Topiknyitó: Denes2 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.

Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dereng
dereng kedd, 20:01
Előzmény: #44741  smith83
Ügyes vagy sajnos ez egy ilyen szakma . Néha korán lépünk néha későn. A lényeg hogy számla mit mutat. :)) 
smith83
smith83 kedd, 19:56
Előzmény: #44740  dereng
Én hétfőn reggel kidobtam a shortot, szép kis bukta lett, idén a legnagyobb. Közben lányos zavaromban bővítettem tl63-as longot, ami a készletértékelésnek köszönhetően ekkor már 0-ban volt. Majd feleszméltem, hogy van itt már 64, sőt 65 is, így zártam az egészet és mentem át 65-be. Azokat ma reggel zártam, vissza is jött a bukó, sőt ATH-n van ismét a számla. Aztán arra bazíroztam, hogy jöhet egy abc korrekció 6 körülre és látunk még magasabb szintet is még akkor is ha csak B hullám épülne, ld Cimballi ötlet. Mivel ma nem voltam gép közelben, inkább hagytam az egészet, délután láttam, hogy mélyebbre esett, aztán meg most hogy visszajött.
.
Off.: tegnap beugrottam ezüst shortba a nagy fordított fel-vállakra bazírozva (kicsit korán mert nem vártam meg a counter trend törését), majd kis bukóban dobtam, mert nem indult el. Erre látom, hogy ma meg esett 2%-ot. Pfff
dereng
dereng kedd, 19:45
Na ma kihullott a férgese . Én bővítettem. 5.8 nál.  
magnezium
magnezium kedd, 19:14
Előzmény: #44738  Magicmaan
de azota mar meg is forditottak..hat nem konnyu gizizni…
Magicmaan
Magicmaan kedd, 17:16
Előzmény: #44736  magnezium
Hát ezt eltaláltad, hogy nap végén short.
Az időjárás csak kis ideig lesz hideg, szóval még nem jött be a várva várt fagy.
shale kedd, 16:33
olajnál megint jönnek, gizinél innen lenne kellemetlen / nemvárt a fordulás felfele.) izgalom hegyek.
magnezium
magnezium kedd, 15:26
Előzmény: #44715  magnezium
ugyan az van, mint oktober 6.an
Horrido kedd, 14:39
Előzmény: #44734  vvince
Elég intenziven meg is forgatják.
vvince kedd, 14:14
Előzmény: #44733  Horrido
Elég impulzívnak tűnik az esés, mégha tudjuk is Giziről hogy heves vérmésékletű.
Horrido kedd, 12:31
A MAC meg inkább lefordulásra utal.
Horrido kedd, 12:28
NG naposon lement réstöltésre, de nagyon fura a mai mozgása pedig még fut a rollover. Lehet hogy a sáv alját csinálták meg óráson ?
shale kedd, 06:47
Gáz : csodálatos szép munka, kicsit toporog illő lenne vladimirnek beszélni , hogy gyorsuljon az emelkedès hh ban.
Szerkezet….naposon az olaj és gáz esetében a 65 ema - ig engedik a fiúk egy ideje esni.
 Haha )
qpec kedd, 06:18
Előzmény: #44729  dereng
Az "őrület" ma is beköszön! Haladunk,csak a tőke volt vékony a beszállóra.Ha igaz az időjárási prognózis, ki tudja hol a vége,mikor lesz korrekció.Tervezett nyereséget zsebre tenni,oszt figyelni,vagy ráülni a kezünkre. Ott vagyunk,ahol '14-ben,de még messze a valaha mért csúcstól.
dereng
dereng hétfő, 23:14
Előzmény: #44728  Cimballi
Na jó a "néha" szó valóban nem kellett volna.  😂 Ha őrület van akkor az van és menni kell vele ! És van mit behoznia mert olcsó. És azért ha megnézed a chartot észnél kell lenni de rutinnal kezelhető.  Nagyon sokan elvéreztek már a gizusal. Engem is volt hogy padlóra vitt mikor opciókat írtam ki rá. De talpra álltam és azóta másképpen kezelem az öreg hölgyet. 
Cimballi
Cimballi hétfő, 22:55
Előzmény: #44727  dereng
kimondtad...
...a "néha" szón van a hangsúly🎃
többször hiba, mint nem - nincs olyan, hogy 0% esély, mert valószínűségekkel dolgozunk, egy alapon véletlenszerű környezetben
lehet, hogy holnap ilyenkor 🧨 7.55 felett lesz a gáz, de az is, hogy ☔ 4.55 alatt - a kettőnek lehet úgy 0.5% esélye
benne van a TA-ban? nincs!
pozíciót trendek közepe előtt növelünk🌒 , majd amikor jön a lassulás, akkor már csökkentünk 🌘
tényleg néz meg azt a pár percet, amit videóban ajánlottam...
dereng
dereng hétfő, 22:05
Előzmény: #44726  Cimballi
Én  már egy pár éve jelen vagyok a gáz piacon. Egyet megtanultam ha elindul menni kell vele mert a TA néha semmit nem ér. 
Cimballi
Cimballi hétfő, 21:56
Előzmény: #44725  dereng
Dereng, csak ötödik hullám megnyúlás esetén nyerő, amit most húztál. 11-12%-os esély, hogy JELENTŐSEN 6.5 fölé megy egy alapos eső korrekció nélkül. Azt játszottad meg - kimondom, szvsz elkerülhető hiba...
dereng
dereng hétfő, 21:05
Hát Én bővítettem a longjaim. 
Cimballi
Cimballi hétfő, 20:08
Előzmény: #44722  magnezium
Bocsánat, hogy ezen lovagolok, amit írtál, de annyira fontos ez a "pont azon a ponton van, ahol fxxxx se tudja mit kell lepni". Mert erre tényleg nem lehet terved. És mert nem azt keressük a grafikonon, hogy mi fog történni, hanem, hogy mi a dolgom a jelen helyzetben. Merjük kimondani: nincs vele dolgom... és nem hallucináljunk bele egy 10-ből 9-szer bukó szcenáriót.
Cimballi
Cimballi hétfő, 20:03
Előzmény: #44722  magnezium
Bátran nem kell lépni! Volt benne egy lassulás egy exponenciális emelkedés után. Innentől kezdve úgy félj belépni a korábbi csúcs közelébe mint a tűztől. Teljesen mindegy, hogy 80-85% az esélye egy újabb maximum értéknek, borzalmas a hozam:kockázata. Én itt ezen a ponton, ennyire a csúcs közelében 100-ból 100-szor nem venném tovább. Ez elment annak, aki nem volt pénteken benne. A mai emelkedés kis holnapi folytatás után  bármikor egy flat B hullám csúcsa lehet.
Mutatom, direkt a releváns pontokra "tekertem" a két felvételt - érdemes 3-3 percet átgondolni és így tekinteni a kialakult helyzetre:
https://www.youtube.com/watch?v=5RmzpKhCQ-s&t=1709s
https://youtu.be/qNWWr3spvLA?t=1576
magnezium
magnezium hétfő, 19:33
Előzmény: #44718  Magicmaan
pont azon a ponton van, ahol fasz se tudja mit kell lepni 🤷🏽‍♂️😅 de ha abbol indulok ki, hogy a legutobbi ilyen nap utan -8%ot korrigalt…
Cimballi
Cimballi hétfő, 19:03
Előzmény: #44719  Cimballi
ok, ez nem jeleníti meg:
Válaszok:
- a szélesedő háromszögben b kisebb v egyenlő = 'a' kiindulási pontja ÉS c kisebb a ÉS e kisebb c
...ezen feltételek egyike sem valósul meg, ami téves konklúzióhoz vezet, Nevezetesen, hogy korrektív alakzatnak tekintesz egy (felfelé) trendmozgató alakzatot
Tanulság másban is van, nemcsak Elliottal élő közösségnek:
emlékszel, amíg rajzoltad a szép négyes hullám szcenáriót az aljról az elején, addig erősen bólogattam, arra volt kész, grafikonon megjelenő adat, hogy még egy lefelé kör jön, ezért írtam hogy "szorítok nektek", hogy valamiképp ennyi elegendő legyen és ne nyírja ki a longjaitokat az egyébként bull trendben lefelé haladó C hullám.
Igen ám, de péntekre fordult a kocka, akkor dobtam be csak az első bullish meglátást, mert az a bear megoldás sehogy sem akart megvalósulni. Ez bizonyíték arra, hogy én sem látom a jövőt, nem is törekszem rá, ellenben ha van új adat, akkor változtatom a véleményem.
A minimum körül, ezt nem lehetett másnak tekinteni, mint bear, pénteken viszont már véleményt kellett váltani.
Tanács: ha már w-x-y, d, e betűket kell elővenni, akkor erősen gondolkodjunk el a másik irányon.
Bocs a tudálékosságért, de ez így egy szép, kerek történet. Az a-b-c-d-e-nek jelölt pontjaidra mondtam, hogy indító diagonál fel, vagyis megfordult a tendencia.
Cimballi
Cimballi hétfő, 19:01
Előzmény: #44719  Cimballi
Válaszok:
- a szélesedő háromszögben b = 'a' kiindulási pontja
ÉS c ÉS e - ez vezet a téves konklúzióhoz, nevezetesen, hogy korrektív alakzatnak tekintesz egy (felfelé) trendmozgató alakzatot
lemaradt a fele az elejéről
Cimballi
Cimballi hétfő, 19:00
Előzmény: #44699  smith83
Válaszok:
- a szélesedő háromszögben b = 'a' kiindulási pontja ÉS c - ez vezet a téves konklúzióhoz, nevezetesen, hogy korrektív alakzatnak tekintesz egy (felfelé) trendmozgató alakzatot
Tanulság másban is van, nemcsak Elliottal élő közösségnek:
emlékszel, amíg rajzoltad a szép négyes hullám szcenáriót az aljról az elején, addig erősen bólogattam, arra volt kész, grafikonon megjelenő adat, hogy még egy lefelé kör jön, ezért írtam hogy "szorítok nektek", hogy valamiképp ennyi elegendő legyen és ne nyírja ki a longjaitokat az egyébként bull trendben lefelé haladó C hullám.
Igen ám, de péntekre fordult a kocka, akkor dobtam be csak az első bullish meglátást, mert az a bear megoldás sehogy sem akart megvalósulni. Ez bizonyíték arra, hogy én sem látom a jövőt, nem is törekszem rá, ellenben ha van új adat, akkor változtatom a véleményem.
A minimum körül, ezt nem lehetett másnak tekinteni, mint bear, pénteken viszont már véleményt kellett váltani.
Tanács: ha már w-x-y, d, e betűket kell elővenni, akkor erősen gondolkodjunk el a másik irányon.
Bocs a tudálékosságért, de ez így egy szép, kerek történet. Az a-b-c-d-e-nek jelölt pontjaidra mondtam, hogy indító diagonál fel, vagyis megfordult a tendencia. Uff...
Magicmaan
Magicmaan hétfő, 18:49
Nem jó gondolat. Igaz pompi 4.82 alászúrását várom én is, de hát nem azt mutatja 🤣
gpuski54 hétfő, 18:44
Előzmény: #44716  dereng
New weather reports support NATGAS prices⬆New weather reports support NATGAS prices.US natural gas prices jumped over 9% during today's session, the highest in 3 weeks, amid forecasts for cold weather in the near future. Bespoke Weather Services  observed colder changes to the temperature outlook for the eastern half of the US both for the current week and next week, resulting in an increase of 10 gas-weighted degree days (GWDD) overall for the next two weeks. Also supporting prices early Monday was an uptick in liquefied natural gas feed demand resulting from higher flows to the Sabine Pass and Freeport terminals, according to the firm.The wildcard remains the weather in Europe. Conditions have improved slightly following the panic buying spree earlier in the month. Inventories were about 74% of capacity at mid-October, but they have risen since then because of warmer-than-usual weather.On the supply side, it seems that investors shrugged off the latest bearish EIA report, which showed an injection of 92 Bcf natural gas into storage for the week ended October 15th, slightly above forecasts of a 90 Bcf build and compared with the five-year average of 69 Bcf. Meanwhile the Financial Times reported that LNG export Cheniere Energy sought approval for a new project in Texas as companies anticipate increasing global demand in LNG, specifically from China. Despite today's sharp upward move, natural gas prices in the US are still below their near 13-year high of $6.45 reached at the beginning of October, as many analysts believe that the US will have more than enough gas in storage for the winter heating season.NATGAS price launched today's session  with a bullish price gap, breaking above the major resistance zone at $5.50 which now acts as the nearest support. If current sentiment prevails, upward move may accelerate towards recent high from early October. Source: xStation5
dereng
dereng hétfő, 18:40
Biztos jó ötlet ez ? Csak kérdezem. 
magnezium
magnezium hétfő, 18:12
nap vegen akkora shortot kuldok gizire ☝🏽☺️
dereng
dereng hétfő, 17:31
Előzmény: #44713  Magicmaan
Köszönöm. Látod írtam ha van időd várj. Most már mindegy a Gizi nagyon kiszámíthatatlan. 
Magicmaan
Magicmaan hétfő, 17:21
Előzmény: #44711  dereng
Gratula!
Én meg csak nézem partvonalról miközben szépen robog fel.
vvince hétfő, 15:42
Expanding diagonal? Mintha egy tolcser formalodna...
dereng
dereng hétfő, 15:36
A kora reggeli vételeim már jól mutatnak 🤣
smith83
smith83 hétfő, 11:12
Előzmény: #44708  smith83

Egy alternatíva ELLI(o)TT KLUB topicból:
https://invst.ly/weh4m
dereng
dereng hétfő, 08:53
Meg van a sziget ha nap végéig kitart komoly hegy menet lesz. 
smith83
smith83 hétfő, 07:02
Előzmény: #44694  smith83

"Ez esetben elképzelhető lenne még 1-2, 1-2 megindulás az elmúlt 2 nap alapján, de akkor most már mennie kell, tolva óráson a bollingert, átütve MA200-at 5,3 körül, majd 5,4-nél kitörni a nagy csökkenő csatornából (ékből?), betölteni a rést és vissza sem nézni, mintha ezek ott sem lettek volna, hiszen 3-asban kell emelkednie és ugye új csúcsot várunk."
.
Végül a félelem hátán mászva mégis ez a verzió került ismét előtérbe, az előző hsz-ben említett korrekciós csatornából végül felfele lépett ki és valóban hagyott is (eddig) egy szigetfordulót. Ahogy Cimballi is felvetette, diagonál (LD) épülhetett. Figyelmeztető jel volt még, amikor a báziscsatornán is túljutott, szóval mégis csonka lehetett az 5. hullám, nem tudott a 3-as alá benézni, de az RSI, MACD-ben is lévő csatornák törése is már ideje korán ebbe az irányba mutatott. Bennem még az a kérdés maradt, hogy vajon a 4-esben ABC volt-e és azóta van 1-2, 1-2 megindulás, vagy ABCDE és csak sima 1-2?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211025v00xd8rkh.jpeg
shale hétfő, 05:03
Előzmény: #44702  vvince
az olaj eseteben a latszatra sem adnak , szerkezet? ha vladimir megint beszelni fog akkor kapnak a shortban ülök margin callt / szerkezetet ) szerintem ma is kapnak margin callt pàran reggel a kv melle.
El_Kebir hétfő, 00:09
A múlt heti nyitó rést  átugrotta (novemberi lejárat 5,454-en nyitott).  Egyelőre van egy sziget.
dereng
dereng vasárnap, 19:55
Előzmény: #44704  dereng
dereng
dereng vasárnap, 19:47
Simán lesz 7 a NG még ezen  a következő héten.  
Horrido vasárnap, 10:57
Péntektől a rollover nyomja fel most meg az időjárás is kicsit hidegebb november első felére. 2004-ben volt egy csúcs 6.76-nál azt kell figyelni, szerda a rollover utolsó napja.
vvince vasárnap, 09:27
Előzmény: #44701  shale
Persze nyilvan semmi sem 100% de teoretikusan indokolt lenne a lefele menet. Legalabbis szerkezetileg jol mutatna...
shale vasárnap, 08:47
Előzmény: #44696  vvince
Vagy ellenkezőleg, semmi sem adott . Az olaj eseteben már a látszatra sem adnak.
smith83
smith83 szombat, 01:10
Előzmény: #44698  Cimballi

Táguló háromszögre gondoltam, ahogy írtam is tegnap, bár nem annyira szép, háromszöghöz képest valóban eléggé 1 csatornában mozog. A wxy-ba is bele lehet kötni a középén, bár inkább védhető, mint az abcde.
Az indító diagonál elképzelésed megmutatod? Tudod, egy kép többet mond ezer szónál. :)
Cimballi
Cimballi péntek, 21:41
Másik lehetőség, hogy van felfelé egy kész indító diagonálod.
Cimballi
Cimballi péntek, 21:39
Vigyázz, ilyen alakzat a-b-c-d-e jelöléssel nincs. 'd' és 'e' hullám csak háromszögben van. Ez hét hullám felfelé, potenciális dupla zigzag. a-b-c = W majd X le, majd a-b-c ismét az Y.
vvince péntek, 21:19
hétfői gap-up-pal asszem meglesz a 4-es, réstöltés is kész, szóval minden adott hogy meginduljon újra le 5.0 alá.
El_Kebir péntek, 20:29
olyan mintha a novemberi lejáratot túltolták volna... lehet kicsit túlshortolták, a többi határidő csak lemaradva követi (ott újranyílnak a shortok?)   Csökken a két határidő között a különbség. (a lejáró +1%-kal jobban emelkedik)
lehet hétfő-kedd tüzijáték lesz ebből.   (fxpro-n még szerdáig lehet kereskedni a régivel is)
smith83
smith83 péntek, 18:31
Előzmény: #44688  smith83

Az 1-2, 1-2 elképzelést az 5. hullám előtti utolsó emelkedésben ideje újragondolni, mivel túl mélyre ment, így elképzelhető, hogy most lett kész a nagy 4-es és nem volt egymásba ágyazott az utolsó alhullám. Ez viszont csak akkor jelenthető ki végérvényesen, ha a héten készülő korrekciós csatornát (a képen pirossal) is letöri.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211022v01xabexl.jpeg
Magicmaan
Magicmaan péntek, 17:54
Előzmény: #44692  Magicmaan
Na pont az járt a fejemben, hogy shortot kellene csak azért is, de már semmit nem merek.
5.300nál néztem a telón az időjárást, hogy kamu adatot rakott be a truewx. Nem lesz olyan hideg.
Ennyire manipulálni azért már durva, de hát megtehetik.
Magicmaan
Magicmaan péntek, 16:11
Előzmény: #44691  dereng
Még ebből bármi lehet, én így, hogy lemaradtam, inkább már megvárom a roll overt:
http://keptarhely.eu/images/2021/10/22/v00/20211022v00x06dps.png
dereng
dereng péntek, 15:35
Előzmény: #44690  Magicmaan
Azt nem tudom . de megyünk fel és most cél ár sincs. 
Magicmaan
Magicmaan péntek, 15:30
Előzmény: #44689  dereng
Én négynyóc alá várom akkó is 😀
Komolyra fordítva a szót, ez már lehet az 5. hullám?
Hideg jön USAba, arra tépik. 
dereng
dereng péntek, 15:26
Előzmény: #44687  Magicmaan
tegnap írtam hogy indul a mandula.  🤣🤣🤣
smith83
smith83 péntek, 15:23
Előzmény: #44681  smith83
Magicmaan
Magicmaan péntek, 15:00
Előzmény: #44686  Magicmaan
Én meg nem merem venni, mert 4.8 alá várjuk  🤣
Magicmaan
Magicmaan péntek, 14:59
Előzmény: #44672  dereng
Nem tudom, hogy pcsba várja Pompi 4.8 alá, mikor roll után 5.5 körül lesz hétfőn. 
A wave 4 meg max. 5.3 a rajz szerint...
Magicmaan
Magicmaan péntek, 14:52
Előzmény: #44684  vvince
Holnap lesz, hétfőn már a decemberit követjük. 
vvince péntek, 14:30
natgas rollover szerdán (10.27.) lesz? vagy most péntekről hétfőre...köszi
vvince péntek, 14:26
Előzmény: #44682  nyuszibroker
le is fordult mintaszerűen 5H BB-ről...
nyuszibroker péntek, 14:14
Előzmény: #44681  smith83
Mindjárt ida is ér. 
smith83
smith83 péntek, 12:21
shale péntek, 10:24
Előzmény: #44679  Magicmaan
gizi : 5 ön tàmasztanak , olaj kabare a napi tamasz.
kis idô gondolom amîg felèpül a shortàllomàny ) 
Magicmaan
Magicmaan péntek, 07:50
Előzmény: #44678  smith83
Az tény, hogy USAban szépen töltődnek a tározók, nem azt mutatja a helyzet, hogy hiány kezdene kialakulni.
Persze az általános hangulat majd meghatározza, illetve a nagyok akarata. 
Magasabb árakat akarnak, vagy elengedik a kezét.
smith83
smith83 péntek, 07:23
Egy rövid, 4 napos időszaktól eltekintve H4-ben április közepe óta gold-cross van érvényben (azóta 2,75-ről szinte töretlenül tart az emelkedés), tegnap azonban ismét befigyelt a death-cross, szóval azért csak óvatosan.
Cimballi
Cimballi csütörtök, 23:37
Előzmény: #44671  dereng
Ha-ha ez is bent van a hullámelméletben:
Az a-b-c szerkezeteket a minimumról kiinduló párhuzamos csatorna határolja.
smith83
smith83 csütörtök, 23:14
Előzmény: #44675  smith83
Ha Elliottnál maradunk akkor a várt abc korrekció helyett lehet ez a 4-es még abcde is, mint egy ritkán előforduló széttartó háromszög (c, d kicsit kilóg a csatornából). A lehetőségek tárháza viszont kezd kifogyni. :)))
smith83
smith83 csütörtök, 22:53
Előzmény: #44674  smith83

De engedjük el a fej-vállakat is (nagyobb tf-en 3,85-re mutat), megadva az esélyt a rögtön longnak, hiszen a báziscsatornán is átverekedte ma magát, ami azért visz egy kérdőjelet a shortos elképzelésbe.
Ez esetben elképzelhető lenne még 1-2, 1-2 megindulás az elmúlt 2 nap alapján, de akkor most már mennie kell, tolva óráson a bollingert, átütve MA200-at 5,3 körül, majd 5,4-nél kitörni a nagy csökkenő csatornából (ékből?), betölteni a rést és vissza sem nézni, mintha ezek ott sem lettek volna, hiszen 3-asban kell emelkednie és ugye új csúcsot várunk.
smith83
smith83 csütörtök, 22:37
Előzmény: #44672  dereng

Nincs itt harag, ez sem szent grál. Ha az lenne, mindenki csak ezt figyelné, utána meg már ez sem működne. Könnyen félre lehet menni, mindig több lehetőség áll nyitva, a tapasztalat, olykor meg csak a szerencse, ami dönt, hogy abba az irányba állunk-e, amerre a piac is szándékozik haladni. És persze ne feledkezzünk el a kockázatkezelésről sem - mindegy milyen TA, vagy funda alapján lépünk be - mert olyan nincs, hogy valakinek hosszú távon csak nyerő tradejei vannak.
.
Miket is írtam ma? :)
"Nagyon a határon van, a korrekciós csatorna alján motoszkál, ugyanakkor a tegnapi csúcs óta elég gyenge, átfedéses a mozgása, a tempója azonos a tegnap délelőtti korrekció korrekciójának mozgáséval és időben is kb akkora lesz az adatig. Emiatt meg mégis nyitva hagyja a lehetőségét az emelkedésnek."
.
"Valamilyen komplex korrekcióval igen. Ott (5.4 fölé) lenne nálam egy korábbi 4-es is, illetve ez esetben megpróbálhatná még betölteni a hétvégi gap-et."
.
De mi van, ha a "hagyományos" TA szemüveggel nézzük? 3 kereskedési nap alatt esett közel 20%-ot, majd több mint 2 nap alatt jött vissza ebből 7,5%-ot egy csatornában, ahol átfedéses mozgást csinál. Ebből is látszik, hogy ez az emelkedés (egyelőre?) nem impulzív, inkább korrekciós jegyeket tartalmaz, sokkal lassabb, mint az esés volt. Ha zászlókén tekintjük rá, akkor pedig elég csúnya célár adódik, 4 dollár környékén.
dereng
dereng csütörtök, 21:23
Előzmény: #44671  dereng
Most akkor milyen hullám hányadik le vagy fel vagy körbe körbe? :))  Na mindegy nem szekírozom itt a hullám hívőket . Nincs a piacon biztos módszer csak az évek a rutin és tapasztalás.   
dereng
dereng csütörtök, 21:17
Előzmény: #44670  dereng
És igen megint a ősi dolgok trend támasz ellenállás . :) 
https://invst.ly/wdker
dereng
dereng csütörtök, 21:04
Előzmény: #44669  Magicmaan
Hát én megtanulom és bebizonyítom ez az ami nem működik . :))
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 21:01
Előzmény: #44668  Magicmaan
A mai adat úgyis kirázott volna, ha tartom addig..
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 21:00
Előzmény: #44667  dereng
Holnap meglátom, hogy beszállok-e újra vagy majd hétfőn.
Talán roll over is lesz.
dereng
dereng csütörtök, 20:52
Előzmény: #44665  Magicmaan
Bár mindig igy bejönne minden ez nem short ez bizony long az elliot megint csalt egy kicsit :))
totoro
totoro csütörtök, 19:35
Előzmény: #44665  Magicmaan
Ez nekem se néz ki shortosnak, szerintem még ma el fog indulni.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 18:58
Előzmény: #44664  dereng
Mennek át a decemberibe, az esik jobban, szerintem arra nyomják a shortokat, miközben itt zárják, ez azért nem esik annyira.
https://www.barchart.com/futures/quotes/NG*0/futures-prices
dereng
dereng csütörtök, 17:39
Előzmény: #44663  Magicmaan
nem érzem ezt most shortosnak igaz szüzen ülök a part szélén de nem nyitnák rá shortot.  :))
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 16:39
Előzmény: #44659  smith83
Na eljátszák megint a múlt hetit? Feltépés, aztán majd zúzás? 
Erre az adatra esnie kellene.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 16:30
Előzmény: #44661  Magicmaan
+92B
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 15:58
Előzmény: #44659  smith83
+69B az 5 éves átlag.
Szerintem ha fölötte lesz az adat, akkor bármi lehet, így van majd megideologizálják.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 15:54
Előzmény: #44658  krida
Köszi!
Igen, simán lehet.
Én várom inkább a telet, ha elindul fel és elliottisták is úgy látják jöhet egy 5. hullám, mert még csak 3. volt a 6.5 közeli. 
smith83
smith83 csütörtök, 14:58
Nagyon a határon van, a korrekciós csatorna alján motoszkál, ugyanakkor a tegnapi csúcs óta elég gyenge, átfedéses a mozgása, a tempója azonos a tegnap délelőtti korrekció korrekciójának mozgáséval és időben is kb akkora lesz az adatig. Emiatt meg mégis nyitva hagyja a lehetőségét az emelkedésnek. Minden az adat megjelenésére koncentrál, majd az újságírók megideologizálhatják a mozgást, bármerre is induljon.
krida
krida csütörtök, 14:57
Gáz: medvés zászlók a grafikonon:
https://m.youtube.com/watch?v=GwgYjZh__Rg&t=4s
Horrido csütörtök, 14:40
Előzmény: #44656  Magicmaan
Olyan mintha lenne benne mozgás de nagyon szűk sávban.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 14:22
Előzmény: #44655  Horrido
Investing rossz 
Horrido csütörtök, 13:59
A gáz tényleg beszorult vagy az investing romlott el ?
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 09:57
Előzmény: #44652  Magicmaan
Megvárom inkább Elliott bácsit, hogy kimondja, hogy Fel fel vitézek!
olognol csütörtök, 09:46
Előzmény: #44651  dereng
Lekopogom, de a napokban olyan mintha itt 5 körül konszolidálódott volna de bármi hírek kibillentheti + - 10%- ba mint múlt hetekben, nyitott pozival csak gép előtt ülve...
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 09:34
Előzmény: #44651  dereng
Ma nem tudom nézni, zárom inkább...
dereng
dereng csütörtök, 09:19
Előzmény: #44650  Magicmaan
Nagyon rossz adat kell hogy érkezen hogy ez beszakadjon addig. 
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 09:15
Előzmény: #44649  dereng
Kiütéstől tartok csak, de ha menne fel, akkor tartom. 
Ez az 5. hullám 4.5 magassága zavar kicsit. 
dereng
dereng csütörtök, 09:13
Előzmény: #44646  Magicmaan
Jó lesz ez csak már az opciómnak nem ! Az kuka úgy ahogy van na mindegy ilyen is kell. Nem lehet mindig nyerni. Ha van időd várni kell nekem elfogyott. :))
smith83
smith83 csütörtök, 09:13
Előzmény: #44647  totoro
Valamilyen komplex korrekcióval igen. Ott lenne nálam egy korábbi 4-es is, illetve ez esetben megpróbálhatná még betölteni a hétvégi gap-et.
totoro
totoro csütörtök, 08:51
Előzmény: #44646  Magicmaan
Nálam 5.22 felett indulna be, és mehetne gyorsan 5.4 fölé. Én kivárok, egyelőre impulzusra vár, ez a lecsorgás csak a piaci hangulat.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 08:25
Előzmény: #44635  dereng
Most 30 perces bontásban nézem, mintha lenne itt egy zászló, 5.175-öt kellene áttörje és akkor 5.475-ig menetne akár.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 08:20
Előzmény: #44644  Magicmaan
Olaj nem lesz több a gáz kiváltására, Szaúdiak nyilatkozták, illetve kezdődik a klímacsúcs, ahol meg a CO2 visszaszorítása lesz a téma, aminél meg a gáz fog ugyancsak szerepet játszani, meg az atom tudna még, amit németek elleneznek.
Olaj nincs több, szén nem jó, mert CO2, marad a gáz az alaperőműveknek, itthon is kettő fog épülni.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 08:17
Előzmény: #44643  smith83
A döntést én hozom majd meg, csak látni akarom, hogy milyen verziók élhetnek Elliott alapon.
Szerintem túl egyszerű lenne, ha most elindulna le és beesne 4.5 magasságába, persze nincs kizárva, hogy az egyszerű dolgot hajtja végre. Az EU fog úgyis irányt adni, mivel azt másolja..
Az amcsi időjárás modell bullosabb lett, de ahogy írtam a 14. napra persze benyomtak egy öntésnek lehetőséget adó adatot.
Kíváncsian várom az EU-s mozgást.
Ha a tegnapi cikkben írt dolgok súllyal bírnak, akkor felfelé kellene menjen, hiszen orosz nem ad több gázt, az NS2 üzembe állítása, pedig 4 hónap, de a német zöldek ellenzik, akik most megerősödtek..
smith83
smith83 csütörtök, 08:09
Előzmény: #44641  Magicmaan

Igazából ez a bullos verzió, csak nagyobb időtávon, aminek a korrekciója hamarosan véget érhet, hiszen az ABC hullámból úgy tűnik, hogy az AB és a C-ből is már 1-2-3-4 készen lehet, szóval már csak az 5-ös van hátra.
Ha short irányba gondolkodnék, akkor azt kellene mondanom, hogy megvolt a teteje és az eddigi tüskék alapján ez bizony visszamegy 2 dollár környékére, ahonnan indult.
Helyetted nem dönthetek, de pont ezért kérdeztem rá, hogy miért döntöttél a közelebbi KO mellett certi cserére? Gondolom, mert ez hamarabb visszahozná a bukót, cserébe nagyobb a kockázat a magasabb tőkeáttétel miatt, amivel hamarabb elég a tőke. :(
De mivel korrekciónak gondolom (én is) a mostani mozgását, ezért az alján megint jó vételi alkalom lehet. Addig shortolom, meg ezüstözök. Ez utóbbiban is közel van már a céláram, ma valószínűleg megválunk egymástól, de pár hét múlva ott is nagyon jó long belépő jöhet, ld másik topic.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 07:27
Előzmény: #44641  Magicmaan
Azt látom, hogy most beraktak egy jó bearish időjárás jelzést 14. napra és rá is dobtak 100 kontit, hogy leverjék..
Szóval valóban megpróbálják lenyomni.
Magicmaan
Magicmaan csütörtök, 07:26
Előzmény: #44639  smith83
Bullos verzió nincs is?
Semmi olyan ALTot nem látni?
Fontos most nekem dönteni, hogy kidobjam-e vagy sem, mert 3.9 lett a kiütésem a tegnapi akció után. 

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek