Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 10:04
Előzmény: #1498  seri2
#1500
ami miatt a német autógyártók autóinak eladása megzuhant. és a nyersanyagárak csökkenése vajon mivel magyarázható? csak nem azzal, hogy Kína évek óta hamisítja a GDP adatait? Nem kell a palladium? ezüst? cink? nikkel? vajon miért?

ne a bili közepébe üljél, amikor elkezdődik a vihar ( a biliben)
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 10:03
Előzmény: #1496  seri2
#1499
"de az nem zavar,hogy most álltak neki a mennyiségi lazításnak?"
-ha jol emlekszem ez volt a kerdesed...
es nem vagyok biztos benne, hogy mit ertesz ez alatt....

"mert már megint összeomlást vizionálsz,pedig semmi jele nincs neki"

Nem vizionalok semmit, ezt te probaltad kiolvasni a hsz-bol...
amit irtam, hogy leheteseges hogy kinaban az arany kereslet iden visszaeshet....(ez sem 1 vizio, ez is csak 1 lehetoseg ill. lehetseges kimenetel)...aztan majd meglatjuk mit hoznak ki az adatokbol...

A Kinai hatosagok, de nem csak ok, rengeteg intezkedest megtesznek, hogy elenkitsek a gazdasagot....
(errol szivesen velemenyt cserelek veled...)
en nem vizionalok se Kinara, se sehova semmifele osszeomlast...
Viszont kereskedek es probalom felmerni a kockazatokat es lehetosegeket....
(engem nem azert fizetnek, hogy azt mondjam az embereknek amit hallani akarnak, nem vagyok se politikus, se ertekesito...)

Azt viszont erdekesnek tartom, hogy "mindenki" ill. az emberek tobbsege nagy szazaleka meg van gyozodve arrol, hogy hatalmas gazdasagi fellendules kozepette vagyunk es a reszveny arak csak emelkedni tudnak....(talan ok vizionalnak magasabb reszvenyarakat ill. novekvo gazdasagot, mert reszvenyeik ill. long poziciojuk van)...

Ezzel szemben nem csak a Total GDP-t modositottak,de az 1-es orszagokban is lefele modositjak ezeket a szamokat...
Az olaj es sok mas nyersanyag ara esik, na nem 1-2 hete, hanem nehany eve ill. honapja attol fuggoen milyen termeket nezunk...

Kozben folyik az arfolyam vagy deviza haboru ahogy neked tetszik...Mert az egyes orszagok csak ugy tudnak versenykepesek maradni ill. fenntartani a novekedesuket; ill. kisebb visszaesest produkalni, hogy leertekelik a sajat fizeto eszkozuket...

(szoval a mediabol hallott, olvasott informaciokkal vigyaznek es azzal is hogy kormanyok es gazdasagi miniszterek mit kommunikalnak az emberek fele.....), nem igazan szoktak kiallni az emberek ele es kijelenteni, hogy nagy baj van....inkabb ugy fogalmaznak, hogy hamarosan a gazdasagi aktivitas noni fog...stb...stb...

Szoval seri2, azert nem tetszett a hsz-om mert mas velemenyen vagyok mint a tobbseg, esetleg azert mert van nehany long poziciod es neked az lenne a penz, vagy csak tovabbra is nem kedvelsz...

Kereskedesbe nem igazan szerencses erzelmeket bele keverni....
vannak lehetosegek es vannak kockazatok es ezt probaljuk felmerni ill. lekereskedni ugy ahogy a korabbi elettapasztalatunk es jelenlegi hit rendszerunkel osszhangban legyen....

Nem tudom, hogy a Kinai piac,vagy barmelyik piac mit fog csinalni a kovetkezo 1-2 nap, het, honap, evben....

En olyan lehetosegre, lehetosegekre vadaszok a piacon amit szerintem a piacon felre araznak a kereskedok ill. a piac...

A tozsdeken bevezetett szigoritasok es ujabb szabalyok, nem vedik meg az embereket ill. spekulansokat attol hogy penzt veszitsenek...(sot)

Szoval ki vizional es mit???
;)
seri2 2015. 08. 16. 09:59
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1498
vihar a biliben,ennyi. szépen Kína is beállt a jegybankok összehangolt intézkedés sorozatába.
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 09:50
Előzmény: #1496  seri2
#1497
??? semmi jele???
micsoda kapkodás az amikor 3 egymást követő napon leértékelik a jüant? mi játszódik le ott a fejekben?
seri2 2015. 08. 16. 09:22
Előzmény: #1495  Törölt felhasználó
#1496
mert már megint összeomlást vizionálsz,pedig semmi jele nincs neki.A kínai hatóságok pedig mindent megtesznek,lásd jüan leértékelés.
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 08:47
Előzmény: #1494  seri2
#1495
Szia seri2,

ne haragudj, de nem vagyok biztos hogy ertem a kerdesedet...:

"Nem zavar, hogy most alltak neki a mennyisegi lazitasnak?"

Legyen szep hetveged!
seri2 2015. 08. 16. 08:38
Előzmény: #1493  Törölt felhasználó
#1494
érdekes amit írsz,de az nem zavar,hogy most álltak neki a mennyiségi lazításnak?
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 23:35
#1493
Szia Pomperj,

Szerintem iden Kinaban nem csak a gazdasagi vissza eses ill. gazdasag lassulasa miatt fog a kereslet csokkeni, de azt sem szabadna kihagyni a szamitasbol, hogy nagyon sokan beleragadtak reszvenyekbe....(a tarsadalom nagy resze pedig a kormanytol varja, hogy oldjak meg a helyzetet, amig penzt kerestek addig ugyesek, szepek, jok es okosak voltak, most ill. az elmult hetekben persze amikor kiderult hogy a reszvenyarak nem csak emelkedni tudnak akkor neki allnak felelosoket keresni vagy inkabb hivhatjuk bunbak keresesnek)....

Szoval az emberek nem hirtelen 1-2 nap, het, esetleg honap alatt fogjak elbukni a penzuket hanem szep lassan....
es amig bizonyos reszvenyek kereskedese fel van fuggesztve addig venni se eladni nem lehet....
szoval iden osszel en kereslet visszaesesre szamitanek onnan...azt pedig nem tudom hogy az Indiai kereslet ezt karpotolni tudja....

Ettol fuggetlenul az oszkep nem valtozott,de nem art ezeket is figyelembe venni...
tberki 2015. 08. 15. 17:41
Előzmény: #1487  emerald
#1492
erdekes sztori emerald, csak hihetetlen abbol a szempontbol hogy magara a szallitmanyra kotottek biztositast ha jol eretm, amikor is teljesen mindegy hogyan tunt el, a biztositonak fizetni kellett volna. szvsz. de nem teljesen ertem a konstellaciot :)
emerald 2015. 08. 15. 15:53
Előzmény: #1489  pomperj
#1491
Ez még rosszabb, mert itt senki nem szúrt el semmit....
emerald 2015. 08. 15. 15:32
Előzmény: #1488  szarvasvadasz
#1490
A férjem ennél az anyacégnél komoly pozicióban van.
Akkoriban vették fel amikor ez elkezdődött. Ott volt már amikor kiderült a baj....stb.
Józan paraszti ésszel is felfoghatatlan, hihetetlen szerintem is, de igaz.

Magánember a tulaj, dolgozik 7-19h-ig és nem tűnt fel neki sem.
Gondolom megbízott a vezetőkben.....és ilyen fel sem merült benne.
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 15:13
Előzmény: #1487  emerald
#1489
Egy hasonlo tortenetem van a 70-es evekbol.

A Komplextol rendeltek a Sziriai mg. mniszter alairasaval gyumolcsfeldolgozo-konzervalo gyarat. Kiutaztak a Magyar kulkeresek, es letargyaltak, Libanoni banktol garanciakat kotottek ki.

Egy evvel kesobb hataridore, hajon leszalliottak, kiraktak a kikotoben. De az FOB utan a penz csak nem jott, hiaba surgettek.
A magyar vezerhelyettes (rokonom) kiutazott a Damaszkuszba a miniszterhez, hogy mi van? A miniszteriumban senki nem akart tudni semmirol.
Vegul, az uj miniszter fogadta, de egesz ido alatt idegesen nezegette az orajat. Vegul megkerdezte:
"Miert ilyen ideges, minister Ur?"
"Epp most vegzik ki az elodomet, akirol kiderult, hogy megrendelesben benne volt, aztan a barataival ellopatta az egesz szallitamnyt es Irakban eladta".

Szoval, akkoriban igy inteztek el a korrupciot. A penzt a garantor bejruti bank nem fizette ki a magyaroknak.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 08. 15. 14:31
Előzmény: #1487  emerald
#1488
Több sebből vérzik és nem életszerű számomra a történet, feltételezve, hogy nem ez volt ez első gyártásra vonatkozó nemzetközi megrendelése a cégnek. Ettől még persze megtörténhetett, de számomra teljesen elképzelhetetlen a sztori.
emerald 2015. 08. 15. 13:12
Előzmény: #1481  pomperj
#1487
Mesélek egy történetet, nevek nélkül és nem az aranyszakmában hanem az iparban történt csalásról.

Van egy magyar vidéki leányvállalat, ahová egy nagy hírű hatalmas francia megbízható cégtől megrendelés érkezett napelem gyártására.
Leinformálták a céget, biztosítást kötöttek arra az esetre ha a cég nem fizetne. Van erre létesült speciális biztosító.
Késtek a gyártással, így felvették a kapcsolatot az ügyintézővel.
Nagyon megértő volt a megrendelő, semmilyen ködbért nem kért, végül kb 10nap csúszással leszállították a megadott címre az árút.

Majd várták az utalást de nem jött. Újra felve a kapcsolatot az ügyintézővel az nem válaszol. Majd a biztosítóhoz fordultak hogy ha a cég nem fizet, ők fizessenek.
Mire a biztosító felvette a céggel a kapcsolatot, ám azok kijelentették h ők ugyan nem rendeltek meg semmit.
Elküldték a levelezést nekik, s mint kiderült az a bizonyos valaki aki
cég emailcímét használva(azt hiszem talán egy betüt módosított
az eredetihez képest, talán h .fr helyett .eu, vagy ilyesmi) aki a megrendelést küldte, az nem létezett.
Tehát a biztosító nem fizetett, mert nem az általa leinformált cégtől amire a biztosítást kötötték, annak szállítottak.

Bottal üthették a nyomát az angliai raktárba szállított árunak, így a cég tönkrement.
Hogy a vezetőség, miért nem vette fel a kapcsolatot más személlyel is mint azzal az egyel ezt nem értem, azt sem h miért nem volt furcsa h ennyire megértőek a határidő csúszással. Nem kizárt h belső vezetői körből is valaki benne volt, vagy szimlán szarul végezték a munkájukat...természetesen vezetőség csere volt azonnal, de a kár nem térült meg.

150ember lett munkanélküli.
Nem tegnapi történet, de valami hasonlókat tudok elképzelni a kézizálog kotra bankok ügyben is.
emerald 2015. 08. 15. 11:41
Előzmény: #1481  pomperj
#1486
Itt a hangsúly nem az aranytömb hamisításon van.
Ugyanis nem hozzáertőket vagy kevésbé hozzáértőket vágtak át hamis darabokkal, hanem egy csalóról aki feltételezem korrumpálta a megfelelő embereket, mert ugye ezt egyedül nem csinálhatta.....

A milliárdos magánember feltételezem ugyanazon biztosításokat, ellenőrzési protokollokat végezte mint a bankok.

Egy dolgot kiemelnék a cikkből.
A NEHITI nem fémjelez aranytömböt. Sőt sehol nem fémjelzik az aranytömböket. Tehát ez hülyeség.
Amit csinálnak az az h a magyarországra importált, vagy itthon készített nemesfém dísztárgyakat, ékszereket fémjelzik azaz hitelesítik.

Hozzá nem értő ha befektetési tömböt vesz, legjobb ha hivatalos forgalmazónál teszi(le lehet ellenőrizni egy céget h van-e erre jogosultsága) így egy magánember sincs veszélyben.
Magánembereket a kapzsisaguk viszi a bajba, a csalók erre játszanak.
Sajnálják kifizetni a forgalmazó cég marzsát(hasznát) és megveszik egy ismerőstől megspórolva 3-5%-ot. Viszont a teljes vagy 40-50%-bukót kockáztatnak vele.
Vannak ilyen cégek, én is linkeltem anno néhányat. De itt van Conclude is akik néha írtak, sőt árengedményt is ajánlottak szóval be kell menni személyesen és ilyen helyen kell vásárolni.

A kézizálog esetében ugye ők saját maguk valami sufni projektben készítették ezeket a ócskaságokat. Gondolom az ellenőrzésnél volt néhány valós, vagy akár mind, később pedig lecserélték őket a hamisítványra.
Mindenképp korrupciós csalásnak minősíteném inkább ezt a történetet.
Hogy hol volt a hiba, az pont nem derül ki a cikkből.
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 11:22
Előzmény: #1484  Törölt felhasználó
#1485
Szocio-erdekesegkent: tegnap ment ujra a Magyar TVben a Tozsdacapak 2, elotte egy hettel Tozsdecapak 1.

1)De erdemes elgondolkodni az idozitesen:
-2001 evben szabadul Gekko a bortonbol (igy kezdodik a film), SPY topon
-2008ban jatszodik a film, SPY topon
-2015ben ismetlik, SPY....

2)A film legszebb jelenete, amikor az ifju broker es az oreg roka Zabel (a bedolo brokerhaz tulaj) a Central Parkban a kozelgo penzugyi katasztrofarol vitazik, kozben a gyerekek buborekokat fujnak a gyepen.

3)Gekko egyetemistaknak tartott beszede, amit megtapsolnak, ma sokkal idoszerubb tartalmu most, mint akkor volt:
"Ti vagytok a NINCS nemzedek. NINCS munka, NINCS toke, NINCS jovedelem. Mindekinek elment a jozan esze."

Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 10:51
Előzmény: #1481  pomperj
#1484
Erre fele nem szoktak hasznalt ill olyan rudakkal kereskedni amiknek nem ismert a szarmazasa...
Nyilvan megvizsgaljak oket...
Perth mint csak ugy vasarol aranyat es ezustot, hogy azt olvasztjak...
Nem csak korrupcio volt ott, kapzsisag is ki az aki atvesz 20 milliardert nemesfemet es meg sem vizsgalja ill. vizsgaltatja...
Persze ha ugy nezed hogy akar 1-3% koltsege is lehetett volna ennek ami nehany szaz millio akkor mindjart kiderul, hogy miert is fordulhatott elo ilyen helyzet....
Szoval sporoltak nehany tiz esetleg szaz milliot, hogy nem vizsgaltak meg a rudakat es buktak majdnem 20milliardot....
hogy is mondta bajnai korabban, sajnos nem ertettunk hozza...
azert en megvizsgalnam azoknak az embereknek a vagyonat ill. a csaladtagok vagyonat akik ezzel az uggyel kapcsolatban voltak....
(nem biztos hogy csirke farhatat szoktak vacsizni, esetleg tepertot...)

Ha ez 1 svajci banknal ill. nemesfem kereskedonel fordult volna elo akkor ott mindenki a teljes vagyonaval felelne ezert...;
talan ezert nem hallunk sok ehez hasonlo sztorit onnan...
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 10:34
Előzmény: #1477  pomperj
#1483
Szia,

Szerintem nem fogjak elkapkodni....
Addig legalabbis nem emberkednek amig meg nem szuletik a dontes, hogy bekerulnek-e az SDR kosarba vagy nem....ill. hogy milyen aranyban...
Azt se felejtsuk el hogy ok kepesek vagni a kamatokon, ezt egyebkent nem sok orszag mondhatja el magarol.....

Jim Rogers pedig belevett az esesbe, persze azt nem tudjuk mit vasarolt,de Kina-t es Oroszorszagot erolteti mostanaban.....
(nem az amcsi piacokat)

arany es ezusttel kapcsolatban:

fizikait csendben, rendszeresen gyujtogetem...
(sot a baratnom legnagyobb meglepetesemre, bejelentette, hogy szeretne ha megtakaritasanak 20%-at fizikai ezustbe tenni...
szoval a kovetkezo megrendelesnel es vault latogatasnal szamara is vasarlok...)

egyebkent, nem szoktam befektetesi tancsot adni csaladtagoknak, baratoknak...
ha megkerdeznek elmondom a velemenyem, kulonbozo termekekkel kapcsolatban es koltsegekkel kapcsolatban,de nem adok specifikus tanacsot...
Szoval az asszony meglepett na nem csak az ezust dolgaval,(persze magyaraztam neki hogy 5 even belul nem biztos, hogy nyereseges lesz..szoval kozep es hosszutavon jo lehetoseg),de mar eldontotte....
Nem reg kapta meg a kimutatasat a nyugdij elotakarekossagi szamlajarol, meg szokta kerdezni hogy minden rendben van-e....
es mit latok, hogy az asszony ev elejen ugy dontott, hogy az index alapjabol (asx200)-bol kiszallt es cash ill. rovid lejaratu kotvenyekben van a penze....

Megkerdeztem, hogy miert csinalta, erre mondta hogy xy-al valtott beszelgeteseim soran ill. telefonok soran amit hallott ugy dontott ha mi elkezdunk kiszallni a reszvenyekbol ill. csokkentjuk a poziainkat akkor o sem akar reszvenyekben csucsulni....

Persze bankodott amikor megkapta a kimutatast es meg utana majdnem 2-3 honapig, ma mar orul, mert kevesebbet erne a penze jelenleg...

Szerintem akik tenyleg komolyan gondoljak a befektetest es kereskedest es nem 1-2 evre terveznek azoknak elobb utobb el kell donteniuk, hogy mekkora reszt vegyen ki a portfoliojukbol a nemesfemek....
es ahogy nem kell huseget fogadni sem a reszvenyeknek, kotvenyeknek, ingatlanoknak, foldnek...a nemesfemeknek se...

fizikai aranyam minuszban van, ezustom meg pluszban nem nagyon de nagyobb a plusz rajta mint az aranyon a minusz...
Ha az osszel tovabb ontik oket, en hajlando vagyok novelni a kitettseget....
aranynal 10-15%
ezustnel 30-45%,de ez az artol is fog fuggni...

A Gold Optimism Index nagyon alacsony
Comex claims 123,8 unciara van 1 uncia fizikai
Raktarak nagyon alacsony mennyisegben van fizikai
a non-comercial spekulativ poziciok short-ban vannak es a hedge fundok pozicioi is shortban vannak (elozo heti adatokat nezve)...

Oszinten szolva nem tudom, hogy mikor indul be az emelkedes es azt se, hogy mikor fog a forro penz kapitulalni....
(nem hiszem hogy ezt barki tudja)...
Akiket en ismerek es van nekik fizikai ill. a cegeiknek, alapjaiknak....ok nem fognak adni, benne vannak a szakmaban 20,30,40+ eve...
ok nem adnak, sot a portfolio atsulyozasnal inkabb novelik a nemesfemek aranyat....
(szoval az eros kezek gyujtogetnek)
A fundamentumok nem valtoztak...egyszer pedig beindul majd az emelkedes....
en nem attol felek, hogy fog-e es mikor emelkedni, inkabb attol, hogy nem fogok tudni megfelelo menyiseget venni mielott elszabadulnak a dolgok...

Legyen szep hetveged!
McDee 2015. 08. 15. 10:26
Előzmény: #1481  pomperj
#1482
Rendszerváltás idején - Surányi elnökségekor - eladtak MNB aranykészletéből kb. 60 tonnát. Ha minden igaz, jelenleg 3 tonna van készleten.
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 10:13
Előzmény: #1480  pomperj
#1481
Ujra elolvastam a Kezizalog Zrt. "aranyhamisitasi" storyjat.
Elos olvasara sem igazan ertettem, most aztan meg vegkepp nem...

link

Az orszag meretet is tekintve, ez nagyobb balhe, mint Bernie Madoff volt az elozo stockmarket top idejen.

A kerdesek evidensek, amiket fel kell tenni.
Pl. Ha nincs is bennuk bevizsgalast igazolo femjel, akkor hogy fogadott el 8 bank 20 Milliardos ertekben rudakat aranynak?
Mifele hozzaertes, vagy mekkora korrupcio/politika van ezek mogott?
A 20Mrd Ft az kb. 65.000 uncia arany, az kozel 2 tonna arany, de annyi tan MNB-nek sincs. Mit gondoltak, Kezizalog honnan vett ennyit?

Emerald, ideje lenne a banknegyedben szakertoi irodat nyitnod. Mas valaki a banknegyedbol, mit gondol? Igazan kivancsi volnek hozzaertok velemenyere az itt olvasok kozott.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók