A németeknek, a nyugati bankoknak ki fogja kifizetni a kárát? Nem véletlen, hogy a németek ukrán felelőst keresnek. Amerikával szemben esélyük sem lenne.
A lassulsából nem tudod megmondani a pillanatnyi sebességet, csak akkor, ha a kiindulót is hozzáteszed. A német gazdaság az elmúlt tíz évben (a kovid hatást ne vegyük bele) alig tudott növekedni. A háború mindenkire kihat. Távolabbi országokra kevésbe, közelebbiekre erősebben.
Az oroszok részét elintézném annyival, hogy majd ha az oroszok kifizetik a 300 milliárd dolláros jóvátételt a háború lezárása után, majd az ukránok ebből kifizetik a Gazprom kárát.
Megint egy 23 februári cikket hozol, amelyben 22-es grafikon van. Nálunk is voltak korlátozások a közintézményekben, a rezsitérítésben határokat szabtak, de azóta sokat enyhült ez az egész probléma. Mi lenne, ha egyszer helytálló linket tenn be és helytálló kommentet írnál? Prábáld meg, hogy első körben legyen minden harmadik ilyen, aztán lehet sűríteni, ha az sikerül.
Ez a cikk a Covidra is fogja a GDP növekedés megtorpanását, azt még írja, hogy 35%-kal növekedett a gázár, de egy 23 februári cikkre hivatkozva teszi ezt. Még arról is szól, hogy az atomenergia korlátozása miatt is voltak/vannak energiagondok. Egyébként a német infláció nem volt magasabb az EU átlagnál és a GDP-ben sincsenek komoly gondok, a növekedés leállásáról szól a dolog. De a többi nyugati EU országban is volt lelassulás, nálunk az egyik legnagyobb az elmúlt négy évet nézve.
Ő azt akarta bizonyítani, hogy egy hamis mítosz az, hogy a németek az olcsó orosz gázra alapozta a gazdaságát, mivel kicsi volt a háború előtt a különbség. Neki pont a háború előtti helyzetet kellett bemutatni.
Szerinted ezt ki fogja benyelni? "A Gazprom adatai szerint a vezeték oroszországi és németországi szárazföldi részének megépítésének költségei 6 milliárd euró körül voltak.[58] A tengeri szakasz költsége nagyjából 88 milliárd euró volt.[59] A szükséges források 30%-t tulajdoni hányaduk arányában a részvényesek adták össze, míg a maradék 70% banki forrás.[60]A hiteleket két osztályba lehet sorolni.[61][62] Az első csoportba egy 3,9 milliárd eurós összeg tartozik, melyek közül egy 3,1 milliárdos, 16 éves lejáratú csomagot egy exporthitelezéssel foglalkozó ügynökség jegyzett le, és egy 800 millió eurós részt pedig fedezetlenül, a földgáztranzitból származó bevételek terhére vettek fel. 1,6 milliárd euróra a francia, hitelbiztosítással foglalkozó Euler Hermes, 1,8 milliárd euróra a Német Egyesített Hitelgarancia Program, 500 millió euróra pedig az Olasz Exporthitel Ügynökség vállalt kezességet. A hitelt 26 kereskedelmi bank nyújtja. A Crédit Agricole dokumentációs, valamint hitelbonyolító bank. A Société Générale egy hitelközvetítő, az olasz SACE csoport, a kötvénybiztosítás kibocsátója. A Commerzbank a Hermes hiteközvetítője, az UniCredit az UFK hitelközvetítője, a Deutsche Bank a számlavezető bank, a Sumitomo Mitsui Banking Corporation pedig a technikai és a környezeti feltételeket biztosítja.[60][61] A pénzügyi tanácsokat a Société Générale, a Royal Bank of Scotland (ABN Amro), a Dresdner Kleinwort (Commerzbank) és az Unicredit adta.[63][64] Az Északi Áramlat jogi tanácsadója a White & Case, a hitelezők képviselője pedig a Clifford Chance volt."
Az Északi Áramlat tengeralatti csővezetékét egy erre a célra létrehozott társaság – a Nord Stream AG – üzemelteti. A vállalatot Svájc Zug városában jegyezték be 2005. november 30-án. A részvények 51%-át az orosz Gazprom energetikai vállalat, 15,5–15,5%-át a Wintershall és az E.ON Ruhrgas német gázipari vállalatok, 9%-át a N.V. Nederlandse Gasunie holland társaság és további 9%-t a francia GDF Suez birtokolja.[16][26] A Nord Stream AG vezérigazgatója Matthias Warnig, a felügyelőbizottság élén pedig Gerhard Schröder áll.
Nézz utána, a robbantáskor már jó ideje nem folyt gáz a németek felé, a másik meg még be se lett üzemelve. A német ipart érintette persze, ki tudja már hosszabb távon mennyire lesz ez a hatás nagy, de nem azért nem kapott orosz gázt Németország mert felrobbanták a vezetéket.
"szabadságot, ami ugye függetlenséget is jelent" Kinek a szabadságát jelenti a függetlenség? Orbán Viktorét, hogy az EU ne avatkozzon bele abba, amikor a NER lovagokna, családtagjainak osztja szét a pénzt? Orbán a saját szuverenitását védi mindig, amikor rendszerszintűvé emeli a korrupciót és autokráciává változtatja a politikai rendszert és zavarja, hogy az EU a közös értékeket és a pénzét kéri számon rajta. EU vezetés: mindenhol a tagországok emberei ülnek, ők döntenek minden fontos kérdésben, a személyzeti ügyekben is. A bürokrácia csak a döntéseket hajtja végre.
Lehet, de te biztosan az vagy ebben a kérdésben. Mert akkora hülyeséget régen hallottam, amit mondtál, miszerint a németek éppen le akartak állni az orosz gázról ( azért voltak benne az építkezésben) és nincs hatással a német iparra ( erről meg kérdezd meg a német ipari szereplők hangulatindexét ) . Erre mondtam, hogy azért a hülyeségnek is van határa. de láthatólag nem nálad.
belépéskor még teljesen más feltételek voltak, mint amit most várnak. Én lelkes EU párti voltam. Mára lassan kilépés párti leszek. Ha megnézed az 1848-as fiatalok követeléseit jó néhány pontot ma is lehetne követelni. Legfőképpen a szabadságot, ami ugye függetlenséget is jelent. Az EU vezetése nem kompetens, csupa kontraszelektált emberekből áll (mint anno a magyar szocializmusban). Csak a közösségi médiában erősek. És a hülyeséget sem kellene követni. Gondolok itt arra, hogy hogyan lehet megválasztani olyan embert képviselőnek, aki más embereket ver véresre meggyőződéssel?
OROSZ-UKRÁN háború