Topiknyitó: eriik2 2019. 10. 01. 09:50

Mi a demokrácia lényege?  

Üdvözlök mindenkit!
Azért szeretném elindítani ezt a fórumot, mert kíváncsiság vezérel abban a témában, hogy ki mit gondol a demokráciáról.
Mi a demokrácia lényege?
Milyen egy jól működő demokrácia?
Milyen országokban működik ma demokrácia véleményük szerint?
Magyarország demokratikus helyzetéről ki mit gondol?
Én nagyon szeretnék megkérni minden kedves hozzászólót arra, hogy ne személyeskedjünk, ne szidjuk egymást, hanem próbáljunk felnőtt, intelligens emberekhez méltóan véleményt kifejteni, és érdemi vitát folytatni.
Mindenkinek szép napot kívánok, és előre is köszönöm az érdemi hozzászólásokat!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2024. 02. 24. 22:23
#27
A nyugati tipusú demokrácia alapja a hatalmi ágak szétválasztása.
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_hatalmi_%C3%A1gak_sz%C3%A9tv%C3%A1laszt%C3%A1sa
Amikor olyat hallasz a miniszterelnöktől hogy “utasítottam polt pétert” akkormtudhatod hogy autokrácia van. Mert nem a beosztottja hanem kvázi az ellenőre.
SeldonKuper 2024. 02. 24. 14:12
Előzmény: #25  Freszelés
#26
Ilyen uralkodó csak a képzelet szüleménye lehet!
Freszelés 2024. 02. 24. 13:57
#25
on
Az, hogy a legbefolyásolhatóbbakat, a legbutábbakat, a legrövidebbtávon gondolkodókat megvezetve uralkodjon az, aki épp magához tudja ragadni a hatalmat.
SeldonKuper 2024. 02. 24. 13:39
Előzmény: #23  Dehogynincs
#24
A Bírói függetlenség csak a mesében létezik, amit maguk a Bírák is kétségbe vonnak, amikor dönteniük kellene!
Azt a dermesztő hatást nehéz lesz nyomon követni. Ebben a nem teljes értékű demokráciátokban!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 02. 24. 10:24
#23
Kérdés a Kúria elnökéhez
https://www.mabie.hu/index.php/1750-kerdes-a-kuria-elnokhez
A MABIE levélben fordult a Kúria Elnökéhez, melyben a sajtótermékekben és a Kúria honlapján megjelent, a Kúriai Döntések Bírósági Határozatok kiadásának felfüggesztéséről szóló híradások kapcsán mélységes aggodalmát fejezte ki.
A folyóirat megjelenésének felfüggesztése és a vizsgálat elrendelése a bírák számára a bírói függetlenséget érintő támadásnak tűnik, amely minden bíró számára a jövőbeni döntések tekintetében dermesztő hatással bírhat.
A fentiek miatt az Egyesület kérte a Kúria elnökét, hogy a vizsgálat elrendelésének, a folyóirat szerkesztésének és kiadásának felfüggesztése okáról ás céljáról minél előbb tájékoztassa a bírákat és a közvéleményt.
_____________ Varga Zsolt András, a jó kúria anyádat!  _________
Varga Zsolt András nem demokrata, de (még) a Kúria elnöke.
Nem élünk teljes értékű demokráciában. Lehet, hogy Varga Zsolt András nem pedofil, de minden tőle telhetőt megtesz a bírói függetlenség fölszámolása érdekéden.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 02. 15. 17:28
Előzmény: #5  Gamma-621
#22
Kár, hogy még a pedofilokat sem gyűlölöd.
A fidesz a pedofil szörnyetegeket uszította ránk a családvédelem álcája mögé bújva.
Orbán és a kormány napok óta úgy hallgat és bújik az odujába, mintha pedofil lenne. Pedig csak pártolja a pedofíliát.
A kormány annyira gyáva és gerinctelen, hogy az ország lassan még a pedofilokat is jobban fogja kedvelni náluk.
A demokrácia lényege  hatalommegosztás. Itt viszont egy személyre épül az egész kártyavár.
Ha itt demokrácia lenne, akkor már rég elkergették volna Orbánt.
Ezzel szemben nem az országyűlésnek van miniszterelnöke, hanem a kormányfőnek van parlamentje.
Nem a fidesznek van elnöke, hanem a pártelnöknek van pártja.
A demokráciában van értemiség is és ez az értelmiség értelmiségként is viselkedik.
A demokráciában nem alattvalók élnek, hanem polgárok, akik megengedhetik maguknak a gondolkodás, az elvek és az erkölcsök luxusát.
eriik2 2019. 10. 01. 13:10
#21
Ha már demokrácia, kinek mi a véleménye a Szingapúrban lévő helyzetről?
eriik2 2019. 10. 01. 13:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
Köszönöm a tájékoztatást.
beléndek. 2019. 10. 01. 13:06
Törölt hozzászólás
#19
signal2
signal2 2019. 10. 01. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#18
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20170327/tenyleg-elfogy-magyarorszag-adossaga-245999
Az államadósság az állami.
És van a teljes nemzetgazdasági szintű bruttó és nettó adósság is, amibe a privát szektor is beletartozik. 
beléndek. 2019. 10. 01. 12:43
Törölt hozzászólás
#17
eriik2 2019. 10. 01. 12:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#16
Köszönöm válaszát, nem tudok vele vitatkozni, én nem látok bele ilyen mértékben a számokba. Viszont akkor a cikk írója erősen dezinformálja a laikus olvasót.
beléndek. 2019. 10. 01. 11:56
Törölt hozzászólás
#15
eriik2 2019. 10. 01. 11:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#14
Ebben igazság szerint én nem tudok érdemleges választ adni, nem  vagyok  gazdasági szakember, annyi biztos, ha lehet hinni az ominózus cikkben lévő grafikonnak, 2010 óta folyamatosan csökken az államadósságunk.A miértekre nem tudok érdemben reagálni.
eriik2 2019. 10. 01. 11:34
Előzmény: #10  signal2
#13
Egészen nyugodtan lehet engem tegezni, nem vagyok egy idős ember.
beléndek. 2019. 10. 01. 11:33
Törölt hozzászólás
#12
eriik2 2019. 10. 01. 11:26
Előzmény: #9  signal2
#11
Kicsit irrelevánsnak érzem kérdését, a náci összehasonlítás vonatkozásában.Egy olyan országban, ahol kimehetek az utcára, és nyilvánosan bárkit szidhatok, és elmondhatom véleményem kár beszélni, ilyen összehasonlításról. Abban az esetben nyilván nem az elfogadásra szavaznék.Én, mint egyén nem biztos, hogy relevánsan megtudom ítélni, hogy mi a téves ismeret.Minden ember más, okból szavaz pl a Fideszre.Vannak, akik azért mert a párt tagjai, vagy a párt tagok barátai, rokonai, vagy az adókedvezmények miatt, esetleg a folyamatosan csökkenő államadósság miatt (pont ma olvastam az oldalon egy kimutatást erről), millió oka lehet valakinek, hogy a Fideszre szavazzon, és millió oka, hogy  ellene. Az elfogadást elsősorban arra értettem, hogy nekünk embereknek nem kellene egymást feltétlen gyűlölnünk, mert én a Fideszre, más meg az MSZP-re voksol.Egy korábbi hozzászólónak is reagálnék, igen van igazság tartalma annak, hogy a Fideszes gyűlöli Gyurcsányt, Sorost stb stb.Fordítva nem így van?  Sajnos fordítva  is ugyan ez a helyzet különféle cikkek alatti kommentekből ítélve.
signal2
signal2 2019. 10. 01. 11:17
Előzmény: #9  signal2
#10
Elnézést a tegezésért, már nagyon belém ivódott a forumon.
signal2
signal2 2019. 10. 01. 11:12
Előzmény: #7  eriik2
#9
Akkor is az elfogadásra szavazol, ha egészen biztos vagy benne, hogy valakinek (vagy adott esetben tömegeknek) téves ismerete van valamiről? Vagy, ha az az állítás, amit el kellene fogadnod éppen egy honfitársunkról tett rágalom? Szerintem nem olyan egyszerű ez, hogy simán csak elfogadok minden véleményt.
Kirívó példa a náci Németország. Abban a helyzetben is úgy gondoltad volna, hogy elfogadod mások "véleményét"? Tétlenül nézted volna a hanyatlást és a borzalmat?
beléndek. 2019. 10. 01. 11:10
Törölt hozzászólás
#8
eriik2 2019. 10. 01. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
Miért gondolja úgy, hogy nincs ma független sajtótermék Magyarországon?Az Index annak hirdeti magát, de rajta kívül is vannak ellenzéki médiumok.Nyilván a szó szoros értelmében nem függetlenek, mert van egy tulajdonosa, akinek vannak nézetei a világról, esetleg közel áll egy párthoz, de ezzel gondolatom szerint nincs is baj.Ma Magyarországon meglátásom szerint az elfogadás hiányával van baj, ebből fakadóan összetatás sincs nemzetünkben.Lehet mondani, hogy ez a Fidesz kormánynak köszönhető, de nem teljes mértékben.Ezt nem tudná elérni egy kormány sem, egy országban sem, ahol az állampolgároknak nincs erre befogadókészsége.Sajnos abszolút nem fogadjuk el polgártársaink, embertársaink nézeteit, véleményét, ha az különbözik a saját véleményünktől, nézetünktől.Pedig gondolatom szerint pont ez lenne egy demokrácia lényege, az elfogadás.Ez nem csak politikai állásfoglalásnál van így, ha megfigyeljük minden területen, legyen az sport, filmek, szórakozás stb.Adódik a kérdés ez vajon "magyar találmány"?
signal2
signal2 2019. 10. 01. 11:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#6
Két eset van: vagy ez tetszik az emberek relatív többségének, vagy az emberek egy nagyon nagy része nincs tisztában a jelenlegi rendszerrel, mert 1. nem érdekli, és nem néz utána, 2. a sajtó működése miatt azt gondolja, hogy minden rendben, nincs is minek utánanézni. 
Amire hatni lehet, az a sajtó jobb működése lenne. És ott én óriási aránytalanságokat látok. Egyrészt a közmédia finanszírozását azonnal a tizedére vágnám, és kizárólag tájékoztatási feladatot hagynék neki. Másodszor az állam reklámköltéseinél előírnám, hogy az egyes médiumokban az olvasottság/hallgatottság/nézettség arányában legyen kötelező elosztani.
Gamma-621 2019. 10. 01. 10:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
Ezek csak jelszavak, semmi konkrétum.
Légyszíves tételesen kifejteni melyiken mit értesz, ahhoz, hogy értelmezhető legyen.
pl. kezdjük ezzel:
"A Fidesz kormányzásának lényege, az egymásnak uszítás és az egymás iránti gyűlölet felszínen tartása."
Kit, kinek uszítanak ?, kik kit gyűlölnek, ? Én pl. senkit!
beléndek. 2019. 10. 01. 10:49
Törölt hozzászólás
#4
eriik2 2019. 10. 01. 10:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
Az ön véleménye szerint hogyan kellene jól működnie egy demokráciának?
beléndek. 2019. 10. 01. 10:04
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

eriik2
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek