Kisvuk Kisvuk
3
5
5
2015. május 16. | 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 09:43

a helyzet változatlan
tegnapi képem
https://ibb.co/gwcsWy
ma, 09:07
előzmény: #9604  hellforceone
Köszönöm. Én mindenki hozzászólásának örülök, akinek szenvedélye a pénzpiacok feltérképezése, veszi a fáradságot, hogy sokat olvasson és azért ír egy fórumra, hogy értékes gondolatokat osszon meg. Igyekszem nem elfogult lenni egyik irányban sem, de Én is emberből vagyok a magam hibáival. Bizonyára a szakmámból ered, hogy Én egy kicsit talán másként gondolkozom, mint a többség. Sok forrásból szerzem az információkat, keresem az azonossági jegyeket (nem a chartokban) és nagyon szelektálok. Van néhány fórumozó, akik írását mindig elolvasom, mert tudom, hogy sok időt és energiát fordítanak a kereső, kutató munkára. Én elemző, értékelő vagyok és mérlegolvasó, Pomperj, Kisvuk és még néhányan meg olyan területen rendelkeznek tapasztalattal, amelyben nem árt figyelni őket, noha ők nálam bizonyára sokkal több ügyletet kötnek, ezért remélem, hogy többet is tévednek, mert Én ebből általában sokkal többet is tanulok. Jó szelet mindenkinek!   
ma, 02:05
előzmény: #9609  daxlisgyuszi
En azt hittem sullyedunk?!;)))))))))
https://postimg.cc/image/mr1cbzfu3/
Ha esetleg nem sikerulne kivenni az abrabol:arany +4,8%ezust -3,67%dax 10,06%BTC 2634.26 (es 1 aprocska dividend BCH)
en pedig a "demoszamlas" profitokbol neha vettem 1 kis BTC-t:
https://www.blockchain.com/en/btc/address/1jBxyAzgYn98Hh8Etaf3nhb6fgjZ3Lfuq
Ja es van meg nehany hasonlo cimem; es mivel jo kapcsolatban vagyok Neo-val igy kepes vagyok olvasni a matrix-ot, sot elore tudom mi fog tortenni...
;)
Tudsz hasonlo demoszamlat mutatni???
;))))))))))
esetleg a mentoraid???
;)))))))))))
csütörtök, 22:28
előzmény: #9580  Tazsomaru
:)))... "úgy érzem emelkedünk"....:)))
csütörtök, 22:16
Nehany dologra szeretnem felhivni a gyengebbecske ill. a szektorban kevesbe jaratos emberek figyelmet.
Nem kivanok orakat, napokat, heteket eltolteni azzal, hogy miert is celszeru minden ember portfoliojaban a fizikai nemesfemek.
Ez az en velemenyem, es szerintem van meg nehany nalam sokkal tappasztaltabb ember a befektetesi ill. kereskedesi szakmaban akik hasonloan latjak.
Mint minden velemeny lehet tevedes is; bar attol tartok hogy nem lesz ill. a tobbsegnek nem lesz akkora szerencseje hosszabb tavon.
Nemesfemek kereskedese az egyik, ha nem a legnehezebb instrumentek koze tartozik; egyebbkent aki picike idot eltoltott  a historikus adatok elemzesevel az ezzel tisztaban lehet.Ha pedig valaki nehany eve kereskedi a szektort akkor ezzel tisztaban van.
A juniusi ill. nyari honapok (eszaki felteken) a nemesfemek szezonalisan leggyengebb idoszaka; talan ez sincs maskent.
Korabban irtam, hogy hogy mind az arany es ezust hajlamos a tamaszok ala ill. az ellenallasok fole szurni.
Nem befektetesi tanacs,de aki ebben a szektorban akar boldogulni, annak nem art ha a pozicio meretezes es kockazatkezeles magasabb szintjen all, es nem probal tulsagosan tokeatteteles poziciokat nyitni foleg nem a nemesfem banyasz szektorban.
Ezek a rv-ek nagyon volatilisek es ahogy kepesek 20,30-50%-os esesre eleg gyakran nehany honap alatt a masik oldalon kepesek 200,300-500%-os emelkedesre is.
2014 elejen amikor elkezdtem ezzel a szektorral foglalkozni a ra kovetkezo kozel 2 evben a portfoliom majdnem 30%-os DD-t szenvedett el, majd jott 6 honap amikor is volt olyan nap hogy 240%-os profitban voltam, mindezt tokeattetel nelkul (bar volt 4 kulonbozo cegben a portfolio 15%-ig opciok).
Nem allitom hogy ugyan ez fog torteni, de a portfoliomon belul a nemesfem banyasz rv-ek ha minden igan kozel 8-10%-os vesztesegben lehetnek (a mai napi esemenyeket meg nem neztem, hogy milyen hatassal van az egeszre).
Engem nem zavar a karorom (nincs benne irigyseg),de a jatszma, kereskedes es a tortenet nem ert veget itt.En emlekszem am arra is hogy 2015 nyaran milyen hangulat volt es a forum tagok tobbsege milyen velemenyt fogalmazott meg; de a masik oldalon arra is emlekszem, hogy kozel 9 honappal kesobb jo nehanyan jottek, gratulaltak es emailben megkerestek stb.stb.
Kereskedesben, befektetesben es az elet legtobb teruleten kitartas nelkul nehez boldogulni, de a kitartas csak az egyik resze az egesznek es van meg jo nehany ami segitheti az embernek sikereket elerni.En mielott velemenyt formalnek 1 eszkozrol, azert 1 kis idot es energiat eltoltenek azzal, hogy megismerkedjek az alapokkal a temaban.Nyilvan az ember soha nem rendelkezik az osszes informacioval,de azert 1 kis tanulas, kutato munka es a temaba fektetett munka es ido szamomra elobb-utobb meg szokta hozni az eredmenyt.
En nem kivanom senkinek hogy penzt veszitsen, foleg nem a piacon, mert tisztaban vagyok vele milyen erzes, 1 vagy tobb veszteseges pozicio, azzal is milyen veszteseges poziciokat zarni;de mivel mar eltoltottem 1 kis idot a piacon ezert tudom hogy ez (cost of doing business) resze a kereskedesnek.
Engem nem zavar ha valakinek mas a velemenye, ha pedig logikus ervekkel meg ala is tudja tamasztani akkor nalam erdeklodesre talal; viszont nem kivanok ujbol es ujbol vegig menni ugyanazokon a dolgokon.
Aki meg van rola gyozodve hogy a nemesfemek rossz befektetes ill. kereskedes az ne vegye ill. ne fektessen ezekbe, aki pedig tapasztaltabb es nem csak 1 internetes forumon nevtelensegbe burkolozva probal indulatokat szitani es eleg batornak hiszi magat az akar shortolhatja ezt a szektort (bar en ezt orultsegnek neveznem;de mint tudjuk az esetek tobbsegeben nekem nincs igazam) lehet am demon is probalkozni.
;)
Csak egy egyszeru otlet kevesbe jaratos emberek figyelmebe:
-mi lenne ha valaki elolvasna azokat a hsz-kat amik mondjuk akkor szulettek amikor az arany ill. ezust arfolyama melyponton jart.Mondjuk 2015.oktober-december kozott
-majd elolvasna azokat a hsz-kat amik 2016.juliusaban szulettek
(erdekes olvasmany lehet, hogy kb.9 honap alatt mekkorat valtozhat a vilag)
arra sajnos nem emlekszem, hogy az arany-ezust topikba vagy ebben targyaltuk; de kezdetnek nem is olyan rossz otlet.
Sok szerencset a shortosoknak es longosoknak is!
Tamas
csütörtök, 21:34
előzmény: #9604  hellforceone
ha a FED nem basz$ta volna el a 2008 előtti monetáris politikát akkor nem kellett volna havi 80 milliárd USD likviditást biztosítani a piacnak...
kár hogy ugyanazok álmodták meg ezt a "megoldást" akik a 2008-as összeomlást is összehozták...
és sajnos kb. a 2008 előtti hibákat ismételték meg még extrémebb formában...
csütörtök, 21:32
előzmény: #9580  Tazsomaru
csütörtök, 21:30
előzmény: #9600  Tazsomaru
lehet, de az nem klasszikus monetáris fém (bár az orosz Birodalomban voltak ilyen kísérletek is)
csütörtök, 21:05
előzmény: #9579  Boole

"Azt azért ne gondold, hogy a FED a hasára ütött és azt mondta, hogy olyan unalmas az életünk, verjünk neki oda havi 80 mrd USD likviditást a piacnak. Bizonyára figyeltek és számoltak. Vagy két-három hete néztem meg a gazdasági növekedés arányában végrehajtott mennyiségi lazítást. Sok volt a bővítés, de nem volt annyira elrugaszkodott, mint azt sokan gondolnák és amit magam is saccoltam."
Azert tartom nagyon jonak a hozzaszolasaid es az egesz hozzaallasod, mert jozanul gondolkozol, kerulod az egyik vagy masik iranyba torteno tulzasokat es ha valamit hibasan latsz es mas helyesen, azt nem felsz beismerni / elismerni. Orulok minden hozzaszolasodnak!
csütörtök, 20:40
előzmény: #9601  feel
nos?
csütörtök, 20:11
előzmény: #9600  Tazsomaru
csütörtök, 20:10
előzmény: #9599  bakajsok
Stocks in the United States took back a part of daily losses on Thursday and precious metals moved off session lows after President Donald Trump criticized the monetary policy of the Federal Reserve. The dollar pared or reversed gains against major peers as he claimed rate-setters are putting the domestic economy at a disadvantage compared to the European Union and China, adding they benefit from depreciation. The central bank is independent by law and the executive branch has rarely interfered with its strategy in the past.
csütörtök, 20:09
előzmény: #9582  pitcairn2
platina méginkább alulértékelt.
http://schrts.co/keqd1T
csütörtök, 19:51
csütörtök, 19:46
előzmény: #9596  bakajsok
HÚZZ TRENDVONALAT ÚGY IS LÁTSZIK
csütörtök, 19:45
előzmény: #9596  bakajsok
15.70 FÖLÖTT LEHET LONG HA TARTÓSAN FÖLÖTTE ZÁR
csütörtök, 19:44
előzmény: #9595  bankos
15.55 ELLENÁLLÁS LESZ
csütörtök, 19:42
előzmény: #9594  bakajsok
szépen elindult az ezüst, remélem 16ig nincs megálló :-)
csütörtök, 19:29
előzmény: #9593  bakajsok
volt után szóköz
csütörtök, 19:29
előzmény: #9563  bakajsok
csütörtök, 16:06
előzmény: #9586  joe001
akkor semmi akadálya sincsen a hivatalos infláció fölötti kamatszintnek
mondjuk minimum 4%-os kamat kell azonnal az USÁ-ban és 3%-os az eurozónában...
ha olyan "erős" ez a "fellendülés", akkor ez nem lesz probléma...
csütörtök, 16:04
előzmény: #9588  Boole
sz$arból nem lehet várat építeni...
a kudarc egyértelmű csak az a kérdéses, hogy meddig tudják még leplezni ezt...
csütörtök, 16:03
előzmény: #9587  Tazsomaru
kb. 50-szer körbejártuk már azt, hogy az aranybányász indexek a XX. században ronggyá verték a Dow-t és az SandP-t...
https://www.gold-eagle.com/sites/default/files/images/lundeen042918-7.gif
csütörtök, 15:49
előzmény: #9587  Tazsomaru
Tudod mi a probléma ezekkel az összehasonlításokkal?
csütörtök, 15:44
előzmény: #9584  pitcairn2
Majd eldől, hogy kinek lesz igaza. Kíváncsian várom.
csütörtök, 15:35
előzmény: #9583  pitcairn2
hozzá tettem és még mellé raktam pár eszközt is ;)
https://www.screencast.com/t/nEuH0kZFn
csütörtök, 14:39
csütörtök, 14:17
ha valóban számoltak volna és valóban a fenntartható fejlődés lebegett volna a szemük előtt
akkor bele se kezdenek ebbe a segghülye kurzusba...
csütörtök, 14:12
előzmény: #9581  Tazsomaru
csütörtök, 14:00
előzmény: #9581  Tazsomaru
azaz az utóbbi 4-5 ezer évet tekintve az 1998-2004 közötti időszaktól eltekintve a legalulértékeltebb állapotban van...
csütörtök, 13:35
előzmény: #9578  pitcairn2
DOW/SILVER még csak az 1600-at karistolja! 
http://schrts.co/aPDMtP
csütörtök, 13:11
előzmény: #9578  pitcairn2
csütörtök, 12:15
előzmény: #9575  pitcairn2
Azt azért ne gondold, hogy a FED a hasára ütött és azt mondta, hogy olyan unalmas az életünk, verjünk neki oda havi 80 mrd USD likviditást a piacnak. Bizonyára figyeltek és számoltak. Vagy két-három hete néztem meg a gazdasági növekedés arányában végrehajtott mennyiségi lazítást. Sok volt a bővítés, de nem volt annyira elrugaszkodott, mint azt sokan gondolnák és amit magam is saccoltam.   
csütörtök, 11:58
előzmény: #9576  bankos
HUF-ban inkább csak mínusz egy százalék
csütörtök, 11:54
előzmény: #9576  bankos
Gold támaszok: 1214,25, majd 1175,8 USD fibo alapján, egyébként 1205-1200 USD a támaszok.
csütörtök, 11:37
előzmény: #9575  pitcairn2
Semmi korrekció csak zuhan ez a rohadt ezüst... 15,265 dolcsi,  napi -2%-on.......... pfff
csütörtök, 09:57
előzmény: #9574  Boole
10 éve akut válság üzemmódban működő jegybankokat látok, amelyek hatalmas problémákat sejtetnek
az un. "válságkezelés" totális kudarcnak tűnik...
csütörtök, 09:53
előzmény: #9572  pitcairn2
Hol látsz Te itt recessziós veszélyt? Hibahatáron felüli gazdasági növekedés van, alacsony infláció, minden szép és jó. Elhúzzák a kamatemeléseket sok-sok évig, majd 3-3,5%-ig lassan felemelik a kamatot, de majd ott figyelik, hogy mi történik a piacokon. Szépen egyensúlyozva letörik a hullámokat. Korábban azt gondoltam, hogy nem lesznek elővigyázatosak és gyorsabban emelnek. Nem ezt tették, ezek már összehangolva cselekednek, az egyik jegybank már nem akarja megfojtani a másikat. Új szelek fújnak, nem árt ehhez nekünk is hozzászokni. Biztos lesz korrekció, de nem úgy fog lezajlani, ahogy azt 1 évvel ezelőtt vártam. Tévedtem, ezért 1 év alatt alig kerestem, sőt már lehet, hogy nem is kerestem. Kivárok egy ideig. 
csütörtök, 09:48
előzmény: #9569  bankos
tőkeáttétellel vásároltál?
csak azért kérdem mert a tavaszi árakhoz képest még mindig pluszban vagyunk
https://silverprice.org/charts/history/silver_1_year_o_huf.png
csütörtök, 09:46
előzmény: #9571  Boole
a FED-nek világos "gazdaságélénkítési" mandátuma van, recessziós veszély esetén nem igazán tehet mást minthogy lazít....
csütörtök, 09:42
előzmény: #9568  pitcairn2
Szerintem ez egyelőre nem lehet opció, mert a 10, 30 éves kötvények egyelőre nem ezt mutatják, hogy megtehetnék. Én a kamatemelés ütemének a mérséklését el tudom képzelni, de kamatvágásokat nem.
csütörtök, 09:40
előzmény: #9566  pitcairn2
Az aranybányászati iparág nagyon sok változáson esett át. Az úgynevezett kreatív leépítés hosszú távon pozitív hatással járhat. Ez jellemezte az elmúlt éveket. Talán már egyes vállalatoknál látok fordulópontot. Sok vállalatnál végre új prioritások jelentek meg: pl. a profitabilitás, a tőkefegyelem és az egy unciára jutó stabil cash flow került előtérbe az aranytermelés maximalizálásával szemben. Látszik, hogy sok vállalatnál a kitermelés és az értékesítés nagysága is visszafogásra került.  
A részben hatalmas költségcsökkentések meggyőzőnek tűnnek. Ugyanakkor látható, milyen erős magának az aranyárnak a hatása a költségekre. Sok költség közvetlenül az aranyárhoz kapcsolódik (lásd royaltik, input tényezők, úgy mint a fúrási költségek, az adók és a szakképzett munkaerő bérei). Úgy látom, hogy egyelőre nem minden területen sikerült áttörést elérni, pl. a bérek területén, valamint a politikai kockázatok is jelentősen megnőttek, lásd Barrick Gold, Tahoe, stb. Mindazonáltal nem szabad alábecsülni a számos cég működésében bekövetkezett javulást.
csütörtök, 09:37
előzmény: #9568  pitcairn2
Hát ez a július nem az én hónapom......   nagyon megszivtam az ezüst vételem is!!!   Úgy néz ki simán bemegy 15 alá is....
csütörtök, 09:29
előzmény: #9567  Boole
újabb FED lazítás...
ez kb. az 1973-as aranyárrobbanás újrajátszását jelentené...
csütörtök, 09:19
előzmény: #9565  pitcairn2
Próbálok minden indokot és érvet figyelembe venni. Mi szólna az arany mellett, amely fél éven belül megváltozhat és a gold árát jelentősen emelhetné, mondjuk 1590 USD-ig? Van 5-8 dolog, amely már szinte mind megváltozott és nem mellette, hanem ellene szólnak. Fél, 1 évvel ezelőtt még majdnem minden mellette szólt, már a TA sem. Persze lehet, hogy rosszul látom és tévedek.
csütörtök, 09:15
előzmény: #9561  Boole
megjegyzem ha efféle "piaci" játékokat próbálnál játszani a "normál" piacon akkor nagyon gyorsan egy büntetőeljárás kellős közepén találnád magadat...
ebből is látszik, hogy a nemesfémpiac speciális piac...
no meg egyéb jelek is vannak...
ECB has discussed buying everything but gold: Draghi 8:30 AM ET Thu, 4 Dec 2014
https://www.cnbc.com/video/2014/12/04/ecb-has-discussed-buying-everything-but-gold-draghi.html
csütörtök, 09:12
azért azt ne feledd el, hogy ezen az un. "piacon" rendszeresen szoktak olyan "piaci szereplők" megjelenni akik - kerül amibe kerül - néhány gombnyomással a piacra dobnak a "jóárasítás" jegyében annyi papíraranyat, amit a  világ aranybányái 1 hónap alatt sem tudnak a felszínre hozni...
csütörtök, 09:10
előzmény: #9558  Boole
price suppression azaz árak kétségbeesett, erőszakos lenyomása a papírarany játékon keresztül
ha ez a kurzus végképp kifullad akkor szerintem robbanni fog az arany és a többi nemesfém ára
csütörtök, 09:00
csütörtök, 08:42
5. Az utolsó időszakban már csökkent a forgalom és a gold mégis esett, amely nem jó előjel, mivel akár további esést is jelezhet.
csütörtök, 08:40
Az állapítható meg, hogy:1. Nagy és emelkedő forgalom mellett sem tudott az árfolyam tovább emelkedni, tehát emelkedő forgalom mellett tömték a piacot. 2. Ez azt jelentheti, hogy a gold nem csak szimplán letörte a háromszög alsó szárát, hanem akár ebből hosszabb trendforduló is lehet, tehát további jelentős esés, csorgás.3. Most a forgalom további alakulását kell figyelni. Nézni kell, hogy mikor csökken le jelentősen a forgalom, mert akkor fordulhat meg a mostani esés. A kérdés csak annyi, hogy amikor leült a forgalom, akkor mit csinál az árfolyam, majd amikor ismét emelkedik a forgalom, akkor tovább csökken az árfolyam, vagy emelkedik. 4. Az OBV is azt jelezte, hogy ebből az instrumentumból a tőke kiáramlik, nem pedig be.  
csütörtök, 08:08
"-Vonjuk le a logikus következtetést! No?
 - Ha ő ugyanannyit nyom mint egy kacsa,...
 - Nah?
 - ...akkor fából van.
 - Következésképpen?
 - ööö, boszorkány! Boszorkány! Boszorkány! Mérjük meg!"
csütörtök, 06:59
előzmény: #9557  pitcairn2
Mi következik ebből?
szerda, 21:03
előzmény: #9542  Boole
felettébb látványos a volumen felrobbanása
http://schrts.co/eaVkf5
szerda, 21:01
a permalink funkciót kell használni
szerda, 20:59
előzmény: #9553  NagyBarnaMacika
koncentrálj inkább az általad vizionált közelgő végítéletre és az ahhoz kapcsolódó propagandamunkára:)
szerda, 19:11
előzmény: #9547  daxlisgyuszi
sose volt arany longom
szerda, 19:04
előzmény: #9552  daxlisgyuszi
mármint neked lulo ugye
szerda, 19:02
előzmény: #9551  NagyBarnaMacika
nickekben gazdag múlt.
szerda, 18:53
előzmény: #9550  daxlisgyuszi
https://forum.portfolio.hu/topics/porti-eddigi-nickneveiklonok-is/14884
ha kell a igazi horgász átváltok rá, elég ős regisztráció ,
nem talált (megint)
szerda, 18:48
előzmény: #9548  NagyBarnaMacika
szerda, 18:45
előzmény: #9543  Kisvuk
Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de nem vagyok lulo, sőt, ha utána olvasnál, akkor láthatnád, hogy amikor ki tudja hanyadik nikjével nekiállt fröcsögni,  akkor is írtam neki, hogy ennek semmi értelme - ezt csak azért írtam le, hog ne kezdj felesleges vádaskodásba...
szerda, 18:44
troll parádé
brávó
szerda, 18:42
rá se baxssz!... tuggyuk hogy arany longba' vagy.

:)
szerda, 18:41
előzmény: #9541  bubodoktor
te tényleg a lulo vagy??...:))... akkó' mától nem (is) ismerlek...

))
szerda, 18:38
előzmény: #9541  bubodoktor
akkó' má' megen tévedni fogok??...:))
szerda, 18:37
előzmény: #9540  Boole
hatalmas forgalom??...:)) 

https://i.imgur.com/hqGWhhC.png
szerda, 18:36
előzmény: #9536  bubodoktor
milyen gyenge emlekezeted van, meg magamutugatonak titulaltal mert belinkeltem, hogy nehany tranzakciombol mennyi penzt vettem ki, a btc-s topikban is tobbszor leirtam mikor mit csinaltam.
te csak arra emlekszel amire emlekezni akarsz, ugyan ez igaz a lulos multadra es hisztidre, a problema csak azzal van hogy rajtad kivul a forumon a tobbsegnek jo memoriaja van, a tragar emailek melyeket nem csak szamomra kuldtel pedig eleg jol bizonyitjak a szemelyisegedet; kepzeld csoport alakult ellened akik pert akarnak inditani ellened es engem is megkerestek, de mivel en nem hiszek a mo-i igazsagszolgaltatasban kozoltem veluk, hogy nekem erre nincs idom, errol is van am emailem, szerintem piciket csitulj el en a helyedben inkabb 1 jo ugyved utan neznek, legalabbis a madarak errefele ezt csiripelik.
;)
Na az lesz am a show amikor a daxlis kollegadat hivjak majd tanunak, erre majdnem leestem a szekrol.
szerda, 18:34
előzmény: #9540  Boole
Valamiért nem engedi a chartot beemelni. Mindegy a gold chartját akartam betenni 1960-tól napjainkig heti bontásban forgalommal szemléltetve.
szerda, 18:33
előzmény: #9537  daxlisgyuszi
Mehet az egy százassal alább is, ha nem vagy annyira konzervatív, mindenesetre  lesz pár év a belépésrw, nem kell majd kapkodni... :-)))
szerda, 18:31
http://stockcharts.com/h-sc/ui
Hatalmas forgalom mellett az árfolyam nem tudott tovább emelkedni. Mire következtetsz ebből?
szerda, 18:26
előzmény: #9538  daxlisgyuszi
Forza Aperol Spritz!...:))
szerda, 18:17
kurva fórumotor...
szerda, 18:16
liberálisan konzervatív becslés alapján 700-800 között lehet majd a lokális alj... :))

https://bit.ly/2uxrSBQ

)
szerda, 17:32
előzmény: #9519  Kisvuk

Nem írram ,hogy ezüst longod van, de azért örülök a sok fizikainak, mert annak van egy remek tulajdonsága: csak nőhet az értéke... :-)))
A dax-ot illetően kissé tévedésben vagy, mert nem utazom benne, az állítôlagos korrekciô miatti hisztit sem tudom értelmezni ennek okán, bår jobban belegondolva lehet magaddal keversz össze... Gondolom azután lehetett savanyú a szőlő, miután kiderült, hogy dax a pår lower low lower high után mégsem szakadt be ûjfent, ahogy azt jôsoltad (és persze a magad kedves stílusában kioktattál) ,hanem új ath-ra ment... :-)))))
De örülök, hogy te mindenhez értesz, sőt mår a BTC-hez is, már csak azt nem ėrtem, miért dobtad a BTC-t, amikor mėg bőven volt benne kraft-  ja mert ahhoz is ėrtesz... :-))))
szerda, 16:58
előzmény: #9531  daxlisgyuszi
:-))) 
Hát nem hiába, ravasz, mint a mesebeli róka... :-)))
szerda, 16:36
előzmény: #9532  eurocent
vegyetek "biztonságos" nasdaq részvényeket:)
szerda, 16:33
előzmény: #9518  bubodoktor
"...se toled se a haverodtol meg 1 demoszamlas  eves eredmenyt sem sikerult latni...
en ezt tobbszor megtettem"

:))))

mert ugye a semmi demónál lényegesen profibb a többszörös "demoszamlas eves eredmeny"..:))

szerda, 16:16
Arany most egy 3-as hullámot formál. Nem célszerű vásárolni, mert lesz még egy 4-es korrekciós fel, majd 5-ös hullám le. Nagy kép alapján érdemi fordulat több hét múlva várható.
szerda, 16:15
a multiple director úr nagyon ravasz stratégiával veri át az ő pf-es hsz-eire állított wall sztríti robotokat... :)... előre mindig gyagya prognózisokat ad, viszont utólag szép paper-profitokat "ér el" az ellenkezőjével.

:)))
szerda, 15:18
előzmény: #9522  pitcairn2
Bocs,de nem szeretem amikor tudatosan belemeselnek a forumban mikozben meg demon se kereskednek.Majd jonnek a tv, radioban esetleg mediaban kozolt h@lyesegekkel meg ATH-al...Mi is a DAX teljesitmenye az iden???es hogyan nez ki a DAX teljesitmenye mondjuk USD-ban???(ath van mi???) alapfogalmakkal vannak komolyabb problemak. Irtam shortolom a SPX-et es igen mar kozel 150$ minuszban van a short poziciom...(hogyan fogok ma aludni) amikor az 5 legerosebb momentumba levo nasdaq ceg longjaval van fedezve az SPX short, hanyszor is irtam errol az elmult 50 napban???...szoval van az egyik oldalon 150$ veszteseg amig a masik oldalon 3800$ nyereseg...Nekem ez jutott,de nem hiszem hogy szegyenkeznem kellene 1 olyan piacon ahol az atlag befekteto ill. kereskedo semmit nem ert el.Egyebkent a nasdaqban lenne uj csucs, viszont az emelkedes nagy reszet nehany ceg adja!!!Kivancsi lennek rendelkeznek ezen cegek papirjaival???
https://postimg.cc/image/3u2pvllpn/
https://postimg.cc/image/d34w5bx23/
meg mielott belinkelnenek nehany evvel ezelotti hsz-mat ahol shortoltam az amazont...es meg fogom is,de jelenleg eppen longom van benne, szoval en nem a tv-bol, radiobol tudom ha 1 ceg papirja emelkedik...
Leggyakrabban eleg ha ranezek nemelyik kereskedesi szamlamra...
Ennyit az ath-s f@szsagokrol!!!
szerda, 14:48
előzmény: #9527  pitcairn2
Én először írtam ide,  holnaptól nyaralás, majd kívülről ránézek néha a chartra.
szerda, 14:18
előzmény: #9524  feel
Remélem én is hogy megindul, ja és felfelé lehetőleg ...
Tavaly júliusban volt ilyen olcsó utoljára, és innen már jó párszor felfelé ment.
szerda, 14:12
előzmény: #9523  Kisbot
mint ahogy a topic totális pangása mutatja mi is inkább a kivárásban utazunk
előbb vagy utóbb de végül a nagy jegybankok mindenképpen szembesülni fognak a  2008 óta tartó ámokfutásuk következményeivel...
szerda, 14:08
előzmény: #9525  NagyBarnaMacika
menj vissza inkább az alufóliasipkás világvége váró konteószájtodra rémhíreket terjeszteni, illetve ellenvéleményeket cenzúrázni:)
szerda, 14:00
előzmény: #9521  pitcairn2
szép bika chart )))
ja nem
szerda, 14:00
előzmény: #9523  Kisbot
Majd nyar vegen megindul szvsz.
szerda, 13:57
előzmény: #9521  pitcairn2
Év elejétől rengeteg elemző arról beszélt, hogy idei év az arany éve lesz.Aztán 1350 dolláron jöttek az elemzések, hogy nem fog megállni 1500 USD-ig. Nem tudtak meggyőzni, de ma belevettem.  Valami azt súgja, hogy ez egy jó belépési pont lehet. majd kiderül...
szerda, 09:18
mi a fenének reagálsz rájuk?
nem érdemes olyanokkal eszmét cserélni akik 10 év jegybanki "akut válság" üzemmód után is fenntartható fejlődésről delirálnak...
amit ilyen módon kell megtámogatni az nem "második ipari forradalom" hanem egy központilag megtervezett kolosszális bullshit...
szerda, 09:16
előzmény: #9520  bankos
A mostani un. "piacon" rövid távon bármi megeshet, de összességélben nézve rendkívül alulértékelt
http://schrts.co/vsTTsY
szerda, 08:47

Szia!
15 dolcsi alá szerinted le fog menni most az ezüst..?? 
Köszi
szerda, 08:44
Trolcsi, nincs ezust longom, fizikai ezust bullionjaim vannak es az egyik cegben ahol erdekelt vagyok az is rendelkezik ezust bullionokkal.
Vannak ezust es aranybanyasz rv-im es...stb.stb
A ti fantaziatok es elkepzeleseitek olyan 30 evvel ezelotti szoc-komunista lolka-bolkas.
A teny hogy az elmult 4 evben se toled se a haverodtol meg 1 demoszamlas  eves eredmenyt sem sikerult latni...
en ezt tobbszor megtettem, talan itt lenne az ideje a levegobe hantazas helyet valamit letenni az asztalra...
Nincsennek varazsgombjeim, az eg nem fog ratok szakadni, bar szamotokra annak fog tunni amikor veget er ez az eszetelen almokfutas amit a jegybankok jelenleg muvelnek utana pedig majd hiztizel mint 1 bolcsis kiscsaj.
En emlekszem nehany evvel ezelott amikor 1 kisebb korrekcio volt a daxba milyen hisztit vertel le, na annak a 3-5 szorosere szamit Zsiday (akivel ugye te beszelo viszonyba vagy), en inkabb nem irok neveket hogy en kikkel szoktam velemenyt es emailt cserelni, mert soha az eletbe nem hinned el.....
Akar hiszed akar nem ez a csata mar a kezdeteknel eldolt.
Sajnalom hogy demon se sikerult lekereskedned a BTC-t.
;)))))))))
Kapsz tolem 1 ujabb csontot, vegyel BCH-t...(mert tudom hogy ugyse fogsz); nem kell megkoszonnod.
Legyen szep heted!
szerda, 07:46
előzmény: #9514  daxlisgyuszi
:-)))
Innen már nincs messze a varázsgömb... :-)))
Elképzelem, ahogy a többszörös igazgató úr bemegy az értekezletre és közli  a nagyérdeművel,  hogy haldoklik a pf ezüst topic, úgyhogy long, a tulajok felmorajlnak, s helyeslően bólogatva elkezdik nyomogatni  az asztalon előttük  lévő buy gombokat... :-)))
Hogy nem szakad ránk az ég... :-)))
szerda, 05:29
Ne aggodj sajnos a te eletedben szembesulni fogsz azzal a butasaggal, amit kialakitottal az aranyrol...
Addig pedig probalj meg emlekezni Buffett elso szabalyara...
draga nagyon draga lecke lesz!!!
Evek ota higitott arany long????(ezt meg is mire erted?)))
en azt nem igazan tartom kereskedonek aki a te szavaiddal elve higit???
(arra gondoltal esetleg hogy veszteseges poziciohoz, ujabbakat vasarolni)
2016-ban tobb mint 200%-os profitom volt a nemesfembanyaszok, arany, ezust kereskedesevel
2017-ben 55% volt a profit az elobb emlitett instrumenteken
Idei ev profitos bar a nehany napja nyitott arany long pozim veszteseges...
Szoval orulnek neki ha kifejtened hogy te mit higitasz!!!
Tudom hogy meg nem jutottal el arra a szintre, hogy felismerd ki is a kereskedo es ki az aki csak a levegobe beszel, de legalabb addig amig odaig el nem jutsz probalj meg kicsiket csendesebben meghuzodni mert csak egyre nevetsegesebbe teszed magad, es hidd el nem mindenki csak bele mesel a pf forumara, vannak azert ezen a forumon nehanyan akik napi ill. heti rendszereseggel kereskednek.
es van a kocsmas, balkani kesdobalos szalacsi szint (na azon a szinten te mar ott vagy a kereskedesben)...
;)
kedd, 21:57
előzmény: #9513  bankos
az ezüst mániás depressziós műfaj, ha a depresszió véget ér akkor nem "felpattanás" hanem a "mánia" szakasz jón:)
kedd, 21:28
Kivarjuk:-)orokke nem eshet....
kedd, 21:13
előzmény: #9511  bubodoktor
:)) 

fene se érti ezt a huncut szentimentet... :)
"totális a közöny"... "1 hónapig hsz se vót itt" (kiváló barom éter! :)...  

oszt' mégis esik az aranyezüst mint a kő...:)) 

nem baj, 5-18 éven belül, 20-36 százalék eséllyel kiváló befektetés lesz az évek óta kitartóan higitgatott aranylong, hisz má' az amatőr Buffett is megmondta, hogy ez a tuti bolt: 

#157: "Ha esetleg vásároltál aranyat Krisztus idejében és kiszámolod a kumulált értéknövekedési rátáját (a mai napig bezárólag), akkor néhány tized százalék lesz az eredmény."

))
kedd, 21:13
előzmény: #9512  pitcairn2
Illene egy ezüst felpattanás 16 alá
kedd, 21:07
előzmény: #9509  feel
a bányászok azonban nem nagyon esnek...
időnként még pluszban is vannak a bányász ETF-ek az "odavágás" alatt
kedd, 20:58
előzmény: #9507  daxlisgyuszi

:-))
A mester traderek fifoban időnként kezdik kapiskálni a chartot hosszasan bámulva,  hogy talán mégsem jött el az aranykor, de azért csak elhessegetik eme bűnös gondolatokat, mert hát válság van, akkor meg ugye arany föl - már volt ilyen... :-))
kedd, 20:49
előzmény: #9509  feel
Oh, még csak most kezdődik... :-)))
kedd, 19:40
Ezt megint jol odavagtak.
hétfő, 20:42
előzmény: #9506  decis
hétfő, 20:31
előzmény: #9505  pitcairn2
"...a folytatás világtörténelmi jelentőségű lesz..." 

Ez így igaz. A vezető rv.-indexek továbbra is ATH-ról ATH-ra fognak "bukdácsolni"... létrehozva a tőzsdetörténet leghosszabb bikapiacát. 

Vajon csodaszámba megy-e ilyesmi a jelenleg is zajló ipari-technológiai-szolgáltatószektorbeli magfúziós robbanás eredményeként? 

:)
hétfő, 19:42
előzmény: #9504  Kisvuk
a közöny totális, a fundamentumok fantasztikusak, a rövidtáv azonban továbbra is bizonytalan
egy biztos:
az utóbbi 10 év "válságkezelése" hihetetlen strukturális pusztítást okozott
a folytatás világtörténelmi jelentőségű lesz... 
hétfő, 12:21
előzmény: #9502  pitcairn2
Mi a velemenyed a sentimentrol?
Majdnem 1 honapig nem volt hsz-as a topikban...(kivalo barometer)
;)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE