Te is nézz utána, ott a link, nem 2 millióan dolgoznak a versenyszférában hanem többen.
Törölt felhasználó2017. 09. 30. 12:14
Előzmény:
törölt hozzászólás
#154
Te elolvastad az adatokat, amiket beírtam? Ennyi a tényleges állami fizetés, ugye az volt a fő bajotok, hogy ez milyen sok. A többi, amiről írsz, pl. a tanár okj-s oktatásból származó jövedelme, a nővérke zsebébe dugott pénz az már nem állami fizetés, tehát nem a te adódból megy (ugye ezt is kifogásoltátok). Tehát a te tanárod kb. 800 ezréből csak 200 az állami, a többi piacon megtermelt, tehát te döntöd el, hogy kifizeted-e vagy sem illetve a tanár, hogy hajlandó-e másodállást vállalni, tovább a tanár azt le fogja vélhetően adózni is.
Törölt felhasználó2017. 09. 30. 12:09
#153
gondoljunk bele 2 millio dolgozik versenyszféerában az termeli a pénzt befizeti adoba onnan megy nyugdijasoknak,és állami alkalmazottaknak,és minden másra,tehát ennyien tartják el saját magukat és a többieket,tehát 2millio tart el 10 millio magyart,igaz csak 9 millioan vagyunk.mert 1 millio külföldön van,értik nem értik na értik.
Ha összehasonlítjátok a kereseteket más nemzetgazdasági ágazatokkal, akkor ne felejtsétek el, hogy az állami szféra jövedelmei valósak, a többi viszont már nem annyira, gondolok itt a sok minimálbérre bejelentett és a többit zsebbe kapó emberre, mivel náluk csak a minimálbér jelenik meg a statisztikában jövedelemként.
Csak, hogy lássuk a számokat is (mert úgy látom vitatkozni mindenki szeret, viszont adatokat keresgélni már kevésbé): KSH adatok 2016-ról. Alkalmazottak száma:
Közigazgatás, védelem, tb-ellátás (ebben a csoportban benne van az eü--n és oktatáson kívül minden, hadsereg, rendőrség, hivatalok, önkormányzatok, nav, stb.): 283 ezer (ebből a hadsereg kb. 30-40 lehet és ebből nem lehet már csökkenteni pl. Nato miatt).
Egészségügy és szociális ellátás: 316 ezer
Oktatás (bölcsődétől egyetemig): 230 ezer.
Keresetek KSH 2016:
Közigazgatás, védelem, tb-ellátás: bruttó 313 ezer forint, nettó 205 ezer
Egészségügy és szociális ellátás: bruttó 154 ezer (eü 245 ezer, szociális 112 ezer), nettó 100 ezer
Oktatás: bruttó 274 ezer, nettó 180 ezer.
Mivel ezek bruttó jövedelmek a nettó ennek a 65,5 %-a (ha nincs családi kedvezmény).
Persze lehet, hogy van olyan egyetemi tanár, aki publikációkkal meg egyebekkel megkeresi a 800 ezret, de a többség nem, sőt jóval kevesebbet. És ha már átlag, akkor ne felejtsük el, hogy az állami területen sokkal magasabb a diplomások aránya. Tehát per pillanat az a helyzet, hogy egy kezdő diplomás jobban jár, ha az állami szolgálat helyett inkább elmegy pénztárosnak a lidl-be pld. És ismétlem, ne izguljatok a sok állami alkalmazott miatt, mivel ilyen fizetések mellett a többség nem marad sokáig és különösebben ne csodálkozzatok a szolgáltatás színvonalán sem. És ugye nemcsak a bérek kicsik, de a dologi kiadások is (lerohadt épületek, eszközpark, stb.). Ha minőségi szolgáltatás kell, akkor ahhoz forrás is kéne, per pillanat az állami források nagysága alapján egyedül a focistákkal szemben lehet elvárás a piaci teljesítmény, a többi területen inkább az a meglepő, hogy még egyáltalán tudják produkálni a jelenlegi színvonalat.
Törölt felhasználó2017. 09. 30. 11:35
Előzmény:
törölt hozzászólás
#142
De én nem mondtam, hogy nem maffia, mert amúgy az. Csak azt mondtam, hogy bizony az átlag tanár ma is alul van fizetve.
Törölt felhasználó2017. 09. 30. 11:35
Előzmény:
törölt hozzászólás
#141
Még mindig 24 óra, nézz utána.
Másrészt akkor légszi vond le a multiknál dolgozóknál a facebookozást, csacsogást, kommentelést is, és azt is számold ki ilyen módszertannal.
Mégis hogy lehet, hogy Magyarországon 3 millió ember tartja el a másik 7 milliót is?