Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 19:27
Előzmény: #10319  Törölt felhasználó
#10320
Van még itt valaki? Vagy minden fórumozó elment a holocaust emléknapi közös sétára?
Matgab és dlph biztos ott vannak. Őket nem is zavarnám...
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 19:16
#10319
Már próbálkoztam, hogy felhívjam a figyelmet,
ápr.5-én, hallotam a hírt, FELTALÁLTUK A RÁK ELLENSZERÉT! nem értem miért van ilyen nagy csend .Hiszen emberek száz-ezreinek adna lehetőséget az élethez. Csak mindig a sok Hü..e politikusokról van szó mindenhol.Ki akarja ezt is lenyulni. Hiszen ha ezt a hírt világgá kürtőlnék politológusaink nagyon böszkék lehetnénk, de nem tesznek semit.Csak saját magukkal vannak elfoglalva
Vagy arra várnak, hogy minden SZUPER AGY
külföldre menjen, És ők meg azt csinálhatnak amit akarnak, Sajnos nagyon sok Barátom már kinn boldogúl,/Igaz igyen tanúlhatott az egyetemen amiért szintén a sok adózó prólinak kellett kiizadnia .
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:45
Előzmény: #10317  matgab
#10318
Csatlakozom. Már nincs erőm ilyen hsz-ekre reagálni, se kedvem. Matgab nagyon jól mondta.
matgab 2008. 04. 16. 18:36
Előzmény: #10312  Törölt felhasználó
#10317
penznyelo,

Nagy véleménnyel lehetsz rólunk fórumtársaidról...
Tudod én pl,. egyes szám első személyben szanaszét lophatnám a céget, ahol a legközelebbi főnököm kb. 1300km-re van tőlem és utoljára decemberben láttam...
És mikor azt mondta a kivitelező, hogy oké ő kapta a munkát (tizenX milliós apróbb beruházás), akkor megkérdezte, hogy milyen formában adjon vissza nekem lóvét, akkor én azt mondtam neki, hogy ne adjon vissza, hanem amennyivel olcsóbban megcsinálná, azzal csökkentse az árát...

Mert én a becsületem többre tartom, mint szaros 1-2 milliót...
Pedig az ég világon nem jött volna rá senki...

Azt meg hogy itt 1-2 huf-on szarozik az ember, akár azon, hogy előfizet vagy nem a real adatokra, vagy hogy melyik brókercéghez megyek, az meg azért van, mert ezt az egész infrastruktúrát egy ki&@szott nagy lenyúlásnak érzem, amire szívem szerint semmit nem fizetnék, nemhogy ÁFONYÁT (hiszen az állam nem kockáztat semmit, mégis elvesz, ha nyerek és röhög, ha vesztek), brókerdíjat (amikor életemben nem beszéltem brókerral, persze a rendszert karban kell tartani, de ahhoz képest irrealisan magas a díj), se a real time-rt nem fizetek 10 EUR-t, ha tudom, hogy a BET 1 EUR-t kér.
Ráadásul az 1 EUR-t is soknak tartom a semmiért...

Nos? Mondjuk mindenki magából indul ki, ugye?
Na ezért nem mentem politikusnak...
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:35
Előzmény: #10312  Törölt felhasználó
#10316
azt sem vettük igénybe, mert van lakásunk...ja, hogy 2 v. 3 legyen?
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:32
Előzmény: #10314  Törölt felhasználó
#10315
természetesen van pl számtalan, innen is onnan is hasonlókra

Deutsch: gonosz, kisstílű támadás ért
[origo]2002. 05. 30., 6:50Utolsó módosítás: 2002. 05. 31., 10:38
Ez a cikk 5 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
eszközök:
A volt ifjúsági és sportminiszternek, Deutsch Tamásnak a tárca költségvetéséből - az előző hírekkel ellentétben, nem nyolcszázezer, hanem - 485 ezer forintért béreltek egy 251 négyzetméteres lakást az ország legdrágábbnak tartott utcájában, a II. kerületi Endrődi Sándor utcában. Deutsch szerint a bérlet törvényes, és szégyellje magát aki ezért támadja őt.

Ebben a házban bérelt az ISM lakást
a Deutsch családnak

Deutsch Tamás az ISM hivatali dokumentumait május 27-én adta át utódjának, Jánosi Györgynek. Az ingatlanbérlésre vonatkozó szerződés értelmében az új Gyermek, Ifjúsági és Sportminisztériumnak további fél éven át teljesítenie kell a szerződést (ennyi a felmondási idő), noha a legfőbb közjogi méltóságok jogállásáról szóló törvény szerint tisztségük megszűnése után a minisztereknek már nem jár szolgálati lakás. Deutsch Tamás szerint értelmetlen lett volna a választások előtt felmondani a bérleti szerződést, utána viszont ezt azonnal megtették, hogy ne csak a kormányváltás pillanatától kelljen további hat hónapig fizetni a bérleti díjat.



A Gyermek, Ifjúsági és Sportminisztériumban is tudnak a bérleményről. Deutsch Tamás 1999. februárja óta lakik a bérelt lakásban, és ezen a hétvégén fog kiköltözni belőle. A havi bérleti díj kezdetben 401.600 forint volt, 2002-re pedig 485.000 forintra emelkedett.

A törvény értelmében abban az esetben is jár a miniszternek fővárosi lakás, ha ő maga is budapesti, amennyiben nincs megfelelő lakása. Mint Deutsch Tamás elmondta, még sohasem volt lakása, korábban édesanyjánál illetve albérletekben lakott. Mivel nem volt lakása, ezért miniszterként természetesnek tartotta, hogy él ezzel a törvényes juttatással. Példaként említette, hogy Kuncze Gábor szabad demokrata politikus is élt ezzel a lehetőséggel, pedig neki a Budapest környéki Tökölön saját háza volt. "Nem fogom eljátszani az ijedt madár szerepét, a lakásbérleti lehetőség a minisztereknek, államtitkároknak 1990 óta jár." Deutsch szerint az eljárás teljesen normális volt, és kifejezetten személyét lejárató kampánynak tekinti a lakásügy firtatását. Pokorni Zoltán, a Fidesz elnöke szerint a hasonló miniszteri bérlemények között ez a legolcsóbbak között volt.

A bérelt lakás az ország legdrágábbnak tartott utcájában található, a II. kerületi Endrődi Sándor utcában, így Deutschnak bérelt lakás fajlagosan nem is kerül olyan sokba. Összehasonlításképpen: egy szomszédos utcában egy 110 négyzetméteres luxuslakás bérleti díja 550 ezer forintot tesz ki. Deutsch szerint természetes, ha egy NATO tagállam minisztere nem panel-lakásban húzza meg magát. A lakást az ISM 1999-ben hivatlban lévő közigazgatási államtitkára, Wootsch Péter választotta, Deutsch csak ahhoz ragaszkodott, hogy állami cégtől béreljenek. Az ITC Kft. adta bérbe a lakást, amely akkor az ÁPV Rt. egyik vállalkozása volt, azóta viszont már nincs állami tulajdonban.

Korábban a Népszava arról számolt be, hogy 800.000 forintba kerül havonta a bérlemény, ezért Deutsch várhatóan beperli a lapot. A téves információ az [origo]-n is megjelent.

Deutschnak továbbra sem lesz lakása, családjával ismét bérelni fog egyet a II. kerületben, havi 200 ezer forintért. Ebből 82.500 forintot az országgyűlési képviselőknek járó lakásbérleti támogatásból fog tudni fizetni.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:23
Előzmény: #10311  Törölt felhasználó
#10314
Ha még nem lenne saját háza, nem lenne közszereplő, kormányszóvivő, stb, még akkor is vastag pofa kell hozzá ha valaki olyan anyagiak közt él mint ő. A durva már csak az lenne ha a Batiz konzultingnál minimálbéres lenne, mert szerintem le is esnék a székről itt helyben
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:22
Előzmény: #10309  Törölt felhasználó
#10313
Lau, szerintem te viccelsz:)
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:20
Előzmény: #10311  Törölt felhasználó
#10312
Készséggel elhiszem mindenkinek a nem válaszát, én csak arra akartam ezzel rávilágítani, hogy könnyű ítélkeznünk, de mielőtt megtesszük, nem árt, ha végiggondoljuk, mi hogyan cselekednénk. Azért a kamattámogatott lakáshiteleket sem csak azok vették igénybe, akik rászorultak ugye...
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:17
Előzmény: #10308  Törölt felhasználó
#10311
én sem élnék!!!nem egyeztethető össze az erkölcsi normámmal!!! akár hiszed, akár nem, felháborító!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#10310
hasonló a szituáció a Demszky lány bérletéhez.....szemétség....van bőr a képükön?????
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:14
Előzmény: #10308  Törölt felhasználó
#10309
nem élnék.
becsszó
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 18:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#10308
Nekem csak egy kérdésem van: tegye fel a kezét - őszintén - aki nem élne egy ilyen lehetőséggel? Szerintem aki tőzsdézik és 1ft-okon izgul a monitorokat bámulva, elég egyértelműen igen. Csak van aki nem vallja be. Persze, ha más csinálja, az geciség.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#10307
ismerem a pofát

no komment
kissherceg 2008. 04. 16. 17:40
Törölt hozzászólás
#10306
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:30
Előzmény: #10304  Törölt felhasználó
#10305
aért ezen hsz -ed alapján szerintem valami nem frankó nálad....
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:29
Előzmény: #10303  Törölt felhasználó
#10304
te vagy baj
elmondnom szívesen privátban
egy szavadba kerül, már mondtam
báror kisfiú
bravó
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:21
Előzmény: #10302  Törölt felhasználó
#10303
miért félsz tőlem kicsi dlph? nem akarlak bántani. mondd el nyugodtan mi a baj, lehet, hogy tudok, tudunk segíteni. csak bátran:))
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:18
Előzmény: #10301  Törölt felhasználó
#10302
szánalmas vagy
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 17:17
Előzmény: #10296  Törölt felhasználó
#10301
Fide_L, mi ütött beléd? Eddig akármikor is használtam a csendes kiigazítás kifejezést, csak kaptam a fejemre. Nem félsz, hogy az igazi nemzeti érzelműek hazaárulónak minősítenek?

Topik gazda

saru
1 1 1

aktív fórumozók