Sehova nem volt beírva 9. A Bet.hu -t megnézed az OPUST, akkor láthatod, hogy mikor jelentett le áprilisi hónapokban. Illetve az OPUS GLOBAL adatlapján a társasági eseménynaptárban nem szerepelt a 9.-i dátum.
Az OPUS GLBOAL azzal, hogy TITÁSZ-TIGÁZ dealt megszerezte, nemcsak irányítási jogot szerzett meg, nemcsak ELOSZTÓ társaságként kell nézni, mely azt jelenti, hogy bármely lakossági ügyfél, vállalati ügyfél ide, vagy odaválthat kereskedőt, az Elosztó megmarad azaz stabil, nemcsak azt jelenti, hogy az OPUSNAK stabil !! évekre előre is tervezhető profitja lesz, hanem ezzel referencia is lett = Mert ez csak a kezdet. Gázszállítást szimatolok ! Na abban van a nagy nagy lóvé. Ezek az MVM és EON itthoni szintjére akarnak lépni. Ez itthon számolva 1000 milliárdos bevétel. AZ OPUS energetikai ága legyen bárki is kormányon el nem vehető, le nem választható.Jogilag ennek esélye 0.
AZ OPUS GLOBAL 2020-as évben : 2020.04.30.-án jelentette le Konszolidált éves jelentést, Éves jelentést. 2019-es ében : 2019.04.30.-án jelentette le az Éves jelentést Szerintem 2020.04.30.-án lesz jelentés feltéve a bétre ( Konszolidált éves jelentés és Éves jelentés )
Ahogy látom nem lett jelentés. Ezzel senkit nem akarva megbántani, de ez a cég a gagyi kategóriába került, -ha már eddig is nem ott volt- nem ötödik bluechip. Két évvel ezelőtt büszkén jelentették be, hogy egy új szuperszonikus vállalatirányítási rendszert vezettek be ismeretlen áron, ami csúcskategóriás rendszer, szinte napi szinten látják majd a vállalatok működését. Most akkor ha bevezették ezt a rendszert, akkor kidobták rá a pénzt, vagy elsikkasztották, mert ezzel a szuper rendszerrel 100 nap alatt nem tudnak egy jelentést összehozni? Az, hogy a közgyűlés halasztódik, nem indok arra, hogy a jelentés is eltűnjön. A tavalyi bevételekben és kiadásokban mi tud megváltozni április 9 után? Szerintem nem sok minden. Mit nyernek az április 21-es dátummal? Egyetlen dolgot: időt! Ez sajnos olyan feltételezéseket vet fel, hogy titkolni próbálják az eredményt, mert olyan szar lett. Próbálják az első negyedéves közelébe tolni, ahol megint adatokat kozmetikázva a titász és tigáz esetleges bevételeit beszámolva valami szép jövőképet próbálnak majd festeni, de itt a jövőkép már kevés, most kellene valamit már mutatni. Én évekkel ezelőtt már írtam ide, hogy a 2021-es jelentés a 2020-as évről fogja megmutatni igazából, hogy mit tud ez a cég. Járvány ide vagy oda, ha nincs normális eredmény, akkor sajnos tudomásul kell vennem, hogy tényleg ez egy kifizetőhely, mi meg kidobtuk az ide befektetett pénzünk nagy részét. Engem már a titász-tigáz 50% csere is irritált, mert ettől előrébb nem nagyon vagyunk. Ígértem megvárom az első negyedéves jelentést és akkor hozok döntést mi legyen a részvényeimmel, de egyre inkább az az érzetem, hogy én és ez a részvény juniusban elköszön egymástól.
A 2020. III. negyedéves nagyon kedvező képet, tendenciát mutatott be, de azért lássuk be, ősztől egészen mostanáig van olyan ágazatunk, amely egyelőre csak kiadásokat "termel" (felújítás = Hunguest, szervezet, stb.) és a többi, valós piacra termelő szegmens tagok sem egy pozitív konjunktúrában működnek, nem a fogyasztási csúcsok időszakát éljük. Egyedül a fajsúlyos építőipar - ha év vége felé sokat "számlázott" - tudná szerintem azt biztosítani, hogy legalább a III. negyedéves eredmények szintjén legyünk és már azóta az első negyedéven is túl vagyunk. Szerintem bizonytalan most mindenki és a közelgő választás ezt még bőven felerősíti, így ahhoz, hogy a részvény árazás is magasabb szinteket ostromoljon, ahhoz valós eredményeket kell letenni az asztalra. Érdekes lesz, hogy az élelmiszeripar hogy tudott teljesíteni, mert ott már azért túl vagyunk a kezdeteken és sokat tudna segíteni a kedvezőbb összképhez. Az energetika azért szerencsés, mert egy aránylag állandó fix és általában növekvő keresletet támaszt, így ez a bővülés szerintem nem lesz hátrányunkra, a kérdés, hogy mennyibe került ez a bővülés, hány év alatt tudja "kitermelni" magát. Erről ugye még semmilyen kézzel fogható információ nem áll rendelkezésre, így nehéz is lenne ennek a számszerű hatását "lemodellezni" nekünk halandóknak. Az Opusnak nem a részvényre, hanem a minél jobb üzletekre, a minél jövedelmezőbb működésre kell koncentrálnia, ami kellő tükröt állít a részvény árazás elé. Saját részvény vásárlás szerintem teljesen felesleges ebben az életciklusban, nagy tételben pedig már egy jó ideje nem szórja senki sem a részvényeket, elnézve a forgalmat. A mi problémánk az, hogy a vásárlás időszakában olyan információk hangzottak el, ami alapján nem az azt követő 0 szaldós körüli eredményt vizionáltuk és nem is a jelenleg fennálló cégstruktúrát, ebben van felelőssége a cégnek, a mindenkori képviseltnek. Azt kívánom, hogy kárpótoljanak minket a következő évek eredményeivel és az észszerű, jó üzleteket hozó bővüléseivel.
Igazad van :) Szabulnék ha értékén lenne :) De ez böven böven alatta van. A cégcsoport 2020-as évi müködését ők igen, mi nem ismerjük. Ugyanakkor az árfolyam pont nem érdekli. Ennek oka van. Az OPUSNAK a részvény is vagyon, érték, felelősen kéne vele bánnia, tenni kell érte. Ha aTitász-Tigászt nem értékellte a piac.
Ennél azért én valamivel jobb EBITDA-t várok. Na meg az proforma eredmény is érdekes lesz mit mutatnak ki TIGAZ és TITASZ-szal együtt, ez utóbbi kettő árbevétele és eredménye viszonylag stabil..
Ez olyan "szabadulós" szöveg, én sokkal jobban szorítok azért, hogy tényleg jól működjön az egész csoport, mert annak majd a velejárója lehet az osztalék és az árfolyamnövekmény. Legyenek egyre szebb számok és egyre nagyobb bázis, mert ha ezek nincsenek meg, akkor a mesterséges felrántások csak tüneti kezelésre jók, de mindenki nem fog jól járni vele.
Pontosan így van, legalább is ez egy nagyon sztenderd szöveg. Sajnos az eredmény nem csak pozitív lehet. Az Opusnál, mint vagyon kezelőnél két típusú bevétel a hangsúlyos. Az egyik az általa tulajdonoltak cégek által fizetendő osztalék (persze, ha van mit), a másik az általa kezelt vagyontárgyak (jelen esetben cégekben fennálló tulajdonosi részek) eladása. A kiadások a cégek (leányok) megvételéből és az azokhoz esetlegesen kapcsolódó hitelek törlesztéséből állnak, illetve a szervezet működtetésére jutó "rezsiből", illetve az esetlegesen a "leányok" felé szükség szerűen juttatandó hitelből. Igazából a fentieket fogja összegezni az egyedi beszámoló, míg a leányok "összműködésére" fókuszál a konszolidált beszámoló.
NEW OPUS GLOBAL