Még azt is elárulom neked, hogy a városon belüli benzinkutakon is tapasztaltam olyasmit, hogy a kisebbség összejöveteli helyként használja a shopot és nem Opelokkal meg Wolksvagenekkel érkeznek.
Megelőző tapasztalatom: ahol telket vettem legutóbb, láttam az utcában sétáltatni egy rossz kinézetű párt. Nem sok hiányzott, hogy megszólítsam őket mit keresnek errefelé, mert rossz szándékot esetleges idegen kezűséget feltételeztem. Két nap múlva, mikor megyek haza, mielőtt a főútra felhajtanék látom lehajt és leparkol egy gyönyörű metálfehér A7 és kiszáll belőle a pár akit párnappal korábban látttam.
Előre is elnézést kérek az offért és ha megbántanák kommentemmel valakit. Talán most nem olyan izgalmas a kereskedés, hogy ne pihenhetnénk. Vidéki megyeszékhelyen lakom. Elmentem délelőtt ma egy autó villamossági műszerészhez. A telephelyén Jaguár, BMW-k Mercik parkoltak - (valószínűleg alkatrészre vártak) . Momentán éppen szerelgetett egy ezüst Mercit. Mellette állt egy x drive BMW és egy Audi s6 - kinézetre igen drága, újszerű autók - a tulajaik a szerelőre várva beszélgettek. Anélkül, hogy tudatosan hallgatóztam vagy kíváncsiskodtam volna az s6 tulaja mondta, van neki egy q8 is, csak most azt kölcsön adta. Roma kisebbséghez tartozó illetőségűek voltak. Mindebből arra következtetek, hogy csak jó a kormány politikája, csak jó az emberek helyzete nálunk, csak én vagyok frusztrált ezzel a tőzsdézéssel.
Hát ez szintén a jelenlegi nagyszerű kurmányunknak köszönhető, mivel 2010 után gyakorlatilag leléptek a magyar tőzsdéről a külföldi befektetők, ill. a nyugdíjalapok, stb. beszántásával megszüntek a nagy hazai intézményi befektetők is.
2010-ben dupla akkora volt a forgalom a bét-en, mint 2021-ben, pedig akkor még egy válság végén voltak a gazgaságok, a bét-en forgó papírok árfolyama is jóval alacsonyabb volt, mint most (pl. az OTP árfolyama kb. harmada volt a 2021-esnek 2010-ben) (és az elérhető papírok számossága is kevesebb volt).
A 2007-es forgalom (a válság előtti idő) pedig több, mint 3x volt nagyobb, mint 2021-ben.
Sajnos azt kell mondjam bolond aki ide a magyar tőzsdére hozza a pénzét. Itt csak elég a pénz ahelyett, hogy növekedne. Sajnos én is bolond vagyok, igaz nem most, hanem régebben hoztam ide a pénzem egy részét. A bluek a külföldiek nélkül csorognak, a közép kategória hiába szeretne jól teljesíteni, az állami irányítás ellehetetleníti. A fing kategória meg egyenlő szerencsejáték.
Még mindig kerülik a megújjulókat. Valaki vágja már ezeket pofán egy péklapáttal, hogy felébredjenek: "Emellett a hazai gáztermelést is ösztönözni kell, a biogázt is lehetne még erősíteni és az elektromos hálózatok fejlesztésére is nagy szükség van.
Ennek érdekében villamosenergia-projektekre és gázprojektekre van szükség, ez 2030-ig mintegy 16 milliárd euró értékű beruházást jelent. ... egyéb gázerőművek fejlesztése 1,5 gigawatt teljesítményben: például a mátrai és tiszai erőművekben, amelyek hidrogénnel is képesek lesznek működni..."
A bejelentési kötelezettség nem a befolyás alapján íródik elő. A Tpt. mondja meg, hogy mit és mikor kell jelenteni, márpedig a Tpt. azt írja elő, amit írtam.
Viszont a "nem gykorolhatóság" de facto azt jelenti, hogy a többi részvénynek nagyobb a szavazati aránya. Persze lehet úgy érvelni, hogy egy következő közgyűlésig a társaság akár az összes saját részvényét el is idgeneítheti.
Ezt én is így látom. Addig, míg valamelyik NER lovag nem lesz érdekelt a geotermiában, addig ezt a kormányt nem érdekli a geotermia. Viszont egyre nagyobb a nyomás rajtuk. Az utóbbi időben sok önkormányzat kezd megvilágosodni - főleg akik távhő céget is üzemeltetnek - és a geotermiát látja a jövőnek. De ezt nyilván csak állami segítséggel tudják kivitelezni. Ha a kormányon nagy lesz a nyomás, hogy végre lépjenek ebbe az irányba, akkor talán történni fog valami.
Annyival kiegészítve, hogy a bennfentesnek is csak akkortól kötelező a bejelentés, ha a naptári évben az ügyelteinek össz értéke (nem nettósítva) elérte az 5.000 eurót. Attól még jelenthet az 5.000 euró elérése előtt is, de csak annak elérésétől kötelező.
A bejelentési kötelezettség a szavazati jog arányra vonatkozik, azaz 20M db az osztó, függetlenül attól, hogy mennyi a saját tulajdonban lévő részvények száma (minden törzsrészvénynek, függetlenül attól, hogy épp kinek a birtokában van, egy szavazati joga van, a saját részvénynek is). Lásd Tpt. 61. § (4) Ezért kell a saját részvények számának változásakor beállt határátlépését is jelenteni.
A befolyás más fogalom, a befolyásban beálló határátlépés nem keletkeztet bejelentési kötelezettséget.
A saját részvénnyel részvényesi (tulajdonosi) jog nem gyakorolható (Ptk. 3:225. § (1)), azaz nem jogosult osztalékra, nem szavazhat, stb., de a saját részvény semmilyen törvénnyel nincs megfosztva a szavazati jogtól, csak épp azt a Ptk előírás miatt nem gyakorolhatja.
A részvénybevonás és a saját részvény vásárlások hatására az MVM szavazati aránya 10,39% jelenleg, azaz átlépte a 10%-t, de sosem jelentett erről. Valószínűleg nem tartotta be a TpT. előírásait.
PANNERGY