Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 07:22

Mégis hogy lehet, hogy Magyarországon 3 millió ember tartja el a másik 7 milliót is?  

már miota igy van szégyen,sok léhütö,és nemhogy nem dolgoznak,mindenféle kedvezményt kapnak,
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2017. 09. 29. 19:56
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#100
"Úgy látszik, hogy itt egyöntetű a vélemény, hogy az ország a rossz állam, a túl sok állami alkalmazott, stb. miatt nem sikeres." Azért a nagyon durván jelenlévő korrupció, a hihetetlen túlfoglalkoztatottság tényleg gáz. Az állam nem hatékony és túlzott mértékű újraelosztásán (hogy ebből csak egyet mondja, a magas adókon) kívül rettentő féket jelent a gazdaság piaci részére is.
peter_s 2017. 09. 29. 19:50
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
Egyszerű a válasz, és egyszer végre mondjuk ki: HÜLYÉK IRÁNYÍTJÁK AZ ORSZÁGOT, ha a rendszerváltástól nézzük, lassan 27 éve, akiknek a saját zsebük a legfontosabb, a közérdekre meg magasról tesznek. A társadalom pedig ezeket szavazza meg újra és újra, altermatívát nem képes állítani. A nemzetközi piaci versenyben nem az játszik, hogy kinek milyen politikai kapcsolatai vannak, Magyarországon meg csak ez számít.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:45
Előzmény: #96  -pny
#98
Ez oké, csak mi legyen az alapellátás tartalma? Mert, ha nincs benne minden gyógyító tevékenység, akkor nem igazságos, ha meg benne van, akkor kinek kell még a magán (max plasztikai műtétre). Inkább azt lehetne, hogy van a mindenkire érvényes alapellátás és a kényelmi szolgáltatásokért kéne fizetni, pl. különszoba, stb.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:41
#97
És azért nézzük már meg a másik oldalt is. Úgy látszik, hogy itt egyöntetű a vélemény, hogy az ország a rossz állam, a túl sok állami alkalmazott, stb. miatt nem sikeres. És mi van a vállalkozókkal? Eltelt 27 év a rendszerváltás óta, de én nem nagyon tudok igazán sikeres, nagy multinacionális magyar vállalatot mondani (talán otp és mol, de azok is inkább régiós szinten). 27 év alatt kezdő kis szarokból lett egy Apple, Samsung, Microsoft, stb. Nem lehet, hogy inkább az a baj, hogy a mi vállalkozóink fejlesztés helyett inkább BMW-t vesznek, verseny helyett az állami csöcsön lógnak, a nyereségtermelést pedig a dolgozóik kizsákmányolásával és adócsalással oldják meg?
-pny
-pny 2017. 09. 29. 19:35
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#96
"Ez már rendben van, tényleg szelektálni kéne. Viszont közegészségügyre szerintem szükség van, az emberek többsége nem tudná kifizetni a magánorvost." Amikor anno az EÜ rendszer átalakításáról volt szó és az volt a terv, hogy a piacot is bevonnák, akkor senki nem mondta, hogy full piaci alapúvá kell tenni az egészségügyet. Arról volt szó, hogy szükség van egy állami, TB alapon működő alapellátásra.
peter_s 2017. 09. 29. 19:34
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#95
A tanároknak nem tudom, de a nővéreknek én 350 ezernél kevesebb fizetést nem adnék a kórházakban. Csoda, hogy vannak, akik hajlandóak ilyen körülmények között dolgozni. Két hónapja feküdtem magyar kórházban az ország szerencsésebbik felén, 40 betegre 2 nővér egy osztályon, még enni sem volt idejük. Nem tőlük kell sajnálni a pénzt, hanem a sok ingyenélő, semmirekellő politikustól, akik 4 év alatt a semmiből millárdosok lesznek. Amíg itt politikából valakik 4-8 év alatt be tudnak kerülni a top10 leggazdagabb ember közé a semmiből, addig nem kéne sírni, hogy nincs pénz. A piacosításról annyit, hogy addig nem nagyon kellene erőltetni itt a vadkapitalizmust, amíg a magyarok többsége a piacgazdaság lényegét sem érti. Ameddig a politikai osztály ennyire korrupt, addig a piacosítás is vakvágány mert a politika olyan szabályozókat ültet a rendszerbe, hogy azok cégek tudnának csak rentábilisan működni a közszolgáltató szektorban, amelyekre a szabályozást rászabták. Korrupt környezetben nem valósulhat meg a tisztességes verseny a piaci szereplők között, ha meg nem lenne korrupt a rendszer, akkor állami kézben is hatékonyabban működnének a közszolgáltatások, nem feltétlenül kellene piacosítani.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:33
Előzmény: #93  Tibi0002
#94
Nemcsak itt, hanem Nyugat-Európában is jellemzően állami az egészségügy, így nem vagyok benne biztos, hogy a piaci jobb lenne. Amit tudni lehet, hogy az USA-ban rohadt drága és igazából mutatóit tekintve (átlagéletkor, stb.) nem jobbak az eredményeik.
Tibi0002 2017. 09. 29. 19:30
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#93
A magánegészségügyi rendszerben a biztosítóknak muszáj versenyezniük, tehát megfizethetővé válna a szolgáltatás, emellett a magánkórházaknak muszáj minőséggel csábítaniuk az ügyfeleket, megfelelő fizetéssel a dolgozókat. Az államnak itt is elég lenne egy szigorú és semleges jogszabályt alkotnia. Sajnos Magyarországon az emberek fejében az a tévképzet él, hogy az egészségügy nem üzlet, hanem valamiféle szeretetszolgálat, így aztán senki nem mer változtatni.
-pny
-pny 2017. 09. 29. 19:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#92
"Egy középsuli tanárnak se fizetnék ki 320 ezret + egyéb juttatást." De egy busz- vagy villamosvezető az kapjon 400-at, ugye?
-pny
-pny 2017. 09. 29. 19:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
"Egy tanár egy időben az összes diáknak adja le egyszerre az órát, kivetítőket benyomni minden terembe.Ha valaki kérdezni akar,az a telefonját használhatja." Gondolom, ezt nyilván középsulira értetted és nem általánosra. Szerinted a tanár jelenléte nélkül mégis milyen fegyelem lenne? Az oktatás hatékonyságáról már nem is beszélve. Nincs táblához kihívás, nincs egyéni figyelem, semmi. Eddig éppen az volt a szöveg és a törekvés, hogy a korábbi akár 40 fős osztálylétszámokról inkább menjünk le 25 főig. Te most 100-200 fősre emelnéd ezt fel. Biztos hatékony lenne... Amit írsz, azzal kb. egyetemi hozzáállást vársz el megnevelendő, egyéni figyelmet igénylő gyerekektől.
-pny
-pny 2017. 09. 29. 19:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
"Oktatás,minek egy kis iskolában 3-4 matek szakos tanár? Ez hol hatékony a 21 század közepe felé?" Ez jó nagy marhaság. Ha ugyanis egy általánosban minden évfolyamban van mondjuk 3-4 osztály, akkor oda bizony még kevés is a 3-4 matektanár. Ha megy az általános iskolás matek, magad is kiszámolhatod... Ha pedig iskolás gyereked is van, akkor tudnod kéne, hogy alsóban ráadásul nem csak matekot tanítanak a matektanárok, hanem az osztályfőnök mellett kvázi a tanár páros másik tagjaként visznek egy egész osztályt és más tárgyakat is tanítanak. Így már egy évfolyamonként csak 2 osztályos általános suli matektanár szükséglete is inkább 5 (3 kéne csak a matekhoz).
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:19
Előzmény: #87  Tibi0002
#89
Ez már rendben van, tényleg szelektálni kéne. Viszont közegészségügyre szerintem szükség van, az emberek többsége nem tudná kifizetni a magánorvost. Hogy kell-e posta nem tudom, viszont nyugodt szívvel lehetne privatizálni. A közszolgálati tv úgy szar, ahogy van, de szerintem szükség lenne egy állami tévére, hogy legalább egy helyen legyen már valami kultúra is. Versenyképes szolgáltatás nem biztos, hogy azért nincs, mert nincs verseny, inkább azért, mert nincs pénz (illetve másra költik). A rezsi csökkentést meg vagy szociális alapon kéne vagy fogyasztási szinthez kötve. Ami a lényeg: az ezekről való döntés nem 1-2 évre szól, ehhez valamilyen kormányciklusokon átívelő megegyezésre lenne szükség. Talán a Közszolgálati Szakszervezet javasolta egyszer, hogy ad-hoc intézkedések helyett, először talán el kéne dönteni, hogy mik legyenek a célok, ehhez milyen feladatokat kell elvégezni és ha ez már megvan, akkor lehet csak arról beszélni, hogy ezekhez hány intézmény kell és milyen létszámmal.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#88
Egy középsuli tanárnak se fizetnék ki 320 ezret + egyéb juttatást. Ne tedd, kurmányunk se tette, csak miután jöttek a vészjelek, hogy senki se akar már tanárnak menni. Hogy sok-e a fizetésük vagy sem, viszonyítás kérdése, ha esetleg nyelvórákat veszel egy maszek suliban és találkozol a piaci árakkal, akkor szerintem már te sem fogod soknak találni, pedig a nyelviskolának sokkal kevesebb feladata van, pl. nem kell a tanítás végéig épségben megőrizni a gyermekedet, stb.
Tibi0002 2017. 09. 29. 19:06
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#87
Nem kirúgni kell, hanem piaci alapra helyezni mindazt, ami nem közvetlenül kapcsolódik az államhatalmi ágakhoz. Nem kell közszolgálati tv, közegészségügy, posta (szigorú és semleges törvények ezek szolgáltatásáról viszont igen!). Régebben az adókivetést is bérbe adták, de az most talán túlzás lenne. A rezsiholdingról is csak a nyugdíjasok hiszik el, hogy az jó az embereknek. Stb. Az állam lehet, hogy spórol, de közben nem ad versenyképes szolgáltatást, mert nem kell versenyeznie. Inkább csak lélegeztetőgépen tart (kigyulladó m3-as metró, nincs kötszer a kórházban), aztán a választási évben tolja a parasztvakítást.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#86
Hozzászólásodból úgy látom, hogy te még nem tanítottál, hidd el nagyon leszívja az agyad és lefáraszt. Aki pl. tartott már előadást sok embernek, az tudja, hogy miről beszélek.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 18:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
"Egy tanár egy időben az összes diáknak adja le egyszerre az órát, kivetítőket benyomni minden terembe" Azért a vicc kategóriába már ne menjünk át, szerinted az elsősök mit szólnának a negyedikes matekanyaghoz és vica versa.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 18:48
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#84
Úgy tudom a Posta nyereséges, akkor meg miért kéne bezárni?
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 18:47
Törölt hozzászólás
#83
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 18:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#82
Ha emlékszel, amikor a szocik be akartak zárni pár vasútvonalat, az akkor ellenzéki Orbán rögtön kijelentette, hogy újra nyitják majd.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 18:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Ebben igazad van, valóban felesleges és jobb lenne, ha több községnek lenne egy önkormányzata, csak ugye rögtön ott a probléma, hogy melyiknek, mert mindegyik azt akarja, hogy nála legyen. Neked se lenne mindegy, hogy helyben tudod intézni az ügyeidet vagy a szomszéd faluba kell menni.

Topik gazda

COLOP
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek