Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BadJoe 2020. 11. 09. 20:25
Előzmény: #61337  Saman72
#61340
"A BÉT-en is lehet pénzt keresni."  Sajnos nekem nem akar összejönni, nagyon nagy a virtuális bukóm amit lassan realizállok, mert nem látom azt, hogy ebből belátható időn belül lesz valami. A BÉT- én ezt  a bukót már nehéz lenne visszahozni.
betgyuri
betgyuri 2020. 11. 09. 20:19
Előzmény: #61328  Törölt felhasználó
#61339
Abszolút tarthatod... Ahogy én is... Csak nem épp pozitívan. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 20:09
Előzmény: #61336  rebekmadar
#61338
Mészáros több cége is kap EU-s munkákat, nem csak az opus. 
Saman72 2020. 11. 09. 20:08
Előzmény: #61333  BadJoe
#61337
A BÉT-en is lehet pénzt keresni. Gondoljatok arra akinek sikerült meglovagolni az OPUS emelkedését. Ugye aki akkor kimaradt most beragadt. A tőzsde számomra az önismeret egyik legjobb eszköze. Feltárja a ragaszkodásaimat, a mohóságomat, a haragomat, a dühömet, stb. A veszteséget le kell tudni könyvelni amit elvesztettünk az többé nincs azért veszteség. Aki abban gondolkodik, hogy  majd visszaszerzi az amit elvesztett az nem tud szembe nézni ezzel a tudati jelenséggel nem tudja elfogadni a veszteséget. Meg kell tanulni újrakezdeni, ha  tőkém felével akkor azzal. 2008-as pénzügyi válság idején kemény munkával megszerzett pénzem java részét 1/2-ét (most több millió forintról beszélek)  elvesztettem. Hozzá nem értés és ragaszkodásaim okán. Rengeteget tanultam belőle és magamról. Azt azért még elmondanám, hogy annak idején OTP-ben voltam akkori árakat tekintve elég magas szinten belépve. Mivel közben pénzre volt szükségem így eladtam a részvényeimet hatalmas bukóval nem volt időm kivárni recovery-t pedig most látjuk meddig ment, de hát ez van, Én buktam míg mások nyertek.
rebekmadar
rebekmadar 2020. 11. 09. 20:06
Előzmény: #61332  gpeti
#61336
Azért nem vezetik ki, mert ezen keresztül mossák (értsd: lopják) tisztára az EU-tól beszedett pénzt. Is :)
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 20:05
Előzmény: #61332  gpeti
#61335
a tőzsdére jövetel szerintem Jászai ötlete lehetett,  el is indult a történet, aztán jött az összekülönbözés a Mészáros familyvel,  gondolom Viktor jóváhagyásával tiplizett a 4iG-be,  sőt ugye még ML (és az Opus) 4iG-beli részét is megkapta.
A jelenlegi managementnek meg ez az egész tőzsdei jelenlét láthatóan egy nyűg.  Jobb lenne nekik, ha szépen ugyanígy ülhetnének a langyosban, csillagászati havi fixért, de nem kellene a részvényesekkel foglalkozni.  Mondjuk azt így se nagyon teszik :)
szaferi
szaferi 2020. 11. 09. 20:01
Előzmény: #61332  gpeti
#61334
Szívemből szóltál!
BadJoe 2020. 11. 09. 19:46
Előzmény: #61332  gpeti
#61333
+++ Valamit lépni kell ezen gondolkodtam én is isten veled BÉT, hajrá USA.
gpeti
gpeti 2020. 11. 09. 19:42
#61332
Van még egy ilyen részvény? Létezik ilyen? 3 éve esik! Elvileg folyamatos megrendelések/nyert pályázatok mellett, brutál hátszéllel! Mit nem látunk? Egyértelmű, hogy a Mélyen Tisztelt Vezetőség-nek is így jó, ez a cél. De mi a f@szt akarnak? OKÉ, nem vezetik ki. De miért jó akkor ez a szánalmas árfolyam? Hogy lehet egy elvileg kurva nagy, Viktor számára fontos cég élén ennyi dilettáns, hozzá nem értő balfasz? Miért nem zavarta el őket már rég a halál véreres f@szára?
 
Tényleg ez nagyon lehangoló, az embert depresszióssá teszi. A számlaegyenleg csak hagyján, de ez full kussolás, höhöhőzés, hazudozás, ellentmondások tömege kicsinál minden nap. Túlélem. Átbasztak? Legyen úgy akkor - "kiraboltak". Lenyelem. De még az sem egyértelmű, hogy át vagyok baszva. 
 
Valamit lépnem kell. Most már rövid időn belül. Elmegy mellettünk a világ, mi meg itt nézzük minden nap, ahogy ránk rohad ez a FOS.
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 19:42
Előzmény: #61307  Törölt felhasználó
#61331
Június végével úgyis lemond.
Clemenza 2020. 11. 09. 19:40
Előzmény: #61329  KKR13
#61330
Egyébként en is tartom, noha eredetileg már egy éve ki akartam szállni. Utólag persze az is jobb döntés lett volna, de nem erre számítottam. Mondom: engem az zavar legjobban, hogy dákóékat trixivel az élen nem zavarja ez a borzalmas 2,5 év. A menedzsment tagjainak még részvénye sincs.  Évente cserélgetik a vezérigazgatókat, úgy veszem észre,  egyre súlytalanabbra. Nem tudhatjuk, de én is úgy vélem,  ha még JG lenne a vezér, nem itt tartanánk.
KKR13
KKR13 2020. 11. 09. 19:26
Előzmény: #61326  Clemenza
#61329

Nagyobb összefüggésekben érdemes vizsgálni a világot, ha tényleg befektetőként szálltál be és hosszú távon keresed a megoldásokat.
Hidd el, ha tudom, hogy ez lesz a forgatókönyv, én sem nyúlok bele, de nem az alja környékén fogok végképp elhamarkodott döntést hozni szaros két év után.
Jelenleg ott tartunk, hogy a vezető világhatalom élére tulajdonképpen egy demens elnököt választottak elég érdekes körülmények között, megjegyzem nem véletlen.
Aztán érdemes azt is nézni, hogy az embereket milyen módon tudják már tömegesen befolyásolni és az irányítás kinek is a kezében van.
Ezeket csak azért írom, mert ha nincs is szoros összefüggésben az Opus Golbal Nyrt-vel, de a folyamatok iránya azért nem mindegy.
Szerintem mindenki tudta, hogy nem egy politikától független részvénybe fektettünk, bár továbbra is tartom, hogy a cégek többsége - attól függetlenül, hogy ki van hatalmon - értékesek és a lehetőség is megvan rá, hogy egyre jobban azok legyenek, ezért sem fogok likvidálást elkövetni a magam által összekuporgatott megtakarításom kapcsán. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 19:18
Előzmény: #61327  betgyuri
#61328
tudom, hogy hol van.    de attól még tarthatom tehetségesebb üzletembernek, mint a jelenlegi management-et.   ennyi.
betgyuri
betgyuri 2020. 11. 09. 19:10
Előzmény: #61325  Törölt felhasználó
#61327
Jg a 4igban van. Azt vezeti. Ha Te benne hiszel, akkor a 4ig lehet neked a jo.... 
Nálunk részvénnyel fizetett lock up nélkül... Vagyis Mi fizettünk drágábban...
Clemenza 2020. 11. 09. 19:09
Előzmény: #61322  KKR13
#61326
Érdekes eszmefuttatás. 
Az opustól eljutottál a migrációig es a terraformálasig. 😀😀
Én kisebb léptékben gondolkodok most, és igazából ez a tetű opus b.ssza el minden napomat, több mint 2 éve. Az a tudat rémisztő leginkább, hogy a beragadt kisbefektetőkön kívül senkit nem izgat ez a fertelmes árfolyam.  Igaz, ez nem világ megváltó tényező, mégis engem most ez sokkal jobban idegesit, minthogy mennyi migráns jön. Ide egyébként sem jönnek.
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 18:50
Előzmény: #61324  Törölt felhasználó
#61325
és még 1 gondolat:  lehet sokmindenért szidni Jászait, de ha még mindig ő vezetné a céget,  tuti nem 200 lenne az árfolyam.  
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 18:48
Előzmény: #61319  Dale
#61324
"Lehettünk volna prosperáló osztalékpapír is"  -  ezen amúgy szoktam gondolkozni, hogy a részvények 70%-a ML kezében van.  Ha felfuttatnák a céget, lenne komolyabb nyereség,  akkor teljesen legálisan kivehetnék az osztalék 70%-át is.  Igen, akkor a kicsiknek is csurranna valami, és valóban igaz lenne, hogy "mindenki jól fog jjárni".     De sajnos ők még mindig csak ott tartanak, hogy az ezredik saját zseb is tele legyen.  A kisbefektetőknek meg höhöhö.
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 18:47
Előzmény: #61318  Clemenza
#61323
Minden szavad igaz. 
KKR13
KKR13 2020. 11. 09. 18:40
Előzmény: #61318  Clemenza
#61322

Először javaslom, várd meg a soron következő negyedéves jelentést, hogy folytatódott-e a javulás a pénzügyi adatok tekintetében.
A következő mérföldkő pedig, ha elkezdődik a tömeges oltás és a gazdasági korlátokat jelentő szankciók feloldása, azaz azt követően hogyan teljesítenek a cégek.
Aztán elérkezünk a választás évéhez, amikorra remélhetőleg nem az építőipartól kell várni csak a jelentős eredményeket, hanem a valós piacról is életképes lesz a csoportba tartozó cégek döntő része.
Itt akkor lesz jelentős és tartós emelkedés, ha az eredmények (jövőbeli osztalék) és az esetleges akvizíciók valós piaci szereplőknek egyértelmű jelet adnak.
Megjegyzem, a világ a következő évtizedekben nagyot fog változni a világ, a fehér ember már a satuba tette a kezét, jó lenne itt legalább Közép-Európában kiépíteni egy erős bázist, amelynek megvannak az alapjai is, akár ilyen tőkekoncentrációk formájában. Ez nem lesz egy egyszerű és rövid folyamat és lehet, hogy csak az én utópiám, de örülnék, ha mégis valós alapokra támaszkodna.
Nézd meg ezt az oldalt is, egyértelműen nyomják a nyugdíj bombát, amit a háttérben a migrációval szeretnének orvosolni, nem lényeges számukra, hogy magyar ember gyarapodik, abban a hitben vannak sokan, hogy jön majd az olcsó munkaerő és helyettük szívességből megold mindent. Az, hogy a betelepülők termékenysége felülírja az itt élő nemzeteket  és szép lassan terraformálást hajtanak végre, az majd persze a következő generáció problémája lehet. A sok hülye már bolygókat osztja fel, ahelyett, hogy a Földet megőriznék a mértéktelen étvágyunktól. Európát már rég lelakták (kizsigerelt földek, kibányászott nyersanyagok, nagy népsűrűség), ez nem egy hódításra váró terület, bár annak szánják.
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 18:39
Előzmény: #61304  Dale
#61321
+++

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek