Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:37

Trafiktörvény  

sok-sok kisbolt fog csődbe menni a legújabb munkahelyvédelmi ténykedésnek köszönhetően...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:51
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
A húszéves dohányosokkal nehéz mit kezdeni, a leszokást tekintve.

Gyermekeink egészsége érdekében ez kivételesen jó döntés.

Kár, hogy a drogokra, a gátlástalan alkoholfogyasztásra nincs hatékony ötlet.
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:57
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Jah,kár hogy ezt az egészet a Lázár fivérek csinálták maguknak.
Kiváncsi leszek mennyi adókiesés lesz belőle,amit remélem majd új adókkal fognak pótolni!!!
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:57
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Jah,kár hogy ezt az egészet a Lázár fivérek csinálták maguknak.
Kiváncsi leszek mennyi adókiesés lesz belőle,amit remélem majd új adókkal fognak pótolni!!!
-bubu-
-bubu- 2012. 09. 11. 12:10
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
link

ez lesz? :)
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 12:15
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
eddig sem lehetett 18 év alattiaknak árulni... viszont sok kisbolt, illetve szakbolt fogja lehúzni a rolót... és miért nem lehet egyebet a cigi mellett árulni? állítólag sok trafik a cigiből és a lottóból él, mindkettő felnőtteknek szól... kíváncsi leszek a mutyizásokra...
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 12:20
#7
A fiatalkorúak tömeges dohányzása pártfüggetlen probléma.

Adóforintokról beszélni ebben a kérdésben....
A tüdőrákos betegeket is az adóforintokból kezelik.
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 12:32
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
elbeszélünk egymás mellett... én nagyon nem szeretem a dohányzást!!! de ez a törvény nem erről szól. eddig is sok fiatal megkért felnőttet, hogy vegyen helyette cigit.

ráadásul jön a szöveg, hogy magyar családoknak akarunk jót... kérdem én, eddig kik árultak cigit a kis vegyesboltjaikban? a benzinkutakat is magyar családok üzemeltetik, stb.

ám legyen, rendben van, legyen drasztikus szűkítése az értékesítési helyeknek.

eddig is voltak szakboltok, vagy olyanok, ahol kiemelt volt a dohányforgalom, de kellett még egyéb termék az üzlet fenntartásához. tipikus a lottó és a dohány együtt. velük mi lesz, ha ki lesznek mutyizva?
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 12:47
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Valószínűleg most is lesznek fiatalok akik,megkérnek felnőttet, hogy vegyen cigit.

De nem lehet bárhol és bármikor a nap 24 órájában kapni, ez nagy különbség.

A "veszélyeztetett" korosztály a tizenévesek.
Van jobb ötleted?

Anno a plázák, bevásárlóközpontok megjelenésével rengeteg kis üzletet a padlóra küldtek, szó szerint.
Ezzel a döntéssel nem lesz ennyire tragikus a helyzet.

Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 13:37
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Én pont benzinkutakat üzemeltetek,ugyh magunkon fogjuk érezni,de sebaj majd kirugok pár embert és akkor ettől is nő a foglalkoztatotság.
Nem dohányzom és szerintem is fontos a fiatalok védelem,de.......mindenki tudja aki egy kicsit benne van a témába,hogy ezt valakinek(kiknek) csinálták.
Majd meglátjuk hogy mi lesz,jelenleg 40000 értékesítő hely van,júliustól 7000 lesz.
Lehet számolni,h mennyivel több munkahely lesz.......
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 13:38
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
van, a nevelés és a büntetés, de mondom, az alapelvben, hogy a dohényzás káros, és főleg a fiatalok esetében vissza kellene szorítani, az igaz, de kérdés, hogy mit szól ehhez az a 30.000 több árushely (most nem a Tescora, Lidl-re gondolok), akik ebből éltek eddig? akik azért tartottak cigit, mert aki bejött a boltba, az akkor már lehet, hogy ott vett egyebet is... nagyon sokan kényszervállalkozóként vagy éppen tudatos vállalkozóként vagyonokat fektettek ilyen üzletekbe, és most egy pár hónapon belül dupla vagy semmit játszanak...

ha lenne mondjuk 3-5 év a bevezetésre, akkor legalább valamennyi idő lenne az átállásra, de fél év alatt át lehet pozíciónálni egy üzletet? nem.

és a 30 ezer üzlet nem csak azokat a családokat érinti, de ki fog hatni az alkalmazottakra, a nagykereskedőkre, és a gyártókra is... félő, hogy nem az igazán szakboltok fogják a koncessziókat megkapni, hanem a cimbora kör...
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 13:41
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
én is érintett vagyok sajnos vagy nem sajnos, az majd kiderül, csak megint megy a hülyítés a "családi vállalkozások támogatása" kapcsán, aztán majd egyszercsak megjelennek a narancsszínben pompázó, közgép által kivitelezett és MFB által megfinanszírozott nemzeti dohányboltok a szomszédomban... én meg csomagolhatok, elég sok embert elbocsátva, csődbe menve...

remélem, hogy a tisztességes és valóban családi vállalkozások is kapnak reális esélyt, vagy ne is álmodjak?
-bubu-
-bubu- 2012. 09. 11. 14:02
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
elfogadták a jogszabályt
-bubu-
-bubu- 2012. 09. 11. 14:14
Előzmény: #13  -bubu-
#14
link

"Zárszavában Lázár János arról beszélt, hogy a jogszabály nem csak a dohányzók számának csökkentését segíti elő, de hétezer családnak ad majd munkát a trafikokban."
B Gabor 2012. 09. 11. 20:20
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#15
Mondjuk hozzá csaphatták volna a szeszes italokat is, igaz úgy több üzlet lenne éjjel is nyitva!
Törölt felhasználó 2012. 09. 12. 20:43
Előzmény: #13  -bubu-
#16
B+++++++++++++++!!!!!!!!

Van olyan CBA, ahol már szerelik a nemzeti dohányboltot... tutira mennek...
Törölt felhasználó 2012. 09. 12. 22:12
Előzmény: #14  -bubu-
#17
ÁLLJUNK MEG EGY SZÓRA!

Jelenleg 30-35.000 családnak jelent jövedelmet és munkát a dohánytermék árusítása, és ebbe nem vettem bele a láncokban és a benzinkutakon dolgozókat, sőt benzinkutakat is "családok" üzemeltetik... ((a dohánycégek is valószínűleg több száz, vagy inkább ezer alkalmazottat fognak elbocsátani...) mindnek felejtős az új rendszerben a dohány? új családokra gondol Lázár???????? De miért??????????

ráadásul még megemelkedett forgalom esetén csak dohányból az alacsony árrése miatt LEHETETLEN megélni... bérleti díj, bér, adók és járulékok, rezsi, pénztárgépszalag, biztonsági eszközök, biztosítás, stb... csak dohányból szerintem nem megy, vagy csak nagyon keveseknek...

tényleg csökkent munkaképességűek és munkanélküliek fogják a beruházási költségeket, a forgóeszközt is megfinanszírozni? ja és ott van még a koncessziós díj...
-bubu-
-bubu- 2012. 09. 13. 07:28
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
" új családokra gondol Lázár???????? De miért?????????? "

persze, új fideszes családokra, gondolom ezen nem lepődsz meg az elmúlt 2 évet látva
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 07:40
#19
M1-en élőben most a trafiktörvény!
-bubu-
-bubu- 2012. 09. 13. 11:18
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
link

itt a link aki nem látta de érdekli

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók