Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 09:02
Előzmény: #1477  pomperj
#1480
1)Kesznek latszik az aranyban kevesbe szep, ezustben tisztabb 5 hullamos, elso impulzus, az (i) hullam, 1125 es 15.6 szinteken, aug.13-an.

Most egy korrekcio kezdodott, talan 3-5 napig fog tartan, 1100 es 14.8 koruli support szintekig.

A trendnek meg jo ideig kellene tartania, talan egesz osszel. A target 1300 korul varhato.

2)Mashol nincs erdemi valtozas. A deflacio nagyon eros maradt ez zuhan a chartkon, de talan mar nem gyorsulo lefele, sem olajban sem mas nyersanyagban.
Az SPY nehezen kinlodva maszik fel (a gorog mentocsomag hirere sem volt kepes fel szazalekot osszehozni), es talan eleri a 2105 gap bezarasat. Ott kiderul, mire kepes meg.

A bond spread ujra 5.1 szintre emlkedett. A nagyon zuros, fizeteskeptelenseg hataran billego orszagok szama 25-re emelkedett.
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 07:20
Előzmény: #1478  Törölt felhasználó
#1479
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 06:59
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1478
"(nyilvan sokkal gyakrabban leszel elfoglalt 1 medve piacon igy nelkuloznunk kell majd a tarsasagodat..., persze valoszinu hogy nehany naponta lesz 1 hsz-od hogy szem@t usa, vagy hogy nem ertem mi bajuk a dax-al...)"

szemét usa??? ugyan már link

soroljam még?
pomperj
pomperj 2015. 08. 14. 09:20
Előzmény: #1475  Törölt felhasználó
#1477
A yuanban mert Arany ar elesen felpattant 3 eves melypontjarol, konnyu megnezni GLD:CNY charton.

Az Indiai rupia is gyengulni kezdett, atutotte a 64 rezisztenciat, ami 3 eve tartott; es most 65.2 szinten van. Szoval kevesbe pregnansan, de ott is elindult felfele az arany ara lokalis penzben.

Az emberek akkor szeretnek venni, amikor emelkedik az ar. Jon az osz is, monszun nem volt rosszabb a vartnal, a GLD keresletnek meg kellene erosodni szeptemberre.

Vegul: ha a tegnapi chartom sejtese bejon (lasd elobb), akkor meg 6-7% yuan leertekeles varhato par heten belul. Annak jelentos hatasa kell legyen az arany tovabbi emelkedesere, mint felhajto ero.

Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 00:23
#1476
1152-ben beszelgettunk rola....(mert nagyon nepszeru volt az arany short akkor)....

jelenleg igy nez ki ez a lehetoseg (en ezt igy ebben a formaban nem kereskedem,de mint lehetoseget megemlitettem):

link

Egyebkent hosszu tavon akar 50-80%-s kulonbseg is lehet kozottuk...
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 00:07
Előzmény: #1473  pomperj
#1475
Tokeletesen egyetertek pomperjjel es pitcairn2-el...
Minden gazdasag bajban van aki az USD-hoz kototte ill. szoros kapcsolatban van vele...

Ugye csokkeno vilaggazdasagi aktivitasnal az orszagok csak ugy kepesek az egyre kisebb suti szeletbol fenntartani a sajat gazdasagi aktivitasukat, ha folyamatosan leertekelik a fizetoeszkozuket a tobbiekkel szemben....

Nem csak a Kinaiak szenvedtek, de a fel del-azsiai regio is....
Ugye a JPY tobb mint 50%-al ertekelodott le az USD-al szemben elmult evekben...
Ez nagyon megviselte a Koreai es a Malaj gazdasagot is...
pl. Malaj Ringgit 26%-al ertekelodott le...
es szerintem ha nem valtonak a dolgok akkor tovabbi 10-15%-os leertekelodes var ra...
Nehany makro trend elemzovel beszelgetve akik szerint a jovoben MCSI EM Index jo esellyel meglatogatja a 700-720-as szintet, de olyan extrem velemenyt is hallottam, hogy akar a 450-500-as tartomanyt is megnezheti, bar ez 1 kicsit pesszimista hozzallas szerintem..
Viszont nagyon sok elemzo szerint (EMB)-ben meg fog noni az erdeklodes a jovoben, bar ehez pomperj ert.

Nem tudom mi lesz szeptemberben ill. utana es azt se hogy meg merik-e lepni azt a 0,1%-os kamatemelest....,de ahogy elnezem a fobb FX parokat jo nehany megerne mar 1 trendfordulora...., viszont amig be nem jelentik, hogy a US gazdasag receszioban van ill. 1 normalisabb korrekcio meg nem tortenik addig nem hiszem, hogy a FED ujabb QE-be kezdene...

A nyersanyagokat arakat elnezve tul sok jot nem varnek egyelore....ezert is intem ovatossagra azokat akik olajos cegekbe ill. aranybanyasz cegekbe akarnak fektetni ill. ezek kereskedesevel foglalkoznak...
(nem mondom hogy rossz ezekbe a hozam/kockazat arany,de a kovetkezo nehany honap nagyon volatilis lesz)
Mondhatnam hogy nekem is viszket a tenyerem nehany nagyobb cegben szeretnek legalabb kisebb pozikat nyitni,de probalok minnel tobb dolgot magam melle, moge allitani...
ezert is mondom, hogy oktober-november korul valoszinuleg megindul a pozitiv momentum az aranybanyasz cegekben....addig viszont lehetnek elmozdulasok mindket iranyban...

Fizikai arany es ezust tovabbra is meg vagyok gyozodve arrol hogy remek lehetoseg a portfolio atsulyozasara, (senki nem allitja hogy csak ezt kell vasarolni),de lehet erre fokuszalni a portfolioban....

Az okos, eross kezek szep lassan gyujtogetnek...a hedge fundok tobbsege akik felugrottak a short vonatra ill. nehany speki pedig most piciket izzad...
aztan jon megint kisebb eses ujbol felugranak a short vonatra es ezt valoszinuleg parszor eljatszuk.....

Jelenlegi aron pedig be lehet szerezni mind arany es ezust-ot, persze a kisebb rudak es a junk silver kategorianal kinalati problemak vannak,de pl. a 1000Oz baroknal ezustnel es kg-os baroknal aranyban ha valaki nagyon akar hozza tud jutni...
(van nehany nemesfem kereskedo akiknel varni kell,de nem lehetetlen beszerezni)....

Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 23:54
Előzmény: #1465  krida
#1474
c'est la vie
pomperj
pomperj 2015. 08. 13. 23:25
Előzmény: #1469  pitcairn2
#1473
Nagyon egyetertek a gondolatokkal.
Ha a hosszabb tavu, 10 eves USD/CNY chartot is megnezed, akkor vilagossa valik az is, kb. meddig gyengulhet a Yuan a kovetkezo honapokban.

link

Ha ez valoban bekovetkezik, akkor tenyleg tovabbi, honapokig tarto felhajto/vasarlo ero fog mutatkozni DLD piacan Kinabol.

pitcairn2 2015. 08. 13. 22:43
Előzmény: #1471  eurocent
#1472
nem hiszem, hogy a kínai jegybankot különösebben érdekelné a TA analízis - különösen ha stimulálni akarja a gazdaságot...

nem állítom azt, hogy teljesen értelmetlen a TA analízis, de a jegybankkal sohasem ajánlatos szembemenni...
eurocent 2015. 08. 13. 22:40
Előzmény: #1469  pitcairn2
#1471
Ez a nagy "felszúrás" lenne az 5 of (1) 2014 október óta? Mert akkor ez hamarosan vissza lesz korrigálva a (2)-es hullámmal. Bocs, ha zagyvaságokat írok.
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:37
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1470
persze alább belinkeltem a chartot:)
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:34
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1469
beértékelem még az USD CNY chartot is - igen tanulságos:)

USD/CNY
link

pitcairn2 2015. 08. 13. 22:32
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1468
és arról se feledkezzünk meg, hogy eddig a kínaiak voltak az USA államkötvények leghűségesebb külföldi vásárlói...

így tudták lényegében alul értékeltté tenni a CNY-t az USD-vel szemben...

abban az esetben, ha letesznek erről a jó szokásról, az USA államkötvények lényegében e legfontosabb külföldi felvevőpiactól esnek el...

a továbbiakban a FED-en kívül már a kutyának sem fognak kelleni
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:18
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1467
a CNY eddig az USD-vel bandukolt felfelé a fellegekbe és az utóbbi bő egy évben döbbenetesen túlértékeltté vált...

CNY/HUF (CNYHUF=X)
link

most, hogy a kínai jegybank sikeresen levágta magát az USD árfolyamról rendkívül vonzó lett Kínában az aranybefektetés...

ihol lenne az USD-ben denominált aranyár

link

itt meg a CNY-ben denominált
link

a CNY-ben dominált aranyár szárnyal miközben a kínai tőzsde dögrováson van...

jó sansszal igen nagy fizikai vásárlás lesz itt...

különösen ha a kínai kormány tovább gyengíti a CNY-t az USD-vel szemben, amire - tekintettel a CNY túlértékeltségére és az összeomlóban lévő tőzsdére- minden esély megvan...

a CNY leértékelés pedig a FED számára is könnyebbé teszi a kamatemelés elszabotálását vagy urambocsá a QE4 megindítását...
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:06
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1466
az aranyra és az ezüstre visszatérve...

a kínai jegybanknak köszönhetően __markáns ralli__ indult meg a __fizikai nemesfém őrültek__ legnagyobb piacán...

jüanban denominált ezüstárak
link

jüanban denominált aranyárak
link

krida
krida 2015. 08. 13. 19:48
Előzmény: #1463  Törölt felhasználó
#1465
Kisvuk és pomperj írásai témábavágóak, érdekesek, szemben a tiéiddel, melyek folyamatosan kötözködőek.
fxboy
fxboy 2015. 08. 13. 19:33
Előzmény: #1463  Törölt felhasználó
#1464
++

Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 15:37
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1463
nem kell megmenteni a világot tőlem/tőlünk! magam is tudom mit kéne!

és főleg nem kell rám kihegyezni ezt a dolgot.
nem egyedűl vagyok a véleményemmel,sőt! legfeljebb én adok hangot leginkább a nemtetszésemnek,de ez nem jelenti azt,hogy csak én gondolom hasonlóan.
ők legfeljebb tűrtöztetik magukat,az én ingerküszöbömet viszont sokszorosan meghaladja!
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 15:20
Előzmény: #1456  szarvasvadasz
#1462
Én is valami hasonlót akartam már egy ideje megfogalmazni. Ha nem bírjátok ki akkor csináljatok magatoknak egy virtuális dühöngőt Lulo vs Kisvuk címmel, de ezt a névlistát bővíthetitek is. Akkor talán több szó esik az ezüstről és az aranyról, mint arról, hogy ki mikor merre mit miért hogyan csinált, mondott, gondolt, érzett stb.
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 15:05
Előzmény: #1459  magellan2214
#1461
koszi....

itt van 1 erdekes cikk a marketwatchrol...

link

(mivel a Dow a 200MA alatt van talan erdekes lehet), nyilvan a kovetkezo par kereskedesi nap erdekes lesz....mar csak azert is mert a DJIA-nak legkesobb jovo het vegeig a 200MA folott kellene zarnia, ha ez nem sikerul, esetleg ujabb aljakat csinalunk...akkor a 17000-17200 szinteknel erdemes lesz figyelni a forgalmat...

Sok sikert!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek