Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2011. 08. 19. 18:39

Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel  

link



Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.



A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.



A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.



A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.



Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.



Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Magicmaan
Magicmaan 2011. 08. 22. 11:04
Előzmény: #39  Magicmaan
#40
Egyébként nincs is válasz, mert nem jár csernobili veszéllyel egy blokkleállás.
Egyáltalán nem vagy képben a témával kapcsolatban, tipikusan ilyenek a (sötét) zöldek is!

"Atom, húú, az nem jó mer sugároz, mennyünk tüntessünk, ticcsák be, monnyon le.."
Magicmaan
Magicmaan 2011. 08. 22. 11:01
Előzmény: #36  Dezso_Laszlo
#39
Én kérdeztem vazze egy állításoddal kapcsolatban, írtál egy mondat baromságot, majd visszakérdeztél!

Most meg követeled rajtam a hülye kérdésedre a választ.. de arra kérdésre, hogy miért jár csernobili veszéllyel egy blokkleállás Pakson, nem tudod a választ, csak dobálózol baromságokkal!
Dezso_Laszlo 2011. 08. 22. 00:18
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Kedves Uram!

Ahhoz képest, hogy sokezer karakternyi részletes javaslattal éltem, az Ön szűkre szabott véleménye - minden tömörsége ellenére - mintha kissé nélkülözne mindenfajta ténybeli hivatkozást. Ez persze nem baj, vannak, akik lélekvándorlásban hisznek, vannak, akik mások szemében látnak szálkát, egykutya, mindkettő távol áll a gondolkodástól, józan mérlegeléstől. Ennek ellenére véleményét köszönöm.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 23:54
Előzmény: #36  Dezso_Laszlo
#37
Kedves Uram!
Annyi hülyeséget ír, már elnézését kérem!
...igazából mindegy is, ez az ami kevésbé érdekes, de azt azért remélem,hogy sokan állnak a realitás talaján és átlátják a ferde gondolkodásmódot.
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 23:15
Előzmény: #33  Magicmaan
#36
A kérdésre nem válaszoltál: arra törekszel, hogy egy paksi szerencsétlenség nyomán Magyarországon is betiltsák a mezőgazdasági termelést? Már értem, mire valók a nick-nevek: hogy a lincselési veszélynek minden gazember fittyet hányhasson.
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 23:09
Előzmény: #32  Dilettans
#35
Sosem kezdtem szkanderba, ne félj, nem is fogok. Csak annyi történt, hogy írtál egy kedves csacsiságot: "... azt most borítékolom, hogy autóbalesetben, vagy repülőgépszerencsétlenségben (vagy valami hasonló) elhalálozna... ", ... na, erre válaszoltam, hogy a félelemkeltésedre nem vagyok vevő :))), ... a téma ilyen elterelése CIA-irányba vagy akárhová, az pedig roppant átlátszó, ezzel se próbálkozz, inkább a topiktémáról írj, kérlek.

Adott egy az európai nukleáris biztonságra veszélyes, a meglevő marhatrágya által keltett évi 12 millió CO2tonna üvegházhatással nem törődő, nagymértékű energiapocsékolással csak igen kicsit törődő, alacsony energiahatékonyságú vállalkozásokkal fikarcnyit sem törődő, a GDP-növekedést igen jelentősen visszafogó, építőipart tönkretevő, munkanélküliséget fenntartó, tömeges termőföld-kihasználatlanságot fenntartó, agrárgazdákat elszegényítő, nagymértékű energiaimport-kitettségű NEMZETELLENES stratégia, innen folytassuk.
Dilettans 2011. 08. 21. 22:50
Előzmény: #33  Magicmaan
#34
Mondjuk az tény, hogy egyikünk sincs képben Pakssal kapcsolatban...

@DL:

"nekem ez nem egy ügy, a félelemkeltő ostobaságaidat tartogasd a beszariaknak, akik nem a halál mesgyéjén járkálnak."

Senki nem fog beszarni az előző ostobaságomtól. Ha betegség miatt járkálsz a halál mesgyéjén, azt Őszintén sajnálom, és remélem tiszta szívvel, hogy megtalálják a gyógyírt a bajodra még időben. De ebben az esetben ez éppen elég nyomós érv lenne, hogy tettekben is létrehozz valamit, amíg még nem késő.
Ha a CIA miatt van gáz, akkor ne aggódj, az itteni tevékenységed miatt semmi ok a likvidálásra!
Elmentem aludni, jó éjt!
Magicmaan
Magicmaan 2011. 08. 21. 22:37
Előzmény: #23  Dezso_Laszlo
#33
"Minden blokk-leállás POTENCIÁLIS CSERNOBIL."

Na ekkora baromságot is rég olvastam!

Az a baj, hogy egyáltalán nem vagy képben Pakssal kapcsolatban.. sem az egész atomenergetikával kapcsolatban..
Dilettans 2011. 08. 21. 22:23
Előzmény: #31  Dezso_Laszlo
#32
Ok, bocsánat, már látom, hogy nem azonos körökben szkanderozunk. :)

"ez itt az üzleti világ legjelentősebb portáljának a fóruma" :D :D :D hát ezen besz*rtam. :D

Októberben nem fognak kitörni lázadások, vagy ha mégis, az a jogállamiság keretein belül (vagy annak látszatával) el lesz tiporva.

ui: ne szkanderozz, attól még nem lépett előre a világ!
Természetesen a tájékoztatást folytathatod kényedre-kedvedre, nem állt 1 pillanatig sem szándékomban ezt megakadályozni, de nem tudok most sem mást mondani: Csináld! ( Kaptál üzleti ajánlatot, arra nem reagáltál... az ismereőidet hívhatnád a kivitelezéshez, már most látom, király lenne a közös bizniszünk. :)

A CIA-s szkandert kifejtenéd? Tényleg érdekelne.
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 21:54
Előzmény: #29  Dilettans
#31
Kedves dilettans,

ez itt az üzleti világ legjelentősebb portáljának a fóruma, amelyben én a saját magam által elhatározott tájékoztatást folytatom, ... mégpedig az ÜZLETI VILÁG SZÁMÁRA és nem a "népnek". A nép nem ezt olvassa, sőt, lehet, hogy semmilyen portálhoz nem jut hozzá, ... de jómagam sok olyan cigány munkásembert ismertem pl. a dunakiliti építkezésen, akik a fizetés-listára három ikszet rajzoltak.

Az energiastratégia a népélelmezési (mezőgazdasági) stratégia után a legfontosabb a nép számára. Én arra törekszem itt (ha nem vennéd észre), hogy októberben, a forradalmak évadjában ne törjenek ki zavargások, hogy a jogállamiság (vagy a látszata, mindegy) fennmaradjon. A Fellegi-Bencsik nemzetellenes páros botrányos hülyesége pedig sima provokáció a zavargások kiváltása céljából.

Ha az Országgyűlés megszavazza ezt a nemzetellenes, dilettáns fércművet, az akkora botrány lesz, hogy az EU fog közbeavatkozni. Én szkanderoztam a rohadt ávósokkal 1983-tól, szkanderoztam a rohadt utódjával 1992-től, szkanderoztam a CIA-val 2001. szeptember 11. után (felszólalva a gyilkos világkereskedelmi logisztika ellen), nekem ez nem egy ügy, a félelemkeltő ostobaságaidat tartogasd a beszariaknak, akik nem a halál mesgyéjén járkálnak.
S52Raptor 2011. 08. 21. 21:53
#30
Az atomerőműveket, mint a világon legolcsóbban előállítható energia forrásait megszüntetni vagy korlátozni egyszerűen ökörség.
Ennek ellenkezőjéről engem meggyőzni legalább olyan hiábavaló vállalkozás, mint bebizonyítani, hogy van isten.
Dilettans 2011. 08. 21. 21:29
Előzmény: #28  Dezso_Laszlo
#29
Baszki, Te nagyon rossz irányból közelítesz. Megsúgom Neked halkan, de csak így egymás közt, hogy a Fellegi-Bencsik párost senki nem fogja eltávolítani, hacsak valakinek "felülről" nem az lesz az érdeke. Egyetlen esély a népi kezdeményezés (jujjjjj :) :) , ahhoz meg pont ilyen tökös csávók kellenek, mint Te. Mármint ha igaz, amit papolsz, qrvára nem értek hozzá. De ehhez kellenének a tettek, hogy a nép lássa, hogy itt valaki nem csak szövegel, és amit mond, az tényleg megvalósítható. Mellesleg ha ez tényleg működik, és valaki meg is próbálná bizonyítani, azt most borítékolom, hogy autóbalesetben, vagy repülőgépszerencsétlenségben (vagy valami hasonló) elhalálozna...

"Az egész Parlament egy bohóctréfa, operett-demokrácia, amelynek a forgatókönyvét valszeg volt ávós "szakemberek" írják"

(vagy mások)

Ezért kéne alulról kezdeményezni, de nem csak a szavak szintjén, mert az semmire sem elég....
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 21:06
Előzmény: #27  Dilettans
#28
Jelenleg nem ez a lépés következik, hanem a Fellegi-Bencsik nemzetellenes páros leválasztása a kormányról. Ha a kormány egy elfogadható reakcióidő elteltével nem fogja fel, hogy nyakán van a kés, a dolog sír-nevet szabályú lesz és az EU térfelére kerül ez a botrány. Nem lehet tovább fenntartani Magyarországon bűntársaságot, nem lehet a teljes politikai elitnek az energetikai lobbin élősködni, mert ez már

AZ EURÓPAI NUKLEÁRIS BIZTONSÁGOT FENYEGETI!

Ugyan miféle "zöld" párt az az LMP, amelyik ilyen aljassággal szembesülve hallgat, lapít, mint marhalepény a fűben? Ugyan micsoda "néppárt" az, amelyik kockára teszi egész Magyarország mezőgazdasági lehetőségét egy nukleáris baleset nagyon is REÁLIS VESZÉLYÉVEL??? Ugyan miféle "baloldali" az az MSZP, amelyik a dolgozóknak egy paksi reaktorbaleset utáni KITELEPÍTÉSÉT PAKS HETVEN KILOMÉTERES KÖRZETÉBŐL csak holmi "optimalizálásnak" tekinti? Na és a negyedik politikai erő, amely csak zsidózással, cigányozással gyűjt szavazatokat, de a "színmagyarok" létérdekeit is figyelmen kívül hagyja? Az egész Parlament egy bohóctréfa, operett-demokrácia, amelynek a forgatókönyvét valszeg volt ávós "szakemberek" írják a Néphadsereg utca 9-11-ben. Igenis Néphadsereg utca, mert Falk Miksa becsületes nevét senki se mocskolja be!!!
Dilettans 2011. 08. 21. 20:08
Előzmény: #26  Dezso_Laszlo
#27
Wazze, ne szövegelj, CSINÁLD!!!!! Állítólag szinte 0 beruházással meg lehet csinálni mindent kicsiben, nosza rajta! Tenni akarsz a jövőért? MUTASD BE! Hidd el, ha működik, többezer követőd lesz! Sőt, ha megfelelő garanciát tudsz adni, beszállok az 1. metán marhateleped finanszírozásába. (Amire elvileg nincs is szükség, mert ingyen kivitelezhető...)
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 19:55
Előzmény: #25  Dezso_Laszlo
#26
Stratégia javaslat 0006.

EREDETI:

b) A fenntartható energiagazdálkodásnak meg kell teremtenie a társadalmi és gazdasági dimenziók, továbbá a környezetvédelmi, természetvédelmi és klímapolitikai követelmények közötti összhangot, figyelembe véve a magyar társadalom jólétére, a gazdaságra, az ellátásbiztonságra és a versenyképességre gyakorolt hatásokat. A megvalósítás érdekében mérsékelni kell a fajlagos energiafogyasztást, javítani kell az energiahatékonyságot, és szükséges ösztönözni az alacsony szén-dioxid kibocsátású energiaellátási és -felhasználási technológiák, az intelligens hálózatok és mérők elterjedését. Kiemelten kell támogatni a hazai innovációt, valamint a többcélú, fenntartható erdőgazdálkodást. A környezettudatos társadalom kialakítása érdekében széleskörű szemléletformálási programokat kell indítani.

HELYETTE:

j) Kiemelten kell támogatni a hazai innovációt, valamint a többcélú, fenntartható erdőgazdálkodást. A környezettudatos társadalom kialakítása érdekében széleskörű szemléletformálási programokat kell indítani.

Fenntartható energiagazdálkodás nincs, főként nincs egy Magyarország-méretű területen.

A homályos szólam-pufogtatások sehova sem vezetnek, törlendők.

A c) ... d) pontok már leírták: HOGYAN kell támogatni a hazai innovációt, szemben a Fellegi-Bencsik páros által összehordott idióta általánosságokkal, ... de ha ismételni kell ÁLTALÁNOSSÁGOKAT is, ám legyen.

A „széleskörű szemléletformálási programok” HIÁNYA vezet az energialobbi legpimaszabb részének mocskolódásához, ... például ebben a topikban is, de máshol is. Amint a Túlélést szolgáló, Európa nukleáris biztonságával törődő, ESKÜJÉHEZ HŰ nemzeti fejlesztési miniszterünk lesz, akár a kétszeresét is elérheti az adózott eredménynek az az új KÜLÖNADÓ, amelyet az ENERGIALOBBI LEGKÁRTÉKONYABB RÉSZÉRE javasolni fog.
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 17:27
Előzmény: #24  Dezso_Laszlo
#25
Stratégia javaslat 0005.

EREDETI:

a) Az ellátás biztonsága érdekében törekedni kell a kiegyensúlyozott energiaforrás és fogyasztás struktúra elérésére és megorzésére, figyelembe véve a magyar társadalom jólétére, illetve a gazdaságra gyakorolt hatásokat. Ehhez biztosítani kell az energiatakarékosság és az energiahatékonyság prioritásként való kezelését, a hazai források részarányának fenntartását és lehetoség szerinti növelését, az energiahordozó beszerzési útvonalak és források diverzifikálását, az energiahordozó-szerkezetnek és a biztonsági készleteknek az ellátás biztonsága szempontjából történo optimális kialakítását, valamint a regionális infrastruktúra platform létrehozását elosegíto infrastruktúra-fejlesztést és szabályozói környezet létrehozását.

HELYETTE:

i) Az ellátás biztonsága érdekében törekedni kell a kiegyensúlyozott energiaforrás és fogyasztás struktúra elérésére és megorzésére, figyelembe véve a Túlélésre, az európai nukleáris biztonságra, valamint ezek után a magyar társadalom jólétére, illetve a gazdaságra gyakorolt hatásokat. Ehhez biztosítani kell az energiatakarékosság és az energiahatékonyság prioritásként való kezelését, a hazai források részarányának fenntartását és lehetoség szerinti növelését, az energiahordozó beszerzési útvonalak és források diverzifikálását, az energiahordozó-szerkezetnek és a biztonsági készleteknek az ellátás biztonsága szempontjából történo optimális kialakítását (ld. a fenti a) ... h) pontokat).

Nem ÁLTALÁNOSSÁGOKRA, Jézuskának küldött kívánságlistákra, hanem KONKRÉTUMOKRA van szükség, hogy mindenki tisztában legyen azzal: az energetikában mit hoz a jövő? Ha a konkrétumokat ÁLTALÁNOSSÁGBAN is meg akarja valaki fogalmazni, az nem baj (noha a teljes i) pont igazából nélkülözhető) ... de az ÖNERŐS megoldást meghaladó felesleges baromságokra - „regionális infrastruktúra-platform létrehozására” - nincs szükség stratégiai szinten (az az operatív gyakorlat része).

Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 15:21
Előzmény: #22  datoja
#24
Köszi.

Az a) ... b) pontok igen részletesen megtalálhatók más topikokban. Már tavasszal felhívtam a figyelmet arra, hogy a gázhálózatot és a biometán-fejlesztéseket kell támogatni, de ez a nemzetellenes páros elengedte a füle mellett, az üzleti média pedig agyonhallgatta. Azután konkrétan javasoltam az agrárerőmű-programot egy következő topikban, ami egyetlen pozitív érdeklődést nem váltott ki, mintha az egész üzleti világ öngyilkos lenne. Végül már konkrétan megneveztem a Fellegi-Bencsik párost is, akik a hajmeresztő, BOTRÁNYOSAN ALACSONY GDP-NÖVELÉSÉRT személyesen felelnek. Itt, ebben a topikban konkrétan kimutatom a NEMZETELLENES, aljas energialobbi-érdekeket, valamint konkretizálom azt: mi a teendő a 2060-as év Túléléséért, Európa nukleáris biztonságáért, A GDP NÖVELÉSÉÉRT, az építőipar fellendítéséért, a tömeges - és TÉNYLEGES - munkahelyteremtésért, a családi agrárgazdaságok jövedelmének megkétszerezéséért, az igen nagymértékű energiatakarékosságért és energiahatékonyság-növelésért, a hazai járműpark bioCNG-re való átállításáért, az áram-, földgáz- és kőolajimport teljes felszámolásáért, a hazai energetikának a 100 %-os kizöldítéséért, stb. Az eddigi válaszok csak nemzetellenes oldalról jönnek: mocskolódás, figyelem-elterelés, parttalan rinyálás, stb. [Eszemben sincs ezeket kimoderáltatni, ezek MEMENTO módján szolgálják a Nemzetet, mutatják: milyen aljas az energialobbi nemzetellenes igyekezete.]

A c) pontra vonatkozóan még nem indítottam topikot, mivel a saját know-how-m másnak való átengedését nem kívánom lehetővé tenni. Ha a FIDESZ-KDNP kormány felkér engem Fellegi utódjául, majd végrehajtom ezt a pontot is (én tudom, hogyan kell, más pedig nem).

A d) pont kiegészítéséül: óriási kereslet keletkezik, amint a vezetékes áramhálózat ledózerolása realitás lesz, ezért nemcsak hazai, hanem igen jelentős, sőt, túlnyomórészt exportigény kielégítéséről van szó, ami akár 30 ... 60 hazai vállalkozásnál is felfuthat milliós széria fölé.

Az e) pont nélkülözhetetlen a vezetékes áramhálózat felszámolásához, ugyanis a távhőhálózat túlnyomó része hőerőművekhez kapcsolódik.

Az f) pont igen kiterjedt téma, erre vonatkozóan mindenkinek javaslom könyvemet, Az energiatakarékosság kézikönyvét 250 ff oldalon, 7 színes tervlappal, 5 db műanyag zacskóval és időtálló 4-gyűrűs dossziéval, 4950 Ft-ért (persze másolni is lehet, akkor potom 4960 Ft-ba - és munkába - kerül).

A g) ... h) pont az, ahol a Fellegi-Bencsik páros hazudozása lelepleződik. Azt állítják, szükséges a struktúraváltás és a szemléletváltás, de az egész botrányos hülyeségük a jelenlegi struktúra erőszakos fenntartását szolgálja, a jelenlegi környezetromboló szemlélettel.
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 14:21
Előzmény: #19  Magicmaan
#23
A csernobili védőzóna legkülső határa kb. 175 km sugarú kör, alig nagyobb terület Magyarországnál.

Minden blokk-leállás POTENCIÁLIS CSERNOBIL.

Azt akarod, hogy Magyarország területén betiltsák a mezőgazdaságot?
datoja 2011. 08. 21. 14:14
Előzmény: #20  datoja
#22
Anno a GENESIS projekt is szépen indult,
szebben,mint a biometán.Három telephelyen
napelemgyár/szingapur,spanyol,magyor/.
Szuper holland szakértők.Komoly részvénytársaság.Hatalmas GDP növekedés.
Mégse lett belőle semmi.
Úgy érzem,a te biometán ötletedből se lesz semmi.
-Ha csak nem bratyizol le a Fellegivel,meg a Bencsikkel.
Próbáld meg!
Hátha besuszterolják a mellékletükbe!
Én neked drukkolok!
Dezso_Laszlo 2011. 08. 21. 14:13
Előzmény: #20  datoja
#21
Minden okés, itt a következő.

Stratégia javaslat 0004.

(nincs eredeti, a bővítést a jelenlegi a) pont elé kell beszúrni).

BŐVÍTÉS:

a) [a Túlélést biztosítandó] a mezőgazdaságban - kezeletlen marhatrágyával - keltett évi 12 millió CO2tonna üvegházhatást 10 éven belül fel kell számolni, egyrészt a mezőgazdaságnak az emisszió-kvótarendszerbe történő bevonásával (negatív ösztönzéssel), másrészt a marhatrágya kezelésére (abból a biometánnak a lehető legnagyobb mértékű kivonására) indított családi fejlesztések nagyarányú támogatásával (pozitív ösztönzés)

b) [a Túlélést biztosítandó] a mezőgazdaság energiatermelő képességét 20 éven belül napi 28 ... 29 millió m3 - földgázszabványnak megfelelő, forgalomképes - biometán-kibocsátásra kell fokozni, egyrészt a jelenlegi marhatartás energetikai célú átalakításával (kizárólagos széna-takarmányozással, alacsony tej- és magas metán-kihozatallal, az ipari energiaigény - vezetékes áram, üzemanyag - nullára csökkentésével, CNG-kutak ill. gázvezetékek létesítésével), másrészt a rendelkezésre álló tejkvóta és takarmánybázis erejéig való új beruházások támogatásával

c) [a Túlélést biztosítandó] a családi/osztott áram- és melegvíz-termelésre féléves határidővel magyarországi tervpályázatot kell kiírni 10 MdFt-os összdíjazással, hogy a hazai készülékgyártás pénzügyi bázisát a legalkalmasabb hazai vállalkozások megszerezhessék (akár nulla forintos vagyonnal is)

d) [a Túlélést biztosítandó] a pályázat nyertesének/nyerteseinek óriási adó- és járulékkedvezményt kell biztosítani a milliós szérianagyság eléréséig

e) a távfűtésnek egyedi (kondenzációs etázskazános) kiváltását nagymértékben támogatni kell

f) [a Túlélést biztosítandó] egyrészt nagymértékű energiatakarékossági programot kell indítani a lakosság körében: szorgalmazni kell valamennyi olyan villamosgép lecserélését, amelynek gázüzemű megfelelői kisebb energiafogyasztásúak: valamennyi hőtermelő-, világító-készülékét és villamosmotorét; másrészt az energiahatékonyság nagymértékű emeléséért, a kézierős kkv-k (igáslpovas családi agrárgazdaságok) versenyelőnybe hozásáért kétdimenziós vállalkozói adóval kell büntetni minden környezetromboló vállalkozást (amely nem teljesíti az energiahatékonysági minimumra - országosan 130 USD/GJ átlagértékre - vonatkozó létfontosságú követelményt)

g) [a Túlélést biztosítandó] a teljes magyarországi vezetékes áramhálózatot - a mögöttes erőművekkel és távfűtőkkel együtt - tíz éven belül fel kell számolni

h) [az európai nukleáris biztonság érdekében) a paksi atomerőművet öt év múlva be kell zárni

Világossá kell tenni: mi az az óriási mennyiségű SÜRGŐS ill. AZONNALI tennivaló, amely HELYETT a Fellegi-Bencsik páros megnyitókon való reprezentálással és üres szóvirágokkal vezette félre személyesen Orbán Viktor Miniszterelnök Urat is, ... továbbá a hazai és európai közvéleményt is. Ez büntetésért kiált.

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek