Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch péntek, 15:37
Előzmény: #59978  totoro
#59980
Látható volt az EP választáson is, hogy mennyire ‘jó’ az irány és hogy mennyire van túltolva a migráns és genderpropaganda. 
hekki
hekki péntek, 15:20
#59979
Vezetnek a szlovákok:)
Ukrajna ki lesz ütve:)
Itt is ott is :)
totoro
totoro péntek, 13:51
Előzmény: #59975  Dehogynincs
#59978
Ha Orbán oroszellenes attitűdöt ütött volna meg, és hagyta volna a kelettel kollaborálást, a túltolt migráns és gender propagandát, akkor itt lennének az EU pénzek, és tarolt volna az EU választásokon, kb. nulla ellenfele lenne, a Tisza se tudott volna így feltörni. És még jól is állna a habitusának, ha ostorozná a németeket, hogy nem elég tökösek. Kurvára fordított lovon ül régóta, pedig ennyi erőből a jó irányba is állhatott volna.
Sehmet
Sehmet péntek, 12:42
Előzmény: #59972  sztanil
#59977
1956-ban - és előtte a jaltai szerződésben - odadobtak bennünket a nyugati nagyhatalmak a Szovjetuniónak, valamint a szuezi válságban érintett Franciaország és Nagy-Britannia elleni közös amerikai-szovjet fellépés okán megüzenték titokban a szovjeteknek, hogy saját befolyási övezetükben azt csinálnak, amit akarnak '56-ban. Az "ostoba ruszfóbia" pedig ostoba megjegyzés volt tőled, mivel akkor a Szovjetunió része volt Ukrajna is. Látszik, a történelem nem volt erősséged. Átnézhetnéd az ukránok történetét, és szólj, ha a Hmelnickij-féle kozákok és tatárok által a XII. sz. közepén kikiáltott, pár évig tartó önálló Ukrán Fejedelemségen és a bolsevik időkben átjáróházzá vált, valamiféle önálló Ukrajnán kívül volt-e valaha a Kijevi Rusz óta önálló ukrán állam és azt is, hogy az Ukrajnában lévő civilizációs törésvonal miatt (nyugati keresztény és keleti szláv ortodox) miatt elképzelhető-e ezek figyelembe vétele nélküli tartós, fenntartható béke! Aztán ezt is leírhatod, nem vagdalkozva, nem személyeskedve, hanem szakszerű indokolással alátámasztva! Köszönöm!
Sehmet
Sehmet péntek, 12:32
Előzmény: #59973  Murdoch
#59976
Miért éppen most értené magát? Ráadásul a németek oldalán a két világháborúban jelentős területi veszteségeket szenvedtünk el. Még a második világháború után is elvettek tőlünk három települést a Csallóközben. Mondom még én is, aki anyagi ágú nagyapai oldalon német/sváb vagyok.
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 12:30
#59975
Mit csinált jobban Lengyelország, mint Magyarország?
https://mehrlicht.444.hu/2024/06/20/mit-csinalt-jobban-lengyelorszag-mint-magyarorszag
"A lengyel sztori azt mutatja, hogy kézzelfogható gazdasági hasznok és politikai mozgástér is jár annak, aki biztonságpolitikai kérdésekben nem megy szembe a nyugati szövetségesekkel. Létezne tehát alternatívája az orbáni keleti nyitásnak, ha a hibás helyzetértékelés és rövid távú személyes haszonszerzés igénye nem befolyásolná a magyar külpolitikai és gazdasági döntéseket." ...
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 11:09
#59974
Orbán Viktor elmondta: az amerikaiak vezetésével, Németország statisztálása mellett a nyugati világ szeretné legyőzni Oroszországot, a háborút az ukránokra hagyják.
Putyin a nemzetközi jog minden alapelvét felrúgva megtámadta Ukrajnát, a nyugat erre lehetőségként tekint, hogy meggyengítse Oroszországot. Sok százezer emberélet elvesztése árán lehet legyőzni Oroszországot, a kérdés az, hogy a Ukrajna NATO-ország lesz-e.
A nyugatiak ezt meg akarják nyerni, de szerintem ez reménytelen. Még ha sikerülne is, olyan magas az ár, ami nem éri meg.
Sok százezer ukrán és orosz halt meg, lassan egy millió gyereknek nincs édesapja, vagy munkaképtelen. Egy nemzedék kilátástalan helyzetben lesz.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240621/orban-viktor-alakul-a-terv-a-haboru-nyerteseivel-fizettetjuk-meg-a-brusszeli-birsagunkat-693833
A nyugatiak ezt meg akarják nyerni, de szerintem ez reménytelen. Még ha sikerülne is, olyan magas az ár, ami nem éri meg.
__________ visszaszélkakaskodik a régi Orbánhoz _____________________
Gondoljuk végig, amit Orbán mond!
Idáig főleg (csak?) oroszbarát véleményt hangoztatott. Most Putyinról is mondott pár rossz szót. Szegény Orbánt mogyorózza Putyin is és a nyugat is, de olybá tűnik, hogy most a nyugat erősebben, függetlenül attól, hogy kinek van igaza. Szerintem mindkét félnek van valamennyire igaza, de a nyugatnak jóval nagyobb mértékben.
Orbánnak igaza van abban, hogy a háború miatt sok százezer szláv halt meg. Ha most a békepárti Orbán rákényszerítené a békét Putyinra és Zelenszkijre, akkor sem támadnának föl a háborúban elesettek és akkor is kiltástalan helyzetben marad egy nemzedék.
A béke sincs ingyen, de egyelőre az is reménytelen. Még ha sikerülne is, annak is magas ára lesz.
Murdoch péntek, 08:33
Előzmény: #59972  sztanil
#59973
Te ilyenkor érted magadat? Hogy jön ide 56? A németektől gondolom nem rettegsz, végül is csak két világháborút hoztak össze….
sztanil péntek, 08:10
Előzmény: #59971  Murdoch
#59972

Gondolom akkor szerinted az 56-osok is ostoba ruszofóbok voltak.
Nyugodtan törölheted is a nickedet, mert most végre színt vallottál.
Murdoch 2024. 06. 20. 21:39
Előzmény: #59970  sztanil
#59971
Egyértelműen ostoba ruszofóbia van világszerte, ez lett kiadva. Ez is kell ahhoz, hogy maradjon a rettegés és pöröghessen a nyugati hadiipar.
Placi82 2024. 06. 20. 18:21
Előzmény: #59968  Murdoch
#59969
Hát aki tudja hogy lehet az USA ban elnyerni az ugyeszi hivatalt, annak ez nem összeesküvés. Nekem például ha milliárdos lennék se jutna eszembe támogatni sok sok ugyeszi kampanyt. Akkor inkább adományoznek a bálnak megmenteséért. 😉
Murdoch 2024. 06. 20. 17:35
Előzmény: #59967  hekki
#59968
Ezzel egy gond van, hogy Trump nem éppen a legjobb kezekben van, kristálytiszta, hogy a globális háttérhatalom mindent is megtesz, hogy eltávolítsa:
https://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/3927585-george-soros-responds-to-gop-attacks-over-manhattan-da-i-dont-know-him/mlite/?nxs-test=mlite
Nem tudom, milyen ‘hatalmas’ ügyeket fognak még előkaparni róla - megjegyzem mindeközben a Biden család ukrajnai ügyeiről kuss van. Lehet kitalálják hogy nem adózott 30 éve a Reszkessetek betörők 2  gázsija után. Nagy káosz van a yenkiknél.
hekki
hekki 2024. 06. 20. 14:47
#59967
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 20. 13:11
#59966
Elfogadták a 14. orosz szankciócsomagot, két meglepetéssel: bekerült a gázkereskedelem, és Magyarország nem tiltakozott
https://hvg.hu/eurologus/20240620_elfogadtak-a-14-szankciocsomagot-magyarorszag-is-beadta-a-derekat
A 14. csomag körül hosszas alkudozás folyt, miután – különböző okokból – a magyar és a német kormány késleltette az intézkedések elfogadását, péntekre azonban teljes körű lett az egyetértés. Pedig május 27-én Szijjártó Péter még kijelentette, hogy Magyarország nem támogatja ezt a csomagot, mert ellentétes Magyarország érdekeivel, mert veszélybe sodorja az energiabiztonságot.
korábban:
https://hvg.hu/gazdasag/20240618_politico-a-nemetek-az-utolso-pillanatban-blokkoltak-az-orosz-gaz-elleni-szankciot
Németország azért döntött a szankciós csomag blokkolása mellett, mert attól tartanak, hogy a saját kisvállalkozásaik szenvednék meg annak hatásait.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 20. 11:56
Előzmény: #59964  Zsolt90
#59965
Nekem hiába hízelegsz.
Nem fogom rádtukmálni a butaságaimat. Másokat is jutalmaztam már ezzel. Mindenkinek javasolhatod, ha meg akar szabadulni a válaszaimtól, akkor hízelegjen nekem Zsolt90 módszerével.
Zsolt90 2024. 06. 20. 11:39
Előzmény: #59963  Dehogynincs
#59964
Megint kinosan terelsz es orbanozol egyet. neked agyadra ment orban. De elmondom, hatha ennyire buta vagy, de nem orbannak kellett volna garanciat nyujtani. Hanem anglianak pl meg nemeteknek meg amerikanak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 20. 11:26
Előzmény: #59962  Zsolt90
#59963
A látszat ellenére nem vagyok nyugati hatalom.
Nem tudom, hogy a hivatalosan a nyugati szövetségi rendszerhez tartozó, béketeremtő Orbán miért nem vállalt garanciákat.
Amit megtehetett a finnek és a svédek nato-csatlakozása ellen azt mind megtette a szuvernitásra hivatkozva. Szavakban a mi szuverenitásunkra hivatkozott, de a késleltetéssel Putyin szuverenitását szolgálta, ameddig lehetett.
A tartalmához hozzászólás pedig az, hogy minél többen és többet foglalkozzanak Putyin oroszbarát és ukránellenes lépéseivel.
Putyin háborút indított. "Most így jobb? Szétrúgott ország, félmillió halott ember."
Zsolt90 2024. 06. 20. 10:55
Előzmény: #59959  Dehogynincs
#59962
De a tartalmahoz is hozza tudsz szolni? Miert nem vallaltak a nyugati hatalmak a garanciakat? Ha elvileg a cel ukrajna natoba bevonasa lett volna? Most igy jobb? Szetrugott orszag, felmillio halott ember.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 20. 10:19
Előzmény: #59956  Zsolt90
#59961
Nálunk sajtószabadság van, kérem szépen.
Lehet terjeszteni Orbán hivatalos és valódi álláspontját is.
Ha továbbra is tombolni fog nálunk a demokrácia, akkor talán még az is újra megtörténhet, hogy az igazi ellenzék bekerül a közmédiába és nemcsak a tévé mag a rádió mondja föl a kormánypropagandát a tehetségtelen és alkalmatlan parlamenti ellenzékről.
Egyébként itt a fórumon tényleg véleményszabadság van. Ebben a jelentéktelen fórumhomokozóban mindenki leírhatja a véleményét, bár többnyire ilyen-olyan oldali pártkatonák terjesztik a pártjaik pillanatnyi álláspontját.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók