Ez roppant kecsegtető!...:)... majd küldünk néhány földi mikrobit a marsi mikrobák keresésére. Ha nem találnak, legközelebb akár a Földről is vihetnek magukkal tenyészállományt... hisz' a "tudomány"-ban a határ a csillagos ég.
Semmi hír... Ha meg tényleg jönne, úgysem kötnék az orrunkra. Az élet egyébként is mindig csak a következő pillanatig tart... a lényeg azon van, kinek milyen hosszúságú az adott pillanat.
A "csillagászat" esetében sem asztrofizikára volna elsőlegesen szüksége az Embernek, hanem astro-sophiára... magyarosan torz írásmóddal: asztrozófiára.
Az úgynevezett profán "tudomány" módszereivel haladgatva a "történetnek" mindig csak egy kis, vagy a kisebbik része "lesz meg". Ha úgy tetszik, akár veheted ehhez szimbólumként az 1/x függvény geometriai ábrázolását. Bármennyi is "van meg" belőle egy adott ponton, a sokkalta "nagyobb" része mindig "előttünk van". A profán "tudomány" kellemes és többnyire jól fizető időtöltéssé vált a végidőknek ebben az előrehaladott szakaszában. Az eddig eltelt emberi szakasz (homo sapiens sapiens) hosszához képest nem kell már túl sokat aludni a teljes villanyoltásig. :)
Viszonylag hamar kiderülnek a "svindlik" ...... akár az örökmozgó, vagy a hideg fúzió. Tehát biztos, hogy messzemenően nem ez uralja a tudományt. Ezekből kiindulni értelmetlen zsákutca. A paleontológia hőskorában Cuvier is számtalanszor belefutott tévedésekbe....... de idővel minden letisztul. Tény, hogy ismeretein néhány korlátját még nem léptük túl, de ez csak idő kérdése ----- ugyanúgy, mint egy jól összerakott portfolio esetében ......... Az alábbi cikknél is elismerik, hogy csak egy kis része van meg a történetnek ...... és ez a tudomány varázsa! https://www.csillagaszat.hu/hirek/asztrofizika-hirek/af-csillagok-vegallapotai/magnetarok-okozhatjak-a-gyors-radiokitoresek-egy-reszet/
Tudomány és Csillagászat