Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 05. 28. 13:36
Előzmény: #41210  qwrtzq
#41220
Á nem...
Csak egy példát mondok neked. Anno az első CSOK megjelenése előtt kezdtünk el Budapesten házat nézni. Januárban behozták a CSOK hírét, és mit ad Isten, ugyanaz a hirdetés ami Decemberben 35MHUF volt, Januárra 45MHUF lett. Semmi nem változott, még a képek és a leírás sem. Maga az építkezés sem alakult, csak az ár változott meg +10M-el. Mivel az új építésűek ennyivel drágábbak lettek, szerinted a használtak árai nem mentek fel? Mindenki egyszerre emeli az árat. Mari néni ha megtudja hogy Piri nén ugyanazt a kaliberű házat 5M-el drágábban hirdeti, egyből ő is emel. Ez egy kollektív hadsereg...ne legyenek illúzióid...
Volt olyan ingatlanos aki ezt mondta (másik ház, másik eset): nem drága ez, hát maguk úgyis megkapják a CSOK-ot. Kérdeztük hogy ugyan ezt miből tetszik gondolni? Mert hogy meglévő 2 gyerekünk van és nem szeretnénk harmadikat vállalni. Azt ő nem tudja, de megkapjuk. Jó áron van ez... -> szóval néha eddig látnak a szakmában mozgók is...
Na most az én olvasatomban:
CSOK = kib@szás az 1 vagy 2 gyerekesekkel...
Azóta, én olyan pártra szavazok minden alkalommal amikor lehet, amelyik belengeti hogy megszünteti a CSOK-ot. Ez az én meglátásom a CSOK-ra vonatkozóan. 
 
Poszáta 2019. 05. 28. 13:30
Előzmény: #41218  DAXHU
#41219
Csak 50 millió? Ezt már holnapra be is árazza a piac. :)
DAXHU 2019. 05. 28. 13:19
Előzmény: #41214  Poszáta
#41218
Ne csináljon még senki gyereket. 2,5 év múlva jön a CSOK 101.0.  50 millió ft/gyerek. Csak dugj. Az óvszerre pedig 300% luxusadó!
qwrtzq 2019. 05. 28. 13:00
Előzmény: #41207  impudent
#41217
neked gondolom vágtak autót lakást a szüleid a valagad alá, azért ilyen nagy a szád
Poszáta 2019. 05. 28. 12:55
Előzmény: #41215  qwrtzq
#41216
De nem is csinálnék 3 gyereket a tanyára, meg sehova se.
qwrtzq 2019. 05. 28. 12:53
Előzmény: #41214  Poszáta
#41215
jajj szegény te, nem kapsz ingyen ingatlant
Poszáta 2019. 05. 28. 12:48
Előzmény: #41210  qwrtzq
#41214
Falusi CSOK-nál 3 gyerekre 5 milla vásárlás + 5 milla felújítási lóvé jár. Ebből most azonnal lehet venni valami szar házat és úgy-ahogy rendberakni. Illetve 2 hónappal ezelőtt még lehetett, most már az a ház is 7-8 milla lett.
qwrtzq 2019. 05. 28. 12:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#41213
ez tök jó, de akár 2001hez képest is iszonyatos profitokról mondtál le, mert hát úgyis mindjárt összedől a dollár és 79 óta mondják, hogy ez a rendszer szar
úgy tűnik le lehet élni egy életet ezzel a véleménnyel miközben a tőzsde meg mindenkit túlél, mint a svábbogár
highlife 2019. 05. 28. 12:37
Törölt hozzászólás
#41212
Poszáta 2019. 05. 28. 12:35
Előzmény: #41208  buyandhold
#41211
Hát vannak kilakoltatások ma is szép számmal, persze nem is a CSOK-os réteget sújtva.Nekem inkább az a kérdés, hogy ha nem jön ki jól a lépés az EU-val, elzárják a pénzcsapokat sattara, akkor szép megszorító intézkedés lehet mindennek a visszavonása, aztán hol a kereslet. Az asszonyhitel eleve csak 2022-ig vehető fel. De már a választás előtt pedzették, hogy az EB megfúrja, és azt a kormányrendeletet vissza is lehet vonni június 30-án bármilyen indokkal. Akkor a mostani spekák és fomózók erősen sírni fognak.
qwrtzq 2019. 05. 28. 12:35
Előzmény: #41208  buyandhold
#41210
Ezerszer kiveséztük már, hogy a használt ingatlanokra kapható csok 3 gyerekre is 2,5 millió forint, aminek nincs érdemi hatása abban, hogy 2014es árakhoz képest megháromszorozódtak az ingatlanárak.
Törölt felhasználó 2019. 05. 28. 12:33
Előzmény: #41206  Poszáta
#41209

Nagy felelőssége lesz a bankoknak ebben, hogy elmagyarázzák-e pontosan feltételeket azoknak, akikre rászakad a 10 millió szabadon elkölthető, amennyit lehet, hogy soha nem láttak egy összegben.
Nem tudom ki emlékszik arra és már én se tudom, hogy ki mondta nekem, de 15-16 éve volt egy kisebb botrány, amikor az egyik bank kidobott egy hitelkártyát, amit 200e forintig lehetett költeni és az egyik túlbuzgó ügynök nagy mennyiséget kiszórt a pirézek között, akik azonnal megrohanták a piros műszaki boltot akciós lapostévékért, mert nem tudták, hogy hamar vissza kell fizetni, különben magas lesz a kamat. Ők úgy értették, hogy kaptak 200e forintot és elég kicsit visszafizetni havonta.
A segélyből nem lehetett ugye a kártérítést vonni, a bank nagy összeget bukott, az ügyintézőt meg gondolom kirúghatták. Sajnos már sok részletet elfelejtettem ezzel kapcsolatban, de akkoriban jót röhögtem ezen, pedig sírni kellett volna.
10 milliót odaadni puszira embereknek. Teljesen mindegy, hogy hitel vagy micsoda, ott lesz a kezükben, a bankszámlájukon olyanoknak, akiknek semmilyen pénzügyi fegyelme nincsen. Ebből hatalmas botrányok lesznek, ezt már most lehet mondani tutira. Azt is, hogy hányan fognak ebből meggazdagodni. A méregdrága szuper porszívókat, okos paplanokat meg félmillió edénykészletet áruló ügynököket szerintem specifikusan felkészítik a babaváró hitelesek rohamára. Komolyan mondom, hogy nem normális az, aki ezt így kitalálta.
buyandhold 2019. 05. 28. 12:30
Előzmény: #41206  Poszáta
#41208
el tudod kepzelni azt, hogy orban kilakoltat egy 2gyerekes csaladot, mert nem tudnak fizetni :)))
Ez az egesz a penzosztas, helicopter money, gyakorlati megvalositasa....
Ontik a penzt befele, olajozzak a gazdasagot. ennek a velejaroja az ingatlanar emeljedes...
ezutan ujra tegyuk fel a kerdest: fognak meg emelkedni az ingatlanok? NANÁ
impudent 2019. 05. 28. 12:28
Előzmény: #41205  Törölt felhasználó
#41207

nincs köze a Csoknak se, az autónak meg végképp.
minek rakunk a paraszt valaga alá luxusautót ,lehet hogy ez az 5. autója ha gazdag, ha szegény akkor miből tartja fenn.
vegyen autót magának a paraszt !
a Csok dettó !
Poszáta 2019. 05. 28. 12:19
Előzmény: #41205  Törölt felhasználó
#41206
Elvileg nagyon megbasszák azt, aki nem produkál 5 éven belül legalább egy gyereket, szóval de. Valami 8 milla körüli összeget kell visszafizetni a kedvezmény és a kamattámogatás fejében.
Törölt felhasználó 2019. 05. 28. 12:17
Előzmény: #41203  impudent
#41205

A babaváró hitel esetében nagyon látszik, hogy köze nincs már a gyerekvállaláshoz. A CSOK még valamennyire de még a 7 személyes autó is a nagycsaládosokat szólítja meg és valamennyire a gyerekek élete lesz jobb tőle bár tudom, hogy bizonyos autómárkák esetében ezzel lehet vitatkozni :)
Ez a babaváró csodahitel viszont egyértelműen a szülők pénzherdálásáról fog szólni a legtöbb esetben.
Poszáta 2019. 05. 28. 12:14
Előzmény: #41203  impudent
#41204
Szeretném hinni, hogy racionálisabbak ma már az emberek, mint a 2000-es években voltak, amikor devizahitelre nyaraltak meg lapostévét vettek, de könnyen érhet meglepetés. Az a 10 millás asszonyhitel évi 6% hozamon megforgatva valóban ingyenpénzzé tehető, kérdés, hogy van-e ennyi esze az egyszeri kedvezményezettnek.Nyilván minden, amit erről gondolunk, és kezdettől fogva a fórumban vita tárgya, az nem választható el a politikai természetű (elő)ítéletektől.Ami a telekügyet illeti, mi azt a házat középtávon állandó lakhatásnak keressük, ezért nem mindegy, hogy miféle. Vannak Bp-en lakások kiadva, feleségem távmunkában, ilyenek, tehát nem ugyanaz a cipő, mint aki odamegy teszem azt Zalába, hogy majd dolgozni is helyben fog. 
impudent 2019. 05. 28. 11:58
Előzmény: #41202  Törölt felhasználó
#41203
nagyon rossz ,hogy ebben az országban nem vigyáz a pénzére a lakosság és a politikusok azt csinálnak amit akarnak egy populista szlogen elegendő máris szalonképes a herdálás, de a lakosság megkárosítása inkább jobb kifejezés erre.
Törölt felhasználó 2019. 05. 28. 11:53
Előzmény: #41198  impudent
#41202

A babaváró hitelből jó eséllyel sokaknál új verda, lapos tévé meg hasonló szükséges cucc lesz. Jön a PS5 meg az új xbox is jövőre, apple is új telefont dob majd ki. Pont jókor kapják a pénzt.
Egyik rokonom fel fogja marni a babavárót meg a csokot, egyelőre nulla gyerekre, de max 2 lesz, mindegy, akkor is megéri neki. Csakhogy, a jelenlegi lakásuk Szentendrén kicsi, már 1 gyerekhez is venni kéne nagyobbat 1 szobával legalább, de akkor már a véglegeset kéne vennie 3 szobásat, csak húzza a száját, hogy milyen drágák.
A gyerekre ezért úgy készülnek fel, hogy 2 hetes luxus nyaralásra mennek idén valamelyik kimondhatatlan nevű trópusi szigetre. Basszus, jó, tehermentes ingatlanuk van, alacsony költségeik vannak, tehát marad pénz, de ha nagyobb lakást akarnak venni, akkor tényleg muszáj nyaralásra 1 millát elb.szni és ez csak 1 nyaralás? Mennek máshova is úgyhogy a végén csak nyaralásra 1,5 milla elröppen a babaváróból a terveik szerint. Meg kell új verda is, hát hogyne, anélkül nem teljes az élet. Mindjárt lehet, hogy 2 verda, mert asszony se buszozzon, megfájdul a lába tőle. Nem tudom mi lesz itt nyártól, de hatalmas pénszórás lesz a fiataloknál.
A vidéki kecó, nyaraló vásárlásról meg az a véleményem, hogy egy idő után több nyűggel járnak, mint amennyi hasznot hoznak. Mindig ugyanoda menni, sokszor minden hétvégéne. Na neeeeee, szüleim ezt csinálták, ha esett, ha fújt, ha jeges eső esett, akkor is menni kellett minden hétvégén, hogy már rühelltem a végén a Balatont is emiatt.
impudent 2019. 05. 28. 11:45
Előzmény: #41200  impudent
#41201

elenyésző az a családtámogatás ami valóban szükséges és a ténylegesen szükséges normál életkörülményeket biztosítja.
a zöm ,speka,gazdagodás, nagyzolás, túlköltekezés azok kárára akik ennek nem haszonélvezői

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek