi utcán álló 150 éves 34 négyzetméreréér.
impudent 2020. 05. 20. 19:12
Előzmény: #72716  impudent
#72717
Ebbűl a primitív gondolkudásbúl lett ez a szenny ami most 10 eve van
impudent 2020. 05. 20. 19:10
Előzmény: #72714  Zedisdead
#72716
Mit kaptak azuk ?
Embőr gondolkuzz.
Zedisdead 2020. 05. 20. 18:58
Előzmény: #72714  Zedisdead
#72715
Mindez párosulva elszálló költségvetési hiánnyal, mert egy Európa barát kormánynak nem kell szigorú kölstégvetést tartania félve a túlzott deficit eljárástól. Az állam megint szépen kiszoritja a lakosságot a hitelpiacról, maradnak a magas forintkamatok, vagy az "olcsó" devizahitel.
Zedisdead 2020. 05. 20. 18:56
Előzmény: #72703  Törölt felhasználó
#72714
Én a kegyelemdöfésnek a 22es kormányváltást várom. Szinte tuti, hogy kidobják a babavárót, CSOKot. Helyette lesz szoctám, vagy feltétel nélküli jövedelem, amit azok kapnak, akik soha a büdös életben nem vesznek lakást, mert  elisszák az összes pénzüket.
Murdoch 2020. 05. 20. 18:13
Előzmény: #72711  mage
#72713
Ne keress, ha úgy látod áremelkedés lesz, vagy stagnálás, akkor vásárolj. 
mage 2020. 05. 20. 18:06
Előzmény: #72642  plumoza
#72712
Ügyes vagy, de te is a szokásos hibákat követed el. Amit beleraksz munkát nem számszerűsíted. Lényegtelen, hogy szívesen csinálod, kitelik az idődből, akkor is számolni kell vele, mert időt töltesz vele (szabadidőd terhére csinálod).
Hozamot az alapján számolunk, amennyit ér az ingatlan (nyilván ezt nem minden esetben lehet könnyen számszerűsíteni pontosan). Ha 1990-ben csinálod meg ugyan ezt akkor az egész móka lehet kijött volna 650e-ből, de akkor most meg éves 140% hozamod lenne a számításoddal.
Tehát mindig jelenértéken érdemes hozamot számolni.
mage 2020. 05. 20. 17:42
Előzmény: #72623  Murdoch
#72711
Akkor hol keresem az esést? Amit jó áron raknak fel lakást 1-2 napon belül törölnek a hirdetési oldalról és ha vissza is rakják kicsit drágábban akkor is ismét törlik 2-3 nap múlva és nem kerül ki többet.
Egyébként meg 5-10% árat emeltek idén is, ha felment az alku 3-5%-ról 10-15%-ra akkor is a tavalyi árak vannak.
De szívesen veszem a te segítségedet is, kérlek linkelj lakásokat amiknél lehet 15-20%-ot alkudni. Ha megtetszik a lakás akkor lealkudhatsz nekem 20% és kapsz tőlem egy 100-t 10-100 perc munkáért.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 16:28
Törölt hozzászólás
#72710
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 16:25
Törölt hozzászólás
#72709
CyrusTheGreat 2020. 05. 20. 16:04
Előzmény: #72594  CyrusTheGreat
#72708
Nem rakok fel új táblázatot, mert alig-alig változik a helyzet, egyedül a darabszám az, ami dinamikusan emelkedik, de az arányok, a nm-árak nagyon-nagyon aprókat mozdulnak csak el. Majd még hét vége felé megnézem, hogy a hét elején felrakottakat leválasztva a teljesből, a két halmaz esetleg különbözőképpen viselkedik vagy sem.
Egy viszont látszik: napi 400-500 új budapesti hirdetés kerül fel, ezek között vannak duplikációk is (haosnló méret, városrész és ár alapján). Mivel régről nincsenek adataim, nem tudom, hogy ez sok vagy kevés, jelenleg 2383 hirdetés szerepel a mintában, az átfogott range 8885, szóval durván minden negyedik hirdetés fővárosi.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 15:36
Előzmény: #72705  franc0
#72707

Igen, itt nem messze van 2 eladó ház meg még egy ikerház is és még egyik se csökkentett irányárat, tehát ez alapján akkor kijelentem, hogy a az ingatlan piaci rakétából nem fogyott ki az üzemanyag. Igaz, hogy vevőt már hónapok óta nem láttak, de állítólag van érdeklődő, a közvetítő ingatlanos szerint legalábbis :)
Nekem például bérleti díjat kellett csökkentenem (egyelőre csak átmenetileg) vagy a másik opció az lett volna, hogy a bérlőim elmennek most és bizonytalan volt a helyzet nagyon, hogy találok-e hasonló minőségi bérlőt rövid időn belül.
Készen állok arra is, hogy ősszel lejjebb kell vigyem a bérleti díjat, ha a piac ezt mutatja.
Ha te olyan helyen vagy érdekelt, ahol a zárak meg sem röccennek és a bérlők is sorba állnak, hogy oda mehessenek, akkor te szerencsés vagy. Mások nem szerencsések, elég sokan.
Én itt a környéken a 13-ban, elég sok lakáskiadót ismerek legalább úgy, hogy néha összefutunk. Most nem nagyon tudtam mozogni, úgyhogy kevés emberrel találkoztam, de mindenkit érintett a víruspara, kivétel nélkül.
Vagy elmentek a bérlői vagy csökkentett bérleti díjat vagy jogosan tart a jelentős új konkurrenciától és a csökkenő minőségi bérlők számától. Így vagy úgy, de mindenkit érintett.
Jó hallani, hogy a 11 ker meg se röccent :) bár ha megengeded némi kétkedéssel fogadom ezt, de ha így van, akkor szerencsés vagy.
plumoza 2020. 05. 20. 15:22
Előzmény: #72702  impudent
#72706
Szerintem Trump sem a FED embere. Csak még régen az elnököt egy Dallasi cabriózásra invitáltak,most lehet más módszert alkalmaznak.
franc0 2020. 05. 20. 15:19
Előzmény: #72703  Törölt felhasználó
#72705
Lövésem sincs miről dumál itt mindenki, én a 11. kerületben vagyok érdekelt újszerű téglák terén, pont ugyanannyiba kerül minden mint 1 évvel ezelőtt. Vétel is, bérlet is.
Miről beszélnek ezek?
És még csak most indult be a printer:
https://fred.stlouisfed.org/series/WALCL
plumoza 2020. 05. 20. 15:18
Előzmény: #72702  impudent
#72704
Szerintem nem.
Sőt nem is minden esetben egy az érdeke az épp regnáló kormánynak,a FED-el.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 15:12
#72703

Mótvá ez a link? Nem tudom, hogy keveredtem ide, de egész összeszedett gondolatai vannak.
https://epiteniakarok.blog.hu/2020/05/20/atrendezte_az_ingatlanpiacot_a_jarvany
Megy a tippelgetés ezerrel és nyilván akik eladásban érintettek, azok szavakkal is küzdeni akarnak a nyilvánvalóan előttünk levő sok éves pangás ellen. Az egyik szagértő szerint a cikkben (aki természetesen fejlesztésben és eladásban érintett) mire a falelevelek lehullanak ősszel már minden rendben lesz és újra vágtathatnak a lakásárak felfele.
Én egyértemű, mit várok, egy jelentős korrekciót, de ez is csak tipp természetesen, bár talán megalapozottabbak az érvek, mint azoknál akik a rakétába próbálnak üzemanyagot hordani most szavakkal meg érvekkel.
Ha nem jön be a várakozásom, akkor nem veszek lakást, mert lakhatásra most nem kell vennem szerencsére. Befektetésre meg egy jóval lejjebb levő árszint alkalmas csak.
Csak sajnálni tudom azokat, akik kénytelen lakhatási célra ezeken az elmebeteg árakon vásárolni.
Tényleg kíváncsi leszek most már, hogy mi fog ebből a lakáspiacból kialakulni őszre meg jövőre meg utána.
Most hogy ma jobban belegondoltam ebbe a babaváróba, pont jól időzítettem a map+-t meg a pmápot. 5 év múlva, amikor lejár nekem az állampapír, már legalább 1 év eltelik ahhoz, hogy a babaváróknak el kell számolni a bevállalt gyerekről és ha nem, akkor egy egyszeri nagyobb összeget kell visszafizetniük. Érdekes lesz ez olyanok esetében, akik már most eltapsolták a pénzt vagy belerakták önerőnek egy jó kis lakásba, magyarul nincs már meg belőle semmi. Illetve évről évre egyre több érintett házaspár fog elválni, statisztikai alapon legalábbis ez várható.
impudent 2020. 05. 20. 15:11
Előzmény: #72700  plumoza
#72702
amerikában is Űk döntenek
impudent 2020. 05. 20. 15:11
Előzmény: #72700  plumoza
#72701

akko ki menteget ,mentőcsomagok stb.
ki vásárul állampapírt és ki bocsátja ki és ki költi él stb.
ez mind pénznyomtatás

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek