Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mezuska
mezuska 2015. 05. 16. 05:12
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Szia, én nem szoktam irogatni, csak olvaslak benneteket, remélem összejön , ide egy jó kis csapat!Fikázok, lehet tovább sétálni!!!!
pomperj
pomperj 2015. 05. 16. 05:55
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
SIL 17.59-en zart,ami mar erzekelhetoen a marciusi 17.44 top felett van. Szoval, kitort.Tovabb fog emelkedni, nem keso csatlakozni.

Az arany is atment a 1220 top fole,es 4 ponttal felette xart. Nagyon megkuzdott mire attorte magat,de innen menetelnie kene 1300 iranyaba.

USD gyengult tovabb, 1.15 fele tart, az segiti GLD-t.

De meglepetes a vegere: Szinkronizalodott SPY-al. Ami nem jelent semmit kozeptavra,de egeszen rovid tavon egyutt mozognak (persze, a dinamikusabb a GLD).

link

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 16. 11:27
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Arany spot: emlékeztetőül a múlt hétvégi kép:

Napos:
link

Azóta tudjuk, hogy a feltételezett scenraiok közül a korrektív "abc" alakzat formálódik jelenleg jó eséllyel, a nagyobb alakzatban elfoglalt hely, kialakulási szint és az arányai miatt.

Jelenleg a "c" ág harmadik hullámánál tartunk, a jövő hét első felében szerdáig lehet számítani a kész "c" ág kialakulására, ideális esetben a zöld felső csatornafal legalább egyszeri érintésével, 1.1243 - 1.1250 között valahol. A korrektív verzió a zöld "abc"-ből a "c" csúcs kialakulása után a "b" alj törésével igazolást nyer, ekkor jelenleg minimálisan 1120 - 1080 körüli a céltartomány a folytatásban.

EWT alapon Intermediate / Minor szinteken bull scenarioról továbbra is korai beszélni (ld. képen levő kommentek).

Miért?

Az (1) hullám impulzív, (2) egyértelműen korrektív, az ezt követő alacsonyabb hullámszinten szintén impulzív szerkezetű 1 után mindössze 40% körüli esélye van az Intermediate / Minor szintű bull kitörésnek (tehát van esélye, de jelenleg kicsi). Bull folytatás első számú feltétele továbbra is a (2) csúcs törése.

Erre jó az EWT, az "elliottul nem beszélők" számára nem értelmezhető / nem látható, objektív szabályokra épülő kontextust ad az adott időtávon az irányok valószínűségeinek a becsléséhez és a pozíciófelvételek tervezéséhez. Ahogy az alakzat tovább fejlődik, többet mond el magáról a piac és változik az egyes scenariok valószínűsége az egyes hullámszinteken - erősödik vagy gyengül illetve újak jelenhetnek meg.

ui.: Jó a kezdeményezés, Kisvuk
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 12:05
Előzmény: #3  pomperj
#5
Szia,

USD-al kapcsolatban szerintem nagyon vegyes a kep...
nem reg talalkoztam 1 velemennyel ami logikailag szepen ala volt tamasztva, tovabbi 20-40%-os erosodest vetit elore a kovetkezo 1-2 evben...( es tovabbi kamatvagasokkal szamol a G20 orszagokban)...
Persze az amcsi gazdasagi adatok ezt nem tamogatjak,de ha belekerulunk 1 recesszioba az atterjedhet mas gazdasagokra is.
Ujabb 2 kamatvagason vagyunk tul, 1 itt Au-ban es nem vagyok biztos hogy nem lesz meg 1 iden...
Kinaban is vagtak, tehat az elenkites nem allt meg...

Hogy oszinte legyek, szerintem a tortenelem legnagyobb lufijat fogjuk megelni...
ha a bond piacon sikerult 300-700 eves rekordokat dontogetni, akkor a reszveny piacon is valami hasonlot fogunk latni....

a kerdes sokkal inkabb hogyan fogjak ezt veghez vinni...

Abban sem vagyok biztos hogy Cash lesz a megoldas, persze 5-20% cash-el nincs problema a befekteto ill. kereskedotol fuggoen.

En ugy latom hogy erdmes tovabb novelni reszesedest ezust es aranyban.
Ha a kovetkezo 3-6 honapban tovabbi kamatvagasok jonnek, esetleg bekovetkezne a bond piacon ujabb csucsok, esetleg a US Treausury Yieldje beesne 1,5-1,6 ala akkor en a szemelyes portfoliomba a nemesfemek aranyat 60%-ra (50% ezust es 10% arany-ra)

viszont a kovetkezo hetekben ill. nehany honapban, ha a gorogoket sikerul megint beledumalni 1 ertelmetlen megoldasba akkor tovabbi nyomas ala kerulhetnek a nemesfemek...
(persze ez tokeletes alkalom lesz a vetelre)

Egyebkent nehany ceg (aranybanyasz) az usaban is kezdi felultljesiteni a fobb indexeket...

;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 12:12
Előzmény: #4  szarvasvadasz
#6
Szia,

koszi a velemenyed!

Nem surgos szarvasvadasz,de ha lesz idod kivancsi lennek nagyobb idosikon (mondjuk hetesen vagy havin hol latod a kulcs szinteket EWT alapon EUR/USD ill. GBP/USD-on....
esetleg DXY-t heti ill. havi grafikonon...
Elore is koszi a velemenyed ill. az idot amit erre forditasz.

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 13:45
#7
link

mi is tortent az iden?
(arany, ezust tovabbra sem nevezheto a legkedveltebb befektetesnek...)

velemenyem szerint a szektor mar nem csak itt au-ban hanem globalisan is kezd egyre tobb toket vonzani....

S&P500 teljesitmenye 2,7-3,095% attol fuggoen hogy miben nezi az ember...
ezzel szemben:

ABX 20,14%
OGC 35,92%
NCM 32,12%
NST 41,16%
SBM 324,44%
az utobbibol at kell sulyoznom, mert picit tulsagosan nagyra nott a pozi a portfolion belul......

mechanikus kereskedesi rendszer pedig 1 fantasztikus dolog, persze a kerdes hogy mely szektorra, indexre, orszagra, tersegre alkalmazzuk....

az atlagot pedig igenis felul lehet teljesiteni rovid ill. kozep tavon, na nem azert mert tudjuk, hogy mi fog tortenni hanem azert mert tapasztalattal igenis felfedezheto hogy hol vannak a legnagyobb kockazatok....

a kockazat kerules pedig nem hatrany a kereskedok koreben...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 16. 14:50
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
"mi is tortent az iden?"

mintha Nyilasit olvasnám! :D
akkor: link
és most: link

azért kíváncsi vagyok, hogy sikerült az S&P 500db papírjával szemben ezt az 5db papírt kiválogatni és ezeket miért pont év elejétől kell nézni?

te nem vagy véletlenül alapkezelő? :DDD

tavaly áprilisi hsz-ed: link

valamiért kihagytad ezeket a 20-40-60%-os bukókat. link

de legalább a lényeget nem hallgatod el.

"az atlagot pedig igenis felul lehet teljesiteni rovid ill. kozep tavon"

rövid és talán középtávon, bár ez utóbbi már nem sokaknak sikerül. majd elérkezünk a hosszútávhoz, ahol a spekiket a földbe döngöli az S&P500.

csak óvatosan!
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 18:32
Előzmény: #8  Tazsomaru
#9
Szia,

orulok hogy ujra itt vagy, picit eltuntel....

Roland picit rosszindulatunak tunik ez a hsz-od, de mivel ertelmes embernek ismerlek ezert elarulok nehany dolgot:

GEM (G8 education sem bukoban lett zarva!!!)

azert mert megemlitek 1 ceget az nem jelenti azt hogy az nap vettem.....

targyilagossag kedveert GEM-en koltsegek levonasa utan 29,59% profit volt
;)

ha az altalad kivalasztott idopontot nezed aprilis 7 vagy 14 akkor elmondhatom, hogy az S&P meg felulteljesiti azt a 11 reszvenyt amit megneveztem akkor, egyebkent a cegeket nem az nap vettem....(ill. hogy azok kozul nehanyban kivagott a stop, vagy hogy ujabb cegek kerultek a listara)
nyilvan az altalad szamitasba vett reszvenyek tartasa nem tul fenyes dolgot produkalt...
egy momentum strategia nem ugy mukodik hogy megveszel valamit es 5-10 evig tartod...

jelenleg ha azt a portfoliot nezed 14 aranybanyasz van benne, van amelyik mar tobb mint 1 eve es van olyan is ami csak az utobbi par honapban, es olyan is van amelyik mar megkereste a kockazat tobb mint 2szereset....

ne aggodj majd a vacsinal amit fizetsz megmutatom
;)

targyilagossag kedveert osszesitve nem verem az S&P500 jelenleg, eljon majd annak is az ideje....
(matematikailag 30 honappal a strategia indulasa utan erre tobb mint 95%-os eselyem van....)
egyebkent az eros USD nem segiti a portfoliomat,de az se lesz orokke eros....

Kepzeld el ha 1 nap mondjuk 200-300%-al felulteljesitene a portfolio mondjuk az S&P500-at es akkor a profitbol mondjuk (150%-bol belevennek az S&P500-ba) na akkortol ugye soha az eletbe nem lenne kepes az S&P500 felulteljesiteni a portfoliot csak 1 folyamatosan eso piacon, nyilvan a nemesfemek fennmarado aranya pedig ettol vedene meg, magyarul 1 eletre megvertem a sokak altal legjobban kovetett ill. szamitott indexet...

S&P500 sem dongol mindenkit foldbe, itt jonenek be a piaci ciklusok, mert azt nem tudjuk mi lesz ma vagy jovo honapba,de hogy a reszveny es kotveny piac tularazott talan nem tul nagy kijelentes....
hogy mikor lesz korrekcio esetleg 1 komolyabb medve piac senki nem tudja....,de hogy lesz az majdnem biztos...
persze erosodhet meg a piac es akar mehet meg 10,20,30,50 akar tobb %-ot is.....
de ha a kovetkezo nagyobb bear market utan-i melypontot nezed erdemes-e most neki allni es betolni a penzt hogy lehet hogy keresel 10,20,30,50%-ot de kozben benne van hogy veszithetsz is ugyan ennyit, sot meg ezeknel is tobbet, mondjuk 60,70,80%-ot????

tudod hozam/kockazat arany es kockazat kezeles....!!!

Hozzad talan a TLT, SPY strategia all a legkozelebb, kepzeld el, hogy QE elott 100%TLT vasarolsz, majd az ujabb QE-nel eladod az osszes kotvenyt es az egeszbol SPY-t veszel es mar felul is teljesitetted az S&P500-at...ezt pedig jatszhatod amig a kozponti bankok manipulalgatjak a piacokat majd jon egy kb. 80% DD....

szoval csak ovatosan!
;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 16. 19:56
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#10
Szia, csak a GU-hoz rakok itt föl képet. Eléggé egyedül vagyok a képen látható EWT véleményemmel jelenleg, mert a többség élén az EWI-vel már múlt év óta valahová a képernyő alá tartó bearish scenariot promotál.

Szerintem viszonlyag egyszerű a szitu a most GU-val. Múlt hétvégén ugye írtam bővebben már itt:
link

Bearish scenario: a piros vonal törése esetén valóban nagy további esést vetít előre, a pirossal satírozott területek szintén a bearish scenario ideális retrace zónáját jelzik (hármas szerkezetű emelkedéssel elérve érvényes), a sötétebbik az ideális zóna.

Bullish scenario esetén a célzóna a zöld terület, ideális esetben 1.8 környéke.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 16. 19:57
Előzmény: #10  szarvasvadasz
#11
Hónapos kép:
link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 16. 21:00
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
nem tűntem el. napi szinten átfutom a PF cikkeket és a fórumot is, de az írásról szerencsére sikerült leszoktatni magam. engem jobban foglalkoztat, hogy mit tudnak mások.

nem volt semmi rosszindulat az előző hsz-ben, egyszerűen csak nem értettem miért pont ezt az 5 papírt választottad ki a 14 közül a bányász portfóliódból és miért pont év elejétől, de felejtsük is el. nem érdekes.
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 22:36
Előzmény: #11  szarvasvadasz
#13
koszi szepen!!!

nem vagy egyedul a cable longgal....
emlekszel amikor az EUR/GBP-rol beszelgetunk ill. hogy lehet benne akar ezer vagy tobb pipecske....
buktam rajta valahol 120-150 pipecsket, viszont ebbol nyilvanvalova valt, hogy GBP erosebb mint az EUR es erosebb lesz ha a USD korekcio beindul....
hat volt 1 kis korekcio...
emleszel amikor kerdeztem, hogy meddig mehet a GBP nehany hettel ezelott, mert naposon az 1.ik stratim veteli jelzest adott, ott meg 1-2 pipre megmondtad hol fordul...
viszont a kovetkezo visszakorekciobol mar zsebbe van 360pip, es a masik fele a pozinak valahol 360-420pip profit kozott lehet....
(nem nezem minden pillanatban)
jo lenne meg piciket kipreselni belole...
;)
neha 1 rossz kereskedes hivja fel a figyelmet 1 erdekes dologra es utana eppen ezzel lehet penzt keresni....

koszi megegyszer az elemzest!
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 01:27
Előzmény: #12  Tazsomaru
#14
nem kene leszoktatnod magad az irasrol, mert szerintem sok embert erdekelne a velemenyed...
az opciokkal kapcsolatban biztos vagyok hogy abba a bizonyos 4-10%-ba tartozol akik sokat adhatnanak a forumnak....

persze a tudas megosztasabol ugye nem kovetkezik anyagi elony legalabbis nem rovid tavon (direkt modon)....

az 5 legjobban mozgo papirt tettem fel....
targyilagossag kedveert felteszem a tobbi papir teljesitmenyet ill. hogy allnak eppen a vasarlastol....

bar nekem ugy tunt nem sokan szoktak kerkedni a veszteseges kereskedeseikkel, pedig ez eppen ugyanolyan resze a kereskedesnek mint a sportoloknal az unalmas es faraszto edzesek...

volt 1 idoszak amikor folyamatosan irtam a rossz pozicioimrol ill. probaltam viccet csinalni amikor kivagott a stop vagy eppen 1 masik szamlan vagni kellett a veszteseges pozit....
vissza olvashatsz ha akarsz es meg viccet is probaltam csinalni belole "csonkolas"...csak usd be a keresobe...

nem nagyon dijaztak a pf-n, sokan sajnos ugy gondoljak, hogy akinek veszteseges kereskedesei vannak az rossz kereskedo, ha pedig a nyero kereskedesekrol irok, irunk esetleg hogy 1-1 pozival mennyi penzt lehetet keresni akkor pedig nagykepuve valik az ember....

az igazsag az hogy senkit nem erdekel hogy mi tortenik 1 masik kereskedo szamlajan, ha pedig valaki sikeres, az emberek tobbsege irigykedik....

persze arra nem, hogy fel evig 1-2am kozott fel kell kelnem ha a kereskedesi rendszereim egyike jelet general az amcsi piacokon... es ha mar fenn van az ember probal a forumon kivul hasznosan eltolteni idot....

sokan ugy gondoljak a profi kereskedok folyamatosan figyelik a piacot, velemenyem szerint a hatter munka vagy elokeszuletek sokkal fontosabb es tobb idot igenyel mint az az ido ami a megbizasok kiadasaval jar...
ha az embernek nincsenek tul kis ido sikon pozicioi akkor szerintem 10-50szer tobb idot tolt el a piac es kulonbozo termekek vizsgalataval mint a nyitott piacon valo reszvetellel....

(1 napos BB strategianal szinte 5 percnel kevesebb idore van szukseg a nyitott piacon, ha pedig nagyon likvid eszkozokkel kereskedik az ember akkor nem is erdekes hogy ranez-e a piacra ha eppen nyitva van)

mi tortent az iden, tudod vannak akiknek negyedeves jelentest kell kesziteni, es jan.1-el kezdodott 1 negyedev ami mar befejezodott....
egyebkent nincs jelentosege 1 poker meccsen se hogy az 5. ill. 13. leosztasnal kinek van eppen 5-10%-al tobb szetonja....
a vegeredmeny szamit...(altalaban)
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 05:50
Előzmény: #12  Tazsomaru
#15
a targyilagossag kedveert
szoval a jelenlegi 14 pozicio (aranybanyaszokban):
jelenleg pluszos pozik:
17,86%;26,03%;3,24%;21,46%;42,64%;4,39%;3,04%;20,41%;25,06%;38,44%;0,98%

minuszos pozik:
-13,34%
-21,66%
-34,17%

portfolion jelenleg van 15,86% floating profit
;)
(szerintem ez egyebkent nem tul sok embert erdekel)

jelenleg indulastol alulteljesitjuk S&P500 es a DAX indexet is....

persze lehet hozni Bitcoin-t is, sajnos nem tudom pontosan hogy az hogy all kb. 12-25% minuszba lehet tudod 0,5%-ot ajanlottam/pozi
(ez pedig nagyon speki pozi, hogy eppen a spekire szant pezem 0,06%- vagy 0,125% all vesztesegben nem igazan foglalkoztat....)

meselhetnel ha kedved tartja ill. szeretnel megosztani a legjobb ill. legrosszabb opcios kereskedesedrol iden esetleg tavalyrol...
fair play es targyilagossag kedveert....

Legyen szep hetveged ill. heted!
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 06:50
#16
Szeretnek elore elnezest kerni ezert a hsz-t...

nem hiszem hogy csak nekem szolt, de mivel ez 1 szabad forum nekem is lenne velemenyem a megmondogurukkal es feltetelezesekkel kapcsolatban.....

szerintem mindenkinek ertekelni kell a velemenyet ha mar van olyan kedves es megossza velunk ill. idot es energiat szan az idejebol eletebol, hogy ezzel masoknak segitsen....

hogy ki mit hogyan kereskedik le sajat vagy masok velemenyere alapozva engem csak azert nem erdekel mert szerintem itt felnott emberek vannak akik kepesek ill. kepesnek kellene lenniuk feleloseget vallalni minden egyes dontesukert es ez igaz a kereskedesi dontesekre is....

na most nezzuk a mechanikus kereskedesi rendszereket, teljes mertekben egyetertek a hsz irojaval mechanikus kereskedesi rendszer 1 kereskedo legjobb baratja eszkoze, hogy sikeresse valjon (persze az ember elveszti az illuziojat es vagyalmait mikozben 1 mechanikus kereskedesi rendszert kovet, az esetek , ido legnagyobb reszeben nem tul erdekes dolog), viszont lehet vele penzt keresni csak kovetni kell tudni...
nagyon egyszeruen hangzik, kivitelezes picit korulmenyesebb...
;)

nehany mechanikus kereskedesi rendszerrel megaldva ill. megverve es nehany ev kereskedessel ezeken, nagyon csondben halkan megjegyeznem az ember a kereskedo meg ha csak komolytalanul vagy felkomolyan is teszi ezt, egeszen pontosan emlekszik az utolso DD-re ill. a GFC alatti legnagyobb DD-re na nem ugy am hogy 15% alatt vagy elneztem 39% hanem mondjuk 27,86% ;vagy 19 kereskedesbol 17 veszto mondjuk a BB strategian 2013 oktobereben es meg sorolhatnank a peldakat...
sot mivel emberek vagyunk es mindenki szeret feltetelezgetni na persze elobb utobb nem masok szamlajaval ill. velemenyeit vizsgalva, hanem hogy mondjuk az utolso DD-nel az xy mechanikus kereskedesi strategianal az 5 kereskedesi jelbol amibol csak 4-et engedett a portolio lekereskedni mi lett volna ha azt az 5-iket kereskedtuk volna ill. ha az utolso 20,50 esetleg 100 kereskedesre megvizsgalva milyen szorast mutatna a portfoliom hozama ill. kockazata....
hogy miert tudja ezt 1 megmondogurunak kikialtott "komolytalan" kereskedo

elarulom feltetelezve, hogy a hsz irojanak van 100000$-os szamlaja, szerintem nem nehez emlekezni, hogy xy strategian tavaly vagy 2013 oktobereben esetleg a GFC-n 15000$-os veszteseget szenvedett el a portfolio vagy esetleg 39000$-os veszteseget....
en egeszen veletlenul emlekszem mindegyik mechanikus kereskedesi rendszerem utolso DD-re ill. a GFC alatt elszenvedett DD-re na nem ugy hogy kb. 15% bocs elneztem 39% hanem 2 tizedesjegyre es USD ill. AUD-ban nezve is....

lehet ezt rosszindulatu, okoskodo, nagykepu hsz-nak venni, vagy lehet ugy is venni hogy picike tapasztalat all mogotte....

aki pedig kepes ezt a hsz-t targyilagosan olvasni annak lenne 1 kisebb ajandekom....
ha esetleg nem szeretne az ember 39%-os DD-t...
arra is van megoldas, tobb is:

1. index fillter hasznalata akar 200MA (en is hasznalok ilyet az egyik stratimnal), vagy 100-150MA, belepesi jelek figyelmen kivul hagyasa, esetleg a poziciokmeretenek akar felezese magasabb kockazatu piaci ciklusokban...
2.poziciok meretenek csokkentese ill. a magas korrelacioban allo poziciok maximalizalasaval, limitalasaval

persze ezek hasznalata nem csak a kockazatot csokkenti hanem a hozamot is....

hogy mit er 1 jol megvalasztott index fillter 1 mechanikus kereskedesi rendszernel, mulhat rajta a kereskedo jovoje hogy kepes lesz-e kitartani a rendszere mellett es kovetni azt nehez idoszakban....
BB stratinal akar 25-26% ala lehet vele csokkenteni a DD-t...(persze hozam oldalon 1,5-4%-ot is be kell ezert aldozni)
gondolom ebbol mindenki rajott, hogy
39 ill. 25%-os DD-nel a kulonbseg FELTETELEZVE 100000$-os szamlat 14000$...
hogy kinek mit jelent ez az osszeg teljesen mindegy....de osszegtol fuggetlenul 14% megtakaritas 1 mechanikus kereskedesi rendszernel legalab 1 ev folyamatos kereskedest igenyel vagy akar Feltetelez, minden kereskedesi jelezt lekereskedve, hiba nelkul es nyilvan a tokenk felhasznalasaval, kockaztatasaval egy jonak nevezheto ev, legalabbis az atlagot meghalado....

szoval ha masra nem is talan erre erdemes ebbol a hsz-bol emlekezni, hogy mechanikus kereskedesi rendszernel helyes index filter hasznalataval konyen megsporolhato 10-14% neha akar nagyobb DD is eppen a strategiatol es a piaci folyamatoktol fuggoen....

u.i.: aki akarja vegye okoskodasnak, rosszindulatnak, kotozkodesnek, aki akarja pedig kerem talalja meg a joindulatot, segitokeszseget, hatha nem kell megfizetni azt a 10-14%-ot esetleg FELTETELEZVE egy 100000$-os szamlan azt a 10-14ezer$-t
mert talan azt is feltetelezem talan valaki kepes lesz mas hibajabol tanulni, en mar fizettem 1 ilyen leckeert...
(ha feltetelezem, hogy mi lett volna ha hasznaltam volna index filtert)

kerem mindenki dontse el maga, hogy jo vagy rosszindulatbol irtam....

koszonom

Putyin pedig az egyik kerdesre ugy valaszolt nem is olyan reg ha a nagymamajanak pe*nisze lett volna akkor nagypapanak hivtak volna....
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 08:07
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
hello pityu,

nyugi,nem kell elnézést kérned sem előre,sem utólag!
csak úgy árad minden rövidke sorából a gondoskodó szeretet és jóindulat.

gyorsan meg is követlek minden eddigi "bűnömért"

legyen szép vasárnapod! pá-pá :)
eurocent 2015. 05. 17. 08:45
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Arany, ezüst chartod most hogy néz ki? Valami előrejelzés?
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 08:58
Előzmény: #18  eurocent
#19
1.244-ről kb 1.040-re
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 17. 11:57
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#20
" az ember elveszti az illuziojat es vagyalmait mikozben 1 mechanikus kereskedesi rendszert kovet"

milyen illúzióra, vágyálomra gondolsz itt?

"index fillter hasznalata akar 200MA (en is hasznalok ilyet az egyik stratimnal), vagy 100-150MA, belepesi jelek figyelmen kivul hagyasa, esetleg a poziciokmeretenek akar felezese magasabb kockazatu piaci ciklusokban..."

mit szűrsz ki és hogyan a 200-as MA-val?

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek