Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 07:13
Előzmény: #10259  togyozo
#10260
Se drop, se fleto ne kormányozzon.
Amihez nem ért valaki, azt nem kell elvállalni, vagy fel kell állni.
Persze mi mindig olyan speciális helyzetben vagyunk, mint még soha senki a világegyetemben, ezért szocijaink legjobb szándékuk ellenére is csak bizottságokat tudnak alakítani. Meg mutogatni.
togyozo 2008. 04. 16. 00:16
Előzmény: #10257  Törölt felhasználó
#10259
Drop!

Csak még egy kérdés:

"Mert nincsen megoldás! Lehet erőlködni, de jó megoldás nincsen"

Ha nincs megoldás, akkor a jelenlegi kormánytól miért várod el, hogy megoldást találjon ezekre a problémákra?
togyozo 2008. 04. 16. 00:01
Előzmény: #10257  Törölt felhasználó
#10258
"A FIDESZ esetében a kedvező gazdasági környezetre a 2000-es .com lufira vagy a 2001.09.11-re gondolsz?"

1) akkor vess egy pillantást az USA, EU, magyar GDP adatokra 1996-2001 között. akkor látod majd miről beszélek.
2) most itt nem akarom részletesen taglalni, de 1997-2000 között számos pozitív kínálat oldali sokk érte a gazdaságot (melyek szintén nem a kormányhoz volt köthető), mely nagyon kedvező külső keresleti helyzettel párosult.

"Az majd kiderül a választási kampányban. Most a kormány feladata a kormányzás. Pontosabban lenne. "

szerintem a mindenkori ellenzéket is azért választják a polgárok és azért kapják a fizetésüket, hogy az ország előrejutását segítsék. Ezt úgy nem lehet elérni, hogy nem járunk be a parlamentbe mint ahogy a nagyvezér szokta, vagy úgy hogy nincsen semmi koncepciónk.

"Mert nincsen megoldás! Lehet erőlködni, de jó megoldás nincsen"

lehet tökéletes megoldás nincsen, de ennél azért kerülhetnénk jobb helyzetbe. én már azzal is megelégednék. Másrészt a környező országok GDP arányosan kevesebbet költenek az egészségügyre mint mi, és mégis jóval magasabb a várható élettartam és ami fontosabb: az egészségben eltöltött évek várható száma.
Jól működő nyugdíjrendszerre meg azért vannak példák. És nyugdíjakra pl elcseszettül sokat költünk.

"Ennek köszönhetik, hogy az elmúlt 6 évben ők vannak kormányon és nem a FIDESZ. "

Ismét megkérdem: a törökvész idején is a Tv miatt nem fogtak össze a magyarok? Vagy például egy társasházban is a TV miatt nem képesek összefogni az emberek.

Egyébként meg érdekes módon én (pedig szerintem itt osztottam hideget meleget mindkét oldalnak) valahogy nem érzem sem a TV2-őt sem az RTL-t elfogultnak. egyik irányban sem. Bár te az indexes cikket is helyből leszóltad, olvasás nélkül.
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 23:43
Előzmény: #10256  togyozo
#10257
Tulajdonképen nincsen olyan mondatod, amellyel egyetértenék.

"Másrészt az, hogy valaki egy nagyon kedvező gazdasági környezetben nem tesz óriási baromságot, azzal még nem bizonyítja a rátermettségét. "
A FIDESZ esetében a kedvező gazdasági környezetre a 2000-es .com lufira vagy a 2001.09.11-re gondolsz?

"Ráadásul az ellenzéknek motst sincs semmi koncepciója."
Az majd kiderül a választási kampányban. Most a kormány feladata a kormányzás. Pontosabban lenne.

" Egyébként az egészségügy vagy a nyugdíjrendszer, vagy az alsó-közép szintű oktatás problémái nem újkeletűek. Márpedig az 1998-2002 közötti időszakban ezeken a területeken nem történt semmi előrelépés."
Mert nincsen megoldás! Lehet erőlködni, de jó megoldás nincsen.
Az EÜ-nek is az a problémája, hogy GDP arányosan fele annyit költünk rá, mint nyugaton. Mert nincsen rá több pénz. A nyugdíj hasonló.
A FIDESZ csökkentete az államadóságokat jelentős privatizáció nélkül, ez a legfontosabb, amit tehettek. A mai koala viszont növeli a privatizációs bevételek mellett.

"Egyébként meg a TV2 meg RTL-n alapvetően szórakoztató műsorok mennek, híradóból van naponta egy nagyobb félórás."
Aha, tájékozódj egy kicsit az elmúlt 18 évről. A politika szempontjából a legfontosabb törvény a Hornék által elfogadott médiatörvény volt. Ennek köszönhetik, hogy az elmúlt 6 évben ők vannak kormányon és nem a FIDESZ.
togyozo 2008. 04. 15. 22:48
Előzmény: #10241  Törölt felhasználó
#10256
Drop!
"az a baj, hogy sem a portfolio, sem az index írásai nem tudnak lekötni.
Tóta W. és hasonszőrű társai ,még mindig Orbán fóbiában szenvednek. Erre én nem vagyok vevő. "

1) DLPH kérdezte a véleményemet, neki írtam a linkeket. erre te azt mondod, hogy téged ez nem érdekel. Hát érdekes mentalitás.
2) tudom kényelmesebb a "világkép menedzselés" szempontjából, ha a mi gondolatainkkal ellentétes véleményeket nem olvasunk/hallgatunk meg. Kényelmes, de nem bizots, hogy hasznos.
3)"Bocs, de a FIDESZ 4 évig volt hatalmon az elmúlt 18 évből és jó irényba vitte az országot.
A mostani kormányról beszélj, ne másra akard kenni a szart."

a 18 évnyi demokrációból 8 évig nem MSZP-SZDSZ kormányzott. szóval másnak is lett volna lehetősége tenni dolgokat. egyébként az MDF kormány is csinált olyan marhaságokat, amik versengenek a koala 2002 utáni intézkedéseivel.
Másrészt az, hogy valaki egy nagyon kedvező gazdasági környezetben nem tesz óriási baromságot, azzal még nem bizonyítja a rátermettségét. Ráadásul az ellenzéknek motst sincs semmi koncepciója. Egyébként az egészségügy vagy a nyugdíjrendszer, vagy az alsó-közép szintű oktatás problémái nem újkeletűek. Márpedig az 1998-2002 közötti időszakban ezeken a területeken nem történt semmi előrelépés. Pedig ha valamikor akkor akkor volt jó lehetőség ilyen reformok véghezvitelére. Viszont megszületett egy teljesen abszurd lakástámogatási rendszer, meg előmozdították a felső oktatás problémáit. Ráadásul 2001-től ők is osztogattak.

4) "Az emberek kiválóan manipulálhatók a médián keresztül.
Remélem a FIDESZ 2/3-ot szerez és rendet vág az RTL klub és a TV2 házatáján.
Hidd el, lehetne öszefogás ebben az országban, csak ezt a csürhét a médias eggnyalóikkal egyetemben kellene eltávolítani"

500 éve a törökök ellen is jól összefogtunk. Annak is biztos a TV volt az oka.
Egyébként meg a TV2 meg RTL-n alapvetően szórakoztató műsorok mennek, híradóból van naponta egy nagyobb félórás. És ott is azért sokszor nem a politkai témák vannak túlsúlyban. Másrészt itt az összefogást nem csak politikai szinten kell érteni, hanem mondjuk kisközösségi szinten is. Nem tudom laktál e már társasházban. Én már többen is, és nincsenek jó tapasztalataim róla. ehhez meg aztán semmi köze a TV-nek.
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 19:55
Előzmény: #10254  Törölt felhasználó
#10255
:))))
válaszolsz?

Conci "hazudott" a portfolion ?! válasz erre 04.13
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 14:29
bocsi drop_ ! Nem jöttem még rá, melyik "isten" lábát kell megfogni...

vagy az a baj "istennőknél" kerestem..

régen volt, hogy prémiumot kaptam, de az 100%-ban lenyúlták :-)

Mondd már meg, hogyan sikerül ilyen költséghatékonyan működnöd????
rapista
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 14:39
"Neked is igazad van!" mondta a r...........

(nem írhatom ki, pedig nem én találtam ki..
a vicc eredetileg öngúny formájában terjedt!)

Egyébként ez egy ABSZURD ORSZÁG,
ha nem ismerném a történelmi gyökereket, azt hinnén az avantgarde találta ki :-)
rapista
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 13:44
Cetas elhagyott a humorérzéked?

(vagy túlfiatal vagy és nem tanítottak neked dialektikus...kus ...kuss...elzsibbadt a kezem!)
Bocsi
rapista
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 13:01
"És nyilván Simor meg Bokros is arra hívta fel a figyelmet, hogy a munka dandárja valójában még hátravan.
Azért írtam, hogy ez jó politkusi mondat, mert úgy hazudik, hogy közben amit mond az igaz (lehet).
togyozo"

Mi vagy Te?
Kabarészerző?

Ja! Igazad van! A megszorítás is munka !!!

Olyan pedig, hogy valaki igazat mondva hazudik..., nos, hát ez valami tohuvabohu. :)
cetas

Hol szerepel EGYETLEN SZÓ GYURCSÁNYRÓL?

CETAS hsz-ére reagáltam, és a megválaszolt hozzászólás címe természetesen megjelenik, vagyis az előzmény címe!

Vedd elő az ABC-s könyvedet: úr ír, ábéab vaskalap ne nyúlj hozzá, mert harap...:-)
rapista
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 19:51
Előzmény: #10253  Törölt felhasználó
#10254
Conqui !!! rájöttél, hogy került ide a felzet?

te is !

EZ ALATT A CÍM ALATT HAJÓZOL :-))))

MOST már leszállsz rólam!???!
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 19:16
Előzmény: #10252  Törölt felhasználó
#10253
Látom,te is felvetted azt az inget fidelet...
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 16:20
Előzmény: #10251  Törölt felhasználó
#10252
"Meglátásom szerint ez utóbbi vélemény-alkotók igyekeznek magukat megkímélni olyan fárasztó tevékenységtől, mint a tények összevetése, azok között koherencia keresése, esetleg egy kis absztrakciós játék majd logikus érvrendszer kidolgozását követően végül érdemi ellenvélemény elénk tárása."

Jól látod stator!
Mint ahogyan mi is, hogy ezzel a beírásoddal te is ehhez a körhöz csatlakoztál egy kis érzelmi politizálás belevitele után...
Gondolom most fáradozol azon, hogy fárasztó tevékenységgel tények után kutatsz, hogy érdemben is hozzászólhass a témához, vagy...
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 15:51
Előzmény: #10242  Törölt felhasználó
#10251
Javítsatok ki, ha tévedek, de minden vita ezekben a topicokban úgy néz ki, hogy van néhány fórumozó, aki adatokkal, logikus érveléssel, adekvát hivatkozásokkal, kerek mondatokban igyekszik a saját véleményét a nyilvánosság elé tárni, amely vélemény nem fekete-fehér, igen-nem ellentétpárokban igyekszik értékelni az eseményeket, nhanem folyton az okokat és miérteket keresi racionális levezetések alkalmazásával.
Aztán jön rá a válasz, amely "ez így nem igaz", "hazudik", "Orbán-fóbiás" , "bértopicoló" s sorolhatnám még milyen jelzőkkel operálva magyarázza meg, hogy az előző fórumozó miért egy szemét gyurcsányista, aki csak védi a mundér becsületét és nem érdemel kíméletet.
Meglátásom szerint ez utóbbi vélemény-alkotók igyekeznek magukat megkímélni olyan fárasztó tevékenységtől, mint a tények összevetése, azok között koherencia keresése, esetleg egy kis absztrakciós játék majd logikus érvrendszer kidolgozását követően végül érdemi ellenvélemény elénk tárása.
Nem. Üsd, vágd, nem anyád! Ez a módszer.
Hát akkor hajrá!
pampa 2008. 04. 15. 15:26
Előzmény: #10249  Törölt felhasználó
#10250
link

Konfliktussal jár az Országgyűlés működésében, és több feladatot, nagyobb felelősséget ró a parlament elnökére a kisebbségi kormányzás – jelentette ki Szili Katalin. Példaként említette a házbizottságban tett javaslatait, köztük a parlamenti napirendet, amelyre - ötpárti konszenzus hiányában - évek óta saját hatáskörben tesz indítványt.

Ha az SZDSZ április végén kilép a koalícióból, a házelnök egyeztetést kezdeményez a frakcióvezetőkkel a kisebbségi kormányzás technikai részleteiről és a várható változásokról – derült ki Szili Katalin keddi sajtótájékoztatóján. A házelnök arról is beszélt, hogy a parlament működésében jelentős változást hozna a kisebbségi kormányzás, és olyan helyzet is előállhat, amilyenre még nem volt példa. Várhatóan nem kerül sor a bizottsági helyek újraosztására, mivel ehhez ötpárti konszenzus kell – tette hozzá.
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 10:09
Előzmény: #10248  Törölt felhasználó
#10249
Bizony, a Fidesz ennek mintegy 10%-át adta (el).
Az első szabadon választott MSZP-SZDSZ kormány meg közel a felét... (ha már 1998-ban is volt hozzájuk kapcsolható privatizáció, s miért is ne lett volna..., akkor lehet, hogy a teljes privatizációs bevétel több, mint fele az első MSZP-SZDSZ kormány alatt ment végbe...

Ez volt a siker oka, meg az elhíresült Bokros-féle elvonás...
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 10:01
Előzmény: #10246  Törölt felhasználó
#10248
fide_L,
a fején találtad a szöget a privatizácóival.
Gondolom, mindenki sejti a privatizációs arányokat a FIDESZ-mai koalíció között.

Akinek nem, az itt megnézheti:
link
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 09:52
Előzmény: #10243  Törölt felhasználó
#10247
kanyisz,
"Milyen érdekes, hogy rögtön kibujik belőled a komcsi attitűd."
Pontosan a komcsi eltávolító attitüd.
Vagy nevezheted szemet szemért attitüdnek is, ha így jobban tetszik.
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 08:32
Előzmény: #10239  togyozo
#10246
"1990 végén 1386,1 Mrd Ft volt az államadósság.
2007 végén 15585,5 Mrd Ft volt az államadósság. Ez 1990-es áron 1683,61Mrd Ft, tehát a növekmény 22,85%.

Ami viszont fontos tény, hogy 1996 és 2002 között (6 éven át) 1990-es értéken kisebb volt az államadósság, mint 1990-ben volt!"

Azt azonban hozzá kell tenni, hogy a privatizáviós bevételek összege, 1990-es áron, ezidő alatt több, mint 700 Mrd Ft-ot tettek ki (2006-os értéken 6400 Mrd Ft).

Így (nem teljesen tudományosan!) korrigálva a "fedezet nélkül" elköltött többletet azt láthatjuk, hogy a 2007 végi államadóság 1990-es áron 2300 Mrd, azaz az 1990-es mérték ~166%-a...

/Azaz, ha nem egy kommunista, hanem egy magántulajdon-elfogadó diktatúra után lennénk, akkor a változatlan szinthez nagyjából ezt az összeget hitelből kellett volna elkölteni, ...persze az még számos más téren is más helyzetet hozott volna, hiszen pl. a tb-rendszer is másként nézett volna ki, azaz az állam (vonatkozó újraelosztási) szerepe) kisebb lenne...
Mint ahogyan azt is eredményezné, hogy az államosítás éveiben szerzett haszon összességében csak kisebb mértékű lett volna (a legvégén akár már időszakosan több is!), de a Kádár-diktatúra gazdasági összeomlásakor nem lett volna akkora közösségi vagyon sem... (bár ez egy paradoxon...)/
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 08:03
Előzmény: #10244  Törölt felhasználó
#10245
valóban volt "csendes megszorítás" 1998-at követően. minden eddigi kormány megcsinálta ezt a választásokat követő évben megyó kivételével. elfogadható reformok pedig majd jobb oldalról várhatóak, mert így a gyengébb képességű tanulók is értik majd a tanaanyagot.
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 07:56
Előzmény: #10243  Törölt felhasználó
#10244
"Pont ugyanabba az irányba, az újraelosztás bővitésébe, vitte az országot mint a koala."

Kanyisz!

Ez úgy ahogyan van, egy primitív gyurcsányi hazugság!

A GDP arányos újraeloztás az első MSZP-SZDSZ kormány alatt végig 52% felett volt (1996-1998 között egyben 53% alatt is).
1998-ban az újraelosztás mértéke 52,8% volt a GDP arányában. 2002-ben, beleértve a nagy MSZP-SZDSZ osztozkodást IS 51,2% volt, azaz 1998-2002 viszonylatában is csökkent a GDP arányos újraelosztás!

A "rekord" 2000-ben volt, amikor 46,5%-os volt z újraelosztás mértéke, míg 2001-ben 47,2%-ra nőtt, ami még mindig kisebb, mint 2002 után bármelyik évben!

(Nem akarom én eldönteni, hogy tudatosan hazudtál, vagy csak valóban nem vagy tisztában a kérdésel, annak ellenére, hogy sokszor már szóban voltak ezek a tények...)
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 06:14
Előzmény: #10241  Törölt felhasználó
#10243
"Bocs, de a FIDESZ ... jó irényba vitte az országot."
Pont ugyanabba az irányba, az újraelosztás bővitésébe, vitte az országot mint a koala.
"Az emberek kiválóan manipulálhatók a médián keresztül."
Ezek szerint a népszavazás eredménye a médiamanipuláció hatása.
"Remélem a FIDESZ ...rendet vág az RTL klub és a TV2 házatáján."
Milyen érdekes, hogy rögtön kibujik belőled a komcsi attitűd.

Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 01:40
Előzmény: #10241  Törölt felhasználó
#10242
Sajnálatosnak vélem, hogy ott is Orbán-fóbiát vélsz felfedezni drop, ahol nincsen.

Togyozo 3 linkje kötelező olvasmány is lehetne.

Mellesleg, pártszemüvegen át nézve a szöveget, Orbánra vonatkoztatható utalást alig találok, a szocikra annál többet.

Szerintem most az egyszer vegyél erőt magadon, és olvasd el az index cikkeket. Nem bánod meg.
Ha mégis, és nem találsz benne érdekes gondolatokat, akkor elnézést fogok kérni az elvesztegetett idődért.
Törölt felhasználó 2008. 04. 15. 00:22
Előzmény: #10239  togyozo
#10241
togyozo,

az a baj, hogy sem a portfolio, sem az index írásai nem tudnak lekötni.
Tóta W. és hasonszőrű társai ,még mindig Orbán fóbiában szenvednek. Erre én nem vagyok vevő.

"1) a magyar társadalmi elit alkalmatlan arra, hogy megoldásokat találjon a magyar társadalmi-gazdasági problémákra. Ennek okai ott vannak a cikkben. "
Bocs, de a FIDESZ 4 évig volt hatalmon az elmúlt 18 évből és jó irényba vitte az országot.
A mostani kormányról beszélj, ne másra akard kenni a szart.

"2) Az, hogy ilyen a magyar társadalmi berendezkedés nagyban függ az emberektől is, hiszen olyan emberek akiket nem érdekelnek a közösségi érdekek/értékek/célok, akik képtelenek összefogni, azok nem is fognak tudni soha jól működő közösségi intézményrendszert (beleértve a politikai rendszert is) létrehozni. "
Az emberek kiválóan manipulálhatók a médián keresztül.
Remélem a FIDESZ 2/3-ot szerez és rendet vág az RTL klub és a TV2 házatáján.
Hidd el, lehetne öszefogás ebben az országban, csak ezt a csürhét a médias eggnyalóikkal egyetemben kellene eltávolítani. Alapítsanak maguknak HirTV2-t 0 nézetséggel a semmiből.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók