Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KKR13
KKR13 2020. 11. 09. 21:11
Előzmény: #61356  Saman72
#61360
A mai nappal regisztrálsz és ilyeneket írsz a közérdeműnek, találó a neved:)
Zsimo
Zsimo 2020. 11. 09. 21:10
#61359
Azért az észt osztók kihagyják hogy itt sokakat átverek a folyamatos hazugság kampányokkal. Így hogy hozzál normális megfelelő döntést? Még a Konzum egybeolvadás előtt tele volt a sajtó hogy az Opus mennyit megrendelést kapott, szó szerint ömlött a pénz. 611 árakról beszéltek meg 450 ről de már akkor tudták hogy lófa..sz lesz itt nem 450!!
Sok kicsi meg bekajálta;  vették szorgosan a megtakarításaikból vagy kinek honnan volt épp pénze. 
Konkért felelősöket lehet megnevezni aki széthazudták a napjaikat hogy TUDATOSAN!! megtévesszék a befektetőket.
Most pedig kussolnak felveszik továbbra is a busás nagy fizetésüket. Itt egyesek arról írnak hogy csak az vessen magára aki belevett? Hát nem! 
 
KKR13
KKR13 2020. 11. 09. 21:09
Előzmény: #61353  Törölt felhasználó
#61358

A jelenlegi és a jövőbeli cégek működéséből.
Na, ezzel jól megmondtam:)
Úgy gondolom a következő egy-két évben kb. 50 - 100 milliárd közötti összeg fog cégvásárlásokra (esetleg alapításra), fejlesztésre fordítódni, így nagyobb lesz a bázis (kb. 200 milliárd/év) és/vagy a jövedelmezőség, mint a mostani működés.
Amennyiben nem lennék optimista, már rég átnyergeltem volna egy OTP-be vagy MOL-ba az elmúlt hónapokban, látva azok "diszkont" árazását.
BUXopoly
BUXopoly 2020. 11. 09. 21:08
Előzmény: #61352  Dale
#61357
Meg. Az itthoni esés csinált ki, meg az hogy amcsiba 150-200% lenne az idei eredmény simán a figyelőlistám alapján. Meg amit haveroknak ajánlottam. Én meg bét-ezek. fostam a választástól, meg a drága dollártól így csak szenvedek itthon...
.
Opus a legnagyobb dilemma tőzsdés pályafutásom alatt. gpeti, írása, a van ilyen papír? 100% ez forog 24h a fejemben? Hogy lehet ez? 3 alapvető kérdés:
- mi van a halál után?
- egyedül vagyunk az univerzumban?
- miért tart itt az opus?
A jelen állások szerint az első kettőre hamarabb lesz válaszunk. 
Saman72 2020. 11. 09. 21:02
Előzmény: #61349  BUXopoly
#61356
A tőzsde alapvetően érzelmi alapon működik, szinte tükröt mutatva nekünk. Vannak aki azt mondják szorítsd háttérbe az érzelmeidet legyél nagyon tudatos legyél élére vasalt gép. Én azt mondom éld meg és fordítsd a magad javára.  Ha csak az egyik van csak félember vagy. A kettő együtt jár kéz a kézben mint egy szent házasság. Ebben a tekintetben elég nagy a káosz az emberekben. Ismerjük azt a mondást mindent helyén kell kezelni. Visszatérve az OPUS-ra rengeteg a kockázat, meg tudjuk, hogy mi ez az egész, hogy miről szól lehet hogy csalfa remény az egész.
KKR13
KKR13 2020. 11. 09. 21:01
Előzmény: #61351  Törölt felhasználó
#61355

Fogalmazzunk úgy, hogy ha tudna a Telekom 611,-Ft-ot fizetni, akkor sem fog:)
A mi esetükben 12 év alatt (apporttól számított időszakot nézem) ehhez összességében kb. 400 milliárdos nyereség kell minimum hozzá, azaz évi szinten kb. 35 milliárd (12 x 35 = 420).
Nem fogalmaztam pontosan, mert az elvi lehetőségről szerettem volna írni, azaz ha meg lenne a szándék a nyereség kifizetésére, de mivel annak egy jelentős részét vissza fogják forgatni a működésbe, így tényleg kicsi az esély, hogy a kifizetésre kerül teljes egészében ez a volumen.
Szerintem, aki befektetőként állt hozzá a történethez, legalább ilyen számokkal kalkulált, bevallom én még nagyobbal is a kommunikációra tekintettel.
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 20:57
Előzmény: #61351  Törölt felhasználó
#61354
azért a pozitív trollkodás is trollkodás (szerintem).
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 20:56
Előzmény: #61350  KKR13
#61353
irigylem optimizmusod :)     csak emlékeztetőül: 8 Ft az EPS.    miből akarsz te 61 ft-ot / év kifizetni a következő 10 évben?     
Dale
Dale 2020. 11. 09. 20:55
Előzmény: #61349  BUXopoly
#61352
És megtörtént? Mármint a helyretétel?
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 20:51
Előzmény: #61350  KKR13
#61351
A Telekom nem fizet 611 forint osztalékot 2030ig, opus pedig teljesen kizárt. 
KKR13
KKR13 2020. 11. 09. 20:47
Előzmény: #61347  Saman72
#61350

Teljesen más életciklusban voltak azok a cégek.
Itt volt egy - most már láthatóan erős - felpumpálás, de például nem egy felvásárlási láz (lásd: MOL - OMV) vagy a valós számok (osztalékok) tükrében jártunk a csúcson, csak egy spekulatív játékot húztak be a start vonalnál. 2030-ig illene több osztalékot kifizetni összességében, mint a 611-es apport és ezzel nem helyeztem irreálisan magasra a lécet. 
BUXopoly
BUXopoly 2020. 11. 09. 20:46
Előzmény: #61347  Saman72
#61349
Wow
Ezek nagyon komoly írások, értve magad, hátraszorítva az Egót. Komoly érzelmi intelligenciára és tudatosságra utal. Gratulálok.
.
A dotcom hasonlattal nem értek egyet, ott más volt, itt a csúcshoz képest (nem a phylaxiás) ota 7-8x árbevétel és saját tőke növekedés, valamint 2x-es rv szám van, azaz nem indokolja semmi az árfolyam 70%-os esését. 
.
A mai nap érdekes volt, tanulságos, 7-ből 5 papírom pluszt hozott, mol, otp igen szépet. Opus viszi hónapról-hónapra a nyerőt el... Viszont délelőtt éreztem azt amit írsz, hogy kezdem megutálni az egészet, magamat is, szóval ott helyre kellett tennem magam... 
gpeti
gpeti 2020. 11. 09. 20:39
Előzmény: #61346  KKR13
#61348
Értem, és köszönöm a biztatást buksi-simogatást, de most el vagyok szontyolodva, mint egy kisgyerek.
Saman72 2020. 11. 09. 20:38
Előzmény: #61339  betgyuri
#61347
Természetesen tarthatod, de valószínű, hogy poperj-nek  lesz igaza abban, hogy ez már soha nem lesz annyi amennyi korábban volt. Az LPPL már csak ilyen. Tekintsetek vissza pl a Dotcom lufi idejére és a MATÁV részvény jelenlegi árfolyamára. A kipukkanása 2000-ben a földbe döngölte a szektor részvényeit. Nagyon nehéz poziból reálisan és nem utolsó sorban objektívan látni a helyzetet. Én nem lebeszélni akarok senkit az OPUS részvényről, csak a tisztán látás okán írom. Megértem piszkos nehéz dolog ez. Dehát a döntéseinkért mi magunk vagyunk a felelősek, senki más, ja és  nem vagyunk tökéletesek egy-két rossz döntés simán belefér.  Egyébként nincs OPUS részvényem. Engem is majdnem beszippantott, de hál isten 400ezres bukóval eladtam és azóta legalább tudok trédelni és vannak sikeres kötéseim így megélhetem a sikert is és nem csak azt a mocskos nagy bukót bámulom reménykedve annak emelkedésben miközben egyre inkább megutálom a tőzsdét a világot és azon keresztül saját magamat.
KKR13
KKR13 2020. 11. 09. 20:36
Előzmény: #61332  gpeti
#61346

Nagyon rég mondom, hogy nekik mindegy mi az árfolyam, mert nem prioritás (jelenleg) a részvényeik értékesítése, sem a rivaldafény.
Most őszintén, ilyen szinten mi értelme lenne mindent értékesíteniük és trezorba vágni az ellenértéket, ha az működő tőkeként funkcionálhat nemzetgazdasági célokat is szolgálva.
Bőven elvannak azzal, hogy "építkeznek" hosszabb távon, ehhez kell átalakítanunk a gondolkodásunkat is, illetve aki még hisz a történetben, annak a  jövőbeli stratégiáját (ezért fogok mindig szép apránként csipegetni, bár nagyon sok idő kell ahhoz, hogy ebből jelentős mennyiség legyen).
Az már eldőlt, hogy rövid távon ez nem lesz akkora történet, mit aminek festették, de összesen két éve történt meg a színre lépés (apport), amit nem lehet még középtávnak sem nevezni.
Azon bosszankodhatsz, hogy nagyon rosszkor szálltunk be (nem most) és megvezettek minket, viszont én nem ítélkeznék végérvényesen egy ekkora töke koncentráció kapcsán ilyen elhamarkodottan, főleg, hogy a cégek egy része szinte most indult (élelmiszer ipar), a másik fele átszervezésre, megújításra került (Wamsler, Hunguest). A beszámolók összességében egyre pozitívabb képet mutattak, amely tendencia, ha a Covid alatt is folytatódott/folytatódik, akkor már szerintem lesz okunk mosolyogni is, bár én csodálkoznék, ha az egész évre így is pluszban zárnánk. 
Persze, ha azt nézzük, hogy jelenleg az építőipar a húzóágazat, ami legjobban kitett a politikának is (örülnék már piaci megbízásoknak is), illetve, hogy közben - remélhetően csak ideiglenesen - eltűntek komplett ágazgatok (energetika), illetve értékesítésre kerültek olyan cégek, ahol kisebbségben volt jelen a cégcsoport (és ezen a területen nem várhatunk új dolgokat), akkor bőven találhatunk kötekedési felületet.
gpeti
gpeti 2020. 11. 09. 20:36
Előzmény: #61343  Dale
#61345
;) Nyilván boldogabb nem leszek, a pénzem sem jön vissza, de azért titkon remélem - sőt biztos vagyok benne, hogy visszanyal nekik majd ez a fagyi. Abban is biztos vagyok, hogy minden törvényesen zajlik, senki nem fogja őket számon kérni soha.. Az a baj, hogy az egész BÉT 30 éve arról szól, hogyan nyúljunk le büntetlenül, törvényesen sok pénzt. Óriási károkat, bizalomvesztést okozva..
BadJoe 2020. 11. 09. 20:34
Előzmény: #61342  Törölt felhasználó
#61344
Ha USA esik ez még többet fog...
De köszönöm, még azért alszom rá.
Dale
Dale 2020. 11. 09. 20:30
Előzmény: #61318  Clemenza
#61343
Beszéltek vele. Semmi. Csak röhögnek rajtunk. Megtehetik, büntetlenül, mert itt senkinek nincs bátorsága megtenni, amit a fejében jár.
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 20:29
Előzmény: #61340  BadJoe
#61342
sok sikert neked, de azért usa ATH-nál jobb alkalmat is választhattál volna a beszálláshoz :)
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 20:27
Előzmény: #61339  betgyuri
#61341
nézd, azért az árfolyam beszédes.  megnéztem, és J.G távozásának bejelentésekor 460 körül volt a papír.  most épphogycsak 200 felett.
azért csak van valami összefüggés, nem?    

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek