Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 09:34
Előzmény: #31279  tokos.
#31280
"Csak egy pelda, en akkor is a lin. ado mellett voltam, mikor ezzel a szadesz, meg az MDF kampanyolt. Akkor is a vizitdijra szavaztam, mikor a Fidesz az ellen kampanyolt. Akkor is a tobbiztositos EU mellett voltam, mikor ezt a szadesz eroltette. "

kezdem ezzel a megjegyzéseddel érteni tőled a minap fogalmazott szdsz "karikatúrádat"

egyébként értem , hogy mélyebben értelmezted mind a több biztosítós cuccot a lin.adóbev. , mind a vizitdíjat holmi zsigeri populista csakazértis és szavazatgyűjtő nemmel ..

mindazok a cuccok valóban csökkentették volna a aht kiadási oldalát ..és nagyságrendekkel
tokos. 2011. 06. 21. 09:25
Előzmény: #31277  Törölt felhasználó
#31279
Itt most nem a bertopicolasrol irtam, mindossze arra utaltam, hogy egyesekben tul mely benyomast tesz, hogy mit mond a kedvenc partocskaja.

Csak egy pelda, en akkor is a lin. ado mellett voltam, mikor ezzel a szadesz, meg az MDF kampanyolt. Akkor is a vizitdijra szavaztam, mikor a Fidesz az ellen kampanyolt. Akkor is a tobbiztositos EU mellett voltam, mikor ezt a szadesz eroltette.

Nezz egy kizsit korul, hogy micsoda fordulat allt be egyes szadesz ill. MDF szavazok velemenyeben, miota a fidesz bevezette a lin. adot, nekiallt a kedvezmenyezetteknek, stb.

Megnezheted magadat is, kiallsz a negyveneves nyugdijasok mellett, mert az is a Fideszt gyengiti.

Szegenyes.
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 09:19
Előzmény: #31277  Törölt felhasználó
#31278
ez szokatlan bejelentés nevű 8.25-ös hírben több közt az szerepel , hogy az eu államok körében is egyedülálló az áll.adósság mértékének a csökkentése..

(meg aztán kinek szokatlan ez a hír, hiszen mióta szajkózzák ezt a csökkentést .. qrvára lepődtem )

hát az tuti .. de az is egyedülálló , hogy ez a csökkentés semmiféle a kormányzat általi jó gazdasági teljesítményből eredményeztethető , hanem egyszerűen abból hogy valahonnan elvett egy csomó lóvét és azt arra fordította ..

na most ezért semmilyen eu állam nem irigykedik erre a "teljesítményre", hanem lesajnálva biggyeszti a cuccra a száját ..
bárki tud a vállalkozások és a polgárok zsebébe kotorászva onnan kiemelve ekkora zsét és azzal bármit is megfizetni .. így persze hogy könnyű produkálni

de a magyar birkák és a médiájuk tuti bégetnek most erre a hírre is ..

barom sok lesz most majd a napokban az öntömjén ... a vízcsapból is ez fog folyni
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 08:45
Előzmény: #31276  tokos.
#31277
Nem kívánok ugyan senkinek az ügyvédje lenni, de azt azért tisztelettel megkérdezem, miért gondoljátok ti ott a "jobboldalon", hogy az itt megjelenő ellenvélemények kizárólag egy központi "hivatalos" vélemény leképeződései.
Talán a baloldal mindkét pártalakulatának (MSZP SZDSZ) éppen az a legnagyobb rákfenéje, hogy túlságosan is sokszínűek a bennük megjelenő vélemények ráadásul ezeket senki nem rejti véka alá.

Ezzel szemben éppen Orbán pártja az, ahol egy központi hatalom (sőt egyetlen ember) által meghatározott vonal mentén kell minden kérdésben véleményt nyilvánítani és aki attól eltér, annak rövid további politikai karrierje lesz (lásd pl: Mádi László).

Ui: Bár őszintén nem gondolom, hogy ti valóban "bértopikolónak" tekintitek az ellenvéleményen lévőket, csupán jó ezzel szurkálni a másikat ha már nincs több érvetek a vitában nem igaz?
tokos. 2011. 06. 21. 07:35
Előzmény: #31273  Törölt felhasználó
#31276
Igy van penznyelo, mindenkinek joga van hulyeseget mondani, mint ahogy neked is jogod van azokat a ballib okorsegeket visszabofogni, amivel az agyacskadat mossak.

A masiknak pedig joga van ezt kritizalni, pl. te is minden alkalommal megteszed, ha barkivel elofordul, akit ellensegednek tartasz.

Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 22:52
Előzmény: #31274  Törölt felhasználó
#31275
orbánék összesen most 900 milka euró hitelt vettek fel ...

mindegy mire.. felvették

most akkor most mi a lófasz van ?

gyurcsányék meg az azelőttiek sem fogpiszkálóra vették fel a hiteleket..de senkit nem is érdekel hogy mire vették fel , csak ugatják vele a holdat egyfolytában egy éve az áll.adóssággal

akkor mi a francra verik a nyálukat ezzel a cuccal, ha ők is benyalják a hitelt ugyanúgy ? ezt ki fogja megfizetni ?
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 22:36
Előzmény: #31268  tokos.
#31274
A korrekt eljárás szerint, te ezt állítod:
"tőzsdenyúl szerint: 1 éves kor után kizárólag az oktatás kap szerepet a későbbi fejlődésben"

Erről mit is írtam (sorrendben)?

"Elvonatkoztatva az IQ-tól, a szellemi képességek is igen nagy részben szerzett képességek, még a "zsenialitás" is - lásd Polgár nővérek, és nevelési módszerük, de sok més példát is lehet hozni.

Öröklött, de még inkább környezeti biológiai tényezők a rendkívük korai életkorban (0-1 év) játszanak szerepet, utána szerzett képességekről beszélhetünk.

Az a korai időszak (0-1 év) nagyon fontos, mert az idegrendszeri alapokat (pl. általánosságban az idegpályák gyorsasága)ez erősen meghatározza.
Akinek abszolút hallása van, az könnyebben fog zenét tanulni, de neki is meg kell tanulnia."

Majd később, rövidebben ezt írtam:
"1 éves kor után csak a nevelés befolyásol (egyszerűsítek a vita kedvéért), de a korábban meghatározott (pl. genetikai) alapokra épülve.
"

Ezt már értheti mindenki, ahogy akarja.
(Én a te állításodból csupán a kizárólag, és az oktatás szavakat kifogásoltam, de azt valóban 3 napon keresztül - ilyen vita nem válik semmilyen módon előnyömre, attól tartok)

Hozzáteszem, nem mondom, hogy ne lehetne belekötni a fogalmazásomba, mert szerencsétlen, de a kizárólag, és az oktatás fogalmakat ezek alapján is bátran és egyértelműen kikérhetem.

Van itt magyar tanár?
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 21:47
Előzmény: #31272  tokos.
#31273
Egy ember hülye dumáján kár kiakadni. Neked is jogod van hülyeséget mondani. Élsz is vele sokszor...
tokos. 2011. 06. 20. 20:41
Előzmény: #31270  tokos.
#31272
Mégiscsak volt:

link

Na és akkor ami probléma:

"Nem azt szeretném, hogy toleráljanak, hanem hogy ünnepeljenek minket"

Mit? Ünnepeljem, mert buzi? Normális ez? Mi ünnepelni való van egy buzin? Egy heteron? Miért kellen ünnepelni valakit azért, mert buzi, vagy azért, mert hetero?

Nekem úgy tűnik, hogy a rendörség egész profi volt, elkerülték a balhét.

tokos. 2011. 06. 20. 20:27
Előzmény: #31264  Törölt felhasználó
#31271
"vicceltem csak. mert ugye világos, hogy közeli példát nem tudunk hozni meleg művész gyereknevelési szokásaira vonatkozóan. mert itthon nem fogadhat örökbe. "

Tudtam, hogy erre megy a dolog, de tőled viccet nem is reméltem volna.
tokos. 2011. 06. 20. 20:26
Előzmény: #31266  Törölt felhasználó
#31270
Nem tudom, most végül betiltották? Lemaradtam volna róla?

Azzal viszont nem értek egyet.
tokos. 2011. 06. 20. 20:20
Előzmény: #31267  Törölt felhasználó
#31269
Értek mást is, pl. hogy mit jelent az, hogy a véleménynyilvánítás szabadsága.

Veletek ellentétben.
tokos. 2011. 06. 20. 20:17
Előzmény: #31265  Törölt felhasználó
#31268
Előkerestem, az állítás ez volt:

"Öröklött, de még inkább környezeti biológiai tényezők a rendkívük korai életkorban (0-1 év) játszanak szerepet, utána szerzett képességekről beszélhetünk."

Aztán mindenki értse úgy, ahogy akarja.

Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 20:03
Előzmény: #31266  Törölt felhasználó
#31267
Tokos egyszerű lélek, csak azt érti, ami direktben ellene megy.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 17:50
Előzmény: #31242  tokos.
#31266
"Az az ország, melynek lakói közül ily kevesen gondolják, hogy ez az ő ügyük, mert arról van szó, hogy nekimehet-e bárki a másiknak csak azért, mert nem tetszik, nem érdemli meg. Ahol a gyerekek védelme ürügyén folytatott háború miatt gyerekes családok nem mernek kimenni a fesztiválra, ott nem érdemes fesztivált rendezni. Mert hülyék az ott élők.

"Évente egyszer meg el kell menni mondjuk Bécsbe, ahol normálisan viselkedő emberek élnek, mert köztük jól érezheti magát a vonuló. Persze az is jó, ha onnan jönnek (mint idén), de néhány száz normális ember nem tudja megváltoztatni az egészet. Aztán a kopaszkák is jöjjenek velünk a sógorokhoz, majd megnézzük, mit és hogyan csinálhatnak, milyen következményekkel."
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 15:26
Előzmény: #31236  tokos.
#31265
Remélem másoknak nem kell 3 napon keresztül idéznem saját magamtól, hamarabb is megértik, hogy ez így, nem az én véleményem. De ha neked jólesik mantrázni...
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 15:23
Előzmény: #31263  tokos.
#31264
vicceltem csak. mert ugye világos, hogy közeli példát nem tudunk hozni meleg művész gyereknevelési szokásaira vonatkozóan. mert itthon nem fogadhat örökbe.

amúgy igen. a művészek vélhetően empatikusabak, inkább használják a jobb agyféltekéjüket, és ebből azt gondolom, hogy ha az érzékenységet jelöljük lényeges gyereknevelési szempontnak, akkor jobb szülők. megismétlem: nincs erre statisztikám
tokos. 2011. 06. 20. 15:14
Előzmény: #31261  Törölt felhasználó
#31263
Az volt a szöveg, hogy empatikusabbak, mert a művészek között felülreprezentáltek.

Ezek szerint a művészek empatikusabbak kell, hogy legyenek szerinted, mivel, ha nem lennének empatikusabbak, nem lenne jelentősége, hogy a homokosok ezen a területen felülreprezentáltek.

Így tulajdonképpen mindegy melyiket nézed.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 15:12
#31262
"Itt sokkal nagyobb szerepe van az altruizmusnak, az önzetlenségnek, a csapatmunkának, annak, hogy az ember ne a saját, hanem a nemzet érvényesülését tekintse elsődlegesnek. Ezért azt is megkockáztatom, hogy a közigazgatási munka erkölcsileg magasabb rendű, mint az üzleti világ"

aranyos
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 15:08
Előzmény: #31259  tokos.
#31261
a meleg vagy a heteroszexuális művészek?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek