Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
________
________ 2022. 03. 06. 22:34
Előzmény: #5699  badsector1
#5700

Én nem mennék el szó nélkül a Moldáviai fegyverraktár mellett. 22 Ezer tonna!!!
Ha pityun már most elkezdi a romániázást, akkor hamarosan ők is ellenségek lesznek.
.https://www.google.de/amp/s/infostart.hu/kulfold/2022/03/02/moldova-elfoglalasa-is-resze-az-orosz-haditervnek-arulkodo-video/amp
badsector1
badsector1 2022. 03. 06. 22:16
#5699
"Az oroszok katonai válasszal fenyegették meg Romániát és több, meg nem nevezett „határmenti országot”"
   
ennyire talán nem erős a ruszki hadsereg, hogy az ukránok mellett mindenkit is megtámadjon
badsector1
badsector1 2022. 03. 06. 21:44
#5698
"Bennett telefonon egyeztetett Putyinnal, Zelenszkijjel, Scholzzal és Macronnal"
   
Izraelieknek el kellett volna adni a légvédelmi rendszerüket az ukránoknak, már nincs értelme taktikázni szíria miatt.
Amúgy a ruszkik szíriával tudnak még valamit kezdeni?
________
________ 2022. 03. 06. 21:37
Előzmény: #5696  badsector1
#5697

CSAK HADGYAKORLAT
CSAK LUHANSZK+DONYEC
CSAK LUHANSZK+DONYEC+UKRAJNA
CSAK LUHANSZK+DONYEC+UKRAJNA+MOLDÁVIA
CSAK....
https://www.portfolio.hu/global/20220306/hatalmas-fegyverraktar-talalhato-abban-az-orszagban-amely-vlagyimir-putyin-kovetkezo-celpontja-lehet-531155
badsector1
badsector1 2022. 03. 06. 21:12
Előzmény: #5668  WLM
#5696
Az ukránok nem zselinszkiért harcolnak, ezért az ukrán népet is likvidálnod kellene ahhoz, hogy az ukrán háború véget érjen, viszont utána jönne a következő.
gazmber 2022. 03. 06. 20:45
Előzmény: #5690  ________
#5695
a kutat , ha lefojtják, az uranyitása utána lehet már csak jóval kisebb kapacitással fog üzemelni... így inkább általában elfáklyázák pl.a gázt, az olajat csak nem engedi szerteszét, nem a legszerencsésebb lenne a környezet miatt (?)
gazmber 2022. 03. 06. 20:36
Előzmény: #5690  ________
#5694

a nagy 'barátság' -ért cserében lehet a MOL is kap az akciós olajból (?) lesz miből toldozgatni a 'rezsicsökkentés' okozta lyukat...(?)
a gáz az lesz, hogy lassan levágják pl. Kijevet (is) a villany, internet stb. hálózatokról...lemerülnek a telefonok is és kezdödhet a barbár vérengzés, amiről már kevés infó fog napvilágot látni ...
a mély és sötét(?) metróalagutakban lévők helyzete is 'katasztrófa'..  vmi tartalék vészvilágítás lehet van egy darabig...de meddig(?) szvsz
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 03. 06. 20:35
#5693
Az ukránok több orosz hadigépet foglaltak le a háború alatt, mint amennyit az elmúlt 8 évben legyártottak
https://telex.hu/kulfold/2022/03/05/az-ukranok-tobb-orosz-hadigepet-foglaltak-le-a-haboru-alatt-mint-amennyit-az-elmult-8-evben-legyartottak
Urbán maga alá aggódik a fegyverszállítások miatt, miközben maga Putyin szállítja a legtöbb fegyvert az ukránoknak.
WLM 2022. 03. 06. 20:33
Előzmény: #5688  euler
#5691
Nagyon bízom benne, hogy igazad van drága uram. Bocsánat, a szankciók hatékonytalanságát kizárólag P-re értettem, az orosz nép érezni fogja rendesen. 
________
________ 2022. 03. 06. 20:17
Előzmény: #5685  ________
#5690
Ha jól tudom a gáz/olajkitermelés leállítása nem olyan egyszerű dolog
Most, hogy mindenki lemond az orosz energiáról, hamarosan eláraszthatja a fekete arany a ruszkikat
A Shell nem véletlenül vett bagóért olajat a napokban...
kkpp 2022. 03. 06. 20:13
#5689
Tegnap pár órát pörgettem és olvasgattam az ukrán subredditet a Redditen. Miután ott pár belinkelt elemzést elolvastam, már egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ezt a háborút az oroszok megnyerik. Sőt, az utóbbi két-három nap alapján kezdem azt érezni, hogy az orosz hadiszerencse mostanság át fog fordulni vereségbe. Nem pár nap alatt, de én már nem várok nagy orosz sikereket, és nagy területfoglalásokat, inkább a támadás kifáradását, és ukrán fokozódó ellentámadást. Minél több fegyver és idegenlégiós érkezik Ukrajnába, annál jobban elpicsázzák az oroszokat. Hacsak nem küldik rá a ruszkik a nehézbombázókat a nyugati ukrán városokra is, hogy a földdel tegyék egyenlővé őket. Bár, ha ezt elkezdenék, szerintem a NATO beavatkozna.
euler 2022. 03. 06. 20:10
Előzmény: #5683  WLM
#5688
Volt egy pár pártfőtitkár az oroszoknál aki élete végére beleőrült a hatalomba, de egy se fért hozzá a gombhoz. Állítom, hogy ez most is tabu, mert a nukleáris csapás az kölcsönös elrettentés, de kölcsönösen biztos megsemmisülését is jelenti mindkét félnek.
Ezzel az oroszok is tisztában vannak.
.
A szankciók pedig működnek még ilyen tessék-lássék módon is, erről ne nyissunk már vitát. Utána lehet olvasni. Több kellene, az energiahordozókra is, bármilyen fájdalmas lenne nekünk is. 
Az elhúzódó háború, demoralizált katonákkal, akadozó technikával és utánpótlással, megbízhatatlan szövetségessel (fehéroroszok), és otthoni lázongásokkal,
viszont nagyon okos és hatékony ukrán kommunikációval, nemzeti szabadságharccá nemesített küzdelemmel, nato és nemzetközi segítséggel (több kellene!), azt eredményezi, hogy a dicső vöröshadsereg haza fog tántorogni. (Szakadár területek sorsa kérdéses.)
tanrek 2022. 03. 06. 20:07
Előzmény: #5683  WLM
#5687
Ha jól értelek, szerinted teljesen rendben van (volt), hogy az anschlusst, aztán a Szudéta-vidék megszállását a nagyhatalmak tétlenül hagyták. Mindegy, csak béke legyen, ugye....
Meg aztán a csúnya csehek is hogy bántak a szegény németekkel...
Nem szeretném elkövetni azt a hibát, hogy hátulról előre olvasom a történelemkönyvet, csak kérdezlek...
gazmber 2022. 03. 06. 20:06
Előzmény: #5681  Dehogynincs
#5686

 ezt túlzásnak tartanám... igaz valóban 9 v10(?) évig is 'tanították'...ráadásul a gimiben egy elég 'fanatikus' tanárunk volt... kevés maradt belőle... a Lang Györgyi napokban presentálta, hogy a strók miatt nem el az esze teljesen és mondta hogy: эта собака  az rögtön beugrott☺
nem lenne a ruszkikkal alapvetően semmi baj, csak jelenleg van (sajnos) egy a hatalmi mámorban megszédült, 'birodalmi becsípődéstől' szenvedő f@szk@lap despota vezetőjük, akit nem lehet kitessékelni a kremlből és  ha ránéz egy térképre mindjárt 'rettegni' kezd (v. az a vágya, hogy tőle rettegjenek, mint Ivántól?),  hogy jujj ott egy Ukrajna és mindjárt az életünkre tör (?)...☺ szvsz
________
________ 2022. 03. 06. 19:51
Előzmény: #5684  Dehogynincs
#5685
A szörnyű az egészben az, hogy egy zsarnok ámokfutását egy világ nézi tétlenül
Ami megy az már egyértelmű NÉPIRTÁS
A helyzetet ennek megfelelően kellene kezelni...
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 03. 06. 19:47
#5684
Ukrajna – egy orosz mítosz vége
https://parameter.sk/ukrajna-egy-orosz-mitosz-vege
"Putyin vesztésre áll.
Az ukrajnai háborúban, ha csak matematikailag nézzük az erőviszonyokat, rövid távon a támadó Oroszországnak van győzelmi esélye, a fegyverzet és a haderőnemek közül legalább kettő – a légierő és a haditengerészet – hatalmas fölénye miatt. Több irányból tudják támadni a városokat, vezetőiknek nincsenek gátlásaik, és nem félnek a nemzetközi törvényszéktől. Az ukránok szörnyű időknek néznek elébe. Nagy területek tartós megszállását és tényleges ellenőrzését azonban az agresszorok nehezen tudják megvalósítani.
...
Ahol a kormány nem ad, ott a civilek dolga a segítségnyújtás. Nagyon remélem, hogy az ukrán többség és a kárpátalji magyarok viszonyát a háború után nem a budapesti kormány racionálisnak álcázott gyávasága és közérdeknek álcázott üzleti érdeke, a fegyverszállítások tüntető megtagadása és a rezsicsökkentés emlegetése, hanem az adakozó, a menekülteket fogadó civilek önzetlen jóindulata határozza meg. Szlava Ukrajinyi!"
WLM 2022. 03. 06. 19:44
Előzmény: #5678  euler
#5683
Tiszteletem Euler úr ! Szerintem egy kicsit ellentmond a mondandód első része a másodiknak. Sajnos akinek ekkora hatalma van, (a világon egyedülálló) az félő, hogy a gombocskákhoz is a legkönnyebben fér hozzá, ezért indokolt az óvatosság, ami üdvözlendő a NATO részéről. A szankciók pedig a tehetetlenségből fakadó kényszertevékenységek, az eseményeket nem befolyásolják.
janosvitez 2022. 03. 06. 19:43
Előzmény: #5645  Shortelek
#5682
néhány tízezer halott lenne azonnal ha egyáltalán összejön..
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 03. 06. 19:42
Előzmény: #5673  gazmber
#5681
Egyre kevesebben beszéljük a megszállók nyelvét.
Egyetemen is tanították az oroszt. Az első órán fölmérték a tudásunkat. Egyenként olvastunk. Egyik tankörtársam és volt katonatársam amikor egy cirill nagy "ZS"-ez ért, akkor megbökte a szomszédja oldalát: "Te, ez milyen betű?"

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek