Közben a Kínai Kommunista Párt angol nyelvű, hivatalos
lapja azt írta, hogy amennyiben Észak-Korea támad először,
Kína semleges marad a konfliktusban, de ha az Egyesült
Államok lép, meg fogják akadályozni az észak-koreai kormány
megdöntését. Ez a megfogalmazás igen nyugtalanító, hiszen
felveti Kína bekapcsolódását az esetleges fegyveres
konfliktusba, mely így akár több országra is kiterjedhet.így izgalmasabb lenne ha trump kezdené, de az egy kis hangember faszjancsi
de ez nem olyaan háború minta egy nagy olajtermelő államot bombáznának szarrá....
ilyen szinten nincs jelentősége ennek a kis "beavatkozásnak" amit Trunp szeretne véghez vinni, hogy valamiben végre legyen sikerélménye
mert amit eddig tett az nagy nulla
se obamacare felmondása , se a nagy kerítés nem jött össze, se az adóreform nincs meg
olvastam, de nem értem h miért kéne az olajnak olcsóbbnak lennie...? Nem értek egyet a leírtakkal...háborúba nőni szokott az olaj, az első koreai hírre meg is ugrott pár hónapja, szemét manipuláció az egész....
van itt egy cikk jobbra ami ezt taglajlja
18:52 | Mi lesz, ha tényleg elsütik a koreai atomfegyvert?
.A második forgatókönyv egy rövid, kis veszteségekkel járó fegyveres konfliktus. Ebben az esetben bizonytalanság jellemezné a kockázatvállalási kedvet, az olaj ára akár 10 dollárral is eshetne a csökkenő kereslet miatt, nagy összeomlás viszont nem jönne a piacokon, mivel mindezt ellensúlyozná a gazdasági fellendülés. Emellett a jegybankok várhatóan óvatosabbá válnának, a normalizálódás 3-6 hónapot csúszna, a tízéves amerikai hozam pedig rövidtávon tovább erősödne, elérhetné a 0%-ot, majd onnan emelkedne ismét - vélik az elemzők. A devizapiacon egy ilyen forgatókönyv dollárerősödést hozna, különösen a nyersanyagdevizákkal szemben. Az euró-dollár 1,12-ig eshetne, a dollár-jen pedig a kockázatkerülés miatt 106-ig mehetne le.
.
A harmadik, és egyben legrosszabb opció egy kontrollálatlan háború lenne, ebben az esetben akár Kína és az oroszok is bekapcsolódhatnának. Ha ez megvalósul, akkor a Nordea szerint jelentősen esik a kockázatvállalás, emiatt az olaj akár 20 dollárral is olcsóbb lehetne. A jegybankok visszafordulnának, a Fed elhalasztaná mérlegének leépítését és 50 bázisponttal kamatot vágna, míg az EKB esetében szó sem lehetne a taperingről. A kockázatkerülés miatt esnének a kötvényhozamok, az amerikai tízéves például 1-1,5%-ig. Ezzel párhuzamosan a dollár 1,06-ig erősödne az euróval szemben, a jen viszont 100 alá kapaszkodna a dollár ellenében.
Mi az oka annak, hogy indokolatlanul szetverik az olajszerviz cegeket immaron 3. napja? Erkezett nehany jelentes, melyek meg csak rosszak sem voltak, az olaj 2-3%-kal van a lokalis 50,3 koruli csucstol, a szervizesek pedis estek 15%-ot. A mai keszletadatok sem voltak rosszak, az arfolyam ennek ellenere meg sem mozdul.
Ma induló, két
napos ülést tartanak az OPEC országok orosz képviselőkkel kiegészülve. A
találkozó célja, hogy tisztázzák, egyes országok miért nem tartják magukat a
kitermelés csökkentési vállalásukhoz. a WTI árfolyama 0,3 százalékos
mínuszban áll 49,5 dollárnál.
WTI pár napos időtávon visszakorrigálhat akár 49,2-ig, Amennyiben a hetet 50-es szinten zárja, akkor jó eséllyel menetel tovább 52-53-ig. Ha 52-53 megtartja, akkor a következő megálló 57,x.
Amennyiben NG nem tud ma holnap 2,84 fölé emelkedni/zárni, akkor jó eséllyel csúszik tovább le 2,6x-2,5x tartományba. Ha ez a sáv sem tartja meg, akkor egy méretesebb esés jön (új ATL sem kizárt).Nálam továbbra is él, hogy NG-nél "biztos" long 3,5 felett van, illetve 3,2 felett semmiképp nem vennék longra gázt.
az olaj piaca teljesen máshogy működik, mint a részvény v. deviza.nincs úgymond azonnali piaca.valamint kicsit macerásabb a tárolása, ezért is drága long pozit tartani benne. ebből adódóan a rollover költségeket nem tudod már az alaptermék esetében sem elkerülni, tehát minden alaptermékből árazott derivatíva esetén meg fogod fizetni.
amúgy mostanában nem is vészes a rollover kölség, 15-20 pont havonta, fél éve, egy éve ez 50-60 pont körül is volt.
Olaj és Gáz
Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)
Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.