Topiknyitó: HoStrucc 2019. 04. 26. 12:01

Set Szekta és trú ÚRRRRAKKKK fenklubja  

Szekta hívő topik. Trollok egyéni moderacio alapján felszólítás és indoklás nélkül repülnek :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eszpe2 2023. 07. 31. 17:27
#39100
gyurkoadam 2023. 07. 31. 15:06
Előzmény: #39098  gabresz
#39099
Nem kell hagyni és beletörődni sem! A perközösség is egy lehetőség, de először meg kell ismerni az MNB H-JÉ-III-41/2023. számú határozatát ls el kell menni a közgyűlésre. Utána tisztábban lehet látni talán! A Jegybank is tett egyébként lépéseket. Egy esetleges per egyébként sok évig eltarthat. Tudni kéne, hogy milyen jelenleg a SET pénzügyi, vagyoni és jövedelmi helyzete, azaz van-e egyáltalán érdemi esélyunk rövidebb távon!? Ehhez persze kelle friss beszámoló! Sok a kérdés, pl. hogy a cég zárt körűen tovább szándékozik-e működni? Tesz-e ajánlatot a részvények visszavásárlására? Az értékpapírok névértéke 20 Ft, az utolsó kereskedési záróérték 17 Ft.
Nem biztos, hogy ezen a fórumon van gyakorló jogász részvényes. 
gabresz 2023. 07. 31. 03:55
Előzmény: #39097  Wolf
#39098
Igen, tudunk valamit tenni, és kell is. előszór is kollektív pertársaságot kell létrehoznunk,  nyilván van a sok károsult között jogász, ügyvéd vagy bárki aki ért ehhez,   minél többen össze kell fognunk,  semmi esetre nem hagyni ezt az ügyet, sót a végletekig elmenni.  a pénzt mindenképp vissza kell szerezni amit ez a szemétláda ellopott,  akár a saját vagyona terhére. Minden követ meg kell mozgatni..... pont ez a baj a Magyarokkal hogy ilyenkor beletörődik, elfogadja a veszteséget,  hát ez van, így jártam, taslit adnák neki,  ne a taslival foglalkozz, hanem az ellopott pénz visszaszerzésével.  Mondom, első körben meg kell alapítani ezt a pertársaságot, minél több károsult csatlakozzon, sót lehetőleg mindenki,  itt megkérem azt a jogászt aki ezt elindítaná, és CSELEKEDJÜNK!!!!!. nem szabad rájuk hagyni. itt nem az történt hogy az árfolyam a cég értéke rossz működése miatt csökkent az árfolyam majd nullázódott le,  hanem itt bűncselekmény történt.  itt lopás,  megtévesztess, hazudozás, nemtörődömség, és ki tudja mi még. Ha a felkért jogász ezt elindítaná,  kérem jelezze itt hogy hol lehet regisztrálni mint károsult,  és MINDENKI ezt tegye is meg,  és már mehet is az úgy a bíróságra.  addig is,  én speciel rendőrségi feljelentések tömegét is javasolnám, mármint mindenki tegye meg a feljelentést,  így talán azok is komolyabban veszik. Én a magam részéről ezt is meg fogom tenni,  de ez a pertársaság akciója lenne a fontosabb és sz.tem célravezetőbb. Addig is nyugodtan lehetne tüntetések sorozatát szervezni a célszemélyek irodája,---háza elé., hogy addig is nyomatékosítsuk és tudassuk vele hogy ezt nem úszhatja meg. Még egyszer emberek: NE HAGYJÁTOK ELTUSOLNI AZ ÜGYET!!!!.
Wolf 2023. 07. 30. 20:14
#39097
Sziasztok!
Tudunk valamit tenni? 
Kárpótlás törvényi úton? 
Feljelentés? Van értelme? 
Végülis már született nyomozati bizonyíték arra, hogy megtévesztették az embereket. 
Én szerencsére elsőre léptem ekkora sz*r a és hátha nálam okosabbak tudják mit lehet tenni. 
Vagy tényleg csak írjuk le, hogy ez most nem jött be? 
kronil81 2023. 07. 30. 19:16
Előzmény: #39092  Atti67
#39096
Ezt is meglehet tenni itthon,mert MAGYARORSZÁG ELŐRE MEGY NEM HÁTRA!
kronil81 2023. 07. 30. 19:14
Előzmény: #39094  bagolyles
#39095
Igen ìgy van
bagolyles 2023. 07. 30. 11:43
Előzmény: #39093  DonFisher1
#39094
Tisztelt tanult kollégák ezek szerint  ennek a részvénynek annyi?
Futhatunk a pénzünk után? Legalább hallanánk őszinte válaszokat  tanultabb kollégáktól
VÉGE-NINCS TOVÁBB elmentek a milliók?
DonFisher1 2023. 07. 29. 23:07
Előzmény: #39092  Atti67
#39093
Ezt ideàlis esetben a gazdasági bűncselekmény bizonyítása során fel kell térkepezni és a cinkostársakhoz (és mint most is a bizalmi vagyonkezelőbe) menekített vagyont vissza kell szerezni, plusz közreműködésüknek megfelelően osztani pár évet a hüsiben. 
Egyébkén ez is egy vicces dolog, ha a nagymellényes selyemsálas cégvezetőről kiderül, hogy egy lyukas talpú cipőn kívül nincs más a nevén 🤣
Atti67 2023. 07. 29. 21:07
Előzmény: #39091  kronil81
#39092
Az a baj,hogy akkor semmi nem lenne a nevén,ahogy most sincsen szerintem
kronil81 2023. 07. 29. 20:16
Előzmény: #39088  Magus_21
#39091
MNB helyébe minden tőzsdei cég vezetőnek saját vagyonnal kellene felelni,ilyen esetben saját vagyon elvesztése lenne a megfelelő!
kronil81 2023. 07. 29. 20:16
Előzmény: #39088  Magus_21
#39090
MNB helyébe minden tőzsdei cég vezetőnek saját vagyonnal kellene felelni,ilyen esetben saját vagyon elvesztése lenne a megfelelő!
Magus_21
Magus_21 2023. 07. 28. 11:01
Előzmény: #39086  Magus_21
#39088
Horror a tőzsdén – lenullázta magát a sokmilliárdos cég, a kisbefektetők minden részvénye odalett
Science fictionként rém izgalmas lenne, csakhogy ez a valóság: a Set Group kétezer kisrészvényese elképesztő cselszövések közepette veszítheti el a befektetését. Ezt a filmet a tőzsdén, a hatóságok szeme láttára forgatják homályos státuszú rendezők.
Aligha figyeltek fel tömegek egy fél évvel ezelőtti ügyészségi közleményre, amely szerint valakik százmilliós vesztegetéssel oldottak volna meg egy cégjogi vitát: a vállalkozás tulajdonosát azzal kecsegtették, hogy ekkora értékű pénz és üzletrész fejében, „miniszteri szintű kapcsolataik” révén elintézik a számára kedvező cégbírósági bejegyzéseket. „A Központi Nyomozó Főügyészségen indult eljárás folyamatban van, négy személy gyanúsítotti kihallgatása történt meg” – erősítette meg a HVG-nek most az ügyészség.A Set Group és a "jogi bizonytalanságok "Az titok, hogy kik a gyanúsítottak, ám az ügy a tőzsdén jegyzett Set Group Nyrt. egyik korábbi leányvállalata, a gödöllői Triman Építőipari Kft. csalárdnak tűnő megszerzése miatt indult. „Már két nyomozás folyik az ügyészségen, mert mi is feljelentést tettünk befolyás vásárlása, csalás és zsarolás miatt” – foglalja össze a HVG-nek Orbók Ádám, a Set Group üzletfejlesztési igazgatója az április 28-ai, szokatlanul hosszú közleményük lényegét. Állítja: egy ellenséges érdekcsoport akarja lenyúlni a Triman Kft.-t, amelynek vezetője Fox61 néven hergeli a kisrészvényeseket azok internetes fórumán. A részvényeseknek mindenesetre van okuk az idegeskedésre, miután a jegybank százmilliós bírsággal sújtotta a tőzsdei céget lényeges tények elhallgatása, a befektetők megtévesztése miatt. Érdemi üzleti információk híján a friss közlemény se jó másra, mint hogy megijessze őket. S csak erősödik a gyanú, hogy a Set Groupnál az elmúlt években olyan ügyletek sorozata zajlott, amelyek a vagyon kimentését, a kistulajdonosok kisemmizését célozták.
Ez nem egyedülálló a magyar börze történetében, ahol újra és újra bebizonyosodik, hogy a tőzsdei jelenlét, az elvben fokozott kontroll nem garancia a tisztességes működésre vagy az átláthatóságra. A társaság kiüresítése miatt az elmúlt két évben többen feljelentést tettek, „a Budapesti Rendőr-főkapitányság különösen nagy kárt okozó csalás bűntett gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen, gyanúsítotti kihallgatás nem történt” – tájékoztat a rendőrség.
https://hvg.hu/360/20230508_hvg_set_group_tozsde_vesztegetes_csalas_reszveny_kisbefekteto ;
gyurkoadam 2023. 07. 28. 10:53
#39087
De ki a tököm ez az Orbók? Stratégiai igazgató?! Nem nagyon sikerült a stratégia, már ha persze az volt a cél ami, akkor meg sikeres. Részben. De jobb lett volna ha maradnak a blockchain és MI vonalon!
Van egy ilyen: 
https://hvg.hu/360/20230508_hvg_set_group_tozsde_vesztegetes_csalas_reszveny_kisbefekteto
Magus_21
Magus_21 2023. 07. 28. 10:37
Előzmény: #39084  orbitalis
#39086
Pontosan ezért is tart itt minden... amíg az öltönyösök maffia rendszerekkel lopják ki a vagyont bármilyen cégből nyíltan, mindenki szeme előtt büntetlenül, addig ne is csodálkozzunk, hogy jönnek az új orbók féle simlis bandánk... persze ezzel semmi gond, ha nem vagy benne, mivel a magyar jogrendszerbe ezek szerint ez is belefér... kb. ennyit is ér sajnos az egész!
MNB meg büntetget, de minek? És ha már büntet, mi lesz a beszedett pénzzel? Remélem a kisbüfiknek fogják átutalni, mivel ha ők is csak lenyúlják a pénzt, akkor azzal azt mutatják, hogy ők se különbek és magasról tesznek a kis emberek és befektetők pénzére, sőt még így el is veszik....Legalább az MNB kötelezné a céget, hogy pl. egy ilyen helyzetben bizonyos áron vissza kell vásárolni a Set részvényeket, mivel szándékosan megkárosították a kis befektetőket/magyar embereket!
Legalább lenne egy erősebb üzenet az MNB-től minden simlis cég számára, hogy ezeket nem lehet csak úgy megúszni és nyíltan ellopni a befektetők pénzét! Innen is üzenem az MNB-nek, hogy ez örült kevés amit a magyar kisbefektetők érdekében tesznek! Alkossanak végre megfelelő szabályozást, hogy a jövőben többet ilyen legalább ne csináljanak meg a magyar kis befektetőkkel..... 
ui.
Hunmining, Synergon, KEG, SET és még sorolhatnám.... mikor lesz már ennek vége?!
A BÉT és az MNB szégyen listája és nem csinálnak soha semmit.... Köszönjük szépen a segítséget!
gyurkoadam 2023. 07. 28. 10:20
Előzmény: #39084  orbitalis
#39085
Ha tudatos az is más persze, de arra meg azért vannak a felügyeleti szervek, hogy vizsgálódjanak, és következményei legyenek. Azért láttam, hogy volt bőven ott huncutság, lehet, hogy a Bastille is vendégül látja őket. Azért az nem nagy kreativitásra vall, ha valaki nyrt-vel trükközik :-). Ott azért van baj a fejben, ha ez szándékos. Ha meg nem az, akkor meg más miatt baj. Tasli alapból járna, már csak a böszmeség és a kommunikáció hiánya miatt is. A részvénybefektetés kockázatos dolog, bár most már kezdem azt gondolni, hogy a kriptók kevésbé azok. Sorra jönnek be a BÉT-re az új cégek a nagy remény miatt? Jó is lenne, csak hát nem itt. Egyébként az USA-ban is van bőven hajmeresztő történet, a sok kontrollálalatlan IPO és SPAC összeolvadás miatt. De meg kell nézni csak amit a bankokkal műveltek. Nekem ott is vol "szerencsém" olykor részvényesként a földbe állni...
orbitalis
orbitalis 2023. 07. 28. 10:10
Előzmény: #39079  gyurkoadam
#39084
nagyon belátó vagy.
ezek az emberek nem hülyék voltak, hanem tudatosan lopták ki a szemed.
nem tasli jár nekik, hanem börtön.
Lajcsi áramot lopott és ül, ezek ellopták a pénzed és pogácsáznak.
nonszensz.
paprikasjano 2023. 07. 28. 10:08
Előzmény: #39080  Törölt felhasználó
#39083
Én az! De mit lehet tenni? Ottone ott sem dühöng senki?! Bár ott legalább összefogtak. 
Kgy mi a francnak? Utolsó ingyen kaja pia. Menjünk el!
BMWF11 2023. 07. 28. 10:05
#39082
😤😡
gyurkoadam 2023. 07. 28. 10:05
Előzmény: #39080  Törölt felhasználó
#39081
Nagyon nem örülök, örülünk ennek, főleg úgy, hogy nem ez az első. Enyhénszólva botrány ami pár éve a hazai tőkepiacon megy. Erről tanulmányt íírhatnék. Nekem OTT-1-ben is van némi befektetésem, szóval OTT is rácsesztem egyelőre. Nem foglalkoztam már egy ideje nagyon behatóan ezen cégekkel, már csak azért sem, mert nem tettek közzé érdemi jelentéseket. Nagy baj, hogy a kommunikációjuk nulla volt. A közösségi és a személyes is. Ez nem lehet indok, hogy nincsen vagy rossz a könyvvizsgáló. Biztos nem százával rohangálnak IFRS tőkepiaci vizsgálók, de itt tőzsdei cégekről beszélünk. Oldják meg! Akkor nem kell tőzsdére kimenni, ha nincsen kompetencia. Más egy családi BT-t vezetni, és teljesen más egy nyrt-t. El kell menni a közgyúlésre: https://bet.hu/site/newkib/hu/2023.07./Meghivo_a_SET_GROUP_Nyrt._kozgyulesere_128929028
Regisztráció   A részvényesi (meghatalmazotti) minőség igazolása és a jelenléti ív összeállítása, azaz a regisztráció, a közgyűlés helyszínén és napján történik 9:45 és 10:30 óra között. Kérjük a tisztelt résztvevőket, hogy a regisztráción pontosan jelenjenek meg, és személyazonosító, valamint képviseleti jogosultságukat igazoló okiratokat feltétlenül hozzák magukkal. A regisztráció lezárását követően a jelenléti íven nem szereplő, de a részvénykönyvbe bejegyzett részvényes (meghatalmazott) a közgyűlésen részt vehet, de szavazati jogát nem gyakorolhatja.  
Törölt felhasználó 2023. 07. 28. 09:37
#39080
Csodálom hogy itt senki se idegbeteg.... és nem hőzöng senki hogy át kurták én OTT- vel jártam meg 
gyurkoadam 2023. 07. 27. 22:26
#39079
Sajnos bekövetkezett, várható volt ez a végkifejlet. A kretén cégvezetők nem sok mindent tettek az ügyben, és nem is kommunikáltak. Hiába volt segítség felajánlva. Fejenként 2 taslit azért kiosztanék nekik. Ovodások és lamerek ne vezessenek tőzsdei cégeket, sőt még vegyesboltot se. Döbbenet, hogy sorra fordulnak fel a magyar tőzsdei cégek különböző okok miatt. OTT-ONE a másik lesz vélhetően, de ott van a Cyberg, ami meg földbeállt. Ez a BÉT-nek sem túl fényes. Törekednek rá, hogy a hazai tőkepiac színesebb legyen, de hiába, ha sorra problémásak a cégek, és a hazai befektetők még a jó cégeket sem nagyon veszik (pl. Autowallis). Ezek az események nem hozzák meg a kedvet. A SET-nek nincs helye egy nyílt részvénypiacon. Nem vesznek el a részvények, hiszen még nem ment csődbe a vállalat, persze jöhet  még végelszámolás, felszámolási eljárás vagy csődeljárás is. Ha a nagy tulajdonosok felajánlanak a közgyűlésen egy részvényenkénti árat, akkor marad valami a befiknek, egyéb esetben sajnos nulla is lehet a befektetéek értéke. Zrt kis tulajdonosként nehezebb megválni, nem likvid a "papír", osztalék kapható, ha lesz érdemi gazdasági tevékenység, jövedelem, nyereség és szavazat is erről. Köszi szépen a kiváló munkát a vezetőknek! Eztán vezethetnek háztartást, vagy áramot! Még azt is jobban elfogadnám, hogy a tevkenység miatt állna valami földbe, na de ekkora nemtörődöm lamerek? Nincs könyvvizsgáló, és beszámoló? Csesznek kiadni egy-két kurva jelentést...
goodquestion 2023. 07. 27. 19:35
Előzmény: #39047  Devilio
#39078
Nem hinném, azért 2,5 év alatt csak ki tudta szórni 5% alattról.
https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2021/02/a-triman-lett-a-set-legnagyobb-tulajdonosa
don_king
don_king 2023. 07. 27. 18:49
Előzmény: #39076  Jocek
#39077
Nincs 😆
Jocek 2023. 07. 27. 18:36
#39076
Van itt olyan aki OTC n átvenné a részvényeket?
Matyi_atya
Matyi_atya 2023. 07. 27. 15:05
#39075

Dicsértessék az Úr!
Jöttem feladni az utolsó kenetet. A pokol gádorjai hamarosan megnyílnak és a set részvényekből pép daráltaték.
Vevő ne örüljön, az eladó ne szomorkodjék, mert harag jön minden sokaságára!
don_king
don_king 2023. 07. 27. 15:03
Előzmény: #39054  pinkfloyd
#39074
Dolgozik. Betörte a tőzsde 😜
eszpe2 2023. 07. 27. 13:04
Előzmény: #39071  asphalt
#39073
Ez igaz, limit/piaci megbízás mindegy is, a lényeg, hogy el lehetne dobni (akármennyi bukoval inkább, piacival könnyebb), sok évnyi zrt-s beragadás helyett. Max. OTC-n adható már csak el, ha talál valaki vevőt. 
.
Én csak arra gondoltam, hogy aki anno a hirtelen felfüggesztés miatt beragadt, az még nem biztos, hogy akkor látta, milyen durva a helyzet. Nyilván ő is spekulált, csak a felfüggesztés és most a törlés elvette a kiszállási esélyt. 
Aki még most is “belevenne”, mindezek ellenére, az valamiért tudatosabban áll/maradt vételi oldalon. Talán. De ez csak egy gondolatmenet, lehet, hogy hibás.. :)
.
Nekem az is furcsa, hogy közben most volt a CyBerg felszámolás + törlés. 2 hete volt már egy jogerős bírósági felszámolási végzés, kb. 0 Ft megtérülés várható a felsz. végén, adóssághegyek, cégtörlés lesz, ennek ellenére még lehetett kereskedni a papírral kb. 2 hétig. (Ott a BET törölte, mások a szabályok, csak ez nekem kicsit kontrasztos. Ott volt egy utolsó esély a “kiszállásra”.)
duraczell 2023. 07. 27. 12:53
Előzmény: #39068  eszpe2
#39072
OTC-n még eladható, ha van aki átvegye.
Volt már ilyen a világtörténelemben.
Az 1 napos visszaengedésnek én nem latom sok értelmet. Max, hogy kb. 0-ra levernék az árat. Sztem nem az MNB hibaja a helyzet.
A felelősöket a cég vezetésében kell keresni, akik tudatosan megtévesztették a kisbüfiket. 
asphalt
asphalt 2023. 07. 27. 12:48
Előzmény: #39068  eszpe2
#39071

"Azt nem értem csak, hogy MNB miért nem tette lehetővé a beragadt részvényeseknek, hogy egy utolsó kereskedési napon kiszálljanak a tőzsdén, akár nagy bukóval, piacin bedobni."
Ha eladod a papírod a BÉT-en, akkor megint lesz egy vagy több új részvénytulajdonos, mi változott volna? Hogy nem XY hanem YX birtokolja a papírokat? A megbízás típusa teljesen mindegy, a piaci eladás esetén is a könyvben vételén lévők kapják a papírt, akikre ráborítod.  
eszpe2 2023. 07. 27. 12:46
Előzmény: #39069  zozi777
#39070
Közgyűlési meghívóban le van írva, 
“Részvényesi jogok gyakorlásának feltétele” és a “Regisztráció” részek alatt. 
De javaslom, hogy egyeztess a számlavezető brókercég/bankoddal is, hogy ott rendben legyenek az adataid, esetleg a KELER-t is meg lehet kérdezni. (a céget is, ha van hozzájuk türelmed)
zozi777 2023. 07. 27. 12:39
#39069
Sziasztok, abban tud valaki segíteni, hogy mi a menete, ha szeretnék a közgyűlésre elmenni, és a részvénykönyvbe való bejegyeztetésnek?
eszpe2 2023. 07. 27. 12:35
#39068
Szerintem:
- magát a részvényt nem törlik, nem veszik el senki számlájáról, “csak” a tőzsdei  kereskedésből “törlik”.
- a nyilvános Rt-nek emiatt már zártkörű Rt-vé kell alakulnia. Ehhez kell közgyűlés, erről dönteni kell. 
- részvények maradnak a számlákon (brókercégnél, KELER-nél), csak alig lesznek forgalomképesek, nehezen eladható. Brókercégeknél szerintem más díj van zrt részvény szamlavezetésére, meg kell nézni. 
- nem lehet sztem már adókiegyenlítést csinálni (szembeállítani az esetleges későbbi eladást más tőzsdei nyereség adójával. Ehhez még a felfüggesztés előtt el kellett volna adni a tőzsdén, hogy ETÜ ügylet legyen.)
.
Azt nem értem csak, hogy MNB miért nem tette lehetővé a beragadt részvényeseknek, hogy egy utolsó kereskedési napon kiszálljanak a tőzsdén, akár nagy bukóval, piacin bedobni. 
MNB függesztett 1 éve, azóta nem kereskedhető a papír. Függesztésből való törléssel kb. az utolsó esélyt is elveszik a  kiszállásra. Olvastam, hogy mekkora a sz.r, de ha utolsó napra engedték volna a kereskedést, csak 1 napig, szerintem kisebb kárt okoznak a törléssel. Sokkal rosszabb már nem lett volna a szitu, többet nem rontott volna a “tőkepiacba vetett bizalmon”. (Nincs papírom, csak figyeltem hogy mi van.)
raus 2023. 07. 27. 11:39
Előzmény: #39066  kronil81
#39067
Az 😪😪
Akkor tényleg nem értem, hogy lesz a kgy és mi alapján a részvényesi megfeleltetés ?
Keg törlése után egy mikroméretű pont sem volt róla semmi kgy semmi!!!
Vannak itt okosabbak sokkal mint én. Pl donFischer jókat irt, rejtélyes. Lehet ő vagy más többet ért ehhez?
Vége de mégsincs vége?
kronil81 2023. 07. 27. 10:47
Előzmény: #39065  raus
#39066
Elvesztek örökre,ennek ennyi volt!!!!!!
raus 2023. 07. 27. 10:05
Előzmény: #39064  tomspice
#39065
Jó a kérdés. Innen törlik, kereskedés megszűnt. Ez a kgy meghívó pontok miatt viszont lehetne még jól járni.
Nekem volt a Keg, de amint kitörölték azok teljesen eltűntek. Ilyet még nem éltem át, törölnek egy rv-t majd 25 nap múlva kgy hívnak, mintha tovább élne az esély a rv-sek számára, és némi apanázsra!
Más okosabb tapasztaltabb esetleg?
tomspice 2023. 07. 27. 07:58
Előzmény: #39062  raus
#39064
De ilyenkor a részvényeink be vannak fagyasztva vagy elvesztek? örökre? 
Tutidolog 2023. 07. 26. 21:04
#39063
Ilyenkor mi van? Mármint legalább veszteségként le lehet írni más részvényből származó nyereség ellentételezéseként?
raus 2023. 07. 26. 19:34
Előzmény: #39061  zsolti78
#39062
Sajnos így van! Ha lett volna neki több rálátása és fineszessége  akkor a blockchain dolgokkal arattunk volna. 
Sobadi azért csoresz jól beégett és sokan mások! Egy ami örök csak a saját farkincáddal verd a csalánt! 
zsolti78 2023. 07. 26. 18:38
#39061
Szép vég...
Ez volt az a papír, ahol egy asztal megvételekor is felfüggesztés, közlemény volt, meg "orbók urazta" a sok beültető a köztörvényes bűnözőket, akik remélem szintén jól megszopták hóstruccal az élen..
Dollarbill
Dollarbill 2023. 07. 26. 18:23
Előzmény: #39059  rocker7
#39060
Huzza az idöt :((
rocker7
rocker7 2023. 07. 26. 18:04
#39059
eszpe2 2023. 07. 26. 10:52
Előzmény: #39049  Zille
#39058
Jocek 2023. 07. 25. 19:36
#39057
Akkor ez is évekig eladhatatlanul ott figyel majd a számlákon. Gratulálok!
Researcher
Researcher 2023. 07. 25. 19:19
#39056
Bírósági végrehajtás a reszvényesek javára. Már ha van mit ?! Minden kiszedtek ebből a cégből is , vagy elíratták. Geci szemét Orbok és bűnbandája :((
Jaffa 2023. 07. 25. 19:08
#39055
Biomedical Kovács family 2.0 A kurva életbe, hogy kétszer léptünk sokakkal együtt ugyanabba a szarba!!!
Szégyen gyalázat! A szívük legyen szabadnapos! Névváltás volt, a szar maradt!
pinkfloyd
pinkfloyd 2023. 07. 25. 16:52
Előzmény: #39053  pinkfloyd
#39054
Talán a mindentudó Hóstrucc tudna mondani valami használhatót persze,ha már jól szétröhögte (?) magát a szerencsétlen bebukó balekokon......
pinkfloyd
pinkfloyd 2023. 07. 25. 16:43
Előzmény: #39051  Jocek
#39053
Sajnos nem tudom , még eddig nem éltem át ilyen szar helyzetet...
Zille 2023. 07. 25. 15:38
Előzmény: #39051  Jocek
#39052
Majd egy pár év múlva.
Jocek 2023. 07. 25. 15:24
Előzmény: #39050  pinkfloyd
#39051
Akinek van a számláján azt is törlik? 
pinkfloyd
pinkfloyd 2023. 07. 25. 11:58
Előzmény: #39049  Zille
#39050
...és a cég is törlés alatt...
Zille 2023. 07. 25. 08:23
#39049

A SET GROUP Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhelye: 1112 Budapest, Balatoni ú t 2/a,
B é pü let 1. em., cégjegyzékszáma: 01-10-046842, a továbbiakban: Társaság vagy Kibocsátó) ezúton
közzéteszi a Magyar Nemzeti Bank H-JÉ-III-41/2023. számú, 2023. július 21. napján kiadmányozott és
a Társaság részére a mai napon megküldött határozatának rendelkező részét az alábbiak szerint.
I. Az MNB előírja a Kibocsátó névre szóló, dematerializált, 20, - Ft névértékű törzsrészvényeinek
(értékpapírkód: HU0000170246; tőzsdei kategória: Elkülönített részvény) ( SET GROUP részvény) a
Budapesti Értéktőzsde Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhely: 1013 Budapest, Krisztina
körút 55. VI. em.) által működtetett szabályozott piac ( BÉT) terméklistájáról való törlését azzal, hogy
a SET GROUP részvény utolsó kereskedési napja1 2023. július 26., a törlés napja 2023. július 31. napja.
II. Az MNB a jelen határozatban foglaltakra tekintettel a Kibocsátóra vonatkozóan a honlapján
nyilvános közleményt tesz közzé.
Budapest, 2023. július 24.
Donqatto
Donqatto 2023. 07. 25. 08:21
Előzmény: #39047  Devilio
#39048
Gobdolom az összes, mert aláírt egy szerződést, hogy nem adja el...
Devilio
Devilio 2023. 07. 25. 08:01
Előzmény: #39046  Donqatto
#39047
Van még neki?
Donqatto
Donqatto 2023. 07. 25. 07:48
#39046
Sóvágó benézte
Devilio
Devilio 2023. 07. 25. 07:30
Előzmény: #39044  rocker7
#39045
Várható volt :(  
rocker7
rocker7 2023. 07. 25. 05:42
#39044
DonFisher1 2023. 06. 24. 13:30
Előzmény: #39041  paprikasjano
#39043
Pénzmosás volt, nem befektetés. Nézd vissza a híreket. 
Zille 2023. 06. 23. 22:11
Előzmény: #39041  paprikasjano
#39042
Jó kérdés....
paprikasjano 2023. 06. 23. 21:51
Előzmény: #39040  Zille
#39041
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210830/megsem-ertekesiti-leanyvallalatait-a-set-group-a-hitelezoknek-498338
Nem lehet olvasni, ha ezek akkor miért engedi inkább elveszni?
Anno akik tőkét emeltek 2021 kb őszén mire adták bele a pénzüket?
Zille 2023. 06. 23. 20:39
Előzmény: #39039  Zille
#39040
A SET GROUP Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhely: 1112 Budapest, Balatoni út 2/a, B épület 1. em., cégjegyzékszám: Cg.01-10-046842, adószám: 23031748-2-43, a továbbiakban: Társaság vagy Kibocsátó) az alábbi tájékoztatást teszi közzé. A Társaság leányvállalata, a SET Real-Estate Kft. vonatkozásában a Fővárosi Törvényszék felszámolási eljárást, míg a SET Goodwill and Enterprise Management Kft. tekintetében kényszertörlési eljárást rendelt el. Budapest, 2023. június 23.
bagolyles 2023. 06. 19. 20:55
Előzmény: #39030  rocker7
#39038
Tárgy: rendkívüli tájékoztatás Tisztelt Befektetők! A SET GROUP Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhelye: 1112 Budapest, Balatoni út 2/a, B épület 1. em., cégjegyzékszáma: 01-10-046842, a továbbiakban: Társaság vagy Kibocsátó) ezúton közzéteszi a Magyar Nemzeti Bank H-JÉ-III-B-25/2023. számú, 2023. június 16. napján kiadmányozott határozatának rendelkező részét az alábbiak szerint. I. Az MNB figyelmezteti a Kibocsátót, hogy – a jogszabályi előírásoknak való megfelelés érdekében – mindenkor teljeskörűen és határidőben tegyen eleget a rendszeres tájékoztatási kötelezettségének, egyúttal felszólítja a Kibocsátót, hogy haladéktalanul intézkedjen a 2022. pénzügyi évről készített éves jelentésének (Éves jelentés) közzétételéről. II. Az MNB az I. pontban hivatkozott rendszeres tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt – a jelen határozat indokolásában kifejtettek alapján – 7.000.000 Ft, azaz hétmillió forint összegű felügyeleti bírság megfizetésére kötelezi a Kibocsátót. III. Az MNB a jelen határozatban foglalt rendszeres tájékoztatási kötelezettség megsértésére tekintettel a Kibocsátóra vonatkozóan a honlapján nyilvános közleményt tesz közzé. Budapest, 2023. június 19.
DonFisher1 2023. 06. 19. 18:34
Előzmény: #39036  pinkfloyd
#39037
Érdekes megnyilvánulás. 
Értem én h fáj a kritika és egyesekben az önkritika meg fel sem merül, pedig hát volt figyelmeztető jel bőven. 
Inkább hisznek köztudottan szerencselovag börtöntölteléknek; "venni-venni-venni" mantrát szajkózó árfolyampumpálasban és befolyásolásban utazó gittegyletes palimadár vadászokban; hazudozasból, sikkasztásból és csalásból diplomát szerző sittesnek; murvás autóneppernek; de saját józan paraszti eszüknek nem. Sőt az az igazi, ha bebizonyosodik, hogymég az MNB nek is hazudnak, családi seftelésben lopják a részvényeseket és a közgyűlések folyamatosan új delíriumról, látszateredmenyekről, atszervezésekről és részvényhígításról esetleg más kamuról szólnak, hiszen mi baj lehetne ?! Úgyis más a hibás 😁😁😁
Mondjuk az se semmi, ha valaki olyan helyre teszi a penzét, amivel annyira nincs képben, hogy még azt is benyögi végszükségben, hogy a bérelt székhelyét szerinte eladta a vagyontalan és vh-k sorával küszködő és kivezetés szélén álló cég. Igazi főnyeremény egy ilyen széles látókörű magatartás, aki örül is neki h a szemét kilopják 🤣🤣🤣
pinkfloyd
pinkfloyd 2023. 06. 19. 16:04
Előzmény: #39034  tomspice
#39036
...nem szabad  törődni az ilyen retardált szociopatákkal....sok szerencsétlen vesztes kommentel kárörvendően ,nótóriusan minden topikban....
DonFisher1 2023. 06. 19. 11:52
Előzmény: #39034  tomspice
#39035

én?
ugyan miért én lennék a hibás, vagy a felelős?
tomspice 2023. 06. 19. 09:13
Előzmény: #39033  DonFisher1
#39034
Te tényleg élvezed mások kisenmizeset?? 
Igazi rendes fickó vagy
rushman20 2023. 05. 31. 20:00
Előzmény: #39030  rocker7
#39031
Senki nem volt
rocker7
rocker7 2023. 05. 31. 11:16
#39030
Valaki ment a kgy-re? Esetleg kérhetünk pár mondatos beszámolót?
Aplus_San
Aplus_San 2023. 05. 31. 11:10
#39029
Ádám az Ádám Villában…
pinkfloyd
pinkfloyd 2023. 05. 10. 16:27
#39028
Május 31. 11.00. szerda az újabb kgy.el kell menni mindenkinek aki teheti és ott tegye fel
 fontos kérdéseit a vezetőségnek!
bagolyles 2023. 05. 10. 15:30
Előzmény: #39025  Dodo34
#39027
Tessék mondani,mi ilyenkor a teendő?
Várjuk a  sült galambot, hogy majd a szánkba repül?
Van egyáltalán valakinek  valamijen javaslata 1-azaz egyéves tőzsdezárás után?
KÉRDÉS-KÉRDÉS ??
BMWF11 2023. 05. 10. 09:18
#39026
Adhatnának maguknak egy hatalmas reklámot a tőzsdei szárnyalással is.
Dodo34
Dodo34 2023. 05. 10. 08:54
Előzmény: #39023  bagolyles
#39025
mert a fórumon erre biztos nem kapsz választ
DonFisher1 2023. 05. 09. 22:11
Előzmény: #39022  Kosto769
#39024
Látom nem nagyon követted a "börtönből szabadult unokaöccs" kamuzásait 🤣
bagolyles 2023. 05. 09. 19:49
Előzmény: #39019  Dodo34
#39023
Miért hülye kérdés ha a saját pénzem befektetésem iránt próbálok valami értelmes dolgot
keresni ,hogy még az életben  lássak belőle valamit.
Kosto769
Kosto769 2023. 05. 09. 17:20
Előzmény: #39020  DocJericho76
#39022
További érdekes kérdés hogy miért, mikor, és miként vett bele az Apelso Trust?
Kosto769
Kosto769 2023. 05. 09. 17:15
Előzmény: #39016  DocJericho76
#39021
Köszi Doc!
DocJericho76
DocJericho76 2023. 05. 09. 16:20
Előzmény: #39017  bagolyles
#39020
Mivel dematerializáltak a részvények , így papír alapon nem fogják kiadni. 
Még nem temetném a céget, noha ez a cikk elég durva és cégjogi szempontból nehezen kezelhető megállapításokat tartalmaz. Illetve további kérdés, hogy mi van a szekrényben még. 
Jó kérdés, hogy a korábbi években értéket képviselt "tőzsdei váz" a jelen körülmények között jelent e vonzerőt olyan potentátok számára , akik képesek és akarnak is tenni a cég BÉT-en maradása érdekében. 
Ha nem és felszámolásra kerül a sor , akkor a részvényesek vélhetően az utolsó rangsor környékén jelennek majd meg.
A megoldás ilyen helyzetekre egy nonprofit szervezet lenne, mely átvenné megőrzésre a részvényeket a kicsiktől (elkerülve a BTK tiltott betétgyűjtés alakzatát és az MNB retorzióit - kellőképpen garanciális szabályokkal és jogi háttérrel megtámogatva, szigorúan a kisbefektetők további kárát enyhítendő -  lásd ügyfélszámla költségei ). 
Sajnos nincs ötletem sem más.
Kitartást mindenkinek!
Dodo34
Dodo34 2023. 05. 09. 16:02
Előzmény: #39017  bagolyles
#39019
és még felteszik további száz hülye kérdést KLÓNKÉNT, amit úgyse válaszol meg senki....esetleg Ferenc pápa, lehet ő is illetékes
Magus_21
Magus_21 2023. 05. 09. 15:16
Előzmény: #39017  bagolyles
#39018
Sajnos én a szuper Keg részvénnyel is végig csináltam egy hasonlót és még mindig az értékpapír számlámon van :( Most várok a Set és OTT1-re....  Egy dolgot nem igazán értek, ha én csinálnék hasonlót és ellopnám mások pénzét, akkor ülnék éveket... ezeknél a cégeknél pedig egy figyelmeztetés stb. majd szépen elveszik az idő homályában :( Soha nem értettem, hogy ezeket és a politikusokat miért nem lehet úgy büntetni, hogy a család teljes vagyonával felelnek az ilyen jellegű károkozások miatt! 
bagolyles 2023. 05. 09. 14:15
Előzmény: #39016  DocJericho76
#39017
Tisztelt kollega (fórumozó,vagy ,kis részvényes) mit tegyen egy ilyen helyzetben egy kis befektető ,részvényes ?? 1.Várjon 5-netán 10 évet ,hogy a bíróság határozatott hoz   a vállalattal szemben? 2.tartsuk fent  ügyfélszámlánkat   brókercégünknél  mínuszos   ügyfélszámlánkat,  több 10 000 ft értékben .(5-10 000ft  ügyfélszámla díj    értékben) 3.Ha már ide jutottunk ,.hogy majdnem vége  a befektetésnek  ,kérdés:Lehet -e kérni a befektető  brókercégtől a PAPIRALAPÚ RÉSZVÉNYT.?? 4. Vagy egyáltalán mi ilyenkor a teendő ,,hogy ne  legyen  még nagyobb a mínusz a számlánkon.??  
  
  
DocJericho76
DocJericho76 2023. 05. 08. 21:26
Előzmény: #39014  DonFisher1
#39016
Horror a tőzsdén – lenullázta magát a sokmilliárdos cég, a kisbefektetők minden részvénye odalett   
 Science fictionként rém izgalmas lenne, csakhogy ez a valóság: a Set Group kétezer kisrészvényese elképesztő cselszövések közepette veszítheti el a befektetését. Ezt a filmet a tőzsdén, a hatóságok szeme láttára forgatják homályos státuszú rendezők. Aligha figyeltek fel tömegek egy fél évvel ezelőtti ügyészségi közleményre, amely szerint valakik százmilliós vesztegetéssel oldottak volna meg egy cégjogi vitát: a vállalkozás tulajdonosát azzal kecsegtették, hogy ekkora értékű pénz és üzletrész fejében, „miniszteri szintű kapcsolataik” révén elintézik a számára kedvező cégbírósági bejegyzéseket. „A Központi Nyomozó Főügyészségen indult eljárás folyamatban van, négy személy gyanúsítotti kihallgatása történt meg” – erősítette meg a HVG-nek most az ügyészség. 


A Set Group és a "jogi bizonytalanságok" 
Az titok, hogy kik a gyanúsítottak, ám az ügy a tőzsdén jegyzett Set Group Nyrt. egyik korábbi leányvállalata, a gödöllői Triman Építőipari Kft. csalárdnak tűnő megszerzése miatt indult. „Már két nyomozás folyik az ügyészségen, mert mi is feljelentést tettünk befolyás vásárlása, csalás és zsarolás miatt” – foglalja össze a HVG-nek Orbók Ádám, a Set Group üzletfejlesztési igazgatója az április 28-ai, szokatlanul hosszú közleményük lényegét. Állítja: egy ellenséges érdekcsoport akarja lenyúlni a Triman Kft.-t, amelynek vezetője Fox61 néven hergeli a kisrészvényeseket azok internetes fórumán.   A részvényeseknek mindenesetre van okuk az idegeskedésre, miután a jegybank százmilliós bírsággal sújtotta a tőzsdei céget lényeges tények elhallgatása, a befektetők megtévesztése miatt. Érdemi üzleti információk híján a friss közlemény se jó másra, mint hogy megijessze őket. S csak erősödik a gyanú, hogy a Set Groupnál az elmúlt években olyan ügyletek sorozata zajlott, amelyek a vagyon kimentését, a kistulajdonosok kisemmizését célozták.   Ez nem egyedülálló a magyar börze történetében, ahol újra és újra bebizonyosodik, hogy a tőzsdei jelenlét, az elvben fokozott kontroll nem garancia a tisztességes működésre vagy az átláthatóságra. A társaság kiüresítése miatt az elmúlt két évben többen feljelentést tettek, „a Budapesti Rendőr-főkapitányság különösen nagy kárt okozó csalás bűntett gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen, gyanúsítotti kihallgatás nem történt” – tájékoztat a rendőrség.   Addig is, míg a büntetőeljárások felpörögnek, az MNB kiutasíthatja a tőzsdéről a részvényeket, amelyekkel egy éve már amúgy sem lehet kereskedni. A minap a Set Group adószámát is törölték, sőt a cégbíróság a kényszertörlését is elrendelte, bár ebből még lehet visszaút.   Halvány gőzöm sincs, mi történik a cégben, leírtam már magamban, pedig jó lenne egy kis pénzt látni belőle” – legyintett rezignáltan a HVG kérdésére egy balmazújvárosi autókereskedő, az egyik legnagyobb, régi kisrészvényes. Kezdetben ő is bízott a menedzsment sztorijában: az innovatív családi vállalkozásként indult céget a kétmilliárdos árbevételt elérő, nyereséges, metróprojektekben vagy a Budapest–Belgrád vasútfejlesztésben is megbízásokat elnyerő Triman Kft. „beültetésével” keltik új életre. Végtére is ez a stratégia ért be nagyban a Mészáros Lőrinc által elfoglalt Opusnál vagy kicsiben az informatikai Delta-csoport által belakott Est Médiánál.  


A család és a barátok a Triman Kft-ben 
Csakhogy a profi mérnökök által 30 év munkájával felépített Triman Kft. lassan elvérzik: 2021-es mérlege szerint az árbevétele a harmadára zuhant, és veszteséges lett. Pillanatnyilag még az is vitatott, hogy kié. Tavaly tovább romolhatott az üzleti pozíciója, miután maga a Set Group közölte, hogy „a jogi bizonytalanságok miatt” sorra veszíti el a megrendeléseit, például a kínaiak által finanszírozott vasúti munkákat. Kezdetben a Triman 90 százaléka lett a Set Groupé, kisebbségben pedig benne maradt a stabilitását biztosító két mérnök, Molnár Tibor és Doma Péter. A konstrukciót 2017-től Doma és unokaöccse, Orbók Ádám építette fel, akinek értelmes elfoglaltság kellett, miután épp a börtönből szabadult. Hitelesnek tűntek: a Triman üzletrészét 2019-ben hárommilliárd forintra értékelte az Equilor, így annak főtulajdonosaként a Set Group is vagyonosnak látszott. Orbók átvette benne az irányítást, a vezérkart pedig a rokonaival és bizalmasaival erősítette. „Dokumentálható, hogy 2017 nyarától 2021 tavaszáig Orbók mintegy négymilliárd forintot utalt ki a Triman Kft.-ből a saját üzleti köreinek, valós gazdasági háttér nélkül” – mutatott egy Excel-táblát a HVG-nek a közleményben citált Fox61, azaz Varga Ferenc válságmenedzser, aki néhány régi vasútépítős, például Molnár megbízásából dolgozik az ügyön. A kimutatást a rendőrségnek és a jegybanknak is átadta. Orbók szerint viszont koholmány az egész. Varga állítja, hogy a milliárdok egy részéből különféle cégek és magánemberek (köztük Orbók) a Set Groupot finanszírozták, amelynek így a hitelezői lettek. Hogy valami nem stimmelt, azt egy, a HVG birtokába került irat igazolja. E szerint a Set Group egyik leányvállalatának korábbi ügyvezetője tavaly leírta, hogy a Triman „mindenféle alátámasztó dokumentum nélkül” összesen félmilliárd forintot utalt át nekik. Majd Orbók egy NAV-ellenőrzésre hivatkozva azt kérte tőle, utólag írjon alá egy 350 milliós, fiktív kölcsönszerződést, de ő nem volt rá hajlandó, mondván: „Nem akarok börtönbe menni.” A bilit az OTP Faktoring Zrt. feljelentése borította ki, amely hamisnak bizonyult számlákra fizetett ki a lejáratuk előtt 360 millió forintot a Trimannak a Swietelsky Vasúttechnika Kft.-nek elvégzett állítólagos munkákra. Bárki is csalt, ügyesen tette, mert a Swietelsky a gödöllőiek rendszeres megrendelője volt. 
További bonyodalmak 
A Set Groupban is bajok támadtak. A cégnek sem 2021-es mérlege, sem könyvvizsgálója nincs, sőt a megelőző két év számainak hitelessége is megkérdőjeleződött – ezért is függesztette fel tavaly májusban a jegybank a részvényének tőzsdei forgalmazását. 2021 őszén még egy másfél milliárd forintos zártkörű tőkeemelés tűnt a kiútnak. Csakhogy ez arra épült, hogy különféle vállalkozások és magánemberek elengedték a Set Grouppal szembeni követeléseiket, s azokat váltották be a tőzsdére nem kerülő, különleges jogokat biztosító részvényekre. Meglehet, nem a saját pénzükről döntöttek, az említett Excel-tábla szerint ugyanis részben ők voltak az Orbók-féle kiutalások kedvezményezettjei. Ha a kimutatás valós, a tőkeemelés zöme a Trimanból kiszivattyúzott és felélt pénzből ered. A Set Group aktuális, márciusi keltezésű apportlistája szerint a legnagyobb, 152 milliós követelést a rejtélyes, szlovák hátterű iAxons Integrated Axons Zrt. váltotta tőkére. A 2021-ben alakult cég tavaly nem tett közzé mérleget, az idén pedig törölték az adószámát, és a megszüntetését is elrendelte a cégbíróság, két hónap múltán azonban furcsamód helyreállt a működése. Tavaly nyáron az Orbók által menedzselt Farmer-Mix Kft. tőkét emelt benne két, együttesen 880 millió forintosra becsült zsámbéki ingatlannal – csakhogy a takarmányforgalmazó ellen végrehajtás folyt, a vagyonát tehát nem lehetett volna apportálni. A két ingatlannak, tulajdoni lapja szerint, változatlanul a Farmer-Mix a tulajdonosa, amely továbbra sem idegenítheti el őket, mert egy fővárosi ingatlancégnek jelzálogjoga van rajtuk 70 millió forint erejéig. Habár az apportügylet valószínűleg semmis, a Farmer-Mix többsége időközben a Set Group érdekszférájából átkerült az iAxonshoz. A tőzsdei cég apportlistájának leginkább figyelemre méltó tétele a Triman Kft. 90 százalékos üzletrésze, ezúttal 438 millió forintos értékben. A „feljelentős” közlemény szerint a Set Group tavaly kényszerből, az ellenséges érdekcsoport zsarolására megvált a vasútépítőtől. Bár nem került messze tőle, mert a saját egyetlen (23 százalékos) nagytulajdonosának, a Triman Holdingnak játszotta át. A holdingot 2021 őszéig Doma és Molnár irányította, de sikerült kiszorítani őket, „hogy többet ne lehessen ilyen módon zsarolni a Set Group Nyrt.-t” – olvasható a közleményben. A HVG információi szerint az ügyészség által vizsgált vesztegetési ügynek része a holding tulajdonszerzése is, amit 2022 végén annak ellenére bejegyzett a cégbíróság, hogy javában folyt a nyomozás. A Triman Kft. tulajdonlásával kapcsolatos bonyodalmak 2021 őszén kezdődtek, amikor Doma és Molnár – még együtt – vissza akarták szerezni a lejtmenetbe kapcsolt cégüket. Ekkor a Set Group gyorsan apportált két kamiont a Triman Kft.-be 27 millió forintos értéken, ami az így 30 milliósra hízott alaptőke 90 százaléka lett. Varga állítja, hogy a kamionok lopottak voltak, és vissza kellett őket adni, ennek ellenére a tőke nem csökkent le, így Doma és Molnár együttes részesedése továbbra is 10 százalék maradt. Aztán újabb fordulat következett: 2022 elején a Triman Kft. felett egy Altgép nevű, Molnár és Varga bizalmát élvező új vállalkozás próbálta átvenni az irányítást azzal, hogy a Set Group névértéken, azaz a többmilliárdos értékvesztést elkönyvelve, eladta nekik az üzletrészt. Az utóbbi szerint ez nem igaz, az ellenlábas érdekcsoport kaparintotta volna meg tőkebefektetés nélkül, majd ürítette volna ki a még mindig értékes vasútépítő céget, ha ezt nem akadályozták volna meg azzal, hogy a holdingot hozzák helyzetbe. Az Altgép perel, az első tárgyalás májusban lesz. Ám bármelyikük is a jogos új tulajdonos, a kisbefektetőknek ez már közömbös, a részvényük értéktelenné vált. Orbók még hitegeti őket, hogy fel akarja támasztani és visszavinni a céget a Set Groupba, de kétséges, hogy így lesz. Csak abban bízhatnak, hogy feltűnik egy tőkeerős befektető, aki üres tőzsdei licencet keres egy jó sztori számára.  
Kosto769
Kosto769 2023. 05. 08. 20:04
Előzmény: #39013  Ledes
#39015
Ha tudod betehetnéd ide a cikket végig olvasható formában.Köszi!
DonFisher1 2023. 05. 08. 18:28
Előzmény: #39013  Ledes
#39014
Az érdekes részeket sajna előfizetői tartalom miatt nem olvashatja mindenki.
Törölt felhasználó 2023. 05. 06. 18:45
Előzmény: #39010  DomFischer
#39012
angolul hogyé van?
rushman20 2023. 05. 06. 14:41
Előzmény: #39010  DomFischer
#39011
A bullshit szó mióta magyar?
DomFischer 2023. 05. 02. 20:58
Előzmény: #39004  MACROn
#39010

Tájékoztatás büntetőeljárás megindításáról: ez a mű 2023-as irodalmi Nobel-díj várományosa.
Mint minden tökéletesnek szánt hazugság(halmaz) az igazság elemeit tartalmazza, de összességében csak a torka véres.
Hogy egyértelmű legyek: ez a szöveg ordenáré hazugság, magyarul bullshit.
presi 2023. 04. 29. 20:29
#39009
Èrtem èn, hogy feljelentès meg nyomozàs meg miegymàs. De a rèszvènyest az foglalkoztatja, hogy mit tesz a SET a törölt adószàm miatt(az azt kiváltó ok elhárítása(2021-es mérleg(ja és már a 2022-es mérleg is esedékes)) végett. Valamint, hogy mikorra lesz újra kereskedhetö a Set? A többi csak “parasztvakítás”.
Ha olvassa s SET vezetöség ezen sorokat(és a feljelentés magyarázatából látjuk, hogy szokta) akkor kérem, hogy ezen felvetésekre is legyen szíves válaszolni. Köszönöm
kupec 2023. 04. 29. 17:43
#39008
Jómagam is végigolvastam a krimiszerű fordulatokat bőséggel tartalmazó legutóbbi közleményt, el is mentettem azt.
Az elmúlt évek részvényesként megélt történései fényében nem igazán tudom eldönteni, hogy a közlemény a csalárd, befolyásoló és akarathajlító társaság által elkövetett btk cselekmények ismertetése akar-e lenni, vagy inkább a SET Nyrt. vezetőségének előzetes "mosakodása".
Érdeklődéssel várom a nyomozás lezárultáról és az annak megállapításairól szóló tájékoztatást is -- majd évek múlva és az MNB/BÉT jóvoltából még részvényesként. :-))
kupec 2023. 04. 29. 17:03
Előzmény: #39000  Aplus_San
#39007
Hali!
A 2022.04.25-i megfeleltetés szerinti részvénykönyvben az én nyilvántartásom szerint sem szerepel az Apelso Trust részvényesként - talán OTC-n juthatott hozzá SET részvényekhez, mivel tőzsdei kereskedés nincsen azóta. 
Érdekelne még, kit láttál újként a tulajdonosok között?
bagolyles 2023. 04. 29. 13:30
Előzmény: #39004  MACROn
#39006
Hát én elolvastam-kérdés: ilyen van?Miért olyankor kapunk tájékoztatást egy cég működésével kapcsolatban ,ha már az ügy a bíróságon van?Kitartást  SET NYRT.
Bízom a vezetés őszinte  és a korrekt vállalat vezetésében ,valamint a tisztességes 
úton a Tőzsdei kereskedési rendszerbe való visszajutásában
Törölt felhasználó 2023. 04. 29. 12:18
#39005
MACROn
MACROn 2023. 04. 28. 21:05
Előzmény: #39003  presi
#39004
Na végre!
Mindenkinek érdemes elolvasni, annak is akinek nincs részvénye!
pinkfloyd
pinkfloyd 2023. 04. 28. 15:22
Előzmény: #39001  Aplus_San
#39002
Hali...és süti volt?...szó esett a cég aktuális bevételt jelentő tevékenységéről ,stratégiai terveiről is esetleg?
Aplus_San
Aplus_San 2023. 04. 28. 13:28
Előzmény: #39000  Aplus_San
#39001
Annyit még elejthetek itt, hogy elhangzott, hogy a cégen belüli akadályozó erőket most már végre jogi úton is elkezdhetik kigyomlálni.

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek