Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:37

Trafiktörvény  

sok-sok kisbolt fog csődbe menni a legújabb munkahelyvédelmi ténykedésnek köszönhetően...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 16:00
Törölt hozzászólás
#860
ujonc 2013. 07. 02. 15:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#859
Szűkítsd a kört!
-Az emberek zöme az ismeretségemben lepipáztatná az anyját 20 forintért!-
Ezt így elképzelhetőbbnek tartom. Egyébként nagyon merész állítás lenne!
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 15:55
Előzmény: #855  Törölt felhasználó
#858
Az nekem is a kedvenceim közé tartozik, bár nem tudhatjuk teljes bizonyossággal, (csak 90+ %) nem felvidéki magyar e az illető.
p-b 2013. 07. 02. 15:46
Előzmény: #852  kukutyinbenko
#857
Tehát akkor az osztrákoknál vásárolhatunk cigit, (ha ott olcsóbb mint nálunk) a szlovákoknál az alábbi indokaid miatt nem, mivel az már politikai álindok kategória lenne?

De hagyjuk ezteket az okfejtéseket, mert félrementünk, nem kicsit a fő témától:)
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:45
Törölt hozzászólás
#856
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:43
Előzmény: #852  kukutyinbenko
#855
Kedvencem a szlovák rendszám és a Nagy-Magyarország matrica egy kocsin.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:41
Előzmény: #851  David78
#854
Szerintem kicsit elkanyarodtunk a témától. Az egész onnan indult, hogy valaki rettenetesen primitív módon írt ide, én ezt - nem csak én - megjegyeztem, ennyi.

A leírt célokkal egyetértek. (az oktatás tekintetében ennél szofisztikáltabb a véleményem)
signal2
signal2 2013. 07. 02. 15:40
Előzmény: #851  David78
#853
Kiváló célok!
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 15:36
Előzmény: #848  p-b
#852
" Az osztrákok is holmi politikai álindokokkal idejönnek mo-ra pl. fogászati és egyéb eü. ellátásokért?"

Most akkor tényleg demagóg leszek.
Emlékeim szerint
-nem tereltük el egyetlen folyójukat sem,
-nem gumibotoztattunk egyik stadionban sem osztrák drukkereket,
-nem vettük el a magyar állampolgárságot egyetlen kettős állampolgáruktól sem, -nem tiltottunk ki soha az országból az osztrák köztársasági elnököt,
-nem autózott egyik miniszterelnökünk sem Ausztriában nyitott oldalajtón kilógó testőrrel, aki látványosan lóbálta volna a fegyverét.
-nem hurcoltunk meg egyetlen itt élő osztrákot sem, amiért azt merte állítani hogy inzultálták az anyanyelve miatt Magyarországon.
-és eleve nem inzultálunk osztrákokat, csak mert németül beszélnek nálunk.

Most így röviden ennyi jutott eszembe miért ne fizessek adót a szlovák államnak, a magyar helyett. Ezek csak a rendszerváltás óta történtek, súlyosabb régi ügyeket nem is bolygattam még.
David78 2013. 07. 02. 15:34
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#851
Szia!

A fröcsögés egy tünet. A feszültség és elégedetlenség tünete.
MI a baj a Petőfis hasonlattal? Akkoriban sem pusztán verselésben nyilvánult meg az elégedetlenség. :)
A 2006-os eseményekben egyetértünk, számomra inkább az a kérdés, hogy hol a határ a hőzöngés és a "forradalom" között.
Ha megfogalmazom néhány pontban, hogy mit akarok elérni és ezekért a célokért akár agresszivitásra is hajlandó vagyok, az már több mint hőzöngés?

pl.
- üvegzsebet, nyilvános állami szerződéseket, pályázatokat
- szigorú korrupcióellenes törvényt
- korrukt politikusokat a rács mögé (amolyan elrettentő példaként)
- szakértő, számonkérhető kormányt
- kiszámíthatóságot, jogbiztonságot
- magántulajdon biztonságát, működő AB-t
- független bíróságot és ügyészséget
- független sajtót, sajtószabadságot
- mindenki számára hozzáférehtő oktatást
stb..
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:30
Előzmény: #848  p-b
#850
"de má bocsi, mi a politikai álindok abban, hogy nem itthon vásárolja meg valaki azt a bizonyos terméket vs szolgáltatást"

Én erről egy szót nem írtam.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:16
Törölt hozzászólás
#849
p-b 2013. 07. 02. 15:15
Előzmény: #847  Törölt felhasználó
#848
de má bocsi, mi a politikai álindok abban, hogy nem itthon vásárolja meg valaki azt a bizonyos terméket vs szolgáltatást, ami esetleg pár km-el arrébb (külföldön) 5-10-20-30%-al olcsóbban ugyanolyan, esetleg jobb minőségben is megkapja.
Az osztrákok is holmi politikai álindokokkal idejönnek mo-ra pl. fogászati és egyéb eü. ellátásokért?
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 15:03
Előzmény: #846  p-b
#847
Nem vagyok virtuálisan hazafi. És álszent sem. Pláne gazdasági kérdésekben. Én éppen arról írtam, hogy az ilyen politikai álindokkal való adóelkerülés az tök kamu, csak saját magának meg környezetének próbálja így beadni a dolgot az adott ember, aki ettől függetlenül is ezt teszi. Ha pedig tényleg ezért teszi, az is káros.
p-b 2013. 07. 02. 14:51
Előzmény: #844  Törölt felhasználó
#846
Ugyan már.... Ne légy már Te is ennyire virtuálisan hazafi, mert még elhiszem a végén. Én is elsősorban magyar vagyok, de abból nem következik az, hogy hülye is vagyok.
Nyilván Te is ott vásárolsz, ahol jobb ár/értékben kapod meg ugyanazt a terméket, vagy szolgáltatást. De azt gondolom majdnem mindenkinél ez az elsődleges szempont, sőt még a felső tízezernél is.
A mindenkori kormányoknak kell, hogy megteremtsék a feltételeket, hogy itthon költsek/fogyasszak/adózzak, stb. a zemberek. Te hazafiaskodsz, ők meg nyíltan szétlopnak mindent. Azért azt ne várja el senki, hogy a Dunába hordjam a vizet....
p-b 2013. 07. 02. 14:29
Előzmény: #843  kukutyinbenko
#845
Nem egyszerű a leszokás (saját tapasztalat), de az állandóan szaporodó motívációk ebben egyre nagyobb segítséget nyújthatnak.
Az egészségre gyakorolt káros hatás, a jelentősen megemelt ár mellett már a politikai motíváció is érvényesül, legalábbis ellenzéki részről:)
Nekem sikerült 11 éve abbahagyni 16 kemény marlboros évem után.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 14:18
Előzmény: #843  kukutyinbenko
#844
Egyetértek. Már a szoci kormányok alatt is elítéltem azt a hozzáállást, miszerint "na, ezeknek nem fizetek adót". Az adót nem a kormánynak fizeti bárki is, hanem az magyar államnak. És ezek a kijelentések többnyire csak utólagos fedőmagyarázatul szolgáltak egy egyébként is régóta folytatott adóelkerülő viselkedésre...
kukutyinbenko 2013. 07. 02. 14:15
Előzmény: #841  p-b
#843
Ezzel a megoldással (mármint külföldön vásárlással) pedig szerintem csak magunkat ássuk még mélyebbre. Ha a trafik mutyival van valakinek problémája, akkor szerintem az az illetékeseknek legtöbb fejfájást okozó megoldás, ha leszokik az illető. Célzott és hatásos. Minél többen tennék ezt, annál jobban fájna a mutyizóknak. A társadalmi hatásai pedig szinte csak pozitívak lennének.
Komoly függőnek kell lenni, hogy valaki ne ezt válassza ebben a helyzetben.
-bubu-
-bubu- 2013. 07. 02. 14:12
Előzmény: #823  -bubu-
#842
p-b 2013. 07. 02. 13:59
Előzmény: #840  kukutyinbenko
#841
"De miért tennél ilyet? Júl 15-ig tudtommal lehet kapni máshol is. A szlovák állam szerinted olyan kedvesen bánik az ottani magyarokkal? Esetleg tettek érted bármit is az elmúlt időszakban (útépítés, eü ellátás, oktatás ),hogy a szlovák költségvetést gazdagítanád? "

Na ez a demagógia! És ezek tesznek érted? Hát persze hogy igen....kilopják a szemedet is:(
Úgyhogy menjen csak oda vásárolni, ahol olcsóbban megkapja ugyanazt, vagy még jobbat is.

""Végső" megoldásként pedig leghasznosabb a leszokás lenne számodra is."

Ezzel a mondatoddal maximálisan egyetértek!

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek