Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:11
Előzmény: #10274  Törölt felhasználó
#10300
piac is díjazza
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:05
#10299
Idézet egy "nagy magyar" politikustól...
Akkor, most miért kellene csodálkozni?
matgab 2008. 04. 16. 16:58
Előzmény: #10297  Törölt felhasználó
#10298
ez a zárás majdnem arra enged következtetni, hogy Fecó beszólt vkinek, hogy holnapig lemondana...
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 14:23
Előzmény: #10292  togyozo
#10297
GDP - sajnos a GDP növekedés mértéke hosszú idő után először 2007-ben lett alacsonyabb, mint az eu15átlaga...
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 14:14
Előzmény: #10293  togyozo
#10296
A Fidesz vezette kabinet 1998-2001 között mindvégig élt a gazdasági megszorítás eszközével, noha mindvégig tagadta, soha nem beszélt róla, és a "csomag" szót csak pejoratív értelemben használta.

Megválasztását követoen a Fidesz-irányította koalíciós kormány olyan döntéseket és törvénymódosításokat eszközölt, amelyek segítségével az 1999. évi költségvetésben 600 milliárd forintos kiadáscsökkentést tudott felmutatni a korábbi eloterjesztésekhez képest. (Ennek lett áldozata a nyugdíjemelés, a négyes metró, a Nemzeti Színház és számos közalkalmazotti, köztisztviseloi béremelés, valamint beruházás.)

Az 1999-es költségvetésben ennek ellenére olyan helyzetet sikerült produkálnia a kormánynak, amely ismét felélesztette a nemzetközi és hazai szakértokben az egyensúlyromlástól tartó aggodalmakat. Ezt a szituációt az Orbán-kabinet maga-magának idézte elo, külso hatásoktól függetlenül, nagyravágyása, saját prioritásainak eroszakos és jelentos képviselete révén. Az 1999. évi túlköltekezés csillapítására azonban nem csomagba rendezett, gazdaságpolitikai koncepció vezérelte intézkedéseket foganatosítottak, hanem részben befagyasztották a rendkívüli tartalékot, részben pedig ad hoc döntéseket hoztak, olyanokat, amelyekkel leállítottak számos infrastrukturális beruházást, illetve amelyek az állami vagyon további elfogyasztásával jártak. Ez a sajátos kiigazítás összesen körülbelül 190 milliárd forintot tett ki.

A 2000. évi költségvetés hiányzó forrásait az alátervezett infláció és a hozzákapcsolódó bérkiáramlás révén pótolták. A hat százalékra prognosztizált árszintemelkedéssel szembeni majd' tízszázalékos teljesülésbol körülbelül 250 milliárd forintos többletbevétele keletkezett a kabinetnek. Ennek azonban csak a felét költötte el. Ez volt az az esztendo, amikor túlságosan szigorúra sikerült a bérszabályozás, hiszen az 5,2 százalékos GDP-növekedéssel szemben mindössze 1,5 százalékkal, érzékelhetetlen mértékben emelkedtek csak a reálkeresetek. De volt több olyan terület is, ahol tökéletesen indokolatlanul - nem úgy, mint a stabilizációs csomag idején - estek a reálbérek.
Az ismertetett számok összevetéséhez érdemes figyelembe venni, hogy a Bokros-csomag körülbelül 150 milliárd forintos megszorítást tartalmazott a költségvetésben.

Az infláció alátervezésének eszközével 2001-ben is éltek, amibol körülbelül 300 milliárd forintos parlamenten kívüli forráselosztási lehetosége keletkezett a kabinetnek. Ezt azonban csak az év végén kezdték szétteríteni.
pampa 2008. 04. 16. 14:04
Előzmény: #10294  Törölt felhasználó
#10295
„A 24. órában vagyunk. Az MSZP és ezzel a magyarországi baloldal léte a tét. Ne ringassa senki sem ábrándokban magát, ha nem cselekszünk, a semmiért áldozzuk fel magunkat. Valódi áttörést a reformok terén nem hozott, és nem is fog már hozni a miniszterelnök-pártelnök jelenlegi politikája. Legyen ez a szembenézés kezdete, saját magunkkal és az emberekkel, akiknek legalább ezzel tartozunk” – ezekkel a drámai mondatokkal kezdődő hírlevelet juttatott el szerkesztőségünkbe az MSZP Ésszerűség és felelősség Platform Hajdú-Bihar megyei szervezete.

A hírlevél szerint a baloldal válságban van, ezt a jelenlegi elnökség is elismeri. E probléma megoldása kell, hogy legyen most a legfontosabb cél – írják, hozzátéve: a baloldali alternatíva végével ugyanis veszélybe kerülhet a demokrácia, és pluralizmus az országban.

A levél aláírói szerint ők csak az alapproblémával foglalkoznakk, viszont eltekintenek az ezt szegélyező egyéb hibáktól és körülményektől, mint például az „öszödi beszéd”, a társadalmi egyeztetés hiánya, rossz kormányzati kommunikáció. Nem mintha nem lenne azoknak is fontos üzenete, mégis úgy gondolják, ezek csak felgyorsíthatják a bukást, de nem az okozói annak.

A platform megyei szervezete szerint a problémák ideológiai alapokon nyugszanak, csak látszólag gazdasági eredetűek. Az igazi probléma a társadalmi változás okozta meghasonulás és identitásválság eredménye. „Ennek hatására az elitizmus, a konzervatív és liberális ideológiai elemek úgy szivárogtak be a politikánkba, mintha nem lenne baloldali válasz a jelenkor társadalmi és gazdasági problémáira” – fogalmaznak.

A tüntetések és zavargások a levél megfogalmazói szerint előjelek, melyek azt üzenik: a társadalom radikalizálódik, valami nincs rendben az elmúlt 18 év társadalmi folyamataiban. Ám addig, amíg nem vagyunk tisztában azzal, hogy kik is vagyunk valójában, nem igazán adhatunk őszinte, baloldali válaszokat – teszik hozzá. Ezt a választók már megérezték, észrevették: szép lassan elpártolnak az MSZP-től.

A közlemény szerint az MSZP számára nincs más kiút: új, hiteles baloldali politika, hiteles vezető képviseletével. Ezt a lépést minél hamarabb meg kell tenni a demokráciáért, a választóinkért, elődeinkért és saját magunkért: a baloldal jövője érdekében – hívják fel a figyelmet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 13:15
Előzmény: #10293  togyozo
#10294
Togyozo, nem meglepő módon egyetértek. Sokszor foglaltuk már össze egyébként ennél részletesebben is a rendszerváltás utáni kormányok munkáit/hibáit.
togyozo 2008. 04. 16. 12:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#10293
Kedves fórumtársak!

Én őszintén szólva sajnálatosnak tartom azt, hogy olyan emberek akik tőzsdéznek, meg az átlag embernél jobban rálátnak a világ dolgaira, meg talán a gazdasági ügyekhez is kicsit jobban konyítanak, egy fórumon is nem megy más mint anyázás, meg gyurcsányozás. Gyurcsány sokatok szemébe kb. olyan mint az ördög. Mellette meg fikázzátok az „átlag embereket” akiket szerintetek behülyít a média, amikor ti sem vagytok többre képesek (akinek nem inge ne vegye magára).
Csak néhány kérdés amin érdemes lehet elgondolkodni:
1) Gyurcsány egyedül vezeti az országot?
Nem. Van alatta jó nagy apparátus, vannak tanácsadói, van mindenféle kerekasztal. De azok sem tudnak az általános bullshit-eken kívül semmit mondani. Lehet a gyurcsányt szidni, de senki nem tud előállni épkézláb javaslatokkal. Miért: lásd a cikkeket amiket néhány lappal előbb linkeltem be.
És akkor még a pártellenállásról nem is beszéltem, akik még a jó kezdeményezéseket is megfúrják (lásd: MVM)
2) Nézzük már végig a kormányaink gazdpol teljesítményét:
MDF: nagyon komoly hosszú távra ható gazdpol hibák: államadósságot nem mondták vissza, rokkantnyugdíjazási rendszer
MSZP-SZDSz: Bokros csomag valamennyire rendbeteszi az országot és növekedési pályára állunk, de a Bokros csomag lényegi elemeit kiherélik
Fidesz: rendkívül kedvező gazdasági környezetben semmittevés. Az ÁHT már az ő idejük alatt elkezdett elindulni a lejtőn.
MSZP-SZDSZ: 100 napos ámokfutás, elindulunk a lejtőn
MSZP-SZDSZ: rossz szerkezetű kiigazító csomag, aminek hosszabb távú hatásait egyelőre csak találgatni lehet

Szóval melyik az a kormányzati ciklus amire büszkék lehetünk? Mikor volt meg a szükséges szellemi muníció a kormányzásban, amikor tényleg csináltunk valami „nagyot”?
togyozo 2008. 04. 16. 12:42
Előzmény: #10290  Törölt felhasználó
#10292
Fide_l!

„De érdemes egy pillantást vetni az eUnió és a magyar GDP adatra is, mondjuk 2002-2008 viszonylatában is...

S akkor máris látható lesz, hogy az 1996-2001 közötti kormányok, vagy a 2002-2008 közötti kormányok sáfárkodtak jobban a külső környezet adta lehetőségekkel...”

1) EU15 átlagos növekedése 1996-2001 és 2002-2007 között: 2,7 illetve 2%. De ha megpróbálom kormányzati ciklushoz közelíteni, akkor még durvább a kép: átlagos növekedés 1998-2001 és 2002-2005 között: 2,9 illetve 1,6%.
Akkor melyik kormány dolgozhatott kedvezőbb külső konjunktúra mellett?
2) Mint említettem, több a kormánytól többé-kevésbé független dolog is jól jött ki 1998-2000 között:
- mi voltunk a régióban az elsők, akik privatizálni kezdtünk, illetve nyitottunk a külföldi tőke felé. Ebből következően az a pénz, ami a KKE térségbe akkor érkezett, annak a nagy része hozzánk jött. És a betelepülő külföldi vállalatok nemcsak tőkét, hanem technológiát is hoztak.
- a ratkó unokák többsége 1997-1999 között lépett be a munkaerő piacra, így a munkakereslet növekedése összetalálkozott a munkakínálat növekedésével.
- nagyon jó külső konjunktúra
- az állampapír piacon jelentős innovációk történtek, amik lehetővé tették az adósságszolgálat mérséklődését
- az akkori monetáris politika partner volt az ÁHT hiány elinflálásában, mivel a csúszó leértékeléses rendszer 1999 után inkább már többlet inflát okozott, és nem lehetett már abban a rendszerben folytatni a dezinflációt.
3) az elmúlt évek cseh, szlovák, bulgár, román vagy balti növekedési ütemeket elnézve az akkori teljesítményünk sem volt igazán kimagaslónak nevezhető.
kissherceg 2008. 04. 16. 12:14
Törölt hozzászólás
#10291
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#10290
Sajnos ragadós a példája.
Én is idéztem egyszer, sajnos egy az egyben azt a jelzőt, amit ő használt Magyarországra, rögtön fel is jelentettek (még az elévülhetetlen érdemeket szerzett régi nick-emmel)...
Azóta óvatos vagyok!

S nem is tartom szerencsésnek, hogy a 2005 óta folyó kormányzati politika (hazugságok, trágárságok, lopások és csalások) magával ragadják az egész társadalmat.
Ez középtávon nagyobb baj lesz, mint a gyurcsányi tékozló kormányzás 4 éve...!
hill 2008. 04. 16. 12:13
Előzmény: #10285  Törölt felhasználó
#10289
"Olyan érzésem van, mintha most egyre magányosabb és magányosabb lenne - mondta utódjával kapcsolatban egy reggeli műsorban Medgyessy."
Tisztelt ex minelnök, ön téved. Nem magányos , hiszen "1 elvakult ember" Istent lát még mindig benne.
"1 elvakult ember"= conqui
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 12:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#10288
:))))
kissherceg 2008. 04. 16. 12:03
Törölt hozzászólás
#10287
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:59
Előzmény: #10281  Törölt felhasználó
#10286
Sajnos a szitokszavak nem csak gyurcsánynál mindennaposak, hanem már itt is...

A közélet lezüllesztése a legjobb arra, hogy a mellékes lényegivé váljon és így ne a valódi problémákról kellejne beszélni, hanem csak annak körítéséről...
:-(((
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#10285
Erre már nem is kell semmit írjak. Nehéz is lenne, rég voltam kiscsoportos:)
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#10284
búúúúútákkal nem foglalkozom"

Akkor véletlenül se állj szóba magaddal...:))
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:36
#10283
kissherceg 2008. 04. 16. 11:30
Törölt hozzászólás
#10282
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:28
Előzmény: #10280  Törölt felhasználó
#10281
Mindegy, hogy értelmetlen, csak legyen benne a komcsi, meg a libsi és hozzá lehessen még tenni, hogy napalmot rájuk vagy valami hasonló. Intelligens hozzászólás...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek