Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 11:47
#40
Én töröltem stingy hozzászólását, mivel ízléstelennek találtam.
parkinson 2022. 01. 25. 11:44
Előzmény: #35  parkinson
#39
"stingy"
Nem én, hanem saját magadat töröltetd, aljas dolog valakit a fogyatékossága (betegség) miatt ekézni. Persze valakinek csak "ilyen érvre" tellik. Mellesleg: Parkinson egy közgazdasági híres  író volt (nem bűn ha valaki ezt sem tudaja) https://hu.wikipedia.org/wiki/Parkinson_t%C3%B6rv%C3%A9nye
Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 11:34
Törölt hozzászólás
#38
expimista
expimista 2022. 01. 25. 11:34
Előzmény: #35  parkinson
#37
Nálad a pont.
expimista
expimista 2022. 01. 25. 11:33
Előzmény: #34  Peterbond
#36
Csak a lánc változott.
parkinson 2022. 01. 25. 11:30
Előzmény: #34  Peterbond
#35
Sajnos te megvakultál:
" Nekünk a saját önrendelkezésünk nem jobb? és akármennyire is nézem a 40 év orosz érdekszféra és 30 év nyugati érdekszféra közötti különbség ég és föld és nem az orosz javára. És utóbbit mi választhattuk nem ránk kényszerítették."
Nem volt "40 év orosz érdekszféra"  hanem szovjet volt, és kommunista bolsevik. Most pedig az EU és az USA pont olyan lett mint a kommunista bolsevik. Ha tájékozódnál egy picikét.
Peterbond 2022. 01. 25. 11:17
Előzmény: #26  expimista
#34
"Azzal a feltétellel vonultaki mindenhonnan,hogy a NATO nem terjeszkedik kelet felé."
.
Továbbra is. Magyar oldalról nézve nekünk miért is lnne jó hogy maradjunk meg orsoz érdekszférának nulla Nato támogatással? Az értem hogy oroszoknak miért szar hogy a Szovjetúnió és a megszállt keleteurópából ki kell vonulnia és nem az ő érdekszférája. de nekünk miért lenne jó ha megmaradnánk annak? Nekünk a saját önrendelkezésünk nem jobb? és akármennyire is nézem a 40 év orosz érdekszféra és 30 év nyugati érdekszféra közötti különbség ég és föld és nem az orosz javára. És utóbbit mi választhattuk nem ránk kényszerítették.
parkinson 2022. 01. 25. 11:13
Előzmény: #32  Zedisdead
#33
"Egy dolognak kéne változnia, az ukrán soviniszta törekvéseket nem kéne támogatni. Béküljenek ki a az oroszokkal, minekünk semmi közünk a posztszovjet területi vitáikhoz."
Te most megvakultál? Nem az ukránok hanem az USA diktál ukrajnában. És nagyon is sok közünk van hozzá
Beregszász, Munkács, Ungvár, stb.
Zedisdead 2022. 01. 25. 11:07
Előzmény: #30  Peterbond
#32
Miről beszélsz? Nincs semmiféle vasfüggöny, mind Oroszo, mind Ukrajna be van integrálva a globális gazdasági rendszerbe. Jó lenne nem kipróbálni mennyire nagyon is. A műtrágyaárak már igy is duplájára mentek globálisan.
Egy dolognak kéne változnia, az ukrán soviniszta törekvéseket nem kéne támogatni. Béküljenek ki a az oroszokkal, minekünk semmi közünk a posztszovjet területi vitáikhoz.
parkinson 2022. 01. 25. 11:04
Előzmény: #17  Peterbond
#31
"Azt nem értem hogy a nagyon hazafiak ilyenkor miért nem a magyar érdekeket nézik."
Igazad lehetne de te nem vagy politikus, szerencsére Orbán ért hozzá. Ne mondd már hogy az oroszok seggét nyalja, mikor a Natoét is kell, mindig azt ami aktuális.
Peterbond 2022. 01. 25. 11:03
Előzmény: #24  Zedisdead
#30
Imádja a halál Ukrajnát. Nekem pont hogy sotime indító orosz imádatától és Usa utálatától forog a gyomrom. Még nem is érdekelne hogy rühelli az Usát. Kb a fél világ azt teszi. de hogy csak azért mert a Fidesz most épp orosz imádatban van képes magyar érdekekel szemben is orosz érdekeket propagaálni itt is és közbe ő nevez másokat hazafiatlannak kész röhej.
.
Jó hogy nem azzal érvel hogy milyen jó is volt mikor európa szépen szét volt választva vasfügönnyel. Akkor tiszta volt az érdekszféra és menjünk vissza oda.
Zedisdead 2022. 01. 25. 11:02
Előzmény: #27  Zedisdead
#29
Krim szavazott a függetlenségről 91ben és 94ben.
Aral4 2022. 01. 25. 11:02
Előzmény: #19  Peterbond
#28
Az USA csak a fél világot szállta meg eddig katonailag. Most éppen Ukrajnában készülnek. Ja, hogy hívják őket, Aha , mint, ahogy mi is hívtuk az Oroszokat.
Zedisdead 2022. 01. 25. 11:02
Előzmény: #23  Peterbond
#27
Ukrajna már 91 ben és 94 ben is szavazott a függetlenségről, hasonló eredménnyel. 92ben kihirdették a függetlenségüket is, persze az ukrán elnyomó állammal szemben semmi esélyük sem volt. Most az ukránok állnak a fasz másik oldalán, megérdemelték. Nekünk ehhez semmi közünk.
expimista
expimista 2022. 01. 25. 11:01
Előzmény: #19  Peterbond
#26
Azzal a feltétellel vonultaki mindenhonnan,hogy a NATO nem terjeszkedik kelet felé.
Peterbond 2022. 01. 25. 11:01
Előzmény: #20  parkinson
#25
Lesz az 115%-os is. És az csak a támogató szavat lesz nem a részvétel.
Zedisdead 2022. 01. 25. 11:00
Előzmény: #17  Peterbond
#24
Én nem értem ezt a nagy ukrán imádatot. Ukrajna Európa pöcegödre, elnyomja az etnikai kisebbségeket, egy korrupt, oligarchák által vezérelt soviniszta militarista állam. A picsányi GDPjük 7 % át költik fegyverkezésre.
Októberben még török drónokkal mértek csapást a donbasszi tüzszüneti zónában. Akkor persze nem visitott az ukránszopó média, hogy Ukrajna háborúra készül. 
A magyar érdek, az , hogy Ukrajna implementálja végre a Minszki Egyezményt, adjanak autonomiát a Donbasznak, adjanak kisebbségi jogokat a magyaroknak és kushadjanak le végre a nagy oroszutálatban.
A krim sose volt ukrán, nem is ukránok lakják, felejtsék el.
Peterbond 2022. 01. 25. 11:00
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#23
"Ami nem feltétlenül azt jelenti hogy Ukrajnaban az emberek egy jelentős része nem inkább az oroszkhoz akar csatlakozni. Kellene egy népszavazás erről ott."
.
Lemaradtam. olyan kéne mint Krímben amikor gépfegyveres orosz katonák álltak volna a szavazóhelyiségek elött. Meg mint az orosz választásokon hogy tucatjával szórják be a kamu szavazólapokat.
.
Volt rendes választás és már elötte is a nyugatbarát hangulat volt Ukrajnában. erről szólt pl a Majdan is. Akármennyire is hiszik itt sokan hogy valami CIA akció volt az egész, ukrajna többsége igenis a nyugat felé akart húzni gazdaságilag.
_Macika_
_Macika_ 2022. 01. 25. 10:59
Előzmény: #20  parkinson
#22
a krimben ahol kitelepítették az őslakosokat szibériába? sztálin alatt
remek
zpatriot
zpatriot 2022. 01. 25. 10:59
Előzmény: #9  Peterbond
#21

"Már felmerült részükről hogy 1997 elötti állapotba vonuljon vissza a NATO ( lényegében teljes kelet európából azaz tőlünk is )."
...és mi hajlanánk is e megoldásra, illetve az 1989 előttire. Ukrajnával rendeződne a kapcsolat azonnal, választópolgár jöhetne még vagy 200 millió - már közvetlenül - Putyintól, aki tudná, kire kell voksolni. :-)

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek