Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:37

Trafiktörvény  

sok-sok kisbolt fog csődbe menni a legújabb munkahelyvédelmi ténykedésnek köszönhetően...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 19:54
Törölt hozzászólás
#801
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 20:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#802
Írok még amíg ki nem tiltanak.... szerencsétlen a jó édes anyád aki a világra tojt!
Mai hír"Bűncselekmény lesz július elseje után a nikotinos e-cigaretták engedély nélküli gyártása és forgalmazása Magyarországon, az új büntető törvénykönyv legalábbis erről rendelkezik. A jogcím: gyógyszerhamisítás. Az új szabályozás felháborodást váltott ki az iparág hazai szereplőinek részéről, petíció is született annak érdekében, hogy a nikotinos e-cigarettákat emeljék ki a gyógyszertörvény hatálya alól."
Tehát aki nem akart bemenni a rühes nagy nemzeti trafikba (ezúttal is dögölj meg viktor) és e cigire váltana, az ezentúl bűnöző lesz. Hát azért sem megyek a kurva trafikotokba inkább nekiállok dohányt termeszteni, akkor legalább tudom mit szívok. (Magyarország régen nagy dohánytermelő volt, ideje feleleveníteni...)
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:02
Törölt hozzászólás
#803
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:03
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#804
z eredeti cél ugyanis a következő volt : hogyan tud adni orbi és bandája a haverok egy részének busás kaszálót anélkül, hogy effektive neki kelljen a zsebébe nyulni.
Kellemesen kétszeresen a más faszával vervén a csalánt : ELvesszük a trafikot és odaadjuk a csokosoknak , felmeljük a hasznot 10%-ra (ezzel kizsakmányoljuk a jonepet) és ha még kevés lenne, akkor áruljon a görény mindenféle egyebet is (lotto, fagyi stb.)
Volt köztetek olyan bárgyú állat aki 1 pillanatig is bevette a mesét a gyerekekről meg a dohányzásvédelemről ? Ugyanmár....
Gondolkodjunk Béláim ! :)
watson
watson 2013. 07. 01. 21:11
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#805
mitől nemzeti egy dohánybolt? mi a nemzeti benne?

esetleg a korrupció kormányzati szintről nemzetivé terebélyesedését jelképezi? ;)
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:24
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#806
"z eredeti cél ugyanis a következő volt : hogyan tud adni orbi és bandája a haverok egy részének busás kaszálót anélkül, hogy effektive neki kelljen a zsebébe nyulni."

Hogy ne kelljen az állam zsebébe nyúlni.

És hozzáteszem, ez az egész eddigi 2. Orbán-kormány alatti politikájára igaz, hogy az a cél, hogy úgy osztogasson a híveknek/szavazóknak, hogy uszító politikával megtámadható helyről vesz el. Ilyen az összes bank-, multi-, piac- és EU ellenes lépésük, ilyen a rezsicsökkentés, stb. Vagy ugyanezen logika mentén szerez meg a "közösnek", hogy abból oszthasson. Ilyen az MNYP, államosítások, stb.

Rettenetesen felelőtlen, rövidtávú és káros mindez. Pedig 2/3-al tényleg rendbe is lehetett volna hozni az országot. Ők kevés kivételtől eltekintve nem éltek, hanem visszaéltek a hatalmukkal.

Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:25
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#807
Mindenesetre annyit sikerült elérni hogy sokan már ezen a hétvégén külföldről hozták be a cigit is, mert amúgy a nagybevásárlást is olcsóbb az osztrákoknál megejteni. A tankolásnál a kinti gázolajjal cirka 8-10%-al kevesebbet eszik az autó, mert az gázolaj nem úgy mint az itthoni nagy nemzeti olajtársaságunk terméke.(Érdekes módon a kinti gázolaj kannába töltve nem habzik, az itthoni meg olyan mint az epilepsziások klubja) Szal csak így tovább, lassan már nem a multikat kell buzerálni hogy kiviszik a pénzt az országból, hanem minket kényszerítenek arra hogy kinn költsük el. Hupsz, majdnem lefelejtettem :viktor dögölj meg!
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:31
Előzmény: #806  Törölt felhasználó
#808
A trafikügy ennek a politikának a mintapéldánya. Ahol ráadásul nem is volt semmi olyan előzmény, ami indokolta volna az átalakítás szükségét, az állam és az emberek nem nyer vele semmit. Gondolja végig minden Fidesz hívő:
- Miért és mire is kellett ez?
- Tényleg ezen a területen volt feltétlen és halaszthatatlan átalakításra szükség?
- És mi is az előnye az állam és/vagy az emberek számára?
Megdöbbentő ugye a válasz, magatoknak nyugodtan bevallhatjátok, hisz tudjátok ti is ha tényleg végig gondoltátok: SEMMI. Mégis megtették, és ráadásul hogyan. Mert 500 milliárdos piac és kell a pénz a haveroknak.
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#809
Sajnos igazad van. De nem szabad foglalkozni az ilyenekkel.
rockmaster 2013. 07. 01. 21:36
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#810
Szerencse h nem cigizek, különben fizetném a traffik adót én is.
A csúcs a mozgó falusi dohányárus lesz. Olyan mint régen a Bagaméri, csak most nem fagyi a portéka, Fidesz bóvlista bírkáknak szép nosztalgia lesz.
Azért el tudom képzelni az ide utazó turisták mit röhöghetnek majd ezen az egész bohózaton:) Kis közel-keletet varázsolt ide a Fidesz csürhe nekik Európa közepére.
Télen szenzációs lesz a hidegben az utcán árulni a cigit. Persze lehetne fedett helyen is árulni, de ahhoz egy minimum szint kellene az IQ-ban, ami meg ugye 3 éve hiánycikk a bóvlistáknál:)

Előre birkák, védjétek meg az utcai cigiárust!:)

Szar Fidesz!
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:36
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#811
Apropó üzemanyag ! Már készül az ujabb rablás : üzemanyagszínezés geEGY cég segítségével !!!
Hogy az anyját b*a szárazra ez a kis görény !
És a cég már meg is van (német lászlóné is dögölj meg) pedig az ismérvek még nem ismeretesek!
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:54
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
Most komolyan, mire jó ez a stílus? Nem értem.
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 21:57
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#813
A tehetetlen düh megníilvánulása...
vagy hasonló sajnálom :(
loliense 2013. 07. 01. 22:24
Előzmény: #813  Törölt felhasználó
#814
Ne sajnáld,senkit sem bántottál meg ezzel,-bezzeg,mikor egymást basztatják itt a roppant érzékenyek non-stop az olyan kulturált
Törölt felhasználó 2013. 07. 01. 22:29
Előzmény: #814  loliense
#815
Szerintem meg van egy szint, ami alá nem megy le egy értelmes ember. És ez független bármilyen véleménytől. Kisebbségek elleni uszítás, anyázás, alpári stílus mindenképpen ilyen. Ha neked tetszik az ilyen, másold ki és olvasgasd sokat.
loliense 2013. 07. 01. 22:43
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#816
Az lehet,hogy szerinted van ilyen szint,de hát mind tudva levő másnak is van véleménye erről a szubjektív szintről.

Azt mondhat bárki a hatalomról,ami csak belefér neki és kedve van hozzá,oszt jó nagyot

Nekem az tetszik,mikor mindenről van kifinomult és hibátlan véleményed
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 02. 09:58
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#817
link

link

Óvoda mellett is trafikot nyitottak

Az óvoda bejárata mellett nyílt nemzeti dohánybolt Szigetváron. Számos településen lesz trafik iskolák mellett is.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 10:08
Előzmény: #817  -bubu-
#818
A fiatal koruak veszélyezetése mellet felmerül az a kérdés is, a valószinüleg önkörmányzati helységekben menyire piaci áron jutotak a helységhez.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 10:10
Előzmény: #817  -bubu-
#819
Vicc ez az egész. Az eredeti célnak teljesen nem felel meg az egész. A költségvetés bevétele csak csökkenhet ezzel. Akkor mire is volt jó az egész?
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 02. 10:16
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#820
ráadásul kis korú gyermek a lábát be se teheti ha jól tudom, de akkor hogy fogja kiválasztani a jégkrémet amit szeretne fogyasztani mikor kilép az óvodából a nagyival ? :)
sasa44 2013. 07. 02. 10:30
Előzmény: #820  -bubu-
#821
Ejnye, hát megmondja előre, hogy csokis legyen vagy vaníliás vagy Malborós.....
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 02. 10:47
Előzmény: #821  sasa44
#822
naja, amíg a nagyi meg bemegy a fagyiért az unoka leszalad az úttestre és elgázolja egy autó :(
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 02. 10:49
Előzmény: #822  -bubu-
#823
David78 2013. 07. 02. 11:34
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#824
Béketűrő ember vagyok, utoljára általános iskolában bunyóztam.
De ezek a mocskok már nálam is eljutottak odáig, hogy ha másból nem értenek, akkor én is kimegyek utcakövet dobálni és politikust gyújtogatni.
Van mindenkinél egy tűréshetár és nálam már régen átlépte a mocskos bűnöző banda.
A benzingőz már megvan, még egy gyufa hiányzik. Mondjuk, hogy valaki elkezdje végre szervezni a gyujtogatós bulit.

Ha csak állsz felhúzott orral és azt mondod, hogy neked ez a szint már büdös, akkor ne csodálkozz ha jön egy fidesznyalonc és a törvényi felhatalmazással basz pofán, majd elsétál a bankkártyáddal. PIN kódra nem lesz szükség, azt majd a bank kiadja egy másik törvény alapján.

Törvényi szinten folyik a bűnözés és nincs senki a maffiózók felett aki törvényes, normális keretek között megálljt parancsolhat. Azt csinálnak amit akarnak, az ügyésszség, a bíróság, rendőrség, titkosrendőrség, TEK, NAV stb. mind a kezükben van. Aki nincs, azt tönkreteszik vagy egy törvénnyel elveszik tőle a jogkört, hogy beszólhasson.

David78 2013. 07. 02. 11:34
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#825
Béketűrő ember vagyok, utoljára általános iskolában bunyóztam.
De ezek a mocskok már nálam is eljutottak odáig, hogy ha másból nem értenek, akkor én is kimegyek utcakövet dobálni és politikust gyújtogatni.
Van mindenkinél egy tűréshetár és nálam már régen átlépte a mocskos bűnöző banda.
A benzingőz már megvan, még egy gyufa hiányzik. Mondjuk, hogy valaki elkezdje végre szervezni a gyujtogatós bulit.

Ha csak állsz felhúzott orral és azt mondod, hogy neked ez a szint már büdös, akkor ne csodálkozz ha jön egy fidesznyalonc és a törvényi felhatalmazással basz pofán, majd elsétál a bankkártyáddal. PIN kódra nem lesz szükség, azt majd a bank kiadja egy másik törvény alapján.

Törvényi szinten folyik a bűnözés és nincs senki a maffiózók felett aki törvényes, normális keretek között megálljt parancsolhat. Azt csinálnak amit akarnak, az ügyésszség, a bíróság, rendőrség, titkosrendőrség, TEK, NAV stb. mind a kezükben van. Aki nincs, azt tönkreteszik vagy egy törvénnyel elveszik tőle a jogkört, hogy beszólhasson.

Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:37
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#826
Baszdmeg egy forradalomban téged lőnek fejbe elsőnek... akkor sokra mész afennköltségeddel...
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:41
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#827
Én nem fennköltségről, hanem emberi minimumról beszéltem. És ezt a minimumot nem mások, hanem elsősorban az embernek saját magával szembeni elvárásai miatt kell, hogy tartsa. Már akinek van ilyen. Ha mindezt nem érted, az is téged minősít.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:42
Előzmény: #824  David78
#828
"A benzingőz már megvan, még egy gyufa hiányzik. Mondjuk, hogy valaki elkezdje végre szervezni a gyujtogatós bulit."

Hát pedig ez szerintem most ugyanúgy nem megoldás, ahogy 2006-ban sem volt az.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:44
Előzmény: #827  Törölt felhasználó
#829
Ne mond már nekem hogy egy szint az ha valaki kilopja a zsebemből a pénzt és erre én megátkozom és elküldöm a kurva anyjába !
Ha ezt meg te nem érted, akkor meg is érdemled hogy kizsákmányoljanak...
David78 2013. 07. 02. 11:48
Előzmény: #825  David78
#830
És a blogmotor is monjon le.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:50
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#831
Bezony.....több száz éves múltja van ennek, minden nagyobb balhénál elkezdik aprítani az értelmiségieket, papok írástudók stb. Ha valaki felém lép egy husánggal, annak hiába mondom hogy "már megbocsáss kedves honfitársam mire ez a barátságtalan viselkedés..."
David78 2013. 07. 02. 11:55
Előzmény: #828  Törölt felhasználó
#832
A problémákat ismerjük, a megoldást mondjad. De valami olyat, amire reális esély is van.
Jelenleg úgy érzem, hogy sarokba vagyok szorítva.
Vagy elhúzok az országból vagy némán tűröm a megalázást.
Vagy megpróbálok tenni ellene. De mit?
Szavazás 2014? Ugyan már, az ellenzék szánalmas és még ha nyernek és ráadásul még tényleg javítani is akarnak valamit, akkor sem lesz sok esélyük a bebetonozott fidesz fékek mellett.
Majd lehet üres, sehová sem vezető vitákat folytatni, cikkezgetni, nyavajogni és tovább dölgődni a pocsojában.
Mi van még az utcakődobáláson és lincselésen kívül?
Segítenél megvilágosodni?
David78 2013. 07. 02. 11:59
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#833
Egyetértek. A jogállam, a törvény, a rendőrség, bíróság stb. mind azt a célt (is) szolgálná, hogy a nyers erőszakot kiiktassa a "civilizált" társadalomból, hogy kényelmes, békés, civilizált életet lehessen élni és ne kelljen azzal foglalkozni állandóan, hogy megvédjük magunkat az agresszivitással érvényesülni próbáló embertársainktó.
Ha viszont ezek a beépített biztosítékok nem működnek, sőt - ellened fordulnak -akkor nem nagyon marad más lehetőséged, mint megvédeni magad és családodat. Vagy szép civilizált módon elpusztulni - választhatsz, hogy némán v. sikoltozva.
watson
watson 2013. 07. 02. 12:18
Előzmény: #821  sasa44
#834
:) de a pisztácia kifogyott ;))
link

van akinek már nem volt ideje ingatlant is lopni a koncesszióhoz link :D
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 12:35
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#835
" minden nagyobb balhénál elkezdik aprítani az értelmiségieket..."

Felidéznél az elmúlt pár száz év magyar történelméből egy konkrét példát?

Tegyünk már különbséget! Az hogy valaki kulturált emberi módon megfogalmazza a véleményét nem ugyanaz mint ha csendben eltűrne mindent.
Az ordenáré stílust pedig kár azzal védelmezni, hogy ez az utolsó eszköz. Nem old meg semmit, sőt. Éppen eléggé mérgezi a mindennapokat, kár lenne egy alapvetően gazdasági témájú portál fórumán is legitimálni. Hagyjuk ezt meg a köztévé szerkesztőinek ha kérhetem.
David78 2013. 07. 02. 13:19
Előzmény: #835  kukutyinbenko
#836
Általában a fiatal értelmiség kezdi a balhét Lsd. Petőfiék - akiknek van eszük (és idejük) szervezkedni - esetleg nagyritkán a teljes kilátástalanságban tengődő nyomorgók.
Sumerolog 2013. 07. 02. 13:26
#837
Ebéd után betértem az egyik nemzetibe és meglepetésszerűen cigarettát szerettem volna venni.

Azt mondták nem tudnak kiszolgálni, mert rendszerhiba van. (A bolt 3/4 része még üres volt. akkor töltötték fel öten. Egyszerűen nem óhajtottak velem foglalkozni.)

Mit tehettem volna? Egyetértettem....a rendszer hibás...:)

Hétvégén irány Szlovákia. bevásárolok füstölnivalóból.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 13:30
Előzmény: #836  David78
#838
Szerintem rettenetes nagy hazugság és butaság a neten való ordenáré fröcsögösét Petőfihez hasonlítani. De a 2006-os gyújtogatók sem Petőfik voltak, hanem szimpla primitív vandálok.
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 13:46
Előzmény: #836  David78
#839
Azért nagyon nem mindegy hogy valaki szervezi, kirobbantja az eseményeket, vagy azzal kezdődik az esemény hogy az illetőt agyonütik értelmiségi volta miatt. Az általam kétségbevont megállapítás ugyebár ez volt.
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 13:53
Előzmény: #837  Sumerolog
#840
De miért tennél ilyet? Júl 15-ig tudtommal lehet kapni máshol is. A szlovák állam szerinted olyan kedvesen bánik az ottani magyarokkal? Esetleg tettek érted bármit is az elmúlt időszakban (útépítés, eü ellátás, oktatás ),hogy a szlovák költségvetést gazdagítanád?
"Végső" megoldásként pedig leghasznosabb a leszokás lenne számodra is.
p-b 2013. 07. 02. 13:59
Előzmény: #840  kukutyinbenko
#841
"De miért tennél ilyet? Júl 15-ig tudtommal lehet kapni máshol is. A szlovák állam szerinted olyan kedvesen bánik az ottani magyarokkal? Esetleg tettek érted bármit is az elmúlt időszakban (útépítés, eü ellátás, oktatás ),hogy a szlovák költségvetést gazdagítanád? "

Na ez a demagógia! És ezek tesznek érted? Hát persze hogy igen....kilopják a szemedet is:(
Úgyhogy menjen csak oda vásárolni, ahol olcsóbban megkapja ugyanazt, vagy még jobbat is.

""Végső" megoldásként pedig leghasznosabb a leszokás lenne számodra is."

Ezzel a mondatoddal maximálisan egyetértek!
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 02. 14:12
Előzmény: #823  -bubu-
#842
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 14:15
Előzmény: #841  p-b
#843
Ezzel a megoldással (mármint külföldön vásárlással) pedig szerintem csak magunkat ássuk még mélyebbre. Ha a trafik mutyival van valakinek problémája, akkor szerintem az az illetékeseknek legtöbb fejfájást okozó megoldás, ha leszokik az illető. Célzott és hatásos. Minél többen tennék ezt, annál jobban fájna a mutyizóknak. A társadalmi hatásai pedig szinte csak pozitívak lennének.
Komoly függőnek kell lenni, hogy valaki ne ezt válassza ebben a helyzetben.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 14:18
Előzmény: #843  kukutyinbenko
#844
Egyetértek. Már a szoci kormányok alatt is elítéltem azt a hozzáállást, miszerint "na, ezeknek nem fizetek adót". Az adót nem a kormánynak fizeti bárki is, hanem az magyar államnak. És ezek a kijelentések többnyire csak utólagos fedőmagyarázatul szolgáltak egy egyébként is régóta folytatott adóelkerülő viselkedésre...
p-b 2013. 07. 02. 14:29
Előzmény: #843  kukutyinbenko
#845
Nem egyszerű a leszokás (saját tapasztalat), de az állandóan szaporodó motívációk ebben egyre nagyobb segítséget nyújthatnak.
Az egészségre gyakorolt káros hatás, a jelentősen megemelt ár mellett már a politikai motíváció is érvényesül, legalábbis ellenzéki részről:)
Nekem sikerült 11 éve abbahagyni 16 kemény marlboros évem után.
p-b 2013. 07. 02. 14:51
Előzmény: #844  Törölt felhasználó
#846
Ugyan már.... Ne légy már Te is ennyire virtuálisan hazafi, mert még elhiszem a végén. Én is elsősorban magyar vagyok, de abból nem következik az, hogy hülye is vagyok.
Nyilván Te is ott vásárolsz, ahol jobb ár/értékben kapod meg ugyanazt a terméket, vagy szolgáltatást. De azt gondolom majdnem mindenkinél ez az elsődleges szempont, sőt még a felső tízezernél is.
A mindenkori kormányoknak kell, hogy megteremtsék a feltételeket, hogy itthon költsek/fogyasszak/adózzak, stb. a zemberek. Te hazafiaskodsz, ők meg nyíltan szétlopnak mindent. Azért azt ne várja el senki, hogy a Dunába hordjam a vizet....
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:03
Előzmény: #846  p-b
#847
Nem vagyok virtuálisan hazafi. És álszent sem. Pláne gazdasági kérdésekben. Én éppen arról írtam, hogy az ilyen politikai álindokkal való adóelkerülés az tök kamu, csak saját magának meg környezetének próbálja így beadni a dolgot az adott ember, aki ettől függetlenül is ezt teszi. Ha pedig tényleg ezért teszi, az is káros.
p-b 2013. 07. 02. 15:15
Előzmény: #847  Törölt felhasználó
#848
de má bocsi, mi a politikai álindok abban, hogy nem itthon vásárolja meg valaki azt a bizonyos terméket vs szolgáltatást, ami esetleg pár km-el arrébb (külföldön) 5-10-20-30%-al olcsóbban ugyanolyan, esetleg jobb minőségben is megkapja.
Az osztrákok is holmi politikai álindokokkal idejönnek mo-ra pl. fogászati és egyéb eü. ellátásokért?
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:16
Törölt hozzászólás
#849
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:30
Előzmény: #848  p-b
#850
"de má bocsi, mi a politikai álindok abban, hogy nem itthon vásárolja meg valaki azt a bizonyos terméket vs szolgáltatást"

Én erről egy szót nem írtam.
David78 2013. 07. 02. 15:34
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#851
Szia!

A fröcsögés egy tünet. A feszültség és elégedetlenség tünete.
MI a baj a Petőfis hasonlattal? Akkoriban sem pusztán verselésben nyilvánult meg az elégedetlenség. :)
A 2006-os eseményekben egyetértünk, számomra inkább az a kérdés, hogy hol a határ a hőzöngés és a "forradalom" között.
Ha megfogalmazom néhány pontban, hogy mit akarok elérni és ezekért a célokért akár agresszivitásra is hajlandó vagyok, az már több mint hőzöngés?

pl.
- üvegzsebet, nyilvános állami szerződéseket, pályázatokat
- szigorú korrupcióellenes törvényt
- korrukt politikusokat a rács mögé (amolyan elrettentő példaként)
- szakértő, számonkérhető kormányt
- kiszámíthatóságot, jogbiztonságot
- magántulajdon biztonságát, működő AB-t
- független bíróságot és ügyészséget
- független sajtót, sajtószabadságot
- mindenki számára hozzáférehtő oktatást
stb..
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 15:36
Előzmény: #848  p-b
#852
" Az osztrákok is holmi politikai álindokokkal idejönnek mo-ra pl. fogászati és egyéb eü. ellátásokért?"

Most akkor tényleg demagóg leszek.
Emlékeim szerint
-nem tereltük el egyetlen folyójukat sem,
-nem gumibotoztattunk egyik stadionban sem osztrák drukkereket,
-nem vettük el a magyar állampolgárságot egyetlen kettős állampolgáruktól sem, -nem tiltottunk ki soha az országból az osztrák köztársasági elnököt,
-nem autózott egyik miniszterelnökünk sem Ausztriában nyitott oldalajtón kilógó testőrrel, aki látványosan lóbálta volna a fegyverét.
-nem hurcoltunk meg egyetlen itt élő osztrákot sem, amiért azt merte állítani hogy inzultálták az anyanyelve miatt Magyarországon.
-és eleve nem inzultálunk osztrákokat, csak mert németül beszélnek nálunk.

Most így röviden ennyi jutott eszembe miért ne fizessek adót a szlovák államnak, a magyar helyett. Ezek csak a rendszerváltás óta történtek, súlyosabb régi ügyeket nem is bolygattam még.
signal2
signal2 2013. 07. 02. 15:40
Előzmény: #851  David78
#853
Kiváló célok!
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:41
Előzmény: #851  David78
#854
Szerintem kicsit elkanyarodtunk a témától. Az egész onnan indult, hogy valaki rettenetesen primitív módon írt ide, én ezt - nem csak én - megjegyeztem, ennyi.

A leírt célokkal egyetértek. (az oktatás tekintetében ennél szofisztikáltabb a véleményem)
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:43
Előzmény: #852  kukutyinbenko
#855
Kedvencem a szlovák rendszám és a Nagy-Magyarország matrica egy kocsin.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:45
Törölt hozzászólás
#856
p-b 2013. 07. 02. 15:46
Előzmény: #852  kukutyinbenko
#857
Tehát akkor az osztrákoknál vásárolhatunk cigit, (ha ott olcsóbb mint nálunk) a szlovákoknál az alábbi indokaid miatt nem, mivel az már politikai álindok kategória lenne?

De hagyjuk ezteket az okfejtéseket, mert félrementünk, nem kicsit a fő témától:)
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 15:55
Előzmény: #855  Törölt felhasználó
#858
Az nekem is a kedvenceim közé tartozik, bár nem tudhatjuk teljes bizonyossággal, (csak 90+ %) nem felvidéki magyar e az illető.
ujonc 2013. 07. 02. 15:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#859
Szűkítsd a kört!
-Az emberek zöme az ismeretségemben lepipáztatná az anyját 20 forintért!-
Ezt így elképzelhetőbbnek tartom. Egyébként nagyon merész állítás lenne!
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 16:00
Törölt hozzászólás
#860
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 16:01
Előzmény: #857  p-b
#861
Ja, erősen elkanyarodtunk.
Szokjon le mindenki, maradjunk ennyiben.
És k-val, félreértések elkerülése végett :)
ujonc 2013. 07. 02. 16:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#862
Értem!
De gondolom Te és a mindenkori jelenlévők a kivételek.
Nagy mindig lapul egy húszas a zsebedben?
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 16:04
Törölt hozzászólás
#863
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 16:05
Előzmény: #858  kukutyinbenko
#864
Pl. Bayer Zsolt.
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 02. 16:06
#865
link

nem tudjátok ez is nemzeti dohánybolt lesz a kempinkskiben?
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 16:10
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#866
Csodálatos díszpéldánya volt a nevezett csoportnak.
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 16:11
Előzmény: #865  -bubu-
#867
Tudtommal igen.
Oszo 2013. 07. 02. 17:24
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#868
Bakker Pénznyelő! Ez neked még kérdés?
Itt a bírálók stílusáról megy a vita, amikor már rég égni kellene minden fidesz irodának?
David78 2013. 07. 02. 17:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#869
Röviden: Nem azzal van gond, aki elfogadja az 50 millát.
Bővebben:
Az emberek többsége gyarló, tedd a szívedre a kezed, hogy te nem fogadnál el 50 millát úgy, hogy elvileg törvényes keretek között kapod.
Nem a tömegeket kell büntetni, nem a fidesz szavazót, vagy a trafikra pályázó strómant vagy egyszeri fidesz szimpatizánst.

Azok a bűnösök, akik megteremtik ennek a posványnak az ideális körülményeit. Akik klientúrát építenek, lekötelezetteket, csatlósokat és strómanokat toboroznak, akik a legnagyobb haszonélvezői a többséget nyomorba taszító, megosztó, néphülyítő rendszernek.

Nem az egyszeri újmagyar trafikost kell elítélni, hanem azt aki trafiktörvényt szövegezte, megszavazta, aki a trafikokat leosztotta a "cimbiknek" és akik tömegével "nyertek" trafikokat strómanokon keresztül, borzalmas pénezkehez jutva érdemtelenül, mások kárára.
Persze meg kellene próbálni menteni a menthetőt - eltörölni a trafikmutyi törvényt, visszafizettetni a bezsebelt vissza nem térítendő állami támogatásokat stb. De lógni, rács mögé vonulni nem az egyszeri gyarlóknak kell, hanem a megélhetési bűnözőknek: maffia politikusoknak és segítségükkel hízó maffiás "vállakozóknak". Be velük a köztörvényesek közé, semmi háziőrizet, rendes dutyi, lehetőleg életfogytig.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 18:26
Előzmény: #868  Oszo
#870
Bocsi, de szerintem a bírálat és a megsemmisítés (fizikailag) nem ugyanaz. Ellenfél és ellenség sem. Szerintem hiba ugyanabba a fröcsögésbe átmennie a mai ellenzéki támogatóknak (nem csak emberi oldalról, hanem szerintem választásilag is rossz stratégia), mint amit bíráltak - joggal - a korábbi ellenzék ill. támogatóik részéről. Orbánékat éppúgy nem kell felégetni, ahogy Bajnaiékat sem kell lámpavasra akasztani. Le kell szavazni, erről szól a demokrácia.

De ezt a részét le is zárom a magam részéről ennek a témának, mert túlragoztuk. Egy túlzottan szélsőséges és primitív hozzászólásra reagáltam és nem akarok álszent szerepben tetszelegni.
Oszo 2013. 07. 02. 19:21
Előzmény: #870  Törölt felhasználó
#871
Igazad van hagyjuk a fenébe, beszélgessünk inkább arról, hogy deviza swap sortolja-e a bux index bázispontjait, miközben a kormányunk nyilvánvalóan köztörvényes bűnözőként pusztítja az ország jövőjét. Valóban most az a legfontosabb, hogy a fórumozók stílusa megfelel-e a békebeli leányiskolák elvárt színvonalának!
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 20:03
Előzmény: #871  Oszo
#872
Nem ez a legfontosabb, nem is ezt írtam, egy hozzászólásban jegyeztem ezt meg, ennyi, túlragoztuk. (mondjuk az is érdekes, hogy nekem kell még magyarázkodnom, az alpáriság, meg anyázás az rendben van, mindegy). Azt meg pláne nem mondtam, hogy ne beszéljünk a problémákról. Na, de tényleg túlragoztuk:)
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 03. 14:12
Előzmény: #867  kukutyinbenko
#873
ez tényleg igaz? 8 trafik van a kolosy téren ? :o))

link

Törölt felhasználó 2013. 07. 03. 17:37
Előzmény: #869  David78
#874
Akik megteremtették ezt a környezetet, azokat a lakosság választotta meg, tehát közvetve a lakosság teremtette meg a környezetet (szerintem közvetlenül is, hiszen a nem kormányfüggő hétköznapi életben is általános a mutyi). Mondhatod, hogy ja, csak hazudtak a lakosságnak, én erre meg azt mondom, hogy nézd meg most a közvélemény kutatók felméréseit, a helyzet nem változott, most is mutyit akar a szavazók többsége.
Eros 2013. 07. 03. 18:59
Előzmény: #874  Törölt felhasználó
#875
Törölt felhasználó 2013. 07. 04. 05:35
Előzmény: #875  Eros
#876
Nemzeti ország

Nemzeti országot álmodtam én,
ahol minden nemzeti volt,
minden nemzeti, de nem csak kívül:
csontig, velőig nemzeti,
nemzeti,
nemzeti, nemzeti, nemzeti.
Nemzeti ég és nemzeti tenger,
nemzeti fák és nemzeti ház,
nemzeti állat, nemzeti ember,
nemzeti öröm, nemzeti gyász,

nemzeti érc és nemzeti kő és
nemzeti föld és nemzeti fák,
nemzeti férfi, nemzeti nő és
nemzeti, nemzeti, nemzeti világ.
Áshatod íme, vághatod egyre
az anyagot, mely lusta, tömör,
nemzeti földbe, nemzeti hegybe
csap csak a csáklyád, fúr be furód:
s mélyre merítsd bár tintapatakját
még nemzetibben árad, ömöl
nézd a fü magját, nézd a fa makkját,
gerle tojását, csíragolyót,
nemzeti, nemzeti, nemzeti
nemzeti kelme s nemzeti elme,
nemzeti arc és nemzeti gond,
nemzeti ér és nemzeti vér és
nemzeti velő és nemzeti csont.
Más szin a napfény vendég-máza,
a nap a színek piktora mind:
nemzeti bellül a földnek váza,
nem a fény festi a nemzeti szint
karcsu sugárecsetével
nem:
nemzeti az anyag rejtett lelke,
jaj,
nemzeti, nemzeti, nemzeti.
David78 2013. 07. 04. 17:49
Előzmény: #874  Törölt felhasználó
#877
Azt mondod, hogy aki normális életre vágyik annak nincs értelme az országban maradni, mert belátható időn belül itt ilyenre nem lesz esély?
Nagyon remélem, hogy nincs igazad :(
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 05. 08:19
Előzmény: #873  -bubu-
#878
link

"Elolvasták?

A trafikkárosultak az érintetteknek azt tanácsolják, vegyék át, de ne bontsák ki az NDN Zrt. által visszaküldött pályázati anyagokat. Azt remélik, szakértői vizsgálattal bizonyítani tudják, hogy pályázataikat nem is olvasták. Érintett olvasóink azt írták, pályázati anyagaikon semmilyen, a tényleges értékelésre vonatkozó adat vagy nyom nem volt, amikor visszakapták. A dokumentumok fedőlapjára csak egy öntapadó vonalkódos matrica volt felragasztva, jegyzetet, széljegyzetet, értékelési lapot vagy bármi mást, ami arra utalt volna, hogy egyáltalán átnézték a pályázatot, nem találtak – írta egyikük."
Eros 2013. 07. 05. 08:20
Előzmény: #877  David78
#879
link
Némethné utasított: szabaduljanak meg a trafikpályázatoktól...
..a vén geci eltünteti a későbbi bizonyítotkokat....
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 05. 08:23
Előzmény: #879  Eros
#880
"A trafikkárosultak az érintetteknek azt tanácsolják, vegyék át, de ne bontsák ki az NDN Zrt. által visszaküldött pályázati anyagokat. Azt remélik, szakértői vizsgálattal bizonyítani tudják, hogy pályázataikat nem is olvasták. Érintett olvasóink azt írták, pályázati anyagaikon semmilyen, a tényleges értékelésre vonatkozó adat vagy nyom nem volt, amikor visszakapták."

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek